Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A felkapatást helyre lehet hozni? fórum

A felkapatást helyre lehet hozni? (beszélgetős fórum)


2009. szept. 29. 14:39
Még nem igazán tud ülni ezért nálunk a babakocsié a szerep ha már nagyon nem birja magát a kiságyban
17. Gligi
2009. júl. 6. 06:32

Szia!

Nekünk most mult 6 hónapos a kisfiunk :-)

Ha nem marad el a kiságyban akkor állítható támlás pihenőszékben viszem magammal bárhova pl. a konyhába sütni, főzni stb. Porszívózásnál mindig beszélek hozzá amíg bekapcsolom a porszívót és akkor annak a hangjára sem ijed meg, nem sír és nem kell ölbe venni.

A vendékere szólj rá nyugodtan, mert nem tesz jót a kicsinek, ha lekoncentrálják a figyelmét, ugyanis más pihenési fázisba fog kerülni hisz felpörgetettebb állapotban van!

A mi kisfiunk nem szeret napközben aludni csak kb. 20. percet ezért nekem is ki kellett találni, hogy hogyan tudok mindent elvégezni napközben a játékon, mesén, mondokázáson, kúszás-mászáson kívül :-)

16. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 12. - Monizsofi1982)
2009. júl. 5. 17:52
én ezt csináltam.bébihordozó,dönthető etetőszék,pléden a földön,kenguruban-felváltva:)Következőnél az első beruházások egyike lesz egy jó minőségű hordozókendő.
15. samsam
2009. júl. 5. 17:47
ugyan ez a szitú... mondjuk, én rontottam el a dolgot, mert nagyon sokat volt ölben, kézben, stb. persze mosogatni, főzni nincs vmi sok időm, de nálunk a játszószőnyeg és Halász Jutka cd vmit enyhít a dolgon. illetve vannak jobb és rosszabb napjaink. :)
2009. júl. 5. 17:24
Nem könnyű a gyerekekkel,de Ő az első.A főzés megvár.Ő még túl kicsi ahhoz,hogy elszórakoztassa magát hosszú időre.Még egy 2 évest sem tudsz lekötni 15 percnél tovább egy valamivel,hát még egy 5 hónapost.
2009. júl. 5. 16:06
S akkor hogy főzöl? 15-20 percet elvan a gyerek, aztán kezd türelmetlenkedni, akkor abbahagyod amit csinálsz, foglalkozol vele, aztán megint csinálod a kaját? vagy hogy? Néha olyan tanácstalan vagyok, hogy nem tudom mit tegyek a gyerekkel ilyen esetben?
2009. júl. 5. 16:05
Én arra gondoltam,hogy majd fogom a bébihordozót és viszem magammal a gyerkőcöt,pl. a konyhába,ha nyűgös.Így nem kell a két helység között ingáznom,látja /majd egy idő múlva/,hallja,hogy ott vagyok...Legalábbis míg ki nem növi a hordozót,utána talán lesz olyan nagy,hogy lefoglalja magát :)
11. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 10. - Palenkas)
2009. júl. 5. 15:54

Egy órát biztosan nem...max. ha alszik.

Inkább 15-20 percekben gondolkodj...ez már jó, de ha ott van melletted, és nem kell felvenned, akár több is. A lányom fél délelőtt elvolt így.

2009. júl. 5. 15:36
szerintetek egyébként mennyi az az idő, ami elvárható egy 5 hóstól, hogy ellegyen magában, ha lehet ilyet kérdezni egyáltalán, mert ugye minden gyerek más és más...mert ugye a főzés is legalább egy óra...
9. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 8. - Palenkas)
2009. júl. 5. 14:50

Helyre tudod hozni, csak nem megy egyik napról a másikra. A nagyszülőkkel pedig próbálj beszélni...még nem késő. Az egyik rokon anyuka sosem engedte felvenni a kislányát, most sem a kisfiát. Ezt sem tartom jónak...a kisebbik lányom inkább igényelte a kényeztetést, míg a nagyobb nem (de sajnos őt elkapatták).

Van egy 5letem, próbáld ki, hátha bejön.:) Naponta egyre többször, fokozatosan hosszabb időszakokra (először 5-10 percekre) hagyd, hogy egyedül (melletted, de ne kézben legyen). Egy 5 hónapos baba, főleg, ha mozgékony, kicsit már le tudja kötni magát (zenélő játék, vagy zörgősek, esetleg amiben mozog valami). Ha úgy látod, igényli,hogy felvedd, először beszélj hozzá...ha végképp nem tudod megnyugtatni, persze vedd fel. Ha azonban látod, hogy egyedül is elvan, nem muszáj hozzászólni, had elmélkedjen.:)

2009. júl. 5. 14:39
Leginkább az a kérdésem, hogy helyre lehet-e hozni, mert így nagyon küzdelmesek a hétköznapok, alig van meg egyedül, mármint mellettem van, csak magában alig van meg.
2009. júl. 5. 14:38
5 hónapos a kisfiam. Az a helyzet, hogy még mindig hasfájós, (ez most komoly, már gyógyszeres kezelésen is voltunk) és emiatt amúgy is több babusgatásban van része, de mostanában már észreveszem mikor "kamuzik" és mikor fáj neki tényleg. Egyébként meglehetősen akaratos, és nagyon-nagyon mozgékony, (ez mondjuk nem baj). Igen, egész héten reggeltől estig szinte egyedül vagyok vele, s a házimunkát meg kell csinálni (na azért nem ragyog minden), meg kaja kell, azért jelent problémát. Meg kertes házban lakunk, kis kerttel, s azt sem lehet elhagyni teljesen.
6. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 4. - C42aaaac41)
2009. júl. 5. 14:13
Az nem baj, hogy kézben van.:) Csak egy anyukának ha nincs segítsége és egyedül van a picivel, el kell végeznie mellette a házimunkát (ami gyerek nélkül is elég lenne) + ott ordít a manó, aki megszokta, hogy ő a világ közepe és éppen akkor miért nem vele foglalkoznak. Egy babát picit hagyni kell, hogy magában is játszon, vagy csináljon bármit (lehet, hogy nem jól fogalmaztam meg), különben az anyja nélkül 1 percig sem lesz képes meglenni. Ez később a közösségbe való beilleszkedésben is gondot okoz, nehezebb lesz a beszoktatás.
2009. júl. 5. 14:08

Ugye első gyerek?:) Ez a legtöbb családban (leginkább az anyukának) problémát jelent. Persze csak akkor, ha hétközben egyedül van a picivel és nincs segítsége. Nálunk is hasonló volt a helyzet. Én kezdettől fogva megkértem a nagyszülőket (mintha a falnak beszéltem volna), hogy nem kell kézbe venni a gyereket, úgy is lehet szeretgetni. Amikor csak én voltam a lányommal persze ordított, nem értette, miért nem csak vele foglalkozok (sajnos a házimunkát senki nem csinálta meg helyettem és meleg ebéd, vacsora sem terem csak úgy).

Több ismerőst megkérdeztem, azt tanácsolták, igenis hagyjam kicsit, had sírjon (nem kell sokáig)aztán nyugtassam meg, de lehetőleg símogatással, beszéddel. Elég sokáig tartott (közben nagyobbacska is lett) mire sikerült "helyrehoznom" a dolgokat. Amikor aztán a nagyszülők egyedül maradtak vele 1-2 napot, rájöttek, mégsem volt olyan jó szórakozás, mert szinte már lépni sem tudtak a gyerektől. A kisebb lányom nem is emlékszem, hogy kézben lett volna...

Nem írtad, mennyi idős a manód...próbáld játékokkal lekötni, vagy vidd oda, ahol éppen dolgod van. Egy kis pléden heverészhet addig, amíg végzel. A kisebbik lányom imádott újságot tépkedni. Nagyon jól lefoglalta.:)

2009. júl. 5. 13:50
miért baj az,ha egy baba kézben van?
3. danama (válaszként erre: 1. - Palenkas)
2009. júl. 5. 13:46
egyébként rég voltál a fórumon :-P
2. danama (válaszként erre: 1. - Palenkas)
2009. júl. 5. 13:46
beszélj hozzá sokat de ne vedd ki, mond meg neki, hogy anya most mosogat stb, ha sír csak simogasd meg de ne vedd ki
2009. júl. 5. 13:44

Sziasztok!

Az szeretném kérdezni, hogy a felkapatást helyre lehet-e hozni? A hétvége a rokonságé, a nagymamáké, és elég sokat van kézben a gyermekem, és bizony a hétfő elég rázós, elég hisztis a gyermekem. Simán hagyom nyűglődni, vagy végleg "el van rontva?"

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook