Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A falu (tegnapi film). Aki látta, csak egy részletkérdés. fórum

A falu (tegnapi film). Aki látta, csak egy részletkérdés. (tudásbázis kérdés)


19. Darcy73 (válaszként erre: 17. - Teltzsu)
2009. dec. 20. 11:01

Egyetértek!

Nagyon jó és elgondolkodtató!

/Mellesleg William Hurt az egyik nagy kedvencem./

2009. dec. 20. 10:23

Én tegnap nem láttam, de régebben (még moziban) igen. Nagyon tetszett.


Viszont ez távolról sem horror. Ez vicc, hogy ezt írták rá...

2009. dec. 20. 10:19

A rendőr nem volt halott.

És szerintem az újságot olvasó rendőr pontosan tudta, mi zajlik az erdőben. Mert ugye azt mondta a fiatalabb srácnak, hogy nem álljon szóba senkivel, nekik az őrzés a céljuk. Említette a légifolyosót is, melyet végül nem alakítottak ki a terület felett.


A vak lány és az apja neve Walker volt, és ha figyeltétek, a járőrkocsi oldalára "Walker Reservation" volt írva.


Miről szólt a film? Arról, hogy olyan emberek - akiket valamilyen tragédia ért bűncselekmény következtében - úgy döntenek, kiválasztanak egy olyan történelmi kort, amikor boldogan, és relatíve bűnöktől mentesen élnek, és ezt megvalósítják, mert nincs szükségük erőszakkal teli életre.

A Wiliam Hurt által megformált figura történelem professzor volt még a "városban".


Szerintem nagyon jó, elgondolkodtató film.

2009. dec. 20. 10:00

Nekem is tetszett a film.

Ha előre tudjuk mi a film tartalma,akkor nem lett volna izgalmas.(Ezt "Sz.Bella" 7. hozzászólásához fűzöm.)

Kb. a 2/3-adnál kezdtem kapisgálni,hogy a jelenben játszódik az egész,ezért aztán már nem lepődtem meg,mikor a lány az erdőből kiérve egy autóval találkozott elsőnek.De attól függetlenül nekem félelmetes volt az a rész is mikor a hibbant srác üldözte a jelmezbe öltözve az erdőben a lányt.

Valamilyen szinten pedig igazuk volt,hogy elmenekültek ebből a sz.. világból.

15. simple (válaszként erre: 5. - 62cc0f78ae)
2009. dec. 20. 09:52
Azoknak a felnőtteknek, akik ott éltek a faluban, mindegyik rokonával történt valami szörnyűség, míg a városban éltek. Erre egyébként a film végén utalnak is. Ezért elhatározták, hogy így fognak élni, elzárva mindentől, az erdő közepén, hogy a családjukat ne érhesse többé baj. Megvették ezta területet, és alaposan lefizettek pár embert, hogy ne derüljön ki , mi van ezen a területen, és ne is háborgassák őket, ezért járőröztek a parkőrök. A mesét a szörnyekről pedig azért találták ki,hogy közülük senki se akarjon, merjen az erdőn túlra menni, mert így megtudnák mi van azon kívül. Így viszont megmaradtak boldog tudatlanságban. Viszont a mese mégis csak igazzá vált, mert a bolond fiú belebújt a jelmezbe. Mivel a lány vak volt, így nem derült ki, hogy a fiú volt a jelmezben, s a lány úgy mesélte, hogy megtámadta egy szörny. Így tudják tovább folytatni az életüket ugyanúgy,s mostmár lesz valaki, aki tapasztalta is a szörnyek létezését, immár ez sem csak egy kitaláció. Nem kell attól tartani, hogy bárki is messzire merészkedne a falutól, s így a titokra fény derül.
14. simple (válaszként erre: 3. - Gummy)
2009. dec. 20. 09:42
Nem volt halott a parkőr, csak béna a döbbenettől. A másik parkőr nem vette észre, hogy elvitte a gyógyszereket.
13. klara1020 (válaszként erre: 12. - M.I.A.)
2009. dec. 20. 09:30

Egyetértek veled:)

Én is horrorra számítottam az elején,aztán amikor láttam a szereplőgárdát,akkor már tudtam,hogy itt valami komolyabb filmről lesz szó.

12. M.I.A.
2009. dec. 20. 09:26
Nekem tetszett a film, most láttam először. Már régen meg akartam nézni és pozitív a véleményem róla.:)
11. bnedora (válaszként erre: 10. - Devilsandy)
2009. dec. 20. 09:18
Köszi a választ.
10. devilsandy (válaszként erre: 9. - Bnedora)
2009. dec. 20. 09:12
Nem, mert az egész történet nagyon abszurd. Én sem szeretem a horrorokat, de ennek kevés volt a "valóság tartalma", legalábbis nekem, aki nem egy elzárt térben él, hanem "civilizált társadalomban". Szóval ebből kifolyólag, hogy nehezen éltem bele magam nem volt félelmetes.
2009. dec. 20. 09:08
Én is elkezdtem nézni, de amikor az újságban elolvastam miről szól, és láttam, hogy horror, kikapcsoltam. Nem volt nagyon félelmetes?
2009. dec. 20. 08:47

Jaa, köszönöm!:)

Jobb lett volna, ha ezt előre tudom, akkor úgy nézem:(

7. liza52 (válaszként erre: 5. - 62cc0f78ae)
2009. dec. 20. 08:43

Még ma is vannak olyan közösségek, akik zárt térben élnek, nem fogadnak el semmi modern dolgot. A film lényege az volt, hogy megakadályozzák a kitalált mesével a lakók városba vándorlását, mert a város veszélyes, gyilkosságokkal teli agresszív.

Nem emlékszel, amikor a fiatal rendőr bement a gyógyszerért, a rádió bemondta, hogy meggyilkoltak egy gyereket?

Kitaláltak egy mesét, amit aztán az a nemnormális fiú a jelmezben megelevenített, és így í mese valósággá vált.

2009. dec. 20. 08:35

Szerintem nem vette észre, mert akkor szólt volna, mert előtte elég ellenségesen beszélt a fiatal rendőrrel.


A létra oda volt támasztva a kocsihoz. A lány, ha átmászott a kerítésen, ki vitte volna a kocsihoz a létrát, ha a rendőr halott lett volna. Szerintem gondolkozott, mert már előtte sem értette, hogy lakhat a csaj az erdőben.

2009. dec. 20. 08:31
Nekem vki meg azt írhatná meg -priviben is akár-, hogy tkp. miről is szólt ez a film? Mert nem jöttem rá. Kb. 2 mondatban elég összefoglalni, mert annyira emlékszem kb., hogy volt egy kattant szőke csaj, és hogy nem a prérifarkasok jöttek. :DDD
2009. dec. 20. 08:26
létre --> elírva lett, és létra igazából
2009. dec. 20. 08:25

A falu filmben a vége felé amikor a rendőr a kocsijában ült, és a létre oda volt támasztva a kocsihoz, akkor az a rendőr halott volt?


Amikor a gyógyszereket elemelte, akkor a másik rendőrfőnök észrevette újságolvasás közben?

(a hűtő üvegéről kicsit visszatükröződött az újságolvasós rendőr, de nem láttam pontosan, hogy most észrevette-e vagy sem)

2009. dec. 20. 08:25

Szia!

?

:)

2009. dec. 20. 08:23
A falu (tegnapi film). Aki látta, csak egy részletkérdés.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook