Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A férjem munkanélküli, semmilyen jövedelme nincs, az APEH egészségügyi járulék fizetésére kötelez. Mit tehetünk? fórum

A férjem munkanélküli, semmilyen jövedelme nincs, az APEH egészségügyi járulék fizetésére kötelez. Mit tehetünk? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. dec. 17. 17:09
5000 Ft, bocsánat. Bár 500 lenne :S Most, hogy van munkám egy kicsit több lett, a pontos összegét nem tudom.
2008. dec. 17. 17:08
Én levelezőn tanultam, nem volt munkám és én is fizettem havi 500 ft-ot TB címén.. Nem csak a munkanélkülieket sújtják, ráadásul akkor is fizetni kell ha egyáltalán nem is veszel igénybe egészségügyi szolgáltatást.
14. 1e958693ca (válaszként erre: 3. - Lily3)
2008. jún. 14. 16:50
Az előttem szólók leírták, hogyan kell intézni. Sajnos be kell fizetni (ha nem teszed, és beteg lesz, benyújtják a kezelésének az összes költségéről a számlát) ,vagy az Önk-tól kell kérni segítséget. Ha a férjednek nincs semminemű jövedelme, te átvállalhatod (vagy kereső családtag átvállalhatja) a befizetését.
13. lizmil
2008. jún. 8. 13:08

A helyi önkormányzat szociális irodáján kell nyomtatvány kérni és ott kell leadni kitöltve. A Bizottság eldönti, hogy megkapja szociális rászorultság alapon, ha igen, akkor nem kell tenni tovább semmit, mert az önkormányzat lejelenti a társadalombiztositás felé. Kapsz az elbirálásról egy határozatot.

A szociális segély miért nem jár neki?

2008. jún. 8. 07:07
semmit fizeti kell különben megbüntetnek
2008. jún. 8. 06:59
fizetni kell mert büntetnek
10. LoLiNa
2008. márc. 27. 06:38

Ha munkanélkülin van akkor nem kell fizetni..

el kéne mennie regisztrálni..

elvileg.

2008. márc. 27. 05:57
Semmit!Fizetni kell különben jön a büntetés.
2008. márc. 27. 00:16

És akkor a sok süket azt kérdezi, miért fizessek járulékot, ha mást gyógyítanak belőle?

Nehogy félreérts! Annak a pártján vagyok, hogy aki tud, az fizesse járulékot. Szerencsés vagyok, van munkahelyem, szivesen fizetem a járulékot és abszolút nem zavar, ha éppen a férjed vagy bárki gyógyítását segítem ezzel elő!

2008. febr. 25. 15:17

Ezt külöm is kiemelem:


A törvény szerint járulékfizetés nélkül is jogosult az egészségügyi szolgáltatásra:

A szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 54. §-a alapján szociálisan rászorult személy, ha ezt igazoló települési önkormányzat polgármestere által kiállított hatósági bizonyítvánnyal igazolja és a bejelentést a polgármesteri hivatal teljesíti az egészségbiztosítási szerv felé.



Érdeklődj a jegyzőnél.

6. e5041cbf7f (válaszként erre: 5. - E5041cbf7f)
2008. febr. 25. 15:16

Az OEP honlapjáról:


A járulékfizetés érdekében bejelentést kell tennie az elsőfokú állami adóhatósághoz a 07T1011. számú „Adatbejelentő lap”-on. A nyomtatvány az APEH honlapjáról www.apeh.hu letölthető. A járulékfizetéssel kapcsolatos tudnivalókat, a bejelentőlapban bekövetkezett változást a honlapon a „Magánszemélyek/Biztosítás, járulék, egészségügyi hozzájárulás” cím alatt találja meg. A tájékoztató a letöltésben is segítséget nyújt.


A törvény szerint járulékfizetés nélkül is jogosult az egészségügyi szolgáltatásra:

A szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 54. §-a alapján szociálisan rászorult személy, ha ezt igazoló települési önkormányzat polgármestere által kiállított hatósági bizonyítvánnyal igazolja és a bejelentést a polgármesteri hivatal teljesíti az egészségbiztosítási szerv felé.


A megváltozott munkaképességű személy, ha munkaképesség-változásának mértéke az 50 százalékot eléri, valamint az illetékes hatóság (Országos Orvosszakértői Intézet) erre vonatkozó igazolásával rendelkezik.


Az a személy, aki a reá irányadó nyugdíjkorhatárt betöltötte, és egyidejűleg nyilatkozik, hogy jövedelme nem haladja meg a minimálbér 30 százalékát.


Az utóbbi két esetben a bejelentési kötelezettséget az erre a célra rendszeresített „Bejelentő lap”-on – személyesen, vagy postai úton kell teljesíteni – a lakóhely szerint illetékes megyei egészségbiztosítási pénztárnál.


Amennyiben Ön külföldinek minősül (lakcímkártyán a lakóhely rovatban „külföldi cím” szerepel), biztosítási jogviszonnyal nem rendelkezik, megállapodást köthet egészségügyi szolgáltatásra, a lakóhelye (tartózkodási helye) szerint illetékes megyei egészségbiztosítási pénztárnál, ha budapesti, akkor a Fővárosi és Pest Megyei Egészségbiztosítási Pénztárnál. A megállapodás ügyintézése személyesen történik az illetékes egészségbiztosítási pénztárnál.


Minden jogviszonnyal kapcsolatos kérdésére választ kaphat az egészségbiztosítási pénztáraknál személyesen, vagy telefonon. Amennyiben Ön rendelkezik ügyfélkapus regisztrációval, úgy azon keresztül is tájékozódhat.


Végül tájékoztatjuk, hogy 2007. április 01. napját követően az egészségügyi szolgáltató (háziorvos, szakrendelő, kórház, stb.) a szolgáltatás igénybevétele előtt ellenőrzi az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultságot. Az egészségügyi ellátást 2007. év folyamán azonban nem érinti a jogosultság hiánya, tehát továbbra is térítésmentesen igénybe veheti az egészségügyi ellátást.

5. e5041cbf7f (válaszként erre: 3. - Lily3)
2008. febr. 25. 15:10

Sajnálom, hogy ezt kell írjam, de h nem fizeti be, akkor nagyon nagy bajban lesztek, ha akár orvoshoz kell menni, akár góygszert akar vásárolni.

Ja és az APEH akkor is megnézi, ha egy orvos jelenti, hogy a TAJ száma érvénytelen...

2008. febr. 25. 09:40
Akkor a munkanelkuli hivatalbol vigyen egy igazolast az APEH-hez,hogy nyilvantartott munkanelkuli,jovedelme nincs.Mar tapasztaltam,hogy a APEHnel milyen hozzaertok dolgoznak,ossze-vissza kuldozgetik a papirokat,sajnos mindig be kell menni szemelyesen es intezkedni,addig nem szabad befizetni semmit.
3. lily3 (válaszként erre: 2. - Csjuli)
2008. febr. 25. 09:16
Értem én,hogy be kell fizetni,de akinek semmi jövedelme nincs munkanélkülki segélyt sem kap,az miből fizesse be?Ha mégis befizeti nem néznek utána (APEH)hogy miből fizette be ,ha nincs jövedelme?
2008. febr. 25. 09:12
Csak akkor nem kell kifizetni,ha munkanelkuli segelyt kap.Inkabb fizesse be,mert ha ellatasra kerul a vegen benyujtjak a szamlat,tobb tizezer forint.Egeszsegugyi dolgozo vagyok.
2008. febr. 25. 08:57
A férjem munkanélküli, semmilyen jövedelme nincs, az APEH havi 4.350.- Ft egészségügyi járulék fizetésére hozott határozatot (fellebbezési
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook