Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A csivikém inkább 'éhen hal', de nem eszi meg a tápot! Teendő?! ;-) fórum

A csivikém inkább 'éhen hal', de nem eszi meg a tápot! Teendő?! ;-) (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. szept. 5. 10:08

Én az én kutyáim előtt kint hagyom egész napra a tápot. Tudom, hogy nem szabadna, de nem járnak rá, így is mindig ugyanabban az időszakban esznek és nincsenek elhízva.

Meg kéne nézned a kutyus fogait, hogy nincs-e begyulladva az ínye, mert lehet, hogy azért nem eszik, mert fáj neki a rágás. Ha a fogaival nincs gond, akkor próbáld meg, hogy kicsit bevizezed vagy beáztatod a tápot, hátha úgy megeszi. A konzervet nem ajánlom, nekem állatorvos mondta, hogy attól fogkövesednek a kutyák és a kis testű kutyák amúgy is hajlamosabbak rá. Meg azért sem ajánlom, mert ha most adtok neki konzervet, akkor máskor is el fogja játszani, hogy nem eszi meg a száraz tápot, inkább kivárja amíg kap konzervet.

Ha többféle tápot is kipróbáltatok, de semmiképp sem eszik, akkor meg kéne nézetni orvossal. Meg van egy paszta (Puppyboost), ez immunerősítő, de meghozza az étvágyát a kutyának. Ezt is állatorvos javasolta, nem magamtól írom, a mi kutyánknál bevált.

[link]

38. Guruljka (válaszként erre: 37. - Zoella96)
2014. szept. 5. 07:10
Igen,m sajnos igazad van, sok hasonló eset előfordul.
2014. szept. 4. 19:44

Hááát,én nem igazán rajongok a tápokért... Persze lehet neki adni,de ne csak azt,hanem mellé valami más, "értelmes" kaját is. Egyébként nem minden kutyus szereti. Az enyém pl a macskatápot imádja(mindig elcsen egy kicsit a cicától ^^),de a kutyatáphoz hozzá sem nyúl.


Az éheztetés meg nem a legjobb megoldás.... Előfordulhat,hogy megmakacsolja magát és nem eszik sokáig,aztán a dolog komolyabbra fordul,mert a kutyus beteg lesz,mindezt azért,mert (bocsi,de) a drága "gazdi" volt olyan...ömmm...."buta(?)",hogy lerendezte a dolgot annyival,h majd ha éhes lesz,eszik. Ráadásul a te kis "csivikéd" nem a legszívósabb fajta... Úgyh vagy adj vmit enni szerencsétlennek,mielőtt kinyírod,vagy hagyd a francba a kutya projekted és ajándékozd el. Állatot ésszel kell tartani... Nem arról szól h ráerőltetek mindent amit akarok,és közben tojok arra h szerencsétlen akár megbetegszik,utána meg sírok,hogy jajj szegény "csivikém".....


Mielőtt valaki rám morogna,nem sértésnek szántam,de sajnos nagyon gyakori eset,hogy megveszi az emberke az állatot mert jajj de kis cuki,aztán szerencsétlen állat ott szenved míg bírja.... a gazdikának meg csak annyi jut el az agyáig,h "jajj de cuki",meg h "márpedig azt fogja csinálni amit én akarok,teljesen mindegy,hogy ez neki rossz,ráadásul értelmetlen,de én vagyok a gazdi,ő meg a csivike....".

36. andi6020 (válaszként erre: 10. - Panka78)
2014. szept. 4. 13:13
Egyébként egyedül vagy a kutyával? Ilyen esetekben sokszor kiderül, hogy mégis csak lepottyan innen-onnan pár falat, ami pont elég ahhoz, hogy a táp megmaradjon. Lehetetlennek tartom, hogy egy egészséges kutya 4 napig ne egyen, úgy, hogy kap tápot.
2014. szept. 4. 13:06

Nem igazán értem, mi a probléma.

Amennyire egy csivinek szüksége van, az nem lehet nagy mennyiség.

Én egy komondort etetek. Igaz, kölyökkora óta nálam van, de amúgy sem válogatós fajta.


Kényelmes a száraz táp, mondjuk a komondor sem egyformán szereti mindegyiket, de ilyenkor keverem egy kis cicatáppal. :D

Száraz táp állandóan van előttük, meleg főtt kaját vacsorára kapnak.


Bármilyen fajta is a kutya, a konzerv a legdrágább megoldás az ár-érték arányt nézve. Ha megnézed az összetételét, alig van benne fehérje. Holott ragadozóknak a fehérje az elsődleges tápanyagforrás.

34. zebracsikó (válaszként erre: 33. - Pzm3)
2014. szept. 4. 12:19

ettől függetlenül tényleg ipari hulladék


a mienk is szereti :)

33. pzm3 (válaszként erre: 32. - Andi6020)
2014. szept. 4. 12:16
Jajjj,hogy nektek semmi nem jó....A kutyánk nagyon szereti.
32. andi6020 (válaszként erre: 26. - Pzm3)
2014. szept. 4. 11:51
Konzerv? Milyen konzervet adsz? A legtöbb konzerv hulladék, adalék és víz. Akkor inkább tényleg főzzön. Bármi jobb egy átlag konzervnél.
31. andi6020 (válaszként erre: 30. - Arrival)
2014. szept. 4. 11:49
Pedig így kell. HA nem eszi, el kell venni.
2014. szept. 4. 11:41

Ja , es hagyd elotte a tapot, nem kell elvenni.

Irtad, hogy 10 percre otthagyod, aztan elteszed.

Nem kell, miert? Gondoom te sem szeretsz parancsszora enni, nem?

Hagyd elotte, es lehet megeszi kesobb.

2014. szept. 4. 11:39

Ugy tudom, mar reg regota nalad van a kutya, eddig mit evett?

Probalj tapot valtani.

28. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 18. - 74740b7c7c)
2014. szept. 4. 10:56
a kutyaba tobb empatia szorult, mint beled
2014. szept. 4. 10:46
Burjázanak ma a szuper fórumok!
26. pzm3
2014. szept. 4. 10:46
Miért nem adsz neki valami mást?Valami konzervet...A mi kutyánk sem nagyon rajong a száraz tápért,ezért kap minden féle kutyakonzervet.Tiszta ideg lennék,ha négy napja nem enne.
25. 82d45dcd14 (válaszként erre: 23. - 74740b7c7c)
2014. szept. 4. 10:38

jaa,hogy ketten vagytok!

Értem:)

24. kisj (válaszként erre: 4. - Panka78)
2014. szept. 4. 10:35
mi lenne, ha főznél a "csivikédnek" valami normális, neki való kaját?
2014. szept. 4. 10:35

Ami van itthon: Acana, Royal Canin, Eukanuba, Orijen

Na, egyiket sem óhajtja!

22. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - 74740b7c7c)
2014. szept. 4. 10:35

Nem tudom, nem vagyok benne biztos, én nem vagyok táphívő.

Amíg én a tök egészséges változatosan etetett kutyáimat sétáltattam, addig a tápon nevelkedett kutyusok gazdiai, a második, harmadik, negyedik kutyájukkal rótták az utcákat.

Sajnos tapasztaltam, hogy a tápról nem leszoktatott cicám, 11 évesen "elment" klinikai orvos szerint a száraz táptól lett hólyaghomokja, (amit műteni sem tudtak) míg a másik cica a 18. évét is betöltötte.

Persze ez az én véleményem, a tapasztalataim alapján, de nem akarok meggyőzni senkit.

2014. szept. 4. 10:32
Melyik táp?
2014. szept. 4. 10:31

És harmadrészt,ne sértődj meg,előre szólok,de úgy is megfogsz!


El kéne gondolkodnod,hogy ez a dolog amit csinálsz,neked való-e!

Tudom,hogy jót akarsz,de már az ikszedik fórumot nyitod a kutyával kapcsolatban...(ami nem baj)egyedül nem tudsz megbirkózni ezzel a feladattal,szerintem!Túl nagy falat neked.

19. csgybzs (válaszként erre: 10. - Panka78)
2014. szept. 4. 10:31
Értem... csak azt írtad nem kap mást...
18. 74740b7c7c (válaszként erre: 15. - 3b1a5ec920)
2014. szept. 4. 10:31

Ha éhes lennék én megenném!;-)

Ha a kutyád csak a csirkemellet enné, és nem 2kg-os lenne, hanem 50kg, akkor Te azt adnád neki, mert szegény kutya?! Ő diktál?! Ne már!

17. andi6020 (válaszként erre: 10. - Panka78)
2014. szept. 4. 10:30

Csak kíváncsiságból kéredzem, melyik tápról beszélünk?

Eddig ette?

16. andi6020 (válaszként erre: 15. - 3b1a5ec920)
2014. szept. 4. 10:30
Ez hülyeség, már bocs.
2014. szept. 4. 10:28

eled kellene 4 napon keresztul azt az etelt, amit nem kivansz, nem tetszik, nem izlik!

eszed, nem eszed, nem kapsz mast!

hogy tetszene??

14. 82d45dcd14 (válaszként erre: 7. - Panka78)
2014. szept. 4. 10:27

Hááát..

Nekem yorkim van,és amikor kicsi volt,8!!fajta prémium táp volt itthon,fajta táptól kezdve,érzékeny gyomrú.stb!

Főztem neki másfél éves koráig!

Utána kínomban utolsó mentsvárként,az állatorvos tanácsára vettem egy Hills-t.

Azóta ez van,szereti,igaz úgy vettük rá az evésre,hogy leültettem az egész családot az étkezőbe,és úgy csináltunk,mintha a tápot ettük volna,és bejött:)

2014. szept. 4. 10:27

Kutyának kutyakaja, egészen mások a szükségletei, mint egy embernek!

A főtt kaja nem a legjobb megoldás!

12. andi6020 (válaszként erre: 1. - Panka78)
2014. szept. 4. 10:26
Nem fog éhen halni, nem hülye az, csak kutya.
11. 7a3a05277b (válaszként erre: 6. - Csgybzs)
2014. szept. 4. 10:25
Aha: a csivi egy kutyafajta....
10. Panka78 (válaszként erre: 6. - Csgybzs)
2014. szept. 4. 10:25
Nem éheztetem, lehetősége van az étkezésre! :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook