Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A C-vitamin hasznos vagy káros? fórum

A C-vitamin hasznos vagy káros? (tudásbázis kérdés)


17. Cippora (válaszként erre: 9. - 2ab16d5612)
2016. júl. 3. 15:43
Igen ez így van ahogy írod.D-vitamint akkor is kap az ember ha árnyékban van nem kell direkt napon lenni,ám ő azt írta,hogy napozni,szolizni kell mert pont az kap bőrrákot aki nem teszi.Engem érzékenyen érint a téma,mert én is hófehér vagyok,és vigyáznom kell,ha én neki állnék itt szolizni,hát boritékolhatnám a bőrrákot.1-2 anyajegyemet már egyébként is le kellett venni,és ez amiatt volt,hogy tiniként erőltettem a barna bőrt,meg leégtem (leégek 50 faktorral bekenve is napon)
2016. júl. 3. 15:10
miért lenne káros???
2016. júl. 3. 13:06
természetes formában nem káros
2016. júl. 3. 09:34
A felesleges C vitamin kiürül a szervezetből a vizelettel, ami meg szükséges az meg úgyis szükséges, és marad. Úgyhogy káros nem annyira tud lenni.
13. unom (válaszként erre: 1. - 8180667fb6)
2016. júl. 3. 09:01
Hagyd a fenébe a szabadonébredők agymenéseit, lényegtelenek.
12. kszb
2016. júl. 3. 09:01
sztem embere válogatja. Akinek vasraktározási zavara van, annak tutira káros. Pld. párommal már majdnem szakorvoshoz kellett mennünk, olyan magas volt a vas szintje. Tartósan szedett akkoriban 1000 mg C-vitamint. Leállunk vele, hogy próbát tegyünk, mert ugye a C-vitamin segíti a vas felszívódását. x idő múlva vissza lett kontrollálva és rendeződött neki. A magas vas szint pedig máj károsodást okoz. (máj értékek el is voltak tolódva)
2016. júl. 3. 09:00
Én sem olvastam még sehol olyan cikket, hogy a C-vitamin káros lenne. De manapság már mindenről (vitamin, étel stb) jelenik meg cikk, hogy egyik tudós szerint árt, a másik szerint nem. Ott és úgy próbálják manipulálni az embert, ahol épp tudjàk vagy akarják.
10. 2ab16d5612 (válaszként erre: 9. - 2ab16d5612)
2016. júl. 3. 08:20

*mint NEM napozni. *



A nem szó kimaradt... :D

9. 2ab16d5612 (válaszként erre: 7. - Cippora)
2016. júl. 3. 08:18

Ez így ebben a formában nem teljes hülyeség. Csak rossz a megfogalmazás. A D-vitamin termeléshez kell hogy uv sugárzás érjen. Ha nem ér akkor kiürül a szervezetből jelentősen. Ez nem jó. Bár a bőrrák és a D-vitamin hiány összefüggéséről nem tudok. De amúgy Szendi annyira fanatikus lett, hogy nehéz kiszűrni abból amit mond, hogy mi a jó és mi az ami baromság.


Manapság meg napon lenni. Hát nagyobb a veszély (főleg a magamfajta hófehérkéknek :D) mint napozni.


Az a lényeg hogy ne égjen a bőr. Ha ég folyamatosan megindulhat egy kóros folyamat. Ha nem ég, az jó.

8. fincsi5 (válaszként erre: 7. - Cippora)
2016. júl. 3. 08:02
dE NAGYON SOKÁ LESZ, MIRE A TÖBBSÉG ÍGY ÉREZ.
7. Cippora (válaszként erre: 6. - Fincsi5)
2016. júl. 3. 07:37
Nekem Szendi most lett hiteltelen,hogy olvastam tőle egy cikket,miszerint a bőrrák akkor alakul ki,ha az ember nem napozik...
6. fincsi5 (válaszként erre: 2. - Panna.33)
2016. júl. 3. 07:27
Majd Szendi Gábor eldönti. A többség őrá hallgat.:(
2016. júl. 3. 01:05
Én sem hallottam a káros hatásáról...úgy tudom sokan azért nem szívesen juttatnak be akár több ezer mg-t belőle,mert napi szükségletre 60 mg van megadva.Azonban ez egy olyan időből meghatározott adag,amikor előfordult a skorbut megbetegedés.Tehát a 60 mg a minimális napi bevitel egy felnőtt részére,hogy ne kapjon skorbutot.
2016. júl. 3. 00:42
Bocsi,nem kötözködni akarok,csak én erről még sehol nem olvastam : mutatsz nekem légyszi egy cikket,ahol a rákkeltő hatásáról írnak? Kíváncsi lennék,miért.
2016. júl. 2. 23:36
Sajnos még nálunk is kétértelmű,ami egy egyszerű mezei polgárnak eléggé átláthatatlanná teszi az egészet.
2. Panna.33 (válaszként erre: 1. - 8180667fb6)
2016. júl. 2. 23:30
Nekem az a véleményem, hogy ne a társadalom döntse már el hogy hasznos-e vagy káros, hanem a kutatóorvosok.
2016. júl. 2. 23:18

Tudom a mértéken van a hangsúly,ám mostanában elég megosztó véleményeket alkot a társadalom az aszkorbinsavval kapcsolatban.


Rengetegen érvelnek mellette a rákmegelőző funkciójával,illetve hogy szinte minden állat szervezete előállítja,kivéve az emberé.

Ám sokan épp hogy ellene vannak.Szerintük a rák kiváltó oka a C-vitamin,és hogy feleslegesen tesszük ki a szervezetünket problémának.


Ti hogy látjátok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook