Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A diszkalkulia fórum

A diszkalkulia (beszélgetős fórum)


27. zebracsikó (válaszként erre: 26. - Rohangya77)
2013. márc. 7. 17:59
Jók lehetnek ezek a könyvek és segédanyagok, de inkább egy diszkalkuiában jártas gyógypedagógus vagy logopédus iránymutatása mellett. Tudni kell, pontosan hol áll a gyerek, mi az ami nem világos már. A meglévő alapra kell építkezni, nem a hézagokat tömködni.
2013. márc. 7. 17:29

Rendeltem könyvet Hogyan győzzük le a számolási nehézségeket? + virtuális melléklet - Segítség a diszkalkuliával, matematikai nehézségekkel küzdő diákoknak


Száz játék és fejtörő a számolási nehézségek legyőzésére - Gyakorlókönyv diszkalkuliával küzdő diákoknak

25. zebracsikó (válaszként erre: 24. - Kitrákotty)
2013. márc. 7. 11:03

a szülőnek csak azt kötelessége észrevenni, hogy nagyon nem megy a matematika alapja, elemi műveletei sem .

A tanítónak kötelessége ismerni a diszkalkulia fogalmát és tüneteit és ilyen esetben a logopédushoz vagy nevelési tanácsadóba irányítani a gyereket.


Mert ha nem megy az integrálszámítás, az nem akkora gond, de ha nem érti 10-es körben sem pl. a kivonás fogalmát, az már nagy baj.


Trehányságról van itt szó leginkább.

24. kitrákotty (válaszként erre: 19. - Zebracsikó)
2013. márc. 7. 10:59
vagy a szülőnek, nem?
23. zebracsikó (válaszként erre: 21. - Acuko)
2013. márc. 7. 10:57
Jó sokáig ültetek a feneketeken.
22. zebracsikó (válaszként erre: 21. - Acuko)
2013. márc. 7. 10:56

Miért ne kapna felmentést?


Ha a szakértői bizottság is megállapítja, akkor simán.

21. acuko (válaszként erre: 19. - Zebracsikó)
2013. márc. 7. 09:14
Igen, erről van nálunk is szó. A szorzótáblát még 13-14 évesen sem nagyon tudta megtanulni, képzavarai is vannak, pl. a számokat összekeveri első látásra, térképet nem tudja olvasni, nem érti, pénzvisszaadásnál a boltban mindig kerekit és visszaszámol, stb. Beszéltünk az iskolában a fejlesztőpedagógussal és megerősitette a gyanunk, most beutaló és szakvélemyény alapján a nevelési tanácsadóba kell mennünk. Felmentést már nem fog kapni, de talán lesz egy szakvélemény a kezünkben, és talán máshogy állnak majd hozzá a tanárok.
20. zebracsikó (válaszként erre: 15. - Acuko)
2013. márc. 7. 06:49

Egyébként egyáltalán nem késő még ilyenkor sem nekifeküdni a matematikának célzott terápiával.

Kaptatok felmentést, vagy érettségiznie kell matekból?

19. zebracsikó (válaszként erre: 18. - Acuko)
2013. márc. 7. 06:47

A diszkalkulia nem az, ha valakinek "nem megy a matek".

A diszkalkulia jelei már kisisklás korban megnyilvánulnak az elemi számfogalom és számolási műveletek elsajátításának nehézségeiben. Szóval az elsős-másodikos tanítónak kellett volna észrevenni.

18. acuko (válaszként erre: 17. - Zebracsikó)
2013. márc. 6. 21:57
Én sem értettem a matekot, a férjem sem, és ezzel elkönyveltük, hogy ez úgy látszik öröklődik. SERNKI nem mondta, hogy ez egy iyle ndolog. nem tudtunk akkoriban róla, és az iskolában sem szóltak. A matek tanárnak kellett volna észre vennie, úgy gondolom. Akkoriban még ezt nem vették komolyan.
17. zebracsikó (válaszként erre: 15. - Acuko)
2013. márc. 6. 21:41
Hogyhogy nem vitted sehová?
16. rohangya77 (válaszként erre: 15. - Acuko)
2013. márc. 6. 21:34

Ez borzasztó .

Pont ezért nem szeretném hogy kudarcként élje meg az iskolát .ezért szeretnék tenni érte valamit.

15. acuko (válaszként erre: 3. - Rohangya77)
2013. márc. 6. 20:57

Hozzánk képest te még szerencsésebb vagy, mert az én lányomról csak most, 16 évesen derült ki, hogy ezért nem megy neki a matek. Érekes, hogy ezt az iskolában nem ismerték fel, csak lehülyézték, miközben minden más tantárgyből 4-5-ös.

Most meg már késő, mert azt mondták, hogy legkésőbb 11-12 évesen kellett volna diagnosztizálni. Viszont a tanárok tojtak rá, simán lehülyézték.

14. rohangya77 (válaszként erre: 12. - Kitrákotty)
2013. márc. 6. 15:28
szeretnélek megkérdezni a te gyerekednek is van ilyen jelegű problémája?
13. Mandula71 (válaszként erre: 10. - Kitrákotty)
2013. márc. 6. 14:55
Nyilván nem annyira sürgős és nem is telefon téma. Ettől még indíthat topicot, valószínűleg eddig nem találkozott ilyen problémával. Nem konkrét embert kell ajánlani, hanem esetleg saját tapasztalatokat vár. Ki hova vitte a gyerekét, milyen szakemberhez, milyen fejlesztésekre?
12. kitrákotty (válaszként erre: 11. - Rohangya77)
2013. márc. 6. 14:47

nade az iskolát felhívod, tudnak segíteni, hisz írod is, ott dolgozik a fejlesztőpedagógus....


másrészről. a héten betegen vagy otthon, meg a gyerek is.

Így betegen úgyse tudnád vinni sehová, ezért hétfőig akár a megkeresés is várhat (mármint, hogy a fejlesztőpedagógussal beszélj ezügyben....)


helyet még mindig nem írtál, így nem túl sok segítséget fogsz itt kapni.... de a legtöbbet úgy vélem, mégis csak az tud segíteni nektek, aki ismeri a gyereket/megállapította a diszkalkuliát.

2013. márc. 6. 14:45

Igen nagyon fontos hogy az iskolát ne kudarcként élje meg

Mivel az iskola fejlesztőpedagógusa sajnos telefon se imélje nincs meg .

10. kitrákotty (válaszként erre: 9. - Rohangya77)
2013. márc. 6. 14:37

telefon? ha ennyire sürgős/fontos... biztos az, ha emiatt topikot indítasz. telefonálni viszont betegen is lehet. :-)

jobbulást!

9. rohangya77 (válaszként erre: 6. - Kitrákotty)
2013. márc. 6. 14:35
nem tudtam beszélni vele mert a héten betegek vagyunk a jövőhetén
8. kitrákotty (válaszként erre: 1. - Rohangya77)
2013. márc. 6. 14:34
másrészt helyet sem írtál. ajánlhatok én itt neked dunántúli szakembert pl., ha te szabolcsi vagy mondjuk.....
7. rohangya77 (válaszként erre: 5. - Mandula71)
2013. márc. 6. 14:34
köszönöm
6. kitrákotty (válaszként erre: 4. - Rohangya77)
2013. márc. 6. 14:33

Ott, ahol/akik megállapították a diszkalkuliát, nem tudtak segíteni?

ha őket kérdezed, biztosan tudnak ajánlani neked helyet/szakembert, ahová viheted fejlesztésre.

5. Mandula71 (válaszként erre: 4. - Rohangya77)
2013. márc. 6. 14:11
Sajnos -vagy szerencsére- nem tudok segíteni. Az én fiam még csak 5 éves és óvodás. Probléma nála is van beszédfogyatékosság és egyéb pszichés gondok miatt, de ez más. Talán zebracsikó nevű felhasználót keresd meg a portálon, ő logopédus, biztosan tud neked segíteni, hogy hova-merre indulj a fiaddal, milyen fejlesztések jöhetnek szóba, stb.
2013. márc. 6. 14:02

Köszönöm

A fórum célja tapasztalat és segítség hova merre mehetek és hogy mik a tapasztalatok

Az én kisfiam 2 osztályos .

3. rohangya77 (válaszként erre: 2. - Wencus)
2013. márc. 6. 14:00
Nagyon szerencsések vagytok a fiam osztálya 22 fő és most másodikos
2013. márc. 6. 13:42
Az én fiamról 5 évesen diszlexia gyanút állapítottak meg, 4 éves korától heti 4 fejlesztő órát kap, 5 éves korától tornázik. Most 7 éves lesz, kezdjük a sulit, alapítványiba viszem pont ezért mert ott 12-14 fő az osztály létszám. Ott fog kapni elég figyelmet és odafigyelés. Mi én és a férjem is sokszor elkeseredünk, hogy fejlődik de nem eleget. Pedig visszük, gyakorolunk, fizetünk.
2013. márc. 6. 13:14
A héten derült ki, hogy a fiam diszkalkuliás. Hova fordulhatok, mit tegyek, mik a tapasztalataitok a diszkalkuliás gyerekekkel kapcsolatosan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook