Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A csalántea tényleg elmúlasztja a krónikus, visszatérő fejfájást? fórum

A csalántea tényleg elmúlasztja a krónikus, visszatérő fejfájást? (tudásbázis kérdés)


16. Rony84
2013. ápr. 22. 01:39
Nekem tényleg elmúlt a fejfájásom a csalánteától. Órákon keresztül fájt, de néhány perccel azután, hogy megittam, már nem is fájt egyáltalán. Hihetetlen...
2010. jan. 13. 22:28
kicsi mézzel tisztítja az ereket, a veséket, májat. Növeli a vas-szintet, ezért szokták adni a kacsáknak-libáknak, mert a csalántól lesz szebb a mája. Egyes esetekben az enyhe leukémiát is meggyógyítja
2009. aug. 18. 11:04
elsősorban méregtelenítő, és vízhajtó jellegű a csalántea, fejfájásra nem segít. Én főiskolás koromban voltam krónikus fejfájós, akkor fejfájás ambulanciára mentem kivizsgálásra, így derült ki, hogy migrénes vagyok. Javaslom, ha sokat fáj a fejed, célszerű elmenni ilyenre!!! Kaptam gyógyszert, és most már jól vagyok :D
2008. aug. 26. 16:32
Nem.
2008. febr. 20. 11:58
méreg telenitö
2007. júl. 13. 14:52

Méregtelenít ezért érezhető változás, de a "krónikus" fejfájás nem múlik el (akkor az nem volt az).

Egyrészt tapasztalat, másrészt meg lehet kérdezni orvost annak, aki nem hiszi:)

2007. júl. 13. 14:38
Ha közben "magától" elmúlik, akkor igen.
9. nömmix (válaszként erre: 8. - Icus)
2007. júl. 13. 13:30
Ezt én sem tudom pontosan, régebben valahol jótanácsként olvastam PMS-tünetekre, és nekem bevállt... (De ha "későn" kezdtem el, tehát első nap ettem tejterméket -mert aznap lejárt volna a szavatossága- még másnap is fájt...)
8. Icus (válaszként erre: 7. - Nömmix)
2007. júl. 13. 11:40
MIért, mi a baj a tejtermékekkel?
2007. júl. 12. 10:04

Migrénes fejfájásra tuti recept: napi 1 pohár katángkóró tea. (Ízre nem a legjobb, de hatásos!)

A csalán tisztító hatása miatt elképzelhető. Egyébként nálam PMS tünetekre vált be: menses előtti napokok+az első 2 napon iszok kb 1 litert, emellett nem fogyasztok semmi tejterméket ebben az időszakban.

2007. júl. 11. 10:35
Hogy készítettek teát,zöld vagy kiszárított formában a csalán leveléből?
5. Icus
2007. júl. 9. 18:43
Erre, nem gondoltam. Én is nagy fejfájós vagyok, hogy el ne kiabáljam voltam, de már jó pár hónapja, nem kínóz ilyesmi. Én csak reggel iszom egy bögrével. Én a szárított formát használom. Abban.viszont nem mindegy melyiket veszem, némelyiknek olyan "fű" íze van, hogy alig lehet meginni!
2007. máj. 26. 07:19

A csalán nagyon sok dologra jó.

Teaként is, én főzelékként is szeretem. Kiváló, csak kesztyűben vagdosd össze. Megfőzve nár nem csíp:))). Emiatt nem kell szednem az allergiagyógyszereket. (S sokminden mást sem...)Aki rendszeresen fogysztja, nagy változásokat vehet magán észre. Szinte egész évben nő.CSODASZER !!!


S aki nem szereti a kertjében a permetezést használni, ajánlom: Vízbe áztasson be 1 hétre nagy csalánt, majd ezzel a vízzel permetezze be a növényeit. Se tetű, sem más nem fogja bántani a kertjét. Öntözésre is használható a víz, a növény pedig biotrágya.

2007. máj. 7. 18:08
Természetesen elmulasztja mert a csalánnak nagy a méregtelenítő hatása .
2007. ápr. 19. 11:55
Én nem hittem el. Fogyókúrám kezdetén lecsipkedtem vértisztítás céllal a csalán friss hajtásait és teát főztem. Két hétig napi egy litert ittam belőle. előtte minden héten 1-2 napot fájt a fejem!!! Azóta egyszer sem!!!!!!!!!!!
2007. ápr. 19. 11:53
Tudod-e, hogy a csalántea elmúlasztja a krónikus, visszatérő fejfájást?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook