Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A Cola eredetének igaz története fórum

A Cola eredetének igaz története (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A Cola eredetének igaz története

13. 5f3b9a27bc (válaszként erre: 11. - Emrus)
2009. júl. 28. 17:54
Oké :)
12. emrus
2009. júl. 28. 08:12
Azért én nagyon szeretném megkóstolni egyszer az eredeti cólát, ami igazi.
11. emrus (válaszként erre: 10. - 5f3b9a27bc)
2009. júl. 28. 08:11
Nem a rozsdát oldja, hanem a vízkövet, de igazad van kipróbálom, bár volt már aki kipróbálta, és állítólag, működik, de én sajátmagam fogok a dolog után járni.
10. 5f3b9a27bc (válaszként erre: 6. - Emrus)
2009. júl. 26. 20:40
Próbáld ki, és majd meglátod. Nekem nem oldotta a rozsdát. Sok hülyeséget összebeszélnek, amit persze mindenki elhisz.
2009. júl. 26. 20:24
Mit értessz az alatt, hogy "nagyon beteg"? Csak mert jobb tudni, mi lehet tőle az ember baja...
2009. júl. 24. 08:25
egyszer nagyon beteg lettem a kólától,azóta nem iszom,és szénsavasat egyáltalán nem!!!!
2009. júl. 24. 08:24
Köszi, hogy megírtad ezt a cikket, mert én azt is hallottam, hogy az eredeti az gyógynövényekből készült, valaki a rabszolgáinak készítette fáradtság ellen. Meg olvastam a cóla dióról is, így nem tudtam melyik az igazi.
2009. júl. 24. 08:22

Szerintem a mai kóla már nyomokban sem az eredeti, képzeljétek el mennyi koka cserje, meg dió kellene ennyi mennyiség előállításáshoz, ezért mesterségesen előállított ízzel készül a kóla, ami az árában nem látszik, mert a coca cóla felénk már 300 felett van, de ugyanakkor lehet kapni cola ízű üditőt ami 86 ft. Ha elolvasom a benne lévő tartalmat, nem találok különbséget.

És olvastam, hogy a cola vízkőoldóként is működik, meg a beragadt csavarokat is meg lehet vele lezítani.

2008. dec. 8. 10:51

De kérdezem én, hogyan kerül bele foszforsav?????? mert van benne, nézzétek meg a címkét.

Amerikában a kórházakban kólával mossák fel a vért.


Van egy sorozat valamelyik adón, ahol két nő takarítja a szutykos lakásokat. Halál komolyan mondom, én láttam ezt a részt, amikor beleöntött a WC-be egy 2 literes kólát. Szép tiszta lett.


Nagyon szerettem a kólát, de már nem iszom többet!!

2008. dec. 2. 18:51
A vanilliást nem gyártják már, de van borsos változat is.
2008. okt. 23. 12:25
Nagyon sok féle van már, de a régi ízesítése jobb, mint a mostaniaké.
2008. okt. 23. 11:21
Nagyon tetszett, köszönöm!!
2007. jún. 22. 15:01
Modern világunk egyik legkedveltebb üdítőitala a Cola. Nagyon sokan kedveljük (különösen a fiatalok), de csak kevesen ismerjük a Cola eredeti történetét, amely a XIX. Század végén kezdődött és azóta is az első helyen áll a világ kedvelt frissítői között.

Ugrás a teljes írásra: A Cola eredetének igaz története

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook