Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A facebookon lehet látni hogy kinek az adatlapját szoktam nézni? fórum

A facebookon lehet látni hogy kinek az adatlapját szoktam nézni? (tudásbázis kérdés)


28. jstefan (válaszként erre: 1. - Hibiscus)
2015. febr. 4. 20:08
Nem lehet látni de a facebook megjegyzi,és mindkettőtöknek rendszeresen felkínálja hogy legyetek ismerősök.A meglátogatott és felkínált lehetséges ismerős képének jobb felső sarkában megjelenő x -re rákattintva törölheted a facebook memóriájából, így nem tudja meg az érintett hogy leskelődtél utána.A beteges trollkodókat tájékoztatom hogy a 3 különböző hazámból más-más nyelven történt regisztrációmmal a fentieket kipróbáltam,és így működik!
2015. febr. 4. 17:57
Most megleptetek :O
26. *trillian* (válaszként erre: 25. - T *-*)
2015. febr. 4. 17:05
Egyszeri megnézéstől még nem biztos. Mondom, hogy súlyozva vannak ezek az események. Egy adatlap egyszeri megtekintése még nem elég a "kit ismerhetekhez", ha van több jobban egyező adatlap az algoritmus szerint.
25. t *-* (válaszként erre: 24. - *trillian*)
2015. febr. 4. 16:58

Ez pontosan így van!

Viszont aki megnézett, az biztos oda kerül a kit ismerhetek opcióba, és felkínálja ezáltal neked a lehetőséget a rendszer, hogy te is megnézhesd és akár be is jelölhesd.

2015. febr. 4. 16:38

A facebook készített egy algoritmust, ami figyelembe veszi:

- a saját címlistáid (gmail és egyéb, ha engedélyezted a facebooknak)

- földraji elhelyezkedést

- közös ismerősök hálóját

- esetleges közös érdeklődési kört

- közös iskolákat, munkahelyeket

- adatlap nézegetését.


Ezeket súlyozottan nézi, de az algoritmus nem publikus, és nem is egyértelmű. Tehát a "Kit ismerhetekben" megjelenhet valaki pusztán azért is, mert mindketten mondjuk Pécs környénék laktok, és egy időben lájkoltátok a Tibi atya oldalát, és nem mondjuk azért, mert 2x megnézte az adatlapod. Ezt nem lehet tudni. Ha nagyon sokat nézegetsz valakit, mondjuk minden nap, akkor van rá esély, hogy megjelenít téged a Kit ismerhetekben, de ő sem fogja tudni biztosan, hogy miért is vagy ott.

23. t *-* (válaszként erre: 22. - 31bc25d879)
2015. febr. 4. 16:23

Több helyen is lehet erről olvasni.

És valószínű ezért is van a sok kamu regi.

2015. febr. 4. 16:21
Hát, ha ez így van, szerintem most sokan fognak kamu nevet regisztrálni:)
21. t *-* (válaszként erre: 20. - 31bc25d879)
2015. febr. 4. 16:19

Igen.

Több üzleti Fb oldalunk is van, és több magán profil is az üzleti oldalakhoz kapcsolódan, ezért valamellyest otthon vagyok ebben a témában.

Ez egy jól kiépített hálózat, ami ilyen beépített opciókkal is segíti a kapcsolatok kiépülését.

Nem véletlen lett olyan népszerű a hálózati kapcsolatok kiépülése terén a Fb. mint amilyen.

20. 31bc25d879 (válaszként erre: 18. - T *-*)
2015. febr. 4. 16:16
Hát akkor csak látja...
19. t *-*
2015. febr. 4. 16:16
Ha nálad megjelentek ahogy írod Párizsban élő fószerek, vagy idegen nők, akkor abból tudhatod, hogy ők valamilyen úton rád találtak és megnézték az oldalad.
18. t *-* (válaszként erre: 17. - 31bc25d879)
2015. febr. 4. 16:14

Ha te megnézel valakit, akkor nála fogsz megjelenni a Kit ismerhetek opció alatt!

Ha téged megnéz valaki, akor pedig nálad fog megjelenni.

Ha te megnézed őt, akkor neki is van lehetősége megnézi téged, azáltal, hogy a kit ismerhetek opció alatt az adatlapodra kattint.

De azért is megnézhet téged, mert keresés közben szerepelt a találatok között az adatlapod, és csak kiváncsiságból kattintott.

És így te fogod őt ott látni a Kit ismerhetek alatt.

És eldöntöd, hogy megnézed-e vagy figyelmen kívül hagyod.

2015. febr. 4. 16:11

De azért nézett meg mert én is megnéztem?


Mert van olyan akit megnéztem, de sok olyan van akiről fogalmam sincs kicsoda, és tuti nem nézegetek kamasz srácokat meg Párizsban élő fószereket és idegen nőket sem:)

16. t *-* (válaszként erre: 14. - 31bc25d879)
2015. febr. 4. 16:07

Igen, ott azok szerepelnek akik az adatlapodon jártak.

Nem kell neked ismerned őket!

Valószínű egy ismerős ismerőse, vagy csak keresett olyan nevű illetőt mint Te, vagy keresés során feljött az adatlapod és rád kattintott.

Azért jelenik meg ott, hogy esetleg ha ismered, akkor fel tudd venni vele a kapcsolatot.

Ha meg nem ismered, akkor csupán konstatálod magadban, hogy megnézett és ennyi.

2015. febr. 4. 16:07
Na, akkor most látja vagy nem látja? Most már engem is érdekel.
2015. febr. 4. 16:03
Nekem a "kit ismerhetek"-ben olyanok is vannak, akiket életemben nem láttam és azt sem tudom, kik azok.
13. t *-*
2015. febr. 4. 15:56

Ja és még annyi, hogy hasonló ehhez az, hogy pl. felmész egy honlapra, és ha van lehetőség a honlapon belül látni, hogy kik lájkolták azt az oldalt, biztos, hogy ha van ismerősöd a FB-on aki lájkolta, elsők között fog szerepelni a kis fotók között.

Ezzel is ispirálja a Fb a közösségi kapcsolatok alakulását.

Hiszen igazából a fő célja ez egy ilyen közösségi hálózatnak.

12. t *-*
2015. febr. 4. 15:52

Nem random, hogy ki van ott.

Ez egy könnyítési opció is a Fb részéről, hogy ha valakik nálad járnak mint ismerős, feltételezik, hogy kölcsönösen Te is többször jársz az ő oldalán,vagy chat-ben vagytok sűrűn stb. és így nem kell kikeresned az ismerősök közül.

Elég a bal oldali ki fotóra kattintani, hogy elérd az adatlapját.

Ugyanígy ha ismeretlen nézi az adatlapod, azért jelenik meg a Kit ismerhetek? opció alatt az illető, hogy könnyebben létrejöjjenek a kapcsolódások, egymásra találjanak ismerősök.

Több helyen is lehet erről olvasni.

Nem véltelen, hogy sokan hoznak létre úgynevezett kamu profilt, mert akkor azt a kamu oldalt látják az ismeretlenek.

2015. febr. 4. 15:49
Nektek oldalt milyen ismerősöket mutat? Nekem jobb oldalt a chat van és hírfolyam.
10. t *-*
2015. febr. 4. 15:34
*Kit ismerhetek? opció
9. t *-* (válaszként erre: 8. - AnitaZoé)
2015. febr. 4. 15:33

Pedig így van, hogy ott azok szerepelnek, akik a legutóbb megnézték az adatlapod.

És ugyanígy az ismeretlenek közül jobb oldalon a Kik ismerhetek? opció is olyan embereket kínál föl akik megnézték az oldalad.

Ha gondolod esteleg próbáld ki.

8. AnitaZoé (válaszként erre: 4. - T *-*)
2015. febr. 4. 15:10
Véletlenszerűen mutatja jobb oldalon az ismerősöket, nem az alapján, hogy kik nézték meg legutóbb az adatlapodat, szóval ez alapján sem lehet megtudni.
2015. febr. 4. 15:09
Az illető nem látja,kik nézik az adatlapját,ez biztos....
2015. febr. 4. 15:08
Nem fogja látni, akármit csinál, nyugi.
5. Misaki Itó (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2015. febr. 4. 14:54
ÓÓó,de jó volt:))
2015. febr. 4. 14:48

Ha az ismerősöd, akkor jobb oldalon ahol az ismerősei közül mutat egy párat, akkor ott fog mutatni téged.

Ha nem, akkor pedig ha megnézed, akkor jobb oldalon a kit ismerhetek? közt fogsz szerepelni.

2015. febr. 4. 14:44

Leskelődünk, leskelődünk, aztán be vagyunk kakkantva? :DD


Amúgy nem, nem látni.

Szerencsére.

2015. febr. 4. 14:41
nem.
2015. febr. 4. 14:38
????

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook