Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A cukorbetegség gyógyítható? fórum

A cukorbetegség gyógyítható? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
72. 06bfdda89d (válaszként erre: 70. - Gordonka)
2010. okt. 22. 16:27
De mi az ok?
71. f64f0d9a69 (válaszként erre: 68. - Gordonka)
2010. okt. 22. 16:08

Akkor ő II-es típusú cukorbeteg?

Az én ismereteim szerint csak ezen lehet étkezéssel javítani.

70. Gordonka (válaszként erre: 69. - 06bfdda89d)
2010. okt. 22. 16:01

Nem hinném, hogy erre nyitott lenne, de: sütit nem eszik, hisz pont ez a lényeg! Az okot kell megszűntetni!

Lentebb említettem, nézz utána ha van kedved a paleolit táplálkozásnak, több napig lehet böngészgetni, mire az ember megérti az összefüggéseket, érdemes rászánni az időt.

69. 06bfdda89d (válaszként erre: 68. - Gordonka)
2010. okt. 22. 14:37

Találkoznék vele!Meghívnám mondjuk egy...sütire!

És ez most komoly.Én fizetek,ő mesél.Meg megmutatja a papírokat,mindent,ami hitelessé teheti.Aztán: média.

Priviben megtalálnál.

68. Gordonka (válaszként erre: 52. - Csibebaby80)
2010. okt. 22. 12:39
Egyáltalán nem túlzok, az orvosok sokévnyi tanulás után azzal szembesülnek, hogy a tünetkezeléses módszer, amellyel ők "gyógyítanak" kiváltható azzal, hogy az okot szűnteti meg az ember. Dühösek emiatt. A barátnőm orvosa mint egy kisgyereket kioktatta, persze az nem érdekelte, hogy a napi 3x-i inzulint többet nem kellett beadnia magának. Az érdekelte, hogy mi az hogy nem neki van igaza.
2010. okt. 22. 10:59

Úgy tudom,hogy nem!

max. kordában lehet tartani...

66. Csibebaby80 (válaszként erre: 65. - Móni36)
2010. okt. 22. 07:59
nem értem miért kéne neked eldöntened milyen tipusú cukorbeteg vagy? Elmész a dokihoz, kivizsgál, megmondj mi a bajod, és hogy milyen kezelést kell nálad alkalmazni. Nem érted te sem a lényeget, csak beleolvastál valamibe, felfújtad meged alaptalanul. Nem erről szól a téma. Segítséget vár a kérdező, nem azt hogy a szavakon lovagoljunk. Azt mindenki tudja, hogy gyógyszert, vagy inzulint kell használni az embernek élete végéig, de vajon van e valami mód, vagy csodaszer, ami miatt nem kellene többet erre a betegségre még gondolni sem? Tudomásom szerint addig eljutottak már, hogy inhalátoros inzulinon kisérleteznek, nem kellene szúrni, csak belélegezni. De hátha van, vagy lesz olyan módszer ami egyszerübb, csak egy szem gyógyszer, és meggyógyul az ember...
65. Móni36 (válaszként erre: 56. - Csibebaby80)
2010. okt. 22. 00:30
gratulálok ügyes vagy. nem kell eldönteni milyen diabéteszem van? akkor szedhetnék 23 éve tablettát. Jézusom, Te honnét írod ezeket a baromságokat? minden ember esete egyedi és nem a kora határozza meg melyik típusba tartozik. aki 15 évesen 150 cm és 130 kg éppúgy II. típusu lesz, mint egy 60 éves. azzal hogy valaki diabos a családban senki nem lesz szakértő. nem a könyvek és a net fognak választ adni a kérdésekre. az élettapasztalat....
64. 06bfdda89d (válaszként erre: 48. - 3b41f6053f)
2010. okt. 20. 16:54

:)

A barnarizs tul.képpen hántolatlan rizs,így rostban gazdag,ami kedvez a GI-nek,ráadásul B1 vitaminban gazdag. De ugyanezen megfontolásból ajánlott a köles,hajdina és amaránt fogyasztása is.

A csicsóka pedig az inulin rost forrása,egyébiránt vércukorszint-csökkentő a hatása.:)

63. Csibebaby80 (válaszként erre: 62. - 5e48d37001)
2010. okt. 20. 15:57
:)
62. 5e48d37001 (válaszként erre: 59. - Csibebaby80)
2010. okt. 20. 15:46

A kezelőorvosunkhoz van szerencsénk netalán?:D

De 20évesen alakult ki,addig normális volt,semmi tünet. Előtte fél évvel volt egy kivizsgáláson más okból kiflyóag és akkor még 4,5 volt a cukra,fél évre rá meg már 15.

2010. okt. 20. 14:56
a haj hullhat pajzsmirigy elégtelenségtől
2010. okt. 20. 14:53

nem gyógyítható

de enyhíthető

fogyás, diéta és akkor talán elkerülhető az inzulinpótlás

egyébként is veszélyes ha nem tarja a diétát mert vakságot és végtagvesztés okozhat

nem gyerekjáték

vannak erre gyógyszerek

59. Csibebaby80 (válaszként erre: 58. - 5e48d37001)
2010. okt. 20. 14:50
nem 20 évesen alakult ki, csak akkor jöttek rá, mi a baja és 50 felett ritka az I. tipus, inkább a mozgásszegény életmód, elhízás, ami cukorbetegséghez vezet, és az II. tipus. örükök, hogy kukacoskodsz, bár nekem a 8 éves is gyerek, de így legalább aki nem tudta, de érdekelte, az is megtudta :)
2010. okt. 20. 14:02

"A betegség

általában a tinédzserkor elején jelentkezik, tipikusan 8-10 éves korban, de kialakulhat 50 éves kor felett

is. Jellmezője, hogy a betegnek élete végéig inzulin injekciókat kell kapni."


forrás:


[link]


Nem akarok tudálékoskodni,csak rákerestem ,mert kíváncsi lettem,ha gyerekkorban alakul,ki akkor az párom 20 évesen miért lett I-es.

57. 5e48d37001 (válaszként erre: 56. - Csibebaby80)
2010. okt. 20. 13:55
Az én férjem is I-es tipusú és 20 évesen jelentkezett nála.Ez szerepel az összes leletén.
56. Csibebaby80 (válaszként erre: 55. - Móni36)
2010. okt. 20. 11:23
félreértés ne essék,nem kell eldöntenie a dokinak melyik csoportba tartozik valaki. I. tipusú, gyerekkorban jelentkezik először. Nem termel inzulint a szervezet. II. tipus, felnőtt korban jelentkezik, nem termel ELÉG inzulint, vagy a szervezet nem elég "érzékeny" a termelt mennyiségre. Tehát mindenki eldöntheti melyikbe tartozik...
2010. okt. 20. 10:52

Kedves télibabalia


Sürgősen keress egy Diabetes gondozót és ne a háziorvossal gondoztasd magad. Ott kapsz normális tájákoztatást, HbA1c vérképet készítenek és eldöntik egyáltalán melyik csoportba tartozol ( I. vagy II.típus). Én 23 éve (34évesen) vagyok I. típusu,azaz inzulinos. Nem kell annyira kétségbe esni, így is lehet és tudni kell élni. Fel a fejjel, vannak nálad rosszabb helyzetben lévők is...

Sok sikert...

2010. okt. 20. 10:00

Köszi a választ.


Anyukám cukorbeteg (napi egyszer szúrja magát inzulinnal) ,és mikor jönnek hozzánk,akkor igyekszem olyat főzni,sütni,amit ő is ehet.


Tortát édesítőszerrel csinálom,de a tésztája nem lesz valami jó,úgyhogy még kísérletezem.

53. 5e48d37001 (válaszként erre: 41. - 6f731e9185)
2010. okt. 20. 09:10

Akkor biztos nem a proklaktin.

De lehet kéne egy hormonális vérvétel.Ahol az összes hormont megnézik,különösen az androgén hormonokat,és kizárják az autoimmunt.Én már végigzongoráztam a hajammal az összes vizsgálatot.

A párom is cukros,de neki annyi haja van,hogy eszméletlen,egy tüszőből 4-5 szál is kinő,neki nem okoz ritkulást a diabétesz.

Az viszont lehet,hogy a gyógyszerek mellékhatása.

A párom szenvedett a gyógyitól,olyan szinten puffadása volt,hogy elment az életkeve is,a gombákról és egyéb nyalánkságokat még meg sem említem,mert nem bírta levinni a diéta+ gyógyszer.

Az inzulinnak párja nincs,az egyetlen amivel minőségi életet tud élni az ember a diabétesz társaságában.

52. Csibebaby80 (válaszként erre: 51. - Gordonka)
2010. okt. 20. 08:03
ez furi, nem tulzol egy kicsit? a doki nem szokott mérges lenni, ha meggyógyul egy betege, hisz ez a lényeg.A dokik is tudják, hogy II. diabeteszben az inzulin után már nem tudnak gyógyszert váltani, és csak a beteg diétáján, és életmódján múlik, hogy mikor jönnek elő a szövődmények. Amúgy köszi a tanácsot, utánanézek :)
2010. okt. 19. 21:25

Igen, gyógyítható, pontosabban ki lehet gyógyulni belőle.

Szívből ajánlom a paleolit táplálkozásról szóló információk megszerzését. Környezetemben két súlyos cukorbeteg ember gyógyult meg, az orvosok állati mérgesek is voltak, hogy nem kell többé inzulin :) nézz utána, rengeteg info van fenn a neten

50. Gy.Ibi (válaszként erre: 48. - 3b41f6053f)
2010. okt. 19. 15:25

A rizst megválaszolták,a csicsókának meg olyan íze lesz,amilyenre ízesítjük.Nyersen is ehető,talán a jégcsapretekhez hasonlít leginkább.Süteménybe is tehető.

Még a köles is nagyon jó.Lúgosít,kevés kell belőle,simán megfőzve olyan mint az aprótarhonya.

2010. okt. 19. 12:37
a barna rizs lassabban szivodik fel/bomlik le mint a feher rizs. Nem esik le utanna egybol a cukrod.
48. 3b41f6053f (válaszként erre: 46. - Gy.Ibi)
2010. okt. 19. 12:21

Szia!


Bocsi,hogy beleszólok.


Szeretném megkérdezni,hogy a barna rizs miért jó?


A csicsókának milyen íze van ?

47. Csibebaby80 (válaszként erre: 46. - Gy.Ibi)
2010. okt. 19. 10:54
ügyes vagy. Apu 24 éve cukorbeteg, és neki se kellett vagy 15 évig gyógyszer csak diéta. Anyu sokat szenvedett a diétákkal, és szolidaritásból mi is azt ettük amit apu. (Nem is kívántunk mást, anya finoman főz)
46. Gy.Ibi (válaszként erre: 44. - Csibebaby80)
2010. okt. 19. 09:48
Én barnarizst főzök,meg zabkorpát,krumpli helyett meg csicsókát.A férjem 10 éve cukorbeteg,a doki is csodálkozik,hogy még nem kell gyógyszer neki.
2010. okt. 19. 09:05
44. Csibebaby80 (válaszként erre: 43. - Gy.Ibi)
2010. okt. 19. 08:07
gondolom ez nem olcsó, viszont minden kajának a csomagolásán rajta van miben mennyi a CH. A húsfélékben, sonka, ilyesmi, nagyon kevés, a tejtermékekben sincs sok. Ha nincs fehérje megszorítás, bátran lehet enni. Arra figyelni kell, hogy a rizs, burgonya sok CH-t tartalmaz. Ne az legyen, hogy párolt zöldséget eszik valaki krumplival, vagy rizssel, és csodálkozik, miért magas a cukra. A nyers zöldségekben is kevés, és nagyon finomak a fűszeres párolt húsok, salátával... :)
43. Gy.Ibi
2010. okt. 19. 02:12

Lehet kapni olyan tesztcsíkot,ami vizelethez való.2-es típusú cukorbetegeknek hasznos,mert nem drága,egyszerűen használható.Amíg negatívot mutat,nincs baj.

Alacsony GI élelmiszert egyetek,mert a cukor liftezése a legrosszabb.6-szor 30g szénhidrát ajánlott általában.Lehet kapni olyan mérleget,amelyik kiírja a rátett élelem ch,kalória tartalmát.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook