Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A cukorbetegség előszobája fórum

A cukorbetegség előszobája (beszélgetős fórum)


1 2
2013. jún. 3. 13:36
Beléptem...jár valaki hasonló cipőben?
2013. márc. 24. 17:14

43 nap múlva leszek 43 éves,és azt hiszem eljutottam abba a bizonyos előszobába...milyen eredményeket értetek el?

Most próbálok úgy táplálkozni ill. fogyni,hogy az előszobából az udvarra kerülhessek!

52. rizsuzsa (válaszként erre: 50. - 471d5eded8)
2009. ápr. 25. 15:22
Én köszönettel venném az ötleteidet, kedves Ifruzsina. Még nem tudom pontosan, hogy mikor magas, mikor alacsony a vércukrom. Ilyenkor mit érez az ember?
51. rizsuzsa (válaszként erre: 47. - 8c8f9343f6)
2009. ápr. 25. 15:20

Sziasztok! Én most csinálom a szétválasztásos diétát, nekem eddig segített, - 9 kilónál járok a 48. napon. Viszont úgy érzem, most abba kell hagynom. Kivizsgálás alatt vagyok magas vércukor szint miatt, amin szerintem a szénhidrát napok nagyon rontanak. Előfordult nem egyszer, hogy egész nap szédültem, szerintem ettől. A terheléses vércukor vizsgálatot nem is tudták a laborban megcsinálni. Kíváncsi leszek a diabetológus véleményére, május 7-én megyek vissza hozzá.

A szédülés, mint tünet előfordul másnál is?

2008. nov. 21. 17:05

Van valakinek kamasz cukorbeteg gyereke?


Hogy boldogultok? Lehet tartani a cukrát? És ő betartja a diétát?


Ha valakit érdekel, rengeteg jó ötletem van (tapasztalat)a cukorszint beállítására. 2-es típusnál jól működik, de már 1-es típusnál is tesztelem. (nem reklám, sajnos a fiamról van szó) És csökkent glükóz intolleranciánál is értem el eredményt...

49. 471d5eded8 (válaszként erre: 48. - Josti R-Water)
2008. nov. 21. 17:00
Ha ez a diabetikus üditőital sztíviával készülne, ami csökkenti a vércukorszintet és az édes ízt is kölcsönzi, amellett, hogy egészséges is és a rengeteg adalékanyag nem kerülne bele, akkor szerintem lenne sikeren a piacon! Márcsak az ár és az íz a kérdés, hogy melyik korosztályt célozza meg?! sajnos egyre több a gyerek cukorbeteg, akik nem akarnak lemaradni a társaiktól és sokszor (bár tilos) cukros üdítőket is fogyasztanak! Azt hiszem a mai fiatal társadalomra is ráférne a váltás! Ha lenne egy jól reklámozott, egészséges és finom üdítőital, megfelelő köntösbe bújtatva...az mindenkinek jó lenne!
2008. okt. 31. 14:58

Sziasztok!


Ez nem reklám kategória, de szükségem lenne a véleményetekre:


Szeretnék Nektek pár kérdést feltenni, és jó lenne, ha tudtátok ebben nekünk a segítségünkre lenni. Egy üdítőitalokat gyártó/forgalmazó cégnél dolgozom. Cégünk több mint 14 éves tapasztalatával, és szakmai hozzáértésével különböző szegmenseknek a különböző csatornákon keresztül gyárt/forgalmaz minőségi üdítőipari termékeket.


Ha lehetőség/igény lenne rá, akkor tudnánk fejleszteni/gyártani különleges táplálkozási célú üdítőitalokat cukorbetegeken is, de ennek a beindításához szükség lenne a véleményetekre, ötleteitekre, hiszen ez Nektek készülhetne, a Ti igényeitekre kialakítva.


Pár kérdést szeretnék első körben feltenni Nektek:



- tudjátok –e, hogy milyen típusú, fajtájú, jelölésű, üdítőitalokat fogyaszthatjátok?

- mennyire vagytok megelégedve a hazai diétás üdítők kínálatával?

- milyen fajtájú diétás üdítőitalokat vásároltok?

- milyen gyakorisággal, vásároltok ilyen jellegű készítményeket, üdítőitalokat?

- elegendőnek találjátok –e választékot a hazai piacon lévő diétás üdítőitalokra vonatkozóan?

- mennyire vagytok megelégedve a piacon lévő diabetikus üdítőitalok ízvilágával/ízpalettájával?

- hogy gondoljátok, elegendőnek találjátok a hazai piacon lévő diabetikus üdítőital fajtákat?

- igényeiteket a jelenleg piacon lévő diétás üdítőitalok kielégítik?

- milyen ízű diétás üdítőitalokat vásároltok?

- milyen gyakran vásároltok diétás üdítőitalokat?

- hol vásároljátok a diétás üdítőket?

- mennyit költötök, diabetikus üdítőitalokra egy hónapba kb?

- hajlandóak lennétek új, diétás üdítőitalok kipróbálására-vásárlására?

- cégünk több ízben is tudna igény szerint, gyártani/forgalmazni a diabetikus üdítőket:

ananász,bodza-citrom,citrom,cola,kiwi, lemon -lime,mangó,málna,megy,narancs,narancs- marcuja,őszibarack,szőlő,zöldalma,tonic, icetea…Ha lehetőséged lenne, megvennéd, ha az árat is mgfelelőnek találnád?

- mennyi az az összeg, amit egy 2l es diabetikus üdítőre még hajlandóak lennétek költeni?



Első körben ennyi lett volna a pár kérdés, köszönjük, hogy végigolvastad. Ha valakinek még van ötlete, javaslata azt szívesen vesszük, hiszen ez Nektek készülne.


Köszönöm előre is a segítségeteket,


Üdv:

Csenki József

47. 8c8f9343f6 (válaszként erre: 46. - G.)
2008. szept. 5. 10:11

Én nem vagyok cukorbeteg. PCO-szindrómára szedek metformint, inzulinrezisztens vagyok. A vércukrom egy mérésnél sem volt 6-os érték fölött.

A Norbi-módszerrel kapcsolatban igazad lehet, én is mindig odajutok, hogy ez a legnormálisabb, legemberibb és leginkább betartható diéta. :) Kár, hogy a kitartásom meginkább a béka feneke alatt van. De persze ilyen mentalitással a szétválasztó diéta sem működött volna. :)

46. G.
2008. szept. 5. 06:28

Köszi...Azóta növesztem a kérget magamra,igy pókerarcal fogok az orvos elé állni.Aztán tökmindegy mit és hogyan mond.:-)

Tegnap viszont megint nőgyogy kontrollon voltam-egy másik dokinál-Nagyon rendes volt.


Diéta.Ha jobban belegondolsz,a "mienk" a világ legegészségesebb diétája.(édesítőt most ne bontogassam) Mindent ehetsz de mértékkel.Megfelelő kombinációban.(gyors-lassú ch)És az hiszem ez minden fogyókúra alapja,hogy tarts mértéket.A többi aminek nem,az csak koplaltat meg kínoz.Mozogni,tudatosan enni.És meglesz az eredmény.Csak nekünk az a nehéz,hogy "kötelező" És ami kötelező az már nem jó.Ami meg tilos az meg csábító.:-)

Szerintem ne kínozd magad,csak bezavarod a cukrodat.A Norbis update diétával,már mindent megehetsz amit megkívánsz.Nekem teljesen egyensúlyban volt tőle a cukrom.Egy darabig rendeltem is a kaját,de aztán egy idő után mindennek curry ize volt.(gondolom a szakács szerette)Hamar megtanulható és valóban jó diéta.Inzulinos vagy tablettás vagy?

45. 8c8f9343f6 (válaszként erre: 44. - G.)
2008. szept. 4. 20:56

Elvileg fogyaszt(hat), aztán persze több helyen írják, ez kamu. Mindenesetre ma délután már olyan rosszul voltam, úgy gondoltam, talán ennyi elég is volt a szétválasztásból. Mióta krumplit ettem hússal, azóta újra jól vagyok. :)

Ha egy kicsit lehetek off: a másik fórumban írtakkal kapcsolatban annyit, hogy tapasztalataim szerint a nőgyógyászok elég sokszor mondanak hülyeséget hormonális problémákkal kapcsolatban sztem leginkább azért, mert nem az ő szakterületük. (persze az endokrinológusok között is akad mindenféle) Sajnálom a megalázó helyzeteket, amikbe kerültél.

44. G.
2008. szept. 4. 20:35

Nekem pont elég az,hogy változatos legyen a kajám és megfelelően osszam a gyors és lassú ch-t.Ez is néha komoly gond,mert nem kivánok semmt amit "szabad".

És ez a szétválasztás miért jó?

43. 8c8f9343f6 (válaszként erre: 42. - G.)
2008. szept. 4. 17:23
Nem fogyasztok olyan ételeket egy étkezés alkalmával együtt, amik többségükben fehérjét és szénhidrátot tartalmaznak, pl. húst krumplival. Vagy olyanokat eszem, amik túlnyomórészt szénhidrátok, vagy fehérjéket. Ez a szétválasztás lényege.
42. G. (válaszként erre: 41. - 8c8f9343f6)
2008. szept. 4. 17:15
Milyen az a szétválasztó diéta?
2008. szept. 4. 16:44

Lenne egy kérdésem felétek, hátha tudjátok rá a választ.

Szétválasztó diétába kezdtem néhány napja, elég gyengécskének érzem magam és nagyon éhes vagyok, pedig tegnap kcal-ban rengeteget ettem. Elképzelhető, hogy inzulinrezisztencia mellett ez a fajta diéta még nagyobb inzulinszint-ingadozást és farkaséhséget okoz?

Előre is köszönöm az esetleges válaszokat.

2008. szept. 4. 16:38
Bocsánat, csak most vettem észre, hogy írtatok. :)
39. Suesue (válaszként erre: 38. - G.)
2008. aug. 27. 08:25

Jó kérdés..,

Szerintem sokan nem veszik komolyan az apró jeleket, mint pl: hirtelen étvágy változás gyomor fájdalom fejfájás és hányinger, és ahelyett, hogy kivizsgáltatnák magukat teletömik magukat mindenféle gyógyszerrel (recept nélkülire gondolok), ami sajnos még többet ront a helyzeten, mert olyan diagnózist mutat ami másra utalhat, és az orvos téves következtetéseket von le.

Szerintem, ha bármi változás van a szervezetben azt mindenki megérzi. :)

Akkor kell elmenni egy vérvételre pl, mert már abból is ki lehet mutatni még a kezdetleges inzulin rezisztanciát is. :)

Amiből később a cukorbetegség kialakulhat, ha az illető nem vigyáz...

Odafigyeléssel sokat lehet javítani a helyzeten, csak az a baj, hogy nem annyira elterjedt a megelőzés, mint kellene.

38. G.
2008. aug. 9. 07:59
A cukorbetegség témájú fórumok eléggé el vannak hanyagolva itt a hoxán.Pedig sokkal többeket érnit mint gondolnánk.Vagy csak nincs kedvünk beszélni róla?
37. gretta (válaszként erre: 35. - Cc77baa79b)
2008. jún. 2. 23:16

szia,

voltál dokinál? én is csatlakozom az előttem lévőhöz: sztem is el kell menni dokihoz. Nekem annakidején szintén az volt, hogy bármennyit is vedeltem állandóan szomjas voltam és wc-re jártam. hát sajna nálam be is igazolódott a gyanú. diagnózis: cukorbetegség. remélem azért te megúsztad a dolgot.

36. Suesue (válaszként erre: 35. - Cc77baa79b)
2008. máj. 20. 21:11

Szerintem a teljes cukor megvonás hirtelen nem tesz jót a szervezetnek, próbálj szölőcukrot helyette (keveset).

Ha utána is úgy érzed menj el diabetológushoz, 1 vérkép nem árt.

2008. máj. 16. 20:38
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni!Szóval:Másfél hónapja űztem a cukrot az étrendemből!Pár napja iszonyatos szomjúság van rajtam egész nap!!!Hiába iszom akkor is érzem a torkomban a szomjúságot!Mitől lehet ez?Kérlek segitsetek/köszi
34. Suesue (válaszként erre: 33. - 8c8f9343f6)
2008. febr. 26. 08:55

Szia Holdcsillag.


Nekem szerencsére, csak a gyanú merült fel, és nincs komolyabb bajom, de azért én is megpróbáltam a sportot, de becsípődött a derekam, most járok fizióra, meg gerinc tornára (ami remélem segít).

A dokit megkérdeztem járhatok-e futni illetve lovagolni úszni?

Azt mondta, hogy igen, de a futáshoz gerinc övet írt ki, hogy ne kelljen hetente mennem kezelésekre.

Konkrétan nem fogyózom, de rajta vagyok azon, hogy lermenjen a súlyomból egy pici.

Örülök a -8 kilódnak, a mozgást lassan próbáld belevinni az életedbe... :)

Én a kutyámmal szoktam járni futni, de az amolyan kocogás féle, és nekem segít a kutyus pedig élvezi. :)

Sok sikert a jövőre nézve.


Üdv: Suesue

2007. dec. 10. 23:59
Sziasztok! Én PCO-szindrómás vagyok, tehát inzulinrezisztens, de cukorbeteg még szerencsére nem. Metformint - a 2-es típusú cukorbetegség esetén gyakran használt hatóanyagot - szedek 4 hónapja, azóta csökkent a magas inzulinszintből fakadó farkasétvágyam és összességében az éhségem is. Diétáznom és mozognom kellene, de a diéta hol sikerül, hol nem, a mozgást pedig meg sem kíséreltem. Így is fogytam 8 kilót.
32. Suesue (válaszként erre: 30. - Ec63a7fc29)
2007. nov. 14. 00:03

Szomorúan olvastam a hozzászólásodat, de annak örülök, hogy tudod kezelni a dolgot.

Én most egy speciális étrenddel próbálkozom, mert a sport kissé fáraszt egyenlőre, de nekem ezt a Reflexológusom ajánlotta, és 1 hónap alatt lement 5-kg, és diabetológushoz járok, és nem volt magas a cukrom az utóbbi két alkalommal, reggel megyek éhhomi inzulin mérésre remélem jó lessz az eredmény.

Viszont most könnyebb mozognom, mint 5-kg plusszal volt.

Sok sikert ne add fel, én most kiiktattam a cukrot és a gyümölcsöket, kenyeret csak barnát vagy félbarnát eszem azt is csak pirítva, és 1-hónap alatt ennyit sikerült elérnem.

2007. nov. 2. 08:36
Most rádöbbentettetek, hogy sportolnom nem csak az úri kedvem miatt muszáj!!!
30. ec63a7fc29 (válaszként erre: 22. - Suesue)
2007. nov. 2. 08:05

Sajnos van tapasztalatom, de most már jól tudom kezelni a dolgot.


Az egyik terhesség alatt szaladt el a ló a vércukromat illetően.


Utána akkor fordultam orvoshoz, amikor rettentően alacsony lett, fel sem tudtam állni: Négykézláb másztam el a telefonig. Akkor azt mondta az orvosom, két nagy evőkanálnyi cukrot egyek azonnal és B6 vitamint vegyek be, majd bőségesen reggelizzek meg, majd menjek le hozzá. Megtettem, ezek után majdnem elérte a 2-őt a szint...

Sokkal rosszabb, mint amikor magas: Akkor meg úgy viszketek, mintha csalánnal csapkodtak volna körbe. Így aztán nagyjából tudom, mikor hol állok. Rendszeresen méri a háziorvos, s egyenlőre nem akar gyógyszert felírni, hanem a diétát javasolja. Ha sok, akkor a liszt és cukor együttes megvonása szokott segíteni 1-2 hétig.

2007. okt. 15. 14:56
Sziasztok! Én tudok egy tuti oldalt, ahol mindent megtaláltok a cukorbetegséggel kapcsolatban (étrendi tanácsok, kezelés, hasznos cikkek és tippek, napló). www. macosz.hu
2007. okt. 15. 14:56
Szaisztok! Én tudok egy tuti oldalt, ahol mindent megtaláltok a cukorbetegséggel kapcsolatban (étrendi tanácsok, kezelés, hasznos cikkek és tippek, napló). www. macosz.hu
27. 9778ca1817 (válaszként erre: 26. - LoLiNa)
2007. aug. 21. 16:48
Nem "ehet", hanem elsősegélyre használhatja, ha leesik hirtelen a vércukra
26. LoLiNa
2007. júl. 21. 07:36
sziasztok! lenne egy kérdésem. cukorbeteg ehet e szőlőcukrot?
25. Suesue
2007. júl. 13. 21:52

Hiába vannak csak diéták, az nem elég, mert ha nincs állandó testmozgás akkor a cukor nem tud úgy beépülni a szervezetbe, és kiürűlni mint egy sportot űző személy esetében.

Bármennyire próbáljuk elkerülni, a FRUKTÓZ is egyfajta cukorbevitel, amit a szervezetnek le kellene bontania, de mozgás nélkül sajnos ez nem megy..,

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook