Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A fiatalon(17-18év) összejött párok kb hány százaléka marad együtt végleg szerintetek? És mitől függhet főként? fórum

A fiatalon(17-18év) összejött párok kb hány százaléka marad együtt végleg szerintetek? És mitől függhet főként? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
2008. máj. 3. 10:47
Anyuék 16-17 évesen ismerkedtek meg kb., 14 éve házasok.:)
2008. ápr. 26. 15:22
MI 17 ÉVESEN ISMERKEDTÜNK MEG, ÉS JÓL SIKERÜLT.
23. o.andi
2008. ápr. 26. 15:03

hát szerintem max 3o %..én is ebbe a cipöbe jártam!!:-(

de lehet hogy igy a jó.

2008. ápr. 26. 14:42
Amúgy alapvető a hosszútávú reményeket illetően, hogy összeillik-e két ember. Ha teljesen mást szeretnek csinálni a szabadidejükben, ha eltérően gondolkodnak az élet fontos kérdéseiről, az a leglángolóbb szerelmet is legyőzi előbb-utóbb. Lásd húgom, aki 8 év után, az esküvő előtt szakított a vőlegényéval...
2008. ápr. 26. 14:39

Mi 18 évesek voltunk, amikor összejöttünk, most 29. Előtte 4 évig jóbarátok voltunk. (Most is.) Szerintem azért lehet nagyon jó egy ilyen kapcsolat, mert az embernek akkor még nincsenek berögződött rituáléi, szokasai, bagarai, amikkel őrületbe kergeti a másikat: a közös életet "szűzen", tökéletesen egymáshoz hangolva alakíthatják ki. Az ember ilyenkor még nagyon nyitott és elfogadó, mindenestül szereti a másikat, nem keseríti a szívét korábbi csalódás, nincsenek indokolatlan elvárásai. És még dühöngenek a hormonok, igazán tud lángolni a szerelem. Később ilyet nagyon nehéz már átélni.

De mindenképp szükség van a kapcsolat ápolására: a másikra fordított időre és energiára. Enélkül nem működik semmi hosszabb távon.

20. 923b9fc8b4 (válaszként erre: 5. - B3de542bbc)
2008. ápr. 26. 11:13

Mert mindenki magából indul ki. Nekik fiatalon talán nem volt tartós kapcsolatuk, és úgy gondolják, hogy az másnál sem lehet az ha fiatal.

Valaki fiatalon is lehet érett egy kapcsolatra, van aki meg akár mennyit él, soha nem lesz az.

pl. én már 16 éves koromtól együtt vagyok a férjemmel (most 30 vagyok), és tök szupi minden közöttünk:)

19. Szamó (válaszként erre: 5. - B3de542bbc)
2008. ápr. 26. 10:50

Ja, és mi is megkaptuk sokszor az együttjárás 9 évében, hogy " na, ebből sem lesz már jó házasság, mert ennyi ideig együtt járni...."

meg olyat, hogy "ennyi már házasságból is sok...."

És hasonlókat....


De minket nem érdekelt és íme, máig boldogok vagyunk! Sőt, közben építkeztünk, gyerekünk született.....

18. Szamó
2008. ápr. 26. 10:47

Sziasztok!


Én még nem voltam 16, mikor összejöttem a párommal. Nagyon harmonikus a kapcsolatunk, soha nem szoktunk veszekedni. 9 év után összeházasodtunk (2002), azóta is boldogan élünk. Van egy 5 éves kisfiunk, tervezzük a kistesót. Soha nem találnék jobb férjet! Megértő, segít mindenben(kivéve a mosogatást), imádja a kisfiunkat és persze engam is:-))))

Persze szokott lenni nézeteltérésünk, de azt megbeszéljük, soha nem veszekedve, hanem higgadtan.

Ha lehet, akkor most még jobban szeretem, mint anno 15 éve!!!!

Nagyon összeillünk mindenki szerint:-)))))

2008. ápr. 26. 10:42

Az én ismeretségi körömben sajnos a kisebb százaléka...


Nálam nem így alakult...

Az első férjemmel mindketten 17-ek voltunk,mikor megismerkedtünk.... 7év udvarlás+11 év házasság után váltunk el.

Nálunk évek során,az együttélés,gyermeknevelés éveiben derült ki fokozatosan,hogy mennyire nem egymáshoz valók voltunk,más stílus,más vérmérséklet,más érdeklődés - biztosan a kor előrehaladtával is jár-,amik az udvarlás idején ennyire nem jöttek elő....aztán később szépen fokozatosan,mikor már minden kezdett komolyabbra fordulni...sok mindenre későn jöttem rá...

Én mindenesetre ha újra kezdhetném,nem kötném le magamat ennyire fiatalon...

2008. ápr. 26. 10:13
Az biztos,hogy vannak kivételek.A magam részéröl 1991.dec.24-én volt az eljegyzésem,ma 34 éves vagyok."lehet matekozni:D"Ma van két gyönyörű lányunk,11 és 14-évesek.A feleségem egy fél évvel fiatalabb nállam.És nem készülünk vállni.:)
15. 9e7527505c (válaszként erre: 11. - B3de542bbc)
2008. ápr. 26. 10:06

Én neten ismertem meg a férjemet.

Igaz, én is kaptam rengeteg gusztustalan és felháborító ajánlatot.

Vele már az elején sem volt kérdés h ez komoly dolog lesz.

Nagyon örülök h megtaláltam őt.

Ebből csak azt a tanulságot szeretném leszűrni,hogy nem szabad általánosítani mert mindíg van ellenpélda, ahogy te is írtad.

2008. ápr. 26. 10:05

Sajnos ez az emberek általános hibája, hogy olyanba is beleszólnak(főleg ha negatívan),amit csak a szomszéd szomszédja, vagy vmi hasonlótól hallottak, láttak.....

Inkább a jókra hallgass!

2008. ápr. 26. 10:01

Örülök a sok pozitív hozzászólásnak!

Most döbbentem rá, h akik nekem okoskodnak egy sem így került össze a párjával,már nem is értem honnan veszik akkor a negatívizmust a témával kapcsolatban.

12. mtt80
2008. ápr. 26. 09:57
Azt nem tudom, hogy hány %-a marad együtt, csak azt, hogy én is 18 éves voltam a férjem pedig 21, amikor összejöttünk. Ennek már 10 éve. Azóta összeházasodtunk, és van egy 2,5 éves kisfiunk. Szerintem, ha mindkét fél komolyan gondolja, és tényleg nem csak kalandot keres, akkor együtt maradhatnak akár végleg is.
11. b3de542bbc (válaszként erre: 8. - Sanya34)
2008. ápr. 26. 09:55

Ezek szerint Én a kivétel kategória vagyok!

A netes ismerkedésről meg eddig nagyobb részt nem jókat hallottam!

Persze kivétekel mindig, mindenben vannak!

10. Pocy88
2008. ápr. 26. 09:54
Szerintem ha felnőtten gondolkoznak mindketten, tudják, mit szeretnének elérni és együtt meg tudják valósítani az álmaikat akkor igen. De a mai fiatalok nem feltétlen erre hajtanak. Kicsit érettebbnek kell lenni.
9. gazsika (válaszként erre: 4. - 9e7527505c)
2008. ápr. 26. 09:53

Sziasztok! Én a saját példámat tudom erre felhozni. Alig 17 évesen jöttem össze egy fiúval. 5 év után léptem ki a kapcsolatból. Sajnos nem tudtam neki elmagyarázni, nem értette az okokat, pedig csak azt próbáltam elmagyarázni, hogy időközben felnőttem, és sok minden megváltozott bennem, másként látom a dolgokat, mint pár évvel azelőtt...

Mái napig is, ha vki megkérdezi, mi lett velünk (mert mindenki azt hitte, hogy mindig egy pár leszünk), csak azt tudom mondani: felnőttem.

2008. ápr. 26. 09:47
Szerintem nemsok.Annál inkább sem,hogy a mai "fiatalság" jórésze,/tisztelet a kivételnek!/nem a hosszútávú kapcsolat reményében ismerkedik.Legalábbis én ezt látom a környezetemben,és a netes ismerkedési fórumokon is.
7. zsugabubus007 (válaszként erre: 4. - 9e7527505c)
2008. ápr. 26. 09:46

Igen igazad van, én is valami ilyesmire gondoltam.

Az én barátain között,akad példa ilyenre-olyanra is.De valóban fontos az azonos gondolkodásmód!-Bár ez nem csak a fiatalabbakra igaz!

6. 9e7527505c (válaszként erre: 5. - B3de542bbc)
2008. ápr. 26. 09:43
Ne halgass rájuk:)
5. b3de542bbc (válaszként erre: 2. - 923b9fc8b4)
2008. ápr. 26. 09:42

pont ezt kérdezem én is!!!!

Sokan a környezetemben azt mondják, h ha ilyen fiatalon összekerültünk az úgy sem lesz tartós-attól függetlenül, h már 5 éve tart.De ha indoklást kérek, az nehezen megy.

4. 9e7527505c (válaszként erre: 3. - Zsugabubus007)
2008. ápr. 26. 09:42

Szerintem is attól függ h a pár egyforma ütemben érik-e felnőtté, és ugyanazokat a terveket tűzik- e ki maguk elé a jövőt illetően.

A férjemnek van két volt ált. isk. osztálytársa akik 13 éves koruk óta együtt vannak.Most 23 évesek és eszükben sincs h estleg valaha szakítsanak.Boldogok együtt:)

Nekem pedig egy volt munkatársam van 10 éve együtt az első szerelmével.15 éves korukban jöttek össze de előtte is ismerték egymást.

Azóta már van egy 3 éves kislányuk is.

Szóval nem lehetetlen:)

2008. ápr. 26. 09:37
Szerintem,ha sikerül együtt "felnőni" akkor van esély a komoly, hosszú együttlétre!
2008. ápr. 26. 09:36
Mi köze a fiatalságnak és a párkapcsolat együtt maradásának?:)
2008. ápr. 26. 09:33
A fiatalon(17-18év) összejött párok kb hány százaléka marad együtt végleg szerintetek? És mitől függhet főként?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook