Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A csoda megszületése fórum

A csoda megszületése (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A csoda megszületése

2010. júl. 24. 13:20

Gratulálok a babához!

A pocakossághoz és a terhességhez való hozzáállásod nagyon szimpatikus. :)

Sok boldogságot Nektek

12. Anyako
2010. júl. 24. 13:13
Szia.Gratulálok a babucihoz!Ugy látszik ahány korház,annyi féle.Én is igy szültem,oxitocint nem kaptam és burkot is már csak háromkor repesztetek,onnantól 1,5ora és mentem szülni.Én sem tudtam kinyomni a kicsit,de nálunk azt mondták hogy nem lehet a szülőcsatornábol vissza húzni igy vákuummal húzták meg.Igaz hogy igy is sikerült,csak hogy nekem az Apgar csak 1es volt!Azért külömbség hogy 1 vagy 10!Kicsit érdekes ez a külömbség korház és korház között...
2010. júl. 24. 09:17
Szia! Gratulálok a babádhoz:) Ne sajnáld, hogy végül császár lett, így kellett lennie és kész! Ettől te nem vagy "rosszabb", mint aki természetes úton szült:) Nekem is császár volt, és nem szomorkodom amiatt, hogy nem szenvedtem, és szenvedtettem feleslegesen a babát. Az én picúrom farfekvéses volt, nem akart megfordulni, ezért kellett a műtét, pedig én sem erre készültem, de egyáltalán nem bánom. A lényeg, hogy ott a kezedben a kis Csoda:) Szép napot!
2010. júl. 24. 07:53
a dokik sajnos nagyon félnek a túlhordástól is. Nyugaton 42 hétig hozzád sem szólnak...
2010. júl. 23. 23:38

Utólag már én is tudom, hogy ez nem volt annyira egyszerű mint ahogy képzeltem :) nekem is úgy magyarázták ahogy azt AnnaésÁdám nevű kedves hozzászóló magyarázta. Klasszikus "két kesztyűs" császár.

Remélem majd a tesó úgy dönt kibújik magától időben, és őt majd meg tudom szülni :)

8. bettike2007 (válaszként erre: 6. - AnnaésÁdám)
2010. júl. 23. 21:26

hű ilyet sem hallottam még,mert mindig azt mondták ha beilleszkedett nem lehet császározni,erről nem tudtam!!


Nekem is kellett az oxitocin mert zöld volt a magzatvíz és gyorsítani kellett a dolgokat,de szerencsére nálunk nem volt semmi,oxi után 3.5órára megvolt a lányom!

2010. júl. 23. 21:09
Szép a történeted, biztos nehéz megélni, hogy végigszenveded az utat a szülés végéig és épp csak a kitolás nincs meg... Ügyesek voltatok, gratulálok a bébihez!
2010. júl. 23. 20:53

Sziasztok! Én május 21-én szültem második babámat. Mindkettőnél kaptam oxitocint. Nekem sajna tutira nem ment volna anélkül, mindkettőt túlhordtam, s egyáltalán nem akart a méhszáj tágulni. Az első nagyon hosszadalmas volt, 14 órán át tartott, míg a másodikat gyorsan letudtam. A spontán burokrepedéstől majdnem 8 óra telt el. Ez esetben azért kellett az oxitocin, mert a burok megrepedése után nem voltak fájásaim, s mivel a babát már nem védte semmi, a fertőzés veszélye miatt kellett a dolgon gyorsítani s még így is összeszedett vmit, a születése után antibiotikumot kellett kapnia.

Egy ismerősömet is operálták szülése közben. Neki is "beszorult" a baba a szülőcsatornába. S a dokija elmondása alapján a helyzetet úgy oldották meg, h. a császár közben felnyitott hasfalon át a méhen ejtett vágáson a dokibácsi megfogta a bébit, míg a másik kezével a baba fejecskéjét tolta vissza a csatornából. A szülőcsatorna nem túl hosszú, kb. 15 cm, úgyhogy onnan viszonylag gyorsan és egyszerűen vissza lehet tolni a babát. Legalábbis a dokibácsi ezt mondta. :) Én gratulálok Neked s a babádnak! Nagyon ügyesek voltatok mindketten! Boldogságot és egészséget mindkettőtöknek! :)

2010. júl. 23. 19:12

Gratulálok!Csak valamit nem értek,hogy műtöttek???

Mert ha a baba a szülőcsatornában van,főleg hogy látni a kobakját már nem lehet császározni mivel a szülőcsatornában van!????erre válaszolnál,mert kíváncsi lettem!!

2010. júl. 23. 16:37

a sok oxitocin zavart be. Mindig feldühít, hogy ezt a szülészek még mindig nem képesek felfogni :(

simán megszülted volna, ha nem "ugorjátok át" szinte a teljes tágulási szakot...

2010. júl. 23. 16:26
Gratulálok! Az én Picikém is ráhúzott két hetet a hasamban :-) Indítás lett a vége! Az a lényeg,hogy nem lett semmi gond! Jó egészséget Nektek!!!!
2010. júl. 23. 16:24
szuper voltál!:)a lényeg,hogy nem lett semmi baj!
2010. júl. 23. 16:08
Úgy döntöttem, elmesélem a napot, ami örökre megváltoztatta az életemet. Megszületett a kisfiam, „megszülettem én” mint anya és „megszülettünk mi” mint család.

Ugrás a teljes írásra: A csoda megszületése

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook