Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A citrom késlelteti a menstruációt? fórum

A citrom késlelteti a menstruációt? (tudásbázis kérdés)


16. Boszi Juci (válaszként erre: 13. - Johannia)
2010. jún. 1. 22:50

Ugyan! Semmi gond. Köszi, hogy szóltál.

Voltam egy állati paraszt, nagyon gonosz, rettenet orvosnál, aki közölte, hogy ez természetes és mivel párkapcsolatban élek felír nekem fogamzásgátlót.

Akkor majdnem két éve voltunk együtt és 1 bogyót nem vettem be - valamiért ragaszkodom ehhez. Mondta, hogy az helyrerakná.

Ha majd szeretnék babát, akkor meg felír valami peteérést segítő bogyót.

Józan paraszti ésszel: teszem azt néhány évig szedek valamit, ami gátolja, hogy teherbe essek. Egyszer csak gondolunk egyet - jöhet a baba -, majd felír nekem valamit és kb. rögtön állapotos leszek! Na nem!!!

Lehet túl konzervatív vagyok, de bogyót nem szedek, így marad az, hogy ő mindent rendben látott, és nyáron - vizsgák után - keresek egy normális, kedves és megértő orvost.


Viszont ez a citromtéma nagyon érdekes... citromlé (bolti) vagy facsart? Ez túl kukacoskodó kérdés? :D

15. Tipke
2010. jún. 1. 20:44
Tegnap kellett vna megjönnie.
14. Tipke
2010. jún. 1. 20:43
Múlt héten is meg azelőtt is aránylag sok citromot ettem magában. Meg limonádét is elég sokat iszok. Akkor lehet ettől?
2010. jún. 1. 20:14

Én véletlenül 2-3 nappal eltoltam a ciklusomat. Először kiakadtam, hogy miért nem jön meg, de aztán leesett, hogy sok limonádét iszok, meg magában ettem citromot (szeretem és pont vettünk) Kb 4-5 nappal a hivatalos menzinap előtt történt, aztán meg vártam, hogy jöjjön már meg!


Állítólag a melegfürdő segíti, hogy korábban megjöjjön. De ez csak rémlik, egyáltalán nem biztos.

De amúgymeg annyi minden befolyásolja, nekem lehet amúgy, hogy a náthám is bekavart, szedtem rakat náthára való gyógyszert is, mézet, fokhagymát, citromot minden mennyiségben...

Stressz, vizsga, munka, család minden befolyásolhatja, mekis kaja :D, sok hormonnal kezelt hús...

Boszi Juci: A hosszú ciklussal mindenképp orvoshoz kell menni, mert az problémára utal! Ha már voltál vele, akkor bocsi, nem szóltam.

12. Cippora (válaszként erre: 11. - Tipke)
2010. jún. 1. 18:34
sok citrom frissen facsart leve :)
11. Tipke
2010. jún. 1. 17:57
Mit jelent az, hogy sok citrom?
2010. jún. 1. 17:52
Én is hallottam róla.Tavasszal ki akartam próbálni,utazás miatt,de állítólag sok citrom kell hozzá,és nem akartam kikészíteni a gyomromat,így inkább az utazást hoztam előre.
2010. jún. 1. 17:26
Én már próbálkoztam vele.Kb 3-4 alkaommal,de úgy rémlik h mindegyik alkalommal sikerült eltolni 1-2-3 napot.:-) Többet sztem nem is lehet és talán nem is a citromlé segít,hanem az izgalom,stressz miatt késik.:o)
2010. jún. 1. 17:18
OKé:D Akkor ketten várjuk a tapasztalatokat:D
2010. jún. 1. 17:14
igen én is így hallottam, de még nem próbáltam.
2010. jún. 1. 17:09

Értem. Erre én is kíváncsi vagyok. :)

Várjunk együtt...

2010. jún. 1. 17:08
Ismerőseim azt mondták, hogy eltolja. Csak kíváncsi vagyok, hogy hallott e erről más is. S, hogy vannak e tapasztalatok.
2010. jún. 1. 17:01

Egek!!! Semmi ilyesmit nem hallottam!

De hogy gondolod? Hogy elősegíti, vagy eltolja?

Előbbi lehet jobb lenne... nekem ugyanis 6-8 hetes ciklusaim vannak... :SSS

2010. jún. 1. 17:00

Nem tudtam elképzelni, hogy mit fog takarni a topic címe.

Mindemellett nincsenek ismereteim ezügyben, egyszerűen csak érdekelt mit találok itt.

Bocsi, hogy nem mentél velem sokra.

2010. jún. 1. 16:59
Valami rémlik, hogy késlelteti....
2010. jún. 1. 16:56
Ki, mit hallott arról, hogy a sok citrom fogyasztás mennyiben befolyásolja a menstruáció megjövetelét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook