Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A fiatalon(17-18év) összejött párok kb hány százaléka marad együtt végleg szerintetek? És mitől függhet főként? fórum

A fiatalon(17-18év) összejött párok kb hány százaléka marad együtt végleg szerintetek? És mitől függhet főként? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
2008. jún. 24. 17:52
Én a férjem 18 éves koromban ismertem meg,és decemberben volt a 33.házassági évfordulónk.
84. fiu90
2008. jún. 24. 17:05
Üdvözlök mindenkit:)Nos én egy 18 éves fiú vagyok a barátnőm 17 és fél (érdekesség éppen a születésnapján jöttünk össze):)úgy érzem a mi kapcsolatunk mint olyan elég ritkaság számba megy manapság sajnos,hisz hihetetlen sok a közös tulajdonság,érdeklődési kör és még sokminden más ezen kívül mind a ketten úgy érezzük,hogy egymás legjobb barátai vagyunk,mert olyan lelki társra találtunk egymásban amiben ő egy barátnőjében sem és én egy barátomban sem,olyan dolgokat osztunk meg egymással mindenféle szégyenérzet szorongás vagy hasonló érzés nélkül amiket eddig senkivel nem mertünk,azt gondoljuk mi egymást kerestük ezeket a tulajdonságokat amiket egymásban észlelünk.Minden egyes érzés,momentum szépen fokozatosan alakul nálunk semmit sem kapdodunk el.ezen kívül mind a ketten úgy érezzük,hogy habár vagyunk egymásnak ettől függetlenül meg maradt a szabadság érzetünk és úgy érzem ez nagyon sokat számít.tehát röviden azt hiszem mondhatom,hogy mind a ketten úgy érezzük minden tökéletes,páratlan,gyönyörű és megtaláltuk azt a bizonyos igazit még ha tán ez elfogultságnak is hangzik:)Így mind a ketten reménykedünk benne és nagyon szeretnénk ha már soha nem válnánk el együtt alakítanánk meg közös jövőnk és családunk.Igen ez nagyon szép,de bennem még is felmerül némi félelem hisz ez a mai világ nem éppen az ilyen kapcsolatok melegágya.de jól esik látni,hogy azért van az ilyenre példa és nem csa egy alaptalan reménysugár mit érzünk.persze ne értsen félre senki én nagyon is bízom benne és valóban nagyon szeretem,de nem tehetek róla még is félelemmel vegyülnek ezek az érzések hisz én tényleg nagyon szeretném ha ez működne köztünk.Én hiszem abban,hogy a szerelem nem múlik el magától soha csak ha hanyagoják nem tesznek érte és a másik nem figyel föl komolyabban más férfiakra/nőkre ha a szerelmétől mindent meg kap maradéktalanul és azt hiszem ezek nem lehetetlen dolgok:)
2008. jún. 18. 21:28
A szüleim 16 évesen jöttek össze és tavaly ünnepelték a 25. házassági évfordulójukat. De manapság már nem ilyenekről hallok. Inkább valóban az van valamiért, hogy akik 16-17 évesen megtalálták a szerelmet kb 5-7 év után szakitanak...De nem lehet szerintem általánositani, s inkább egyéntől, a pár helyzetétől függ ez.
2008. jún. 15. 20:53
Gondolkodástól és érettségtől függ, de szerintem a mai világban ilyen idős korban még nem kell ennyire komoly kapcsolatot kialakítani. Nem egy olyan esetet láttam, hogy vmelyik fél évek múlva jött rá,hogy ő még nem élte és bulizta ki magát. Akkor pedig jön a sírás meg a szakítás (természetesen ez idősebb korban is előfordul).Egyszóval szerintem ilyen idős korban még élni a kell a tinik gondtalan életét. Attól lehet szeretni a másikat, hogy nem ragaszkodsz feltétlen az összeköltözéshez.
2008. jún. 15. 18:24
Én is a férjemet 17 évesen ismertem meg és a mai napig is együtt vagyunk, született három gyerkőcünk is.
2008. jún. 15. 17:44
Mi a párommal 16 évesen kezdünk el járni majd 20 korom körül volt egy kis szünet de aztán újra kezdtük és azóta is együtt vagyunk.
2008. jún. 15. 16:51
El sem hiszitek, milyen jó a pozitív példákat olvasni, és erőt ad, amikor más irigy emberek azt hajtogatják, hogy úgy sem maradtok együtt. Az eddigi hozzászólások bizonyítják, hogy igenis működhet, bár tényleg mindkét emberen múlik és nagyon sokat kell tenni érte.
78. rainbow82 (válaszként erre: 63. - 043ca780cd)
2008. jún. 15. 16:44
Ismeretlenül is további sok boldog, szeretetben töltött évet kívánok nektek. Én is hiszek abban, ha mélységesen szeretjük egymást, a gondok, fájdalmak, (amik mindenkit érnek)csak megerősítik az egymás iránti szerelmünket.
77. zsugabubus007 (válaszként erre: 63. - 043ca780cd)
2008. jún. 11. 10:47
...hát ezt csak irigyelni lehet(jó értelemben)!!!
2008. jún. 10. 16:13
Mi a párommal 18 évesen jöttünk össze és még mindig nagyon szeretjük egymást. De manapság nem úgy mennek a dolgok mint régen. A fiúk, férfiak sok mindent látnak, hallanak és nem mindegyiknek elég ez. Ki is akarják próbálni, tapasztalatokat akarnak gyűjteni amit lehet hogy a barátnőjükkel nem tehetnek meg. Persze a lányokat sem kell félteni. :)
75. kathlee (válaszként erre: 73. - 7004ca251b)
2008. jún. 10. 13:32
Köszönöm
2008. jún. 10. 13:26

Minden attol fugg szerintem hogy mekkora a szeretet közöttuk ? Mennyire illenek össze ? De , hat ez minden eletkorra all , szerintem .

A reges , regi idökben a szegenyseg es nem utolso sorban a sok gyerek kötötte össze a hazasagokat !Szerencsere ez a fuggö viszony , ma mar ritka .

73. 7004ca251b (válaszként erre: 72. - Kathlee)
2008. jún. 10. 13:20

köszönöm,kedves vagy:)

Nagyon cuki a babytek,gratulálok:)

72. kathlee (válaszként erre: 69. - 7004ca251b)
2008. jún. 10. 13:04

A nagyszüleimre ez igaz. Már túl voltak az 50. házassági évfordulójukon, és még mindig láttam a papám szemében a szerelmet. Pedig akkor már évek óta ápolta a beteg mamámat.


Sajnálom, hogy eddig nem jött neked össze! Nem lehet könnyű ilyen fiatalon két váláson túl lenni. Szurkolok, hogy megtaláld az igaz szerelmet!

2008. jún. 10. 13:00
16 sem voltam még, amikor összejöttem az akkor 23 éves párommal. Kb 1 évre rá összeköltöztünk. Most van egy 6 és fél hónapos kislányunk. Nagyon boldog az életünk, már lassan 7 éve vagyunk együtt.
70. supin
2008. jún. 10. 12:58
Esete válogatja. Attól függ mennyire érett a gondolkodásuk!! Én kevés ilyet ismerek...
69. 7004ca251b (válaszként erre: 63. - 043ca780cd)
2008. jún. 10. 11:46
Ez annyira szép!az ilyen példák miatt érdemes hinni,hogy nekem is sikerülhet még ez,még így 2válás után is :)) csak még egy dolgot szeretnék,ami tudom ,hogy naívság,de olyan jó azt hinni,hogy a szerelem sem válik majd mélységes szeretetté,hanem megmarad szerelemnek:)
68. ts
2008. jún. 10. 11:37

Az én anyumék akkor találkoztam, amikor anya 15, apa 18 volt. Nagyon szeretik és TISZTELIK egymást... szerintem ez nagyon fontos. Surlódások minden pár között előfordulnak, fontos ezeknek az intelligens megbeszélése. Mellesleg barátnőm szülei is nagyon boldogok együtt, ők mindketten 17 évesek voltak, mikor összejöttek - osztálytársak voltak a gimiben és utánna főiskolára is együtt mentek.

Körülöttem több ilyen pár van, de nem tudom mennyi az esélye annak, hogy együtt maradnak-e ezek a párok. Az biztos, hogy ehhez 2 ember kell...

2008. jún. 10. 11:25
Ha szeretik egymást akkor , akár örökre együtt maradnak:)
2008. jún. 10. 09:47

Szerintem pusztán azon múlik, h szeretik-e egymást ás össze illenek-e.

Szerintem az a jobb, ha már fiatalon megismerk egymást. Azok, akik nem találják meg időben a párjukat, azokkal vmi bibi lehet és (senkit nem akarok megbántani, de) azonak akik idősebben próbálnak párt találni, azoknak már csak a selejt marad... (Persze vannak kivételek, de ez az általános a tapasztalataim alapján.)

65. 874eb11dfd (válaszként erre: 63. - 043ca780cd)
2008. jún. 9. 22:46
:) ez oylan jó.. :)
64. corinna (válaszként erre: 63. - 043ca780cd)
2008. jún. 9. 22:19
gratulálok, jó volt olvasni...
2008. jún. 9. 20:04
14 évesen ismertem meg a páromat, ő akkor 20 éves volt. Nagy szerelem volt kettőnk között. 17 évesen hozzámentem feleségül. Tavaly novemberben ünnepeltük a 40 házassági évfordulónkat. Két fiunk, menyeink és öt unokánk velünk ünnepeltek. A szerelem az évek során átalakult mélységes szeretetté. Rajta kívül nem volt férfi az életemben. Az együtt megélt életünk, -a sok szép és természetesen fájdalmas emlékek is- amelyeket együtt átéltünk életünk végéig összekötnek minket. A mai napig kézen fogva megyünk az utcán és ő 40 év után is megajándékoz virággal és bármi kisebb nagyobb meglepetéssel, minden különösebb ok nélkül, csak úgy szeretetből. (férjem szülei még megünnepelték a 70 házassági évfordulójukat, hasonló mély szeretetben) Az ő példájuk számunkra az etalon.
62. Heppi
2008. jún. 9. 16:25

Én 14 évesen ismertem meg a férjemet.

Ő akkor volt végzős a középiskolában.

Ez 1976-ban történt. 80 ban összeházasdotunk:o)

Ennek mindjárt 28 éve:o)

Nem tudom, hogy mitől függ, de annak,hogy mi összeházasodjunk legfőbb oka az volt, hogy rettenetesen tiltották a dolgot a szüleim. Mi meg dafke is egy pár lettünk. Most, így ennyi év után csak hálával tartozom nekik ezért:o))

61. rexona
2008. jún. 9. 15:55
Azt nemtudom hogy mitől függ hogy együtt maradjanak, de biztos nem sokan maradnak együtt. Mostanában nem ez a jellemző.
60. MelisUK (válaszként erre: 51. - Rainbow82)
2008. jún. 9. 15:18

Hasonló az én helyzetem is.

A párom egymásra találásunk után 1 hónappal lett 18, én 18 és fél amikor megismerkedtünk. Már 6 éve együtt vagyunk.

Szerintem ez a lehető legjobb, ahogy te is írtad, mivel közösen éljük meg a kamasz szerelmet, az egyetemi éveket, az együtt élést, mondhatni közösen nőttünk fel.

Én is úgy érzem, h nem kell a szerelemnek elmúlnia. Nekem is olyan, mintha napról-napra jobban szeretném, egyre jobban ragaszkodom hozzá.

Mi se vagyunk még házasok és vannak, akik azzal ijesztgetnek, h azért nem vesz el, mert nem szeret eléggé és várja a nagy őt, stb. Viszont tudom és érzem, h szeret, csak ilyenkor meginogtatják az embert.

2008. jún. 9. 13:45

SZiasztok!

Én elég fiatal voltam és nagy a kor különbség is(mondjuk relatív kinek mi a nagy korkülönbség). Én 14 éves voltam a párom pedig 25éves volt, most volt januárban, hogy 13éve vagyunk együtt. Azóta van egy7,5éves, egy4,5éves és egy 16 hónapos gyermekünk. És mondhatom, hogy tökéletesen megvagyunk.

2008. jún. 9. 13:04
Azok esélyesek egy kapcsolat megtartására, ahol a kapcsolat a kölcsönös szeretetre, megbecsülésre, értékelésre, odafigyelésre épül-a férfi férfi marad, a nő nő marad- függetlenül attól ki hány éves
2008. jún. 9. 12:52
Szerintem ugyanannyi esélyük van az együttmaradásra, mint azoknak akik huszon-vagy harminegynehány évesen jönnek össze.
2008. máj. 28. 10:00
Örülök, h a többség pozitívan áll hozzá ehhez a témához.Én idén leszek 23 és már több, mint 5 éve vagyunk együtt.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook