Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A cicáim fórum

A cicáim (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A cicáim

58. jjhmarta (válaszként erre: 56. - F57a7e3d9f)
2007. szept. 13. 17:20

Látszik, hogy tesok vagyunk mert én is mindig bocsánatot kérek a cicusomtól, ha véletlenül rálépek

vagy hasonló.

Most nagyon elégedeten alszik az ágyunk közepén, olyan édes ahogy a két első lábacskájával eltakarja a szemecskéit.

Megfigyeltem, ha rosszat csinál és rászólok, biztos, hogy megérti mert nagyon tudja szégyelni magát, de a dicséretet is nagyon szereti, akkor jön dörgölödzik a lábamhoz és tartja a fejecskéjét, hogy negsimizem.

Nagyon szeretem a kis bestiámat.

57. Loni (válaszként erre: 56. - F57a7e3d9f)
2007. szept. 13. 16:55
Biztosan szeretnek. :) Egyébként nagyon szép cicák, megnéztem őket.
2007. szept. 13. 16:47

Nagyon aranyos történetet írtál Loni. Aki szereti a cicát az biztossan nem fujjol. A többiek véleménye meg nekünk cicaimádóknak úgy sem számít.

Nekem is hoznak "hálából" egeret , bogarat még kecskebékát is a vadászaim. Nagyon büszkék magukra , leteszik az ajtóban és ott hagyják. De nekem ők a legdrágább kedvenceim, semmiért oda nem adnám Őket. Ha véletlenűl megütöm, vagy rálépek valamelyikükre nem győzők bocsánatot kérni tőlük. Úgy érzem Ők is szeretnek , mert mikor meglátnak már fekszenek is el és doriznak, pörögnek.

55. Loni (válaszként erre: 54. - Jjhmarta)
2007. szept. 13. 12:28

:)

Az adatlapomon az a cica van, aki most velem/velünk él. (Én közben elköltöztem anyuéktól. Az a cica, akiről a történet szól, ma is anyuékkal lakik.)

Pszt! Csak csöndesen a dicsérettel, a végén még jobban elbízza magát. Már most is úgy áll a helyzet, hogy nem nekünk van cicánk, hanem neki van két embere.

54. jjhmarta (válaszként erre: 53. - Loni)
2007. szept. 13. 11:12

Nagyon aranyos és megható történet, és akik igazán szeretik a cicákat biztos megértik és nem nevetnek ki.

Az adatlapodon ez a cica látható? Nagyon szép cica.

53. Loni (válaszként erre: 52. - Donyta)
2007. szept. 13. 07:16

Szia! Nekem az a tapasztalatom, hogy nem kell neki segítség. Megoldja maga.

Az anyukám cicája egyszer vemhes volt. A fönti lakásban, anyuéknál volt neki frankó kis "szülőszobája", még baldachin is volt rajta. De a papám egyik este véletlenül kizárta a lakásból a cicót. Az meg beugrott az én szobámba (akkor a földszinten laktam és nyár volt). Hallottam, amikor beugrik, de nem foglalkoztam nagyon vele. Szinte mindennapos volt, hogy nyáron vannak ilyen hálóvendégeim. (Akkor mondjuk kiakadtam, amikor hoztak ajándékba nekem egeret, bogarat.) Szóval a cicó bejött, én meg aludtam. Azután arra lettem figyelmes, hogy valaki "cincog" a takarómon. Hát, a macska ott szült meg. Szépen legondozta a kölykeit, szoptatott, és nézett rám. A szemében egyszerre volt hála (hogy nem zavarom el), könyörgés (hogy ne zavarjam el) és büszkeség. Én aludtam tovább, és próbáltam minél kevesebbet mocorogni.

Most lehet, hogy sokan fujjolnak vagy ilyesmi. Reggel megnéztem a takarót. A huzaton volt 3 csepp vér, magán a takarón semmi. De azért mindkettőt kimostam, és kész. A macskának anyu lehozta a kosarat, a cica beletette a kölykeit, és felszállítottuk őket a felső lakásba.

52. Donyta
2007. szept. 13. 06:35
Sziasztok! Lassan szűlni fog a fiam cicája. Nem tudom mit tegyek vele? Még sosem kellett ilyesmiben részt vennem. Kell segíteni neki, vag ycsak figyeljek rá? Helyet már készítettem, be is költözött a kis hordó!(nem is kicsi, nagy!)
2007. szept. 13. 06:14

Sziasztok!

Most már csak akkor megy ki mikor szellőztetek, mivel már nincs nyitva az ajtó egésznap, kezd egyre lustább lenni és neki is egyre jobb az étvágya.

leona szerintem jó lenne, ha itt is mint a naplónkban lehetne feltölteni lépet. Bár nem tudom ez lehetséges lenne-e?

2007. szept. 12. 20:12

Sziasztok cica gazdik!:)

Nagyon arik a cicók,kár,hogy nem látható minden cicónak a képe az adatlapon.

Szeretem az állatokat,de a nagy kedvencem a cicók:)

További szép estét!:)

2007. szept. 12. 19:16

Hellóka!


Cicáim szaládgálnak a kertben, eddig aludtak, de most nagyon felébredtek. Szegény tuják! Egyikről le a másikra fel. Bandus a mandulafáról levadászta az összes termést, így nem kellett leráznom a fáról. Nagyon jó az étvágyuk, remélem nem a további lehülést jelzi. Az utolsó meleg napokon, már mondtam a szomszédaimnak, hogy hideg jön, mert a cicáim nagyon sokat esznek. Gondolom, azt hitték megütöttem a fejem, pedig csak ismerem a cicáim szokásait. Melegben nagyon keveset esznek, ahogy hűl a levegő úgy nől az étvágyuk.

Sziszkó kijár az erkélyre "madarászni" ? Vigyázz rá, nehogy leesen!! Simike a fejére!!

48. jjhmarta (válaszként erre: 47. - F57a7e3d9f)
2007. szept. 12. 07:43

Jó reggelt cica gazdik!

Babsy sajnálom a kerti cicát.

A két benti rosszcsontnak jó hancurozást és utánna jó szundikálást kívánok.

Sziszoka is tul van a reggeli tornán, jó kifutkorázta magát, reggelizet most szunyokál.

Megvan a nyakörve, nagyon cuki.

A nyáron fogyott a űnagy melegben, de már kezdi visszaszedni.

Pusszancs átadva.

2007. szept. 11. 18:22

Hellóka!


A kertben a cicámnak nincs meg a pocija, de kicsi cicababát sem látok semmere. Aggódom, hogy valami erdőlakó állat bántotta. Az az igazság, hogy eddig akár hányszor volt kicsinye, sohasem találtk meg és később sem hozta haza. Azt mondják, lehet a kandúr bántja a kicsit, hogy a nőstény mielőbb párosodjon újra. Nem tudom így van -e. Nagyon sajnálom mindenesetre. Nyávog nekem keservessen, de nem tudok segíteni rajta.

Az itthoni cicáim közül a csajszi alszik, a fiú fútbalozik, valamit kilopott Evelin szobájából és azzal.

Sziszkó alszik? Még mindég olyan dundi? Nyakörve megvan még? Pusszancsd meg a feje búbját a nevemben!

46. jjhmarta (válaszként erre: 45. - F57a7e3d9f)
2007. szept. 11. 06:45

Jó reggelt szép napot nektek.

Babsy lehet ma már lesznek kiscicák, mire mész a kertbe?

Sziszka oda bujt a helyemre ahogy felkeltem, most jót szundikál a szépségem.

A cicáid biztos jol kihancurozták magukat és azért alszanak olyan mélyen. Igazuk van esős, hideg időben jobb a meleg lakásba nekik.

2007. szept. 10. 16:51

Szép napot!


Tika, még tegnap egybe volt a cicus. Nagyon édes, ahogy a kerekpocijával döllyög, imádni való. Most készülök menni hozzá. Szerintem már nemsokára meglesznek a cicababák, mert nagyon ragaszkodik hozzám . Állandóan nyivákol , valamit közölni szeretne. Le sem tudom vakarni magmról amikor meglát. A szomszédok csodálkoznak is, hogy a vadcicát mennyire megszelíditettem. Hiába érzi, hogy nagyon-nagyon szeretem. Apához még oda megy, de senki máshoz nem. Még a családhoz sem, csak kellő távolságból figyel.

Az itthoni két kis lustám, ezer méter mélyen alszik, mert hiába simítom őket és beszélek nekik, rám sem hederítenek, csak össze gmbölyödve alszanak. Fülük sem mozdul. Vacsi után jönnek majd az ölembe dajkálásra és simizésre. Nem akarnak ki menni a kertbe, mióta lehűlt a levegő.

2007. szept. 10. 07:25

Jó reggelt, szép és derüs napot minden gazdinak és cicának. Cicukám most reggelizik, aztán lustizik tovább.

babsy megszülettek már a kiscicák a kertbe?

A két benti cicád gondolom most is dorizik neked.

Cicás gazdik szerintetek a cicák valóban látnak olyan dolgokat is mit mi nem látunk?

43. jjhmarta (válaszként erre: 42. - Dundy)
2007. szept. 9. 15:51

Szia dundy!

Mindig örülök ha egy új cica kedvelő ír a fórumba.

Eltudom képzelni micsoda hancurozást csinálnak a gyermekeid és a cicáid.

Az én Sziszikém most jólakottan szundizik, és hol másut mint a franciaágy közepén, megteheti mivel mi a 4.-ik emeleten lakunk és önagysága csak az erkélyre megy ki.

Az én cicusom is nagyon kiváncsi, ha jön fel valaki a lépcsőn már fülel és lesi az ajtot, hogy hátha ide jönnek.

Megérzi az időt mikor a fiamjön haza a munkából, mert előtte már pár perccel ott ül az bejárati ajtó előtt.

42. dundy (válaszként erre: 41. - MARIMAMA)
2007. szept. 9. 07:31
Tényleg nagyon szépek, bár én még nem láttam ronda cicát. Nekem 3 van. Az első Mázli névre hallgat, mert az utcártól fogadtukbe és nagy mázlija volt, hogy hozzánk került.A következő Ficánka, mert iszonyat mozgékony, felér egy tornával mire becserkészem,s az Ő kölyke Fáncsi névre hellgat, mert olyan kíváncsi, mindenbe beleüti az orrát.
2007. szept. 8. 21:18
IMÁDOM A CICÁKAT,VAN IS BELŐLE JÓ NÉHÁNY IDEHAZA,MÁR ÉRZIK A ROSSZ NAPOKAT ODAKINN ÉS KISEM AKARJÁK DUGNI AZ ORRUKAT SEM,CSAK AKKOR HA ÉN IS KIÜLÖK VELÜK A KERTBEN,HA FÁZOK ÉS JÖVÖK BEFELÉ,MÁR A KONYHAAJTÓ ELÖTT TOLONGANAK HOGY ŐK IS JÖNNEK VELEM BE ,NAGYON SZÉPEK NÉZZÉTEK MEG AZ ADTLAPOMON ŐKET.(SZERINTEM JÓ NÁLAM CICÁNAK LENNI)!!!!!!!!
2007. szept. 8. 20:28

Cicuskámnak már nincs melege, most is összegömbölyödva aluszikál a fotelon, már kapott vacsit most nagyon elégedett a szépségem, mikor lefekszünk oda fekszik a lábunkhoz és reggelig ott alszik.

babsy07 hogy van Banduska és a növérkélye, tényleg a lány cicádnak mi a neve?

Minden gazdinak és cicusnak jó éjszakát kívánok.

39. f57a7e3d9f (válaszként erre: 38. - Jjhmarta)
2007. szept. 7. 15:08
Nektek is szép napot és Sziszkónak jó lustizást!
2007. szept. 7. 06:21
Jó reggelt szép napot a gazdiknak és cicáiknak.
37. jjhmarta (válaszként erre: 36. - F57a7e3d9f)
2007. szept. 6. 06:30

Nagyon sajnálom én is Wolfit, mert tényleg nagyon szép és okos kutyus volt.

Szerintem elöbb-utobb csak megengedi a férjed hogy vegyetek egy kis Wolfit.

2007. szept. 5. 22:41
Nekünk tavaly áprilisban aludt el örökre a 11 éves németjuhász kutyánk. Nagyon okos és szép kutya volt. Nagyon szerettük. Sajnos a férjem egyenlőre hallani sem akar egy új kis németjuhászról. Még mindég fáj neki a WOLFI elvesztése. A kertünk elötti erdőszélén temettük el. Remélem hamarossan megtudom győzni, hogy vegyünk egy kicsi "WOLFI"-t. Ő még a cicáimat sem bántotta. Vigyázott rájuk, de idegen cicát nem türt meg a kertben.
35. jjhmarta (válaszként erre: 34. - 58b5f1a919)
2007. szept. 5. 07:33

Sziasztok!

A ni első cicánk 7 évig élt, a párom is a hobikertünkbe temette el, kibetonozta a sirját és a doboz tetejére még deszkát is tett úgy temette be.

A kert azotta már nincs meg. A papagájainkat is mind a kettöt eltemettük és nem a kukába dobtuk.

************************************************

Tapasztalatból tudom, ha bánatom van a cicám bujik hozzam és dorizik, és látszik rajta, hogy tudja nekem valami bajom van.

Nagyon szeretjük a kis huncutot.

2007. szept. 4. 18:55
én is, mint a mai ember hajtós életet élek, és fantasztikus, ahogyan ezek az állatok meg tudják nyugtatni, vígasztalni sőt GYÓGYÍTANI az embert, nem ? az én pulim 16 évesen ment el az örök vadászmezőkre, nyugszik teste egy megépített sírban két s.barackfa között, itthon,..., ám csak egy napig bírtuk kutya nélkül,s jött a kis 2 hónapos kispuli. tudom Bengóm is így akarta...
33. jjhmarta (válaszként erre: 32. - 58b5f1a919)
2007. szept. 4. 16:22

Ezzel nem vagy egyedül, mert én is vagy nálunk vagy babsy07-éknél.

Mindketten a szülői házból hoztuk a cica szeretetet, édesapánk is nagyon szerette a ciát és a kutyusokat is, a tömbe csak cicánk volt anno, de ahogy kiköltöztünk kertesházban nemsokára egy kutyussal gyarapodtunk.Óóóóóóóóóóóóó de régen is volt igaz babsykám.

Az én cicusom most aluszikál az ágyunkon.

2007. szept. 4. 13:03
tÓbiás, az igazi természetvédő kandúrom a hintaágyban gubbasztva alszik a csendes esőben. Cilim a dolgozószobámban a széken alszik, nem is törődve az érkező tanítványokkal. Cirmi, a tavaly , vemhesen befogadott cirmos a lányom szobájában az egyik díszpárnán alszik. Micike kandúr az előbb ment ki a kapu alatt. hát igen, ha ujra születek én is cica szeretnék lenni!nálam.
2007. szept. 4. 10:11

Szia jjhmarta!


A kertben a régi lánycicám megvan, most éppen hasas a drága, olyan édes a gömbölyű pocijával. sajnos ez a kicsicica elfog pusztulni, mert későn születik és már nyakunkon a hideg. A szomszédból a kiscicát ellpota valaki, Apa mondta, hogy a posta környékén látta. Meglehet ismerni, mert a farkincája vége el volt törve szegénynek és ezért furcsán áll. Bandi mostanában nyávog mint a fostos macska. Elsején volt 2 éves, már komoly felnőtt cica, csak még nem látszik a viselkedésén. Nagyon sumák a nővérével együtt, mert mikor figyelem őket mindég verekednek. Mikor úgy teszek, mintha nem törödnék velük, akkor pusziszkodnak, mosdatják egymást és össze ölelve alszanak. Biztossan élvezik, ha minden pillanatban velük foglalkozom és azért "játszák" a rossz testvért. Sziszkót simogasd meg a nevemben. Pussz:Babsy07

2007. szept. 4. 07:14

Szia babsy07!

Megszokta mwert mindig volt nyakörve, most a nagy melrgbe nem volt csak, olyan ari benne, mondom neki kap a kislány nyakláncot, mos világos zöld van neki.Igaz nincs bolhája, de ovatoságból teszek rá.

A kertbe mi van a cicával, meg van még?

2007. szept. 3. 21:54
Szegény Sziszi. Nem idegesíti a nyakörv? A Cirmim és Bandikám is tépi le magáról, nem is merek rájuk tenni, mert képesek megfújtani magukat. Az én kis vadászaim már elaludtak. Bandus nyávogott mint akinek a farkára léptek, aztán édesen elaludt. Biztos Sziszkó is alszik már, vagy ott fekszik melleted a gépnél?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook