Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A degukról fórum

A degukról (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3
2008. máj. 23. 12:48
Sziasztok! van 2 fiú degum, vagyis most vettem a másikat hogy ne legyen egyedül aki volt! most szoktatom őket, de mikor egyszer összekerültek egy idő után nagy bunyó lett és megharapott az egyik! aztán nem tudom mikor hogynan nem sokkal rá láttam hogy nincs meg a felső mettszőfoga!!!!szegény nem tud rágni meg enni , hiába vágtam kicsi darabokra az almát !:( nem tudom mennyi idő alatt nő meg neki, meg hogy meddig tud így ellenni! ha valakinek van valami infója kérem írja meg mert annyira szomorú , ő is meg én is!!
32. Beci96
2008. máj. 21. 16:48

Sziasztok!Hogy lehet degut idomítani?

Előre is köszönöm!

2008. ápr. 17. 09:04

Sziasztok!

Nekem van három fiúdegum. Tesók. Az egyiket kiutálták és leharapták a farkát. Az állatorvos azt javasolta, hogy rakjuk külön egy hónapra a többiektől. A hónap letelt de nem lehet visszaszoktatnio Legutóbbi próbálkozásomnál megharapták a fülét elég csúnyán...

Mit tegyek????? Légyszi légyszi segítsen valaki!!!

E-mail: angelika.juhasz@gmail.com

Előre köszönöm.

2008. ápr. 12. 22:18
Sziasztok 10 apróság várja, hogy valaki haza vigye őket. A degut, degukat ajándékba adom! Ha valakit érdekel írjon! zsokusz@eclecticaweb.com Szép napot! :)
2008. ápr. 2. 20:57
oké:) megynyugodtam :)köszi zsütyi!
2008. márc. 10. 10:07

Sziasztok!

Nekem 3 éve van egy degum, egyedül van,és nem depis, nagyon jól elvan,szereti az embereket közvetlen mindenkivel,és sose unatkozunk mellette :)

Viszont most van egy kis gond,ezért is írok ide.

3-4 hete meg volt fázva,hapcizott,köhögöt, és valami fura "cuppogó" hangott ki.Azóta már jól van nincsenek ezek a tünetek, egyedül a cuppogás maradt meg nála, de ez szinte folyamatosan megy. Ez csak egy rossz szokása lett,vagy beteg? Sokat is alszik,pedig ez nem volt rá jellemző. Ha valaki tud valamit erről légyszi írjon!

Köszike!!!!

2008. márc. 6. 09:25

Sziasztok!

Nekem még nincs degum, de nagyon szeretnék!!

Csak sajnos a szüleim nem engedik. :-(

Azt szeretném megkérdezni, hogy a degu, nagyon büdös? Tudom, hogy hetente kell takarítani, de büdös állat?

26. zsütyi (válaszként erre: 25. - Alexasp14)
2008. febr. 11. 09:10

Szia!

Egy kis chipstől még nem lesz baja. Nagyon szeretik a sós kekszeket és a müzlit is, de igazából ezek nem nekik való táplálékok. Szóval néha adhatsz nekik pár falatot, de ne vidd túlzásba. És mindig legyen vizük, főleg ha sósat esznek.

2008. febr. 10. 19:08

a deguknak lehet a chips-től valami bajuk?

mert ma adtam nekik egy kicsit...remélem nem lesz semmi bajuk tőle

24. szuzie
2007. nov. 27. 15:20
Sziasztok! Nekünk vannak elajándékozásra váró deguink.5 kicsi és az apukát is odaadnánk ha valaki párt keres.Két leányt szeretnénk megtartani most 8-an vannak.
2007. szept. 29. 21:27
Szia nagyon sajnálom a deguidat!!! Őszintén. De szerintem ez volt a sorsuk. Hát nekünk volna elajándékozandó degu, de ahogy elnézem nem lakunk túl közel egymáshoz,sajnos.Mi most ajándékoztunk el hatot. Ja és köszi a fa tippet!
2007. szept. 19. 20:39
Az én degum nagyon szereti az alma , körte & cseresznye faágakat rágcsálni:)! az utóbbi a kedvence!
2007. szept. 19. 20:35
köszönöm szépen Encsala! tegnap elvittem állatorvoshoz adott neki szurit is + gyógyszert is ,de sajnos ez nem volt elég! azt mondta a doki hogy valószínűleg begyulladt a méhe ... aztán ma reggelre az utolsó pici is és az anyuka is elpusztolt! :( ;( Ha valakinek van idősebb (1-1,5éves)kislány deguja & el szeretné ajándékozni akkor nagyon szívesen fogadom ! és mégesgyszer köszönöm Encsala!!!!
2007. szept. 18. 14:47
Szia gyogyóóós! Hát nem tudom attól is függ milyen idős a degu lányka, mert nálunk is az első alomnál nem nagyon törődött velük, mert fiatal volt még a mami, de különben ők megtudják ítélni, hogy neveljék e vagy nem a csöppségeket. Nálunk egyszer az egyik pici két hónaposan lebénult és ott hagyták nem adtak neki enni nem játszottak vele, mi probáltunk mindent, de semmi eredmény nem volt, elkellett altatni, mert lerágta saját lábát. Ez sajnos a természet. A deguk tudják hogy melyik pici életképes és melyik nem, de lehet csak nem volt még teje a maminak.
2007. szept. 18. 14:15
Sziasztok!Nekem is van 2 degum & addíg próbálkoztak amég csináltak 1almot! ez eddíg mind szép és jó volt , de sajnos az "anyuci" teljesen lefogyott nem eszik + rág & ezért már a fogai is nagyok 5 picike lett ebből mára már csak egyetlen egy maradt:( ha valaki tudja akkor lécci mondja már el vagy írja le nekem h mit kell ilyenkor csinálni! előre is köszönöm!!
2007. szept. 18. 09:10
Milyen faágakat raktok be nekik? Mi barackfa ágakat azt nagyon szeretik rágcsálni, de milyet lehetne még?
17. Encsala (válaszként erre: 10. - 7130b15964)
2007. szept. 18. 09:08
Szia nem baj ha tesók. Nekünk volt egy fiú degunk sokáig aztán vettünk neki 1 lányt aztán jött az első alom, apuci sajnos elpusztult. Az egyik fiú gyerek " hágta" meg anyócát és lett megint egy alom, aztán abból két deguka csinált utódokat. Úgyhogy családon belül is szaporodnak. De mi kiivartalaníttattuk a fiút a kicsiket meg elajándékoztuk.
2007. aug. 8. 18:47

Sziasztok!!!

Kb 3 honappal ezlött vettem egy fiu degut...láttam h szomorő egyedül,azt tanácsolták vegyek hozzá még 1-2 kislány degut...vettem is...csak van 1 nagy gond:S az1ik kislánnyal olyan jol megvan,néha pedig bántja..:S harapdálja,ilyneek.....a másiknál rosszabb a helytet,fél,....harapdálja a fiu a 2kislány fülét,áléandoan h is mondjam...."kefélgeti" öket....és hát szeretné ma segítségeketek kérni abban h mégis így mit csináljak....a nagyobbik degu kislányhoz már kezd hozzászokni,de a másik fél,meg midníg szomorőan fekszik,....mit csináljak?:( elöre is köszönöm:)(K)

15. bogyoka20 (válaszként erre: 14. - Zsütyi)
2007. júl. 25. 19:19
Mi 1 éves korában vettük.A miénk se volt szelíd,alig tudtok megsímogatni.Sok türelem kell hozzá,nekem kb 1 év kellett ahhoz hogy ennyire szelíd legyen.Szépen fokozatosan csináltam.A kedvenc eledelével kell "megvesztegetni".
2007. júl. 20. 22:40
Nekünk is 3 degunk van. 2 fiú, 1 lány. Testvérek. De nem kicsi koruktól vannak nálunk és nem túl szelídek. Akik előttük voltak azok kézből ettek és egyáltalán nem féltek. Náluk ezt nem sikerült elérni. És sajna kettőnek nincs meg a farka bojtja. Leszakadt. Kilógott a ketrecből, kislányom megfogta és már meg is volt a baj.
2007. júl. 20. 21:05
Sziasztok!A mi degunk 3 éves,mindig egyedül volt,soha nem volt párja.Boldog.Sokat foglalkozok vele,nagyon szelíd,a ketrecében alig akar maradni,mindig kiszeretne jönni.Sajnos korlátozni kell a szabadságában,mert sokat rosszalkodik,nagyon akaratos.
2007. júl. 20. 20:55

3 fiú és 4 lány hat hetes kisdegut ajándékoznánk el szerető gazdiknak Budapesten. Ha valakit érdekel írjon az alábbi e-mail címre:

zsokusz@eclecticaweb.com

2006. dec. 22. 21:06

Tereza:A parosok egynemuek lesznek! Beltenyeszetet nem hiszem, h akarki is szeretne. Azert parosaval, mert egyedul nem erzik jol magukat. Volt olyan, h egy degum egyedul maradt...majdnem belebetegedett.

mandy: a naplomban van egy-ket eletlen kep. Majd igyekszem szebbeket is feltenni. Holnap lesznek egy hetesek, de nonek, mint a bolondgomba. Tunderiek! :)))

10. 7130b15964 (válaszként erre: 8. - 50a6c60d88)
2006. dec. 21. 14:34
Párossával? Nem baj, hogy egy alomból valóak?
2006. dec. 21. 14:23
Verda, gratulálok. Képek? Csinálj már, olyan arik lehetnek, ahogy halomban fekszenek!
2006. dec. 21. 12:28

Az anyuka csodalatosan neveli oket, ma mar az apukat is visszatettem. (par napig el lettek kulonitve) Most az egesz csalad egyutt alszik es imadjak egymast. En is oket! :)

Nem tudom meg mi lesz veluk. Minimum 3-4 honapig maradnak velunk. Mivel nem szeretnek degufarmot, igy megtartok egy fiut es egy lanyt. Evente kb ketszer majd szervezek apunak-anyunak valami romantikus vacsit, h legyenek kicsik is. A tobbit meg eladom, vagy atadom valakinek. De csakis parosaval!

7. 7130b15964 (válaszként erre: 6. - 50a6c60d88)
2006. dec. 21. 12:20
És most eteti őket az anya? Mit csinálsz ennyi deguval?:)
2006. dec. 21. 12:17
Megszulettek a kicsi deguk. 2006. december 16-an reggel 4.30-kor. 7-en vannak es gyonyoruek!!! :) Meg mindig nagyon-nagyon boldog degutulajdonos vagyok.
2006. dec. 3. 08:43

Nah, sikerultek az ujabb degucsemetek. Igaz meg nem szulettek meg, de hamarosan varhato. Anyuka pocakja gombojodik, az apuka pedig eszement tempoban rendezgeti a feszkuket. Teljesen be van golyozva a dragam :D

Ha meglesznek a kicsik, jovok veluk buszkelkedni!

2006. okt. 6. 09:10

Nekem mar voltak kicsik. Igaz, az anyuka nem etette oket es megtertek az osi degu vadaszmezokre ( meg nagyon fiatal volt az anyu szerintem), de nagyon remelem, h hamarosan ujra gyarapodni fog a csalad. Tunderiek :)

A naplomban van egy-ket kisse homalyos, de kiveheto kep a kicsikrol :)

1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook