Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A Csodafogyókúra, vagy az egészség? fórum

A Csodafogyókúra, vagy az egészség? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A Csodafogyókúra, vagy az egészség?

2012. máj. 21. 17:28

jó sokáig Atkinseztem, volt is sok egészségügyi bajom, de mióta rátaláltam a paleolit életmódra, már sokkal egészségesebb vagyok. gyertek, olvassátok el a fórumot, vagy

[link]

2011. aug. 11. 16:38
Ha valaki így járt hogy, a fogyokúra ideje alatt nem volt menstruációja, vagy késett írjon köszönöm.
19. helga_70 (válaszként erre: 10. - !Gaby!)
2011. aug. 11. 16:35

szia vissza tért a menstruációd és meddig maradt el?

Érdekelne mert hasonló cipőben járok.

18. napalm (válaszként erre: 17. - Ninababa)
2008. okt. 13. 20:18

2 hónap az nagyon rövid idő.

Jobban el kell nyújtani az intervallumot.

2008. szept. 25. 14:36

Sziasztok!!


Én kb 70-72 kg között mozgok,és szeretnék olyan 15 kg leadni kb 2 hónap alatt.Ezzel a diétával szerintetek van esélyem? Lécci irjatok vagy adjatok tanácsot.Elöre is köszönöm

2008. aug. 29. 00:50

Ez egy sokkal jobb diéta:

[link]


itt találjátok

15. NÁgi
2008. jún. 16. 18:04
Sok érdekes dolgot írtatok itt le, komolyan lehetne belőle akár könyvet is írni. De az én véleményem, hogy diétával ne okozunk olyan gondot a szervezetünknek amit a Gaby is leírt. Vagy pl., hogy valakinek ki hullik a haja és ehez hasonlók, tényleg nem mindegy milyen formáját válasszuk annak, hogy egy pár kiló lemenjen.Nekem vannak ilyen példáim, találkoztam velük a diéta után fordultak sajnos hozzám.Úgy hogy csak óvatosan, körültekintően diétázatok.
2008. jún. 10. 11:37
igen a szakértői hozzászólások nagyon fontosak mivel a fogyókúrákat felügyelet nélkül nem szabadna csinálni hiszen a drasztikusság sajnos emberi mivoltunk egyik negatív tulajdonsága amit csak a tudatunk tud legyőzni.Ezért fő a tudatosság legyetek mindig büszkék arra is,ha csak néhány dkg-nyit tudtok leadni a testnek is vannak szabályai amit be kell tartani különben veszélyessé válik.Mindenki aki fogyózni kényszerül az őt ért kritikák,tükörbenézés,ruhaméret stb. sok sikert és nagymértékű odafigyelést Kívánok.
13. 2577cdcc12 (válaszként erre: 12. - Vmágika)
2008. jún. 7. 15:46
Válaszoltam ott :o)
12. vmágika (válaszként erre: 11. - 2577cdcc12)
2008. jún. 7. 09:08

villers!Légyszi nézz át egy fogyózós topicba és légyszi segíts,ha tudsz az utolsó hsz-emre,amit 9 körül írtam,tudnál reagálni?

"Komolyan,teljes erőbedobással június 2-től fogyózzunk" topic,vagy valami ilyesmi a címe.

Köszi előre is.

Ezért fullad kudarcba minden fogyókúrám,amit ott leírtam.

Gondolom a többiek sem vennék rossz néven,ha egy szakértő is a segítségünkre lenne!:)


Köszi:Ági

11. 2577cdcc12 (válaszként erre: 10. - !Gaby!)
2008. jún. 7. 08:08
Általában visszajön, mikor rendesen kezdesz enni, és nem borítod fel a diétával a szervezetedet.
10. !Gaby!
2008. jún. 6. 18:43
sziasztok én azt szeretném kérdezni, hogy ha a fogyokura miatt abbamarad a menstruácio akkor az mikor tér vissza vagy egyáltalán visszatér-e?
2008. máj. 29. 19:13

sziasztok

nagyon is egyetértek ezzel! nem éri meg tönkretenni magunkat, csak hogy a médiában mutogatott szépségideálnak megfeleljünk!


de most én is épp fogyókúrázom, mert feljött 3 kiló... nem is az alakom vagy egyéb ilyen miatt, csak az én szememet zavarja az a 62 :)

171 cm vagyok, és a jelenlegi állás szerint 62 kg. egy-két hónapja még 59 voltam, ezt szeretném visszanyerni - de csak ennyit nem szeretnék megint 55kilós lenni (kórház után volt..)

a "fogyókúrám" abból áll, hogy este 7 után már nem eszem semmit, csak iszom. egyébként is igyekszem minél több folyadékot fogyasztani. nem vonok meg semmilyen ételt sem magamtól, próbálok inkább többször (4-5 alkalom) keveset enni, és több zöldséget, gyümölcsöt.

esténként egy picit ugrálókötelezek, meg futosgálok a kutyával :)

3. napja csinálom ezt, eddig nem sok eredménnyel :D, de hosszú távra tervezek - nem akarom a dupláját visszahízni miután befejeztem...

szerintetek ez így jó? vagy változtassak még vmit? nagypn várom a véleményeket akár priviben is!

2008. máj. 29. 15:28

Én is most ezen a napi 600 kalóriás fogyókúrán csodálkozom. És azon is, hogy milyen kevés az étkezések száma. Én most már beláttam, hogy a normális anyagcseréhez valóban szükséges a napi ötszöri étkezés minimum. Én jelenleg napi 6-7 alkalommal étkezem.

Máskülönben pedig keveslem a fehérjebevitelt is, mert most már azt is tudom (persze nem saját kútfőből), hogy a fehérjék a legfontosabb építőkövei a testnek. A tejtermékekről pedig annyit, hogy azért vigyázni kell a tejjel, a tejföllel, a zsíros sajtokkal és hasonlókkal. Helyette inkább sovány túró, natúr joghurt és natúr kefír javasolt. A tojásnak pedig csak a fehérje "diétás", mivel a sárgájában telített zsírsav van.

Diétás időszakra szerintem elég a napi 1000-1200 kcal, mert az tartható és nem éhes mellette az ember, ha az valóban ésszerűen van megkombinálva, azaz van benne minden nap megfelelő mennyiségű fehérje, szénhidrát, és zsír is, mert zsírra is persze szükség van. Amit mondjuk a legjobb olívaolaj, lenmagolaj, vagy olajos magvak formájában magunkhoz venni. Emellett legyen gyümölcs és legalább napi fél kg zöldség is.

És persze víz töménytelen mennyiségben.

Szerintem még a 2 liter is kevés...

És persze sok séta, bicikli, vagy lépcsőzés, esetleg stepper, mert ezekkel lehet valóban égetni a zsírt. És tegyen meg az ember legalább napi 10 ezer lépést. (ezt az okosságot a Zone Club egyik műsorában láttam, ahol két dietetikus doktornő fogyaszt le túlsúlyos embereket, és nagyon jól és egészségesen csinálják, szerintem sokat lehet Tőlük tanulni)

És emellett szerintem a napi 3 alkalmi otthoni súlyzós edzés is jótékony hatású, mert a bevitt fehérje így tud izommá alakulni.

A nassolások helyett én répa rágcsálását javaslom. Én azzal szoktam mostanában nassolni.

Ja és szerintem a a böjtök sem egészségesek, mert a szervezetnek minden nap mindenféle tápanyagra szüksége van. És szerintem a kiegészítő vitaminokat sem szabadna elfelejteni, főleg a sok-sok C vitamint!

Amúgy pedig a jo-jo effektus azért van, mert valóban életmódváltásra van szükség, ha az ember nem akar kövér lenni. Ami nem azt jelenti, hogy valaha is visszatérhetünk a régi életmódunkhoz, mert akkor persze, hogy mindent visszahízunk...

2008. máj. 29. 14:02
És mondd fuzsonka,jo-jo effektusról hallottál már?Nálad fenn áll a veszélye majd ennek.Nem kioktatni akarlak,de többett kellene enned.Olvastam a hozzászólásaid,régebben én is örök elégedetlen voltam magammal..persze nekem volt rá okom,de sikerült lefogynom 20kilót,és lekopogom,tavaly óta tartom is:D
2008. máj. 29. 11:39

Én a Weight watchers módszerrel diétázom. Itt nincsenek tiltott ételek. Testsúlytól függően meg van határozva, hogy mennyi pontot vihetsz be egy nap, az ételek ponttartalmát a kalória, zsír és rosttartalom alapján egy képlettel lehet kiszámolni.


Elsőre kicsit komplikáltnak tűnik, de könnyen bele lehet jönni.


Egy év alatt talán sikerül elérnem az álomsúlyomat, ami 22 kg-t jelent mínuszban :)

2008. máj. 29. 11:31

Nekem tetszett,hogy végre valaki felvázolja a csodadiéták hátrányait.:)

Valóban a legtöbben minél többet akarank fogyni,a lehető legkevesebb idő alatt.Aztán meg fennhangon hírdetik,hogy ez és ez a divatdiéta mennyire bevált.A külsőnek.És a szervezetnek?

Most végre ebbe is betekintést nyertünk,bár kétlem,hogy nagymértékű változást eredményezne a diétás módszereket illetően.

Most én is fogyózon,kedd óta.Én a jól bevált ősi képletet alkalmazom:kevesebb kalóriát bevinni,mint amennyit elhasználok=fogyás.Drasztikusnak nem mondhatnáma napi kb.1200 kalóriát eszek.Nem vonok meg magamtól semmit,legfőképp a szénhidrátot,volt már belőle régebben problémám.Inkább csak csökkentettem és igyekszem a vacsoránál már mértékkel enni.Egy másik portálon olvastam egy táplálkozási tanácsadó írását.Szerinte nem állja meg a helyét,hogy vacsorára ne együnk szénhidrátot,mert az este elfogyasztott szénhidrát fokozza az éjszakai zsírégetést.Csak nem közvetlen lefekvés előtt kell megenni,hanem előtte legalább 2-3 órával.Ezért sem vagyok kétségbeesve,ha gyümölcsöt vacsizokvagy éppen gyümölcsös joghurtot.Nekem egyébként is kell a szénhidrát a nap minden szakában,különben iszonyúan fáj a fejem.Próbálom megtalálni az egyensúlyt,hogy jól is érezzem magamat és ne is essek túlzásba.

Nem vagyok hajlandó megvonni a szervezetemtől semmit.Sem a zsírt,sem a szénhidrátot.Elég ha csak a zsírban oldódó vitaminokra gondolunk és arra,hogy az agy tápláléka a szénhidrát.

Csak okosan!:)

4. 754c7e07c3 (válaszként erre: 2. - 2577cdcc12)
2008. máj. 29. 11:28

nahát, pont ezt akartam írni.

mindamellett, hogy biztos ebben is van igazság. :)

2008. máj. 29. 11:21
Én nagyjából az Atkins diétával fogyózom, 10 hónapja. Eddig 30 kg fogytam. Nekem nagyon bevált, bár személyre szabtam egy kissé. Tulajdonképpen csak, és kizárólag a lisztet és a cukrot iktattam ki az étrendemből. Mostában pedig heti egyszer megeszem a lisztes habarással készült főzeléket is. Semmilyen mellékhatását nem érzem eddig. De semmilyen gyümölcsről, tejtermékről, zöldségről nem mondtam le. A székrekedés elkerülésére pedig egy NATURVARÁZS nevű teát iszom esténként, ami mellesleg méregtelenít és kitisztítja a beleket, ezáltal nem savasodok el.
2008. máj. 29. 11:11
Az a cikk elég fura egy olyan lány "tollából", aki napi 4-600 kalórián él, és mellé még sportol is :o)
2008. máj. 29. 11:03
Ebben a cikkben a csodafogyókúrák hátrányait és az egészségre való ártalmait helyeztem nagyító alá. Érdemes elolvasni mielőtt elhatároznák Magukat a divatdiéták mellett. A felelősségteljes döntéshez mérlegelni kell, és figyelembe venni az esetleges következményeket, melyek olykor maradandóak is.

Ugrás a teljes írásra: A Csodafogyókúra, vagy az egészség?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook