Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A férjem sokat játszik számítógépes játékokkal, így keveset foglalkozik velem és a kisfiammal. fórum

A férjem sokat játszik számítógépes játékokkal, így keveset foglalkozik velem és a kisfiammal. (beszélgetős fórum)


1 2
27. Sütikee (válaszként erre: 24. - JoNaLu)
2021. aug. 15. 20:22
Én a helyedben alkut kötnék vele. Ha ennyit játszik, megfogod a gyereket és otthagyod! Max játékidő x óra, adnék neki egy hónapot, nem változik semmi, akkor szó nélkül fogod a gyereket és otthagyod! Ha szeret utánatok megy, és visszavesz mert látja hogy rámegy a család. Anno nekem is ígérgetett, de tele lett a padlás. Mikor látta rajtam hogy már totál nem érdekelt mit csinál, és így is jól éreztem magam, már tepert, csak már késő volt. Tudom nehéz lesz ezt végigcsinálni, de másképp nem fog leállni, főleg ha látja hogy ti mindig ott vagytok neki! Ne hagyd szó nélkül!
2021. aug. 15. 20:20

Nem a játékkal van a baj. Ismét az emberrel. Ha valaki nem akar veled/veletek foglalkozni akkor teljesen mindegy milyen elfoglaltságot talál magának, nem lesz ott. Lehet horgász, Vadász, gamer, mehet qrvazni, mert azt akarja.

Ha a férjed nem kapcsol, hogy van egy kapcsolata és gyereke(i) akkor tökmindegy. Mi is játsszunk, de nem visszük túlzásba. Sokat, sőt rengeteget beszélgetünk egymással, dolgozunk, a háztartásunk is rendben van. Az enyém tudja mikor álljon le. Ennyi.

25. Bichi (válaszként erre: 9. - JoNaLu)
2021. aug. 15. 20:14
Hát ha csak nem a világ végén van a kukátok, akkor azért az a 2 perc nem nagy kegy tőle...
24. JoNaLu (válaszként erre: 23. - Sütikee)
2021. aug. 15. 19:44
😄😉
23. Sütikee (válaszként erre: 22. - JoNaLu)
2021. aug. 15. 19:39
Én nem sajnálom 😂 mármint hogy megszabadultam tőle 🙊
22. JoNaLu (válaszként erre: 20. - Sütikee)
2021. aug. 15. 19:19
Sajnálom. Nem szeretném ha mi is így járnánk.
21. JoNaLu (válaszként erre: 19. - Timycat)
2021. aug. 15. 19:14
Na ezt majd odamondom neki ha mèg egyszer ezt mondja nekem. Köszönöm a tanácsokat! Megfogadom.
20. Sütikee (válaszként erre: 7. - JoNaLu)
2021. aug. 15. 19:11
Huhh ismerős! Ex anyósom is azt mondta anno, hogy jobb mintha kocsmába járna, erre azt mondtam, hogy járna inkább oda, mert akkor tudom hogy csak a falnak beszélek. Mi el is váltunk, emiatt! Hat éven keresztül a játék volt a legfontosabb!!
19. timycat (válaszként erre: 18. - JoNaLu)
2021. aug. 15. 18:58

Én ezt se hagynám szó nélkül... mondjuk egy "meg is látszik" - kal.


Szervezz közös programokat, valami olyat amit kisgyerekkel is tudtok csinálni és a férjedet is érdekli. Inkább a valóságban töltse az idejét a családjával, mint a virtuális világban idegenekkel.

18. JoNaLu
2021. aug. 15. 18:52
Mindig azt mondja hogy az ő apja fele ennyit foglalkozott vele mint ő a kisfiúnkkal.
17. JoNaLu (válaszként erre: 16. - Timycat)
2021. aug. 15. 18:49
Igen,ez hasonló rossz mint a jatèkgèpezès vagy az alkoholizmus. Rengeteg családot tesz tönkre a mindennapokban is. Teljesen igazad van. Változtoztatnia kell,mert én sem akarom hogy a kisfiunk ezt lássa hogy apa a gépet nyomkodja szabadidejèben. Ezt az időt, ránk is fordithatnà.
16. timycat (válaszként erre: 5. - JoNaLu)
2021. aug. 15. 18:40

Elhiszem. Utálom ezeket a nyomkodós virtuális világokat. Pár családot már tönkretett.


Az én kedves ismerősöm, inkább leköltözött a garázsba mikor az asszony már a második gyerek után szóvá merte tenni, hogy jó lenne kevesebb időt és pénzt költeni a virtuális világára. Apuka le tudja a maga 8 óráját hazamegy és hajnalig "lövi a zombit" vagy a franc tudja mit, és fennhangon hirdeti, hogy mekkora hero a franc tudja milyen listán. A család meg pont le van kakkantva. Hát szuper. Arról nem beszélve, hogy a most másodikat kezdő kisfiúk is teljesen felcsavarodott erre, és nem győzik nevelési tanácsadóhoz hordani, mert egyszerűen nem bírnak vele vagyis anyuka nem bír vele, apuka szerint az teljesen normális, hogy a gyerek megvadulva visít az xboxért és semmi másra nem hajlandó figyelni.

Anyuka akkor borította a bilit, mikor az 1 éves kisfiút meglátta a kontrollerrel a kezében mereven bámulni a tv-t. A tv be se volt kapcsolva, de ugye apától azt látta, hogy így kell eltölteni az időt.


A lényeg beszélgess el az embereddel, mert ez így nem állapot és ő nem fogja magát észrevenni.

15. JoNaLu
2021. aug. 15. 18:38
Köszönöm a hozzászolasokat.
14. JoNaLu (válaszként erre: 11. - Timycat)
2021. aug. 15. 18:35
Hát igen.
13. JoNaLu (válaszként erre: 10. - Ildi992)
2021. aug. 15. 18:35
Igen, igazad van. Így lesz
12. timycat (válaszként erre: 9. - JoNaLu)
2021. aug. 15. 18:33

"ha megkerem vigyázzon a picire míg leviszem a szemetet vagy ilyesmi, akkor vigyàz rá."


Hát elég gáz, ha már ez kerül a pozitív listára

11. timycat (válaszként erre: 7. - JoNaLu)
2021. aug. 15. 18:32
Elég rossz érv ez így.
2021. aug. 15. 18:20
Nagyszülőkhöz ha van, vagy máshová pár napra otthagynám a gyerekeket, menjetek el kikapcsolódni csak kettesben. Szerintem így jelzi elege van a mókuskerékből. Teszi a dolgát, de már jó lenne egy kis pihenés. Ha teheted add meg neki amit kér.
2021. aug. 15. 18:03
Különben meg sokat dolgozik, bevasarol, ha megkerem vigyázzon a picire míg leviszem a szemetet vagy ilyesmi, akkor vigyàz rá.
8. JoNaLu (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2021. aug. 15. 17:43
Szia 😊
2021. aug. 15. 17:40
Azt mondja inkabb örüljek neki hogy játszik, és nem kocsmazik. Hàhh...
6. JoNaLu (válaszként erre: 3. - Semleges)
2021. aug. 15. 17:38
Igen, mondogatom neki ... de ha eroltetem annál rosszabb.
5. JoNaLu (válaszként erre: 4. - Liliom10)
2021. aug. 15. 17:37
Azt mondja neki ez a kikapcsolódás a munka után. Mióta megszuletett a kisfiúnk azóta játszik. Ugye én sokat a kisfiunkkal vagyok. Hagyok teret neki , hiszen neki is kell kikapcsolódás, de azért jó lenne ha több közös programot csinálnánk. Játék közben meg ugye beszélget a srácokkal akikkel játszik, minthogy velem beszélgetne.... rosszul esik
4. liliom10 (válaszként erre: 1. - JoNaLu)
2021. aug. 15. 17:07
Lehet, hogy már kórosan függő lett. Mióta tart ? Mennyi időt tölt ezzel naponta ? Amióta ismered ? Vagy később alakult ki ? Lehet, hogy már pszichológusi segítség kellene neki.
2021. aug. 15. 16:02
Ez elég nagy baj, beszélj vele.
2021. aug. 15. 15:59
Szia
2021. aug. 15. 15:54
Sziasztok!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook