Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A dackorszak eljött! fórum

A dackorszak eljött! (beszélgetős fórum)


2008. ápr. 26. 14:05

18 hónapos lányom az utóbbi időben, ha valamit nem engedünk meg neki, vagy nem kapja meg amit akar egyszerűen lefejel valamit: lehajolva a földet, nekifutva a tv képernyőt, az etetőszék tálcáját, a babakocsi karfáját. Aztán meg persze sír hogy fáj. És őszintén szólva nagyon félek is hogy egyszer felreped a homloka és egyébként is szörnyű látni hogy ezt csinálja. Folyton kék-zöld a feje. Próbáltam már megfogni a fejét, tartani a homlokát, mikor készül fejelgetni, magamhoz szorítani, mindig mondjuk hogy "nem szabad!". Egyébként mi ütni, verni nem szoktuk.

Nem tudom mit tegyek hogy másképp vezesse le a frusztrációját és az indulatait. Segítsetek!

Értem én, hogy ez nem megy neki és hogy figyelmet kér és az akaratát szeretné érvényre juttatni, de mindent nem lehet megengedni...

2008. ápr. 11. 13:50

Szerintem ez gyerek és temperamentumfüggő. A kislányomnál is volt hiszti de használt az ölbe veszem és elbeszélgetek vele típusú megoldás. Ő inkább un. Rongyláb Jani féle produkciót mutatta be. Nem dobta le magát a földre, nem toporzékolt.Üvöltött de lehetett rá hatni akár azzal,hogy nem vettünk róla tudomást. 2 perc mulva mosolyogva jött hozzánk.


Nade a kisfiam!


Ő elveti magát, toporzékol, nekimegy a falnak. Őrjöng és semmivel nem lehet rá hatni.Csapkod és dobálja ami a keze ügyébe kerül.

Nem használ ha nem figyelünk rá, ölbevenni és beszélgetni vele képtelenség. Igencsak nagy önuralom kell,hogy türelmes maradjon az ember lánya. DE annak kell maradni..


De érdekes. Ő kint az otthonán kívül soha nem csinálja.


A fiam Kos a lányom Halak.Talán mégiscsak van valami ebben a horoszkópban:-D


Vagy csak annyi,hogy fiú és lány.

2008. márc. 13. 12:10
ÉN NEM VETTEM RÓLA TUDOMÁST, MÁSFELÉ PRÓBÁLTAM TERELNI A FIGYELMÉT, ÉS BEJÖTT.
2007. okt. 16. 13:08
Nalunk is a figyelemeltereles es a figyelmen kivul hagyas valt be. Legjobb ha elkezdek valami nagyon izgalmasat csinalni, s probalom bevonni.
2007. okt. 11. 11:47
Nálunk folyamatban kb fél éve a dackorszak.Van,hogy durvábban jön elő,van hogy nagyon -nagyon aranyos tud lenni a kisfiam.Hatalmas akarat szorult bele!!!Később lehet hasznát veszi,de most a fele is elég lenne!
2007. okt. 11. 06:15

A hiszti??? Regényt tudnék írni róla.

A legjobb módszer nálunk a figyelemelterelés, vagy a nem figyelek rád volt. Nem öntöttem le egyik srácot sem soha hideg vízzel, nem kiabáltam, szóval a lehető leghiggadtabb módon bántam velük olyankor. Olyan is volt, hogy ölelgettem, amíg befejezte a hisztit. Szerencsére hamar túljutottunk ezen a korszakon. Csak annyi gondom volt, hogy mire az egyik kinőtte, kezdte a másik.

2007. okt. 10. 21:54
SZIASZTOK!Ovónői végzettségem ellenére nem bírom leszoktatni a lányomat a hisztiről hagyni hagyni kell remélem elmúlik
2007. okt. 10. 14:04

Sziasztok!


Szeretnék véleményt,tapasztalatot cserélni más gyrekes szülőkkel!Milyen megoldások vannak a dackorszak közepén levő hisztire,duzzogásra,dühkitörésre.....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook