Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A candida okozhat vetélést? fórum

A candida okozhat vetélést? (tudásbázis kérdés)


13. Szasz23X (válaszként erre: 8. - Kinni)
2009. dec. 17. 14:04
a női nemiszervekre az enyhe is ráterjed. és igen, okozhat vetélést, és egyéb fertőzést is, ha a terhesség későbbi szakában kapod el, a gyerekben is benne lesz. cukorkizárással (szénhidrát, cukor, stb elhagyása) kezelhető, kordában tartható, mivel azzal táplálkozik. De igazán gyógyszert adni rá nem lehet, főleg, ha súlyosabb esetről van szó.
12. kinni (válaszként erre: 10. - Elfelejtett jelszó)
2009. okt. 28. 07:59
Fordulj természetgyógyászhoz. Lúgosítás, életmódváltás, szigorú speciális diéta segíthet. Általában a candida fertőzést a emésztőrendszerben normál körülmények között is megtalálható gombák túlszaporodása okozza. Először ki kell tisztítani a szervezetből utána meg felépíteni az egészséges baktérium flórát.
11. 5e48d37001 (válaszként erre: 10. - Elfelejtett jelszó)
2009. okt. 28. 07:28

Ez nem igaz!

Ne várják meg.Az utolsó 3-adban direkt kenetet is vesznek amiben kitenyésztik az összes baktériumot és gombát,és ha találnak valamit akkor azonnal kezelik kúppal,krémmel.A candida a babáknál súlyos fertőzéseket okozhat,akár vakságot de a leggyakoribb a széjpenész amit a szülőcsatornában kapnak el.

Ez kötelző,minden terhesnél megcsinálják.

10. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 8. - Kinni)
2009. okt. 28. 07:20

Sajnos nem mindig kezelhető. Esetemben pl nem tudnak gyógyszert adni, mert nincs olyan szer ami hatásos lenne rá. Pedig orvossal kezdtem én is hány kört lefutottam hiába! :( Kismedencei gyulladás van nálam is, (illetve olyasmi konkrétan nem találtak gyulladást de a tünetek alapján ez az) évek óta tartó kezeletlen hüvelyfertőzés eredménye. Nem megy egyik napról másikra feljebb, 10-ből 9 nőgyógyász nekem azt mondta egyáltalán nem hajlamos feljebb menni. Ők azt mondták az én tüneteimet sem ez okozza és szedtem marékszám az antibiotikumokat amik mondanom sem kell még jobban a padlóra tettek.

Az igaz, hogy teherbeesni tényleg nehezebb mellette és meddőséget is okozhat. Valóban nagyon gyakori, a mai modern civilizált életmód és táplálkoztás nagyon kedvez neki sajnos. Ha terhesség közben jön ki akkor inkább megvárják a kezeléssel a szülést mintsem közben kelljen kúpokat és/vagy gyógyszert szedni. Viszont természetes szülésnél a baba is könnyen elkaphatja.

9. 5e48d37001 (válaszként erre: 8. - Kinni)
2009. okt. 28. 07:01

Viszont a terhesség legelső tünete a hüvelyi candida nagyon sok esetben.

Nekem még nem is lehetett kitapintani a terhességet,de a megválozott hormonoktól előjött a candidám.Az orvosom írt föl rá kúpot és krémet ami nem veszélyeztette a babát.Ekkor olyan 5 hetes terhes lehettem.

Szerintem ha valaki nem veszi észre,hogy hüvelyi folyása van valami miatt,mert nem mindig párosul viszketéssel akkor nincs kikezelve a terhesség alatt vagyis az első 3-adban és ilyen esetben okozhat problémákat.

8. kinni (válaszként erre: 7. - Elfelejtett jelszó)
2009. okt. 27. 22:41

Legtöbbször még az orvosok sem tuják megmondani a vetélés okát. Enyhébb formájában csak a candida szerintem nem okoz vetélést, főleg ha nem terjed rá a női nemi szervekre. Súlyosabb formájában már lehetséges, de én abból indultam ki, hogy ha valakinek nagyon súlyos candidája van akkor vagy nem tud teherbe esni vagy ha mégis sikerül akkor szakorvossal konzultál a problémáról.

Nekem az a logikus ha valakinél súlyos mértéket öltött a canida akkor kikéri szakember véleményét, először kikezelteti magát és utána gyógyultan próbál teherbe esni.

Tudom, hogy súlyos probléma candida és sokakat érint, de sajnos az is jellemző, hogy aminek nem találják az okát azt ráfogják a candidára.

7. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 6. - Kinni)
2009. okt. 27. 22:03
Miért változott meg a véleményed az első hsz óta?
2009. okt. 27. 21:50

Nagyon súlyos esetben tényleg lehetséges lehet, de

akkor már eleve meddőséget okoz és a teherbeesés lehetősége is csekély.

2009. okt. 27. 20:39
és görcsök meg nyilallások vannak
2009. okt. 27. 20:39
igen, ha kismedencébe is felterjedt mint pl nálam. Akkora a hasam mint egy 8 hónapos terhesé a candidától
2009. okt. 27. 20:31
igen.
2009. okt. 27. 13:39
Szerintem nem, de legyöngíti az immunrendszert és könnyebben el lehet kapni különböző fertőzéseket és betegségeket amelyeknek már súlyosabb következménye lehet.
2009. okt. 27. 13:33
A candida okozhat vetélést?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook