Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A férjem a 3 gyerekét hozzánk akarja költöztetni?! fórum

A férjem a 3 gyerekét hozzánk akarja költöztetni?! (beszélgetős fórum)


136. Idhikai
2020. aug. 4. 15:45

Sokat gondolkodtam a problémán, mit tennék.... háááát belebuknék, tuti. Neveljek három gyereket, akiknek az apjával élek, de nem vagyok az anyjuk, és valójában van édesanyjuk.

Nem tudnék mit kezdeni, 2-3 napig igen, persze, még valószínűleg élvezném is, de tartósan, hogy felelős vagyok (valójában felelős lennék-e, hiszen van a gyerekeknek apjuk, anyjuk), de jogom, lehetőségem nem sok lenne (hiszen van apjuk, anyjuk... megszoktak már egyfajta nevelési stílust), áhhh, nevelőszülői végzettségem is van, nevelek is gyermeket, aki nem az enyém, de a FI helyzetével nem tudnék megbírkózni. :/

2020. aug. 4. 15:20

Ez egy nagyon nehéz helyzet. Nem is tudom van-e rá jó megoldást. Azt kellene tudni miért ez a hirtelen fordulat. Az is nehéz ha az anya beteg és átmenetileg kell nevelni a gyerekeket. Tehát az indok sem mindegy.

Én sajnálom a FI-t mert olyan nem minden napi szituba "kényszeríti" a férje ami nehezen uralható.

134. rabankari (válaszként erre: 132. - Michelle.r)
2020. aug. 4. 14:47
Arra a helyzetre gondoltam, hogy odaköltözteti a férj a gyerekeket és nem szólhat bele.
133. rabankari (válaszként erre: 112. - 5236d12e25)
2020. aug. 4. 14:45
Teljesen más liga, amikor megismerkedsz egy férfivel és egyedül neveli a gyerekeket és eldöntöd, hogy ezt szeretnéd - e, mint az, hogy van 3 gyereke, nem vele élnek,apuka rendszeresen tartja a kapcsolatot,elhozza ōket stb. majd egyszercsak odaköltözteti ōket, amibe beleszólásod sincs!
132. michelle.r (válaszként erre: 124. - Rabankari)
2020. aug. 4. 14:42
Semmilyen helyzetbe nem "került". Az ő döntése volt, hogy hozzámegy egy fickóhoz, akinek van három gyereke. Feltételezem, beszélgettek arról, hogy legyen-e közös is.
131. michelle.r (válaszként erre: 109. - MenoPause)
2020. aug. 4. 14:38
Vagy az is lehetséges, hogy már omladozott a házasság, és a nő még bepróbálkozott, hátha egy új gyerek megmenti.
130. michelle.r (válaszként erre: 105. - Papája)
2020. aug. 4. 14:36

Aha, ez kezd már olyan lenni, mint a suttogós játék :DDDD


Nincs szó a leírásban csábító lidércről, ezt már te fantáziáltad bele.

129. michelle.r (válaszként erre: 103. - Bözsi néni)
2020. aug. 4. 14:35

Igazad van. De a nő élete nem tartozik rá, ő a fickóhoz ment feleségül. A házasságkötéskor gondolom, szó sem volt arról, hogy a gyerekek odaköltöznek, hozzájuk.


Apa és előző feleség vállaltak három gyereket, az új feleségnek nem tiszte megkönnyíteni a régi feleség életét, különösen, hogy ahogy írja, az még utálja is.


Apa és régi feleség úgy döntöttek, hogy szétválnak, gyerekek a régi feleségnél, apa vasárnapi apuka lesz.


Arról nincs infó, hogy miért váltak, és miért váltak, hogy az új feleségnek van-e köze a váláshoz. Abból, amit tudunk, nekem teljesen jogos, hogy kiakad az új feleség, ha utólag akarnak a nyakába varrni három gyereket állandóra.

128. buspics (válaszként erre: 125. - Semleges)
2020. aug. 4. 14:16
Igen. Ez túl nagy áldozat. Az egész életét fel kellene áldoznia. Csak azt nem értem, hogy ezt a férj nem gondolta át? Mert szerintem nem. Csak felelőtlenül magához vette a gyerekeket és majd lesz valami.
127. buspics (válaszként erre: 123. - Semleges)
2020. aug. 4. 14:14
Így, hogy egy tojásrántottát se tud megcsinálni? Ez érdekes lesz.
126. semleges (válaszként erre: 120. - Auróra2010)
2020. aug. 4. 13:20
Ezt én is így gondolom.
125. semleges (válaszként erre: 115. - Buspics)
2020. aug. 4. 13:15
Ez jó kérdés. 3 gyereknél már lehetne főállású anya, nem? Akarja ezt? Nem hiszem. Én sem akarnám. Hagyja ott a munkahelyét egyik napról a másikra és legyen családanya, vezessen háztartást 5 főre az eddigi 2 helyett? Jó, hogy szereti a férjét de ez nagy falat lenne mindenkinek. Ez vagy megy szeretetből, lélekből, szívből "anyaságból" "feláldozásból" vagy nem, de akkor sehogy nem megy.
124. rabankari (válaszként erre: 123. - Semleges)
2020. aug. 4. 13:15
Ráadásul, ha FI szeretne gyereket a 3 meglévõ mellett erre kevés esélye lesz... Vagy ezt is eldönti majd a férj, nem kell, neki van már három. Sajnálom, nagyon nehéz helyzetbe került a fórumindító.
123. semleges (válaszként erre: 104. - Buspics)
2020. aug. 4. 13:07
Nyilván a férj. FI-ra nem lehet ezt akaratán kívül ráterhelni mert nem lesz hosszútávú a házasság, de lehet, hogy így sem.
122. Guruljka (válaszként erre: 121. - MenoPause)
2020. aug. 4. 12:41
7 éves a legkisebb gyerek. Ha őt szülte volna a volt feleség a házasság megmentésére, akkor a házasság kicsit régebben is menthetetlen volt.
121. MenoPause (válaszként erre: 118. - Levarosbukta)
2020. aug. 4. 12:33

Őszintén? Ezt a pasit én sokra nem tartom. Nemsokára az új párja sem fogja. Akár ő robbantotta fel a házasságát, akár nem. Én csak azt írtam, nem csodálkoznék, ha így lett volna. De ha a feleség azért szült, hogy megmentse a házasságát akkor ugyanannyira hibásnak tartom, mert pontosan tudta, hogy apa nélkül fognak felnőni.


Aki a gyerekeket játékszernek használja, az ne váljon szülővé. Nőljön fel a feladathoz előtte.

120. Auróra2010 (válaszként erre: 112. - 5236d12e25)
2020. aug. 4. 12:26
Azért az elvált házaspárok " gyerek ill. gyyerekelhelyezéi ügyyeit" a bontóperben megnyugtatóan lerendezik,- kapcsolattartás, gyereqtartás fizetése stb - amin x ideig nem is lehet, azután pedig csak a biróság jóváhagásával lehet változtatni. Normáúis esetben ez a gyerekek nagykorúságáig szól. Ha a 3 gyerek szokványos módon az édesanyjához került, honnan sejthette azt akár az apa, akár az FI hogy ez módositásra kerül. Az uj pár kapcsolatának elején nem volt életszerű a jogerős bontóperi végzés birtotkában arra számitani, hogy ez valamikor változni fog.
119. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 118. - Levarosbukta)
2020. aug. 4. 12:21

És egyszerűbb volt félrekefélni mint megbeszélni, hogy szar a házasság.

A volt feleség meg biztosan magának csinált gyerek, hogy "megmentse" a házasságot.

118. levarosbukta (válaszként erre: 109. - MenoPause)
2020. aug. 4. 12:14
Mondjuk az meg sem fordul a fejedben, hogy esetleg már eleve rossz volt a házasság és a volt feleség újabb gyerek szülésével szerette volna "megmenteni" a házasságot? Lehet az új feleségnek semmi köze nem volt a helyzethez. Nem kell mindjárt rögtön az új párt elítélni.
117. buspics (válaszként erre: 114. - Bözsi néni)
2020. aug. 4. 11:45
Szerintem meg pont ez a legfőbb kérdés. Milyen házasság az, ahol ilyen fontos, egész további életvitelt érintő kérdéseket nem beszélnek meg egymással normálisan? Ebből csak annál több bonyodalom lesz.
116. buspics (válaszként erre: 113. - Bözsi néni)
2020. aug. 4. 11:44
Ez szépen hangzik, de kíváncsi vagyok, mi lehet mögötte.
115. buspics (válaszként erre: 112. - 5236d12e25)
2020. aug. 4. 11:43
Ez így van. De ki fog gondoskodni a gyerekekről, ha odaköltöznek? A férj? Vagy az a nő dolga akkor is, ha nem ő az anya?
114. Bözsi néni (válaszként erre: 111. - Buspics)
2020. aug. 4. 11:15

A FI tudta, hogy van 3 gyereke. Ennek tudatában ment feleségül a pasihoz. Minden másnap ott voltak, szóval nem olyan nagy újdonság neki.


Nem kell feláldoznia msgát, de gyerekes édesapához hozzá tartoznak a gyerekei is. Ahogy egy elvált anyához is például, és ilyen esetben mindenki elvárja, hogy az új pasi sajátjaként szeresse, tekintse a nő gyerekeit.


Akkor fordítva is ugyanaz az elvárás legyen, nem? Vagy kettős mérce?


Az más kérdés, hogy a gyerekek tartós ott lakását meg kellett volna beszélnie a pasinak a FI-val, nem csak így bejelenteni.

113. Bözsi néni (válaszként erre: 110. - Buspics)
2020. aug. 4. 11:07
Az édesapjukhoz engedi öket.
112. 5236d12e25 (válaszként erre: 111. - Buspics)
2020. aug. 4. 10:51

Akkor tegyen magának egy nagy szívességet. Ne kezdjen elvált gyermekes pasival. Gond megoldva..

Ha gyermekes párod van ahhoz van egy csomag amit vagy elfogadsz vagy lelépsz. Ilyen egyszerű.

A gyerek nem használati tárgy amit ide oda passzolunk mikor milyen kedvünk van,vagy mert nem illik a dekorhoz akkor kidobjuk.

111. buspics (válaszként erre: 106. - Bözsi néni)
2020. aug. 4. 10:31
Az fair lenne, ha az FI feláldozná értük az életét? Nem ő szülte őket.
110. buspics (válaszként erre: 105. - Papája)
2020. aug. 4. 10:30
És akkor egy olyan nőhöz kell lepasszolni őket, akit utál?
109. MenoPause (válaszként erre: 105. - Papája)
2020. aug. 4. 10:10
Nekem is csak az a fura, hogy nagyon kicsik voltak a gyerekek.. amikor az új már feleség volt. Így belegondolva, csodálkoznék, ha nem ő robbantotta volna a családot, de erről ugye nem ír. Akkor azért valamivel más a helyzet, anyuka viselkedését illetően, de a szülők "viszálya" akkor sem a gyerekeken kellene hogy csapódjon. De sajnos sokszor ők csak eszközök.
2020. aug. 4. 07:44
Nagyon érdekes ez az "élni akarás" kérdés. Ha gyerekeim vannak akkor csak velük lehet "élni", nincs másik opció. Ezt mind a két félnek be kell látni (a két vér szerinti szülőnek). Általában válás után nincs jó megoldás, de akkor is ki kell egy olyat találni, ahol mind a két szülő egyenlő mértékben együtt él a gyerekeivel. És ezt egy harmadik személyre nem lehet rátolni. Én maradnék közeli lakásban a férfi helyében, hetente többször elhoznám a gyerekeket az iskolából egész délutánra, egész hétvégékre (megbízhatóan, rendszeresen, alőre lebeszélt módon), de nem rángatnám ki a megszokott környezetükből, ha nincs ott valami nagy baj. Fórumindító helyében felvetném inkább ezt a megoldást, mert abból, amit ír, családi összeomlás lesz.
107. tuskoledi (válaszként erre: 62. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 4. 07:25
Ha nem érted az egészet, akkor pasi lapát. És akkor a rövidnadrágos kérdés is megoldódik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook