Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A dilemma: Utazásügyintéző okj képzés vagy idegenvezető okj képzés? Nem tudom melyikkel mennék többre, kíváncsi lennék a véleményetekre!:) fórum

A dilemma: Utazásügyintéző okj képzés vagy idegenvezető okj képzés? Nem tudom melyikkel mennék többre, kíváncsi lennék a véleményetekre!:) (beszélgetős fórum)


7. Ercu
2011. aug. 4. 19:57

Köszönöm a válaszokat!!:)Igen beszélek nyelveket, németül felsőfokon, angolul éppenhogy, de van egy szóbeli középfokúm belőle.

Viszont utazásügyintéző képzés lesz belőle. felhívtam a sulit ahol mind a kettő 1 éves képzésben elsajátítható...Körülbelül még nekem kellett elnézést kérnem, hogy egyáltalán eszembe jutott, h jelentkezni szeretnék hozzájuk...És ilyen képzés nem indul. (kérdem én, akkor mért írják ki, és mért van róla szó a prospektusban??)

Szóval, most sos keresek vmi jobb iskolát erre. Tudtok esetleg mondani egy kettőt, ahonnan kapcsolatokat is lehet építeni? Közg. politechnikum, lia iskola, minerva, kotk, számalk vannak még versenyben...


Hogy őszinte legyek, abban sem vagyok biztos mit tanuljak. Logisztika, idegenforgalom? nem tudom. De ha már munkám nincs, legalább iskolába járjak! Eredeti tervem az volt, hogy dolgozom, kicsit önállósodom, vmi 1 éves okj estin (utazásügyntéző?)a következő felvételihez pontgyűjtésként és csinálok egy hasznosabb szakmát, amit élveznék (kutyakozmetikus), de nehezebb munkát találni mint gondoltam és anyagilag nem engedhetem meg magamnak hogy csak úgy kifizessek 150 ezer forintot,s a szüleimtől sem várhatom el ezt és nem is akarom.


Na mindegy ezek a dilemmák foglalkoztatnak,és a nagy remények, hogy munkába állok, semmi végzettséggel, mióta nem jutottam be a magyar felsőoktatásba!:D(éljen...):S:D

2011. aug. 4. 17:33
Nekem mindkettő megvan. Még rendes utazási iroda sem működik, lényegében csak közvetítés, lekérés.
2011. aug. 4. 15:58
Nekem van mind a kettö, de az idegenvezetest nem igazan csinaltam. Az en idömben eleg nehez volt bekerülni ebbe a szakmaba, ma mar talan valamivel könnyebb. Egy biztos, hogy "itelet" napig nem lehet idegenvezetökent dolgozni, csaad mellett lehetetlen. Meg az utazasi irodaban is mindig tulorazni kell a föszezonban. (TAPASZTALAT, 22 ev )
4. Veronika27 (válaszként erre: 1. - Ercu)
2011. aug. 4. 11:05

Szerintem ez a személyiségedtől és a terveidtől függ.

Ha szeretsz utazni, világot látni, állandóan mozgásban lenni, önálló vagy, akkor inkább az idegenvezetés lenne a jobb szerintem. Ha nincs családod, akkor szintén.

Viszont ha családot tervezel a jövőben, akkor inkább az ügyintézői állás.


Én utazási irodában dolgozom külföldön. Szerintem az idegenvezetőivel többre mennél, ha tudsz nyelveket, akkor pedig főleg...

2011. aug. 4. 05:59

Szia!

Azt is vedd figyelembe, hogy az egyik ülő munka a másik meg folyamatos menést jelent. Még fiatal vagy tehát én ajánlom az idegenvezetői melót. Én is elvégeztem a tanfolyamot de végül is csak néhány évet dolgoztam a szakmában mert a kapcsolatomat eléggé tönkre vágta, hogy heti 3-4 napot külföldön voltam.

2011. aug. 4. 04:24

Szia!


Beszélsz idegen nyelveket?

Idegenvezető esetén a perfekt nyelvtudás nagyon fontos. Utazásügyintézőként is kell a nyelvtudás,de nem annyira komoly szinten.

1. Ercu
2011. aug. 4. 03:07
A dilemma: Utazásügyintéző okj képzés vagy idegenvezető okj képzés? Nem tudom melyikkel mennék többre, kíváncsi lennék a véleményetekre!:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook