Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A búvárkodásról. Mesélj a megélt élményekről! fórum

A búvárkodásról. Mesélj a megélt élményekről! (beszélgetős fórum)


10. mimmo33 (válaszként erre: 4. - 7229faecd4)
2009. ápr. 15. 10:42

Szia!


Bár Én nem vagyok pécsi, de Én Pécsen csináltam meg a búvárvizsgát;)NAgyon szuper oktatókkal!!

Merültem már Én is Dahabban...Az valami álom...NAgyon jól éreztük magunkat.

9. 7229faecd4 (válaszként erre: 8. - Emagdi)
2008. okt. 25. 22:54

Félreértettél. Az volt a lényege, hogy nem tudtunk medencében gyakorolni (a klór mérgező), csak sekély vízben. És én sem gyorstalpalón végeztem, csak nagyon jó oktatóval és csapattal.

Nagyon fontos dolog az is, hogy a merülőtársadban megbízz.

8. emagdi (válaszként erre: 7. - 7229faecd4)
2008. okt. 25. 22:34

azért én ezzel a nem gyakorlással nem dicsekednék:)))


elég nagy különbségek vannak iskolák között, ez akkor látszik, ha összekerülsz egy hajón másokkal.


na mindegy, én azt mondom, hogy érdemes normális (nem gyorstalpalós) tanfolyamot elvégezni, előtte INFORMÁLÓDNI az oktatóról olyanoktól, akiknek nem ötven merülése van, és akkor nem lesz hiba.


de persze mindenki oda megy, és azt csinál, amit akar, nekem semmi érdekeltségem nincs sehol, (de mondjuk megnézném ki a merülőtársam, egy gyorstalpalóssal nem biztos hogy nekiindulnék)

2008. okt. 25. 22:30
Mi uszodában nem is gyakoroltunk, mert épp fertőtlenítették a vizét. A tenger sekélyebb részén végeztük a gyakorlatokat. Nekem nagyon jó tanárom volt. Ha Dahabba mennél véletlenül, szólj! :)
2008. okt. 25. 22:23

szerintem:

hogy elkerüld a rossz élményeket, alapvető, hogy egy JÓ tanárt válassz.

menj el tanfolyamra, normálisra, ne ilyen "fél óra alatt megtanulsz mindent" típusúra, mert ezzel csak saját magad (és a merülőtársad) veszélyezteted.

ha normálisan felészülsz elméletileg, és uszodában gyakorlatilag is, akkor már lehet élmény az első nyíltvízi merülés is. persze, amikor ott is először meg kell csinálni a gyakorlatokat, az nem annyira jó, de utána egyre ügyesebb leszel, és egyre több élményt fog adni.

5. célia88 (válaszként erre: 4. - 7229faecd4)
2008. okt. 25. 22:19
Köszönöm, hogy írtál. Remélem egyszer én is átélhetem majd ezt a fantasztikus élményt. :)))
2008. okt. 24. 17:37
Én is a Vörös-tengeren merültem először (Dahab-ban). Nekem csak pozitív élményeim vannak! Egyszerűen imádtam. Biztonságban éreztem magam a mélyben, gyönyörű volt az egész. Külföldön éltem és onnan mentünk egy utzási irodán keresztül Egyiptomba. Egy nagyon vidám csapat jött össze a tanfolyamon (mind külföldiek voltak), angolul tanultunk meg mindent. Beszélgettem másokkal, akik magyar búváriskolában tanultak és nem volt ennyire pozitív az élmény. Sőt, Dahabban is van egy magyar iskola, és egy alkalom mal egyszerre merültünk. Ők az okatatón kívül ketten voltak. Mint megtudtam az már a 4. merülésük volt. Mi még csak készülődtünk a merüléshez, ők már a tengerfenéken voltak. Egyszercsak azt látom, hogy az oktató fogja mindkettejük palackját és úgy úszkálnak. Így ment ez vagy fél órán keresztül. Ez a magyar szokás? Nem tudom, de mindenesetre inkább nem próbálnám ki. Mi teljesen szabad utat kaptunk. Mármint mindig együtt maradtunk, de azt néztünk meg amit akartunk. Ha tehetném minden évben elmennék többször. Szerintem érdemes kipróbálni! És ha biztonságban érzed magad a vízben, nem pánikolsz, felejthetetlen lesz az egész!!!
3. célia88 (válaszként erre: 2. - Rexona)
2008. szept. 28. 12:25
Húúú, hát ez tényleg nem hangzik valami jól. Sajnálom, hogy nálad ennyi "mellékhatás" jött elő. Persze ez azért nem vette el a kedvem a búvárkodástól. :)
2008. júl. 23. 19:24

Én már próbáltam a Vörös-tengerben. De sajnos nem érztem lent jól magam. A látnivaló nagyon szép, csak sajnos a közérzetem miatt inkább magamra koncentráltam, mint amire kellett volna. Fájt a fülem és a fejem nagyon. Azt hittem szétdurran. Só szerint.

Aztán utána gondolkodtam, hogy szeintem akinek magas a vérnyomása annak nem is kéne ilyet csinálnia.

Ja, és még vérzett az orrom is a víz alatt.

De ez nem azt jelenti, hogy más így jár.

Mindenképp próbáld ki, ha teheted.

2008. júl. 23. 15:56

Ide várok minden kedves fórumtagot, aki szeret búvárkodni.

Írjatok a búvárkodás élményéről, sztorizzatok ez első merülésről, tapasztalataitokról.


Én is szeretném kipróbálni, jó lenne ha beszélnétek róla Nekem. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook