Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A bőrgyógyász ma azt mondta, hogy rühes vagyok, ellentétben a háziorvossal aki szerint allergiám van! fórum

A bőrgyógyász ma azt mondta, hogy rühes vagyok, ellentétben a háziorvossal aki szerint allergiám van! (beszélgetős fórum)


1 2 3
21. inkábbíjász (válaszként erre: 20. - A0c1361e44)
2011. nov. 3. 21:00

Hát, akár hiszed akár nem, a fémallergiámat nézte rühnek.

Onnan tudom, hogy később, mikor figyeltem, mindig akkor jött elő a "rühesség", mikor a fém csatos övemet viseltem úgy, hogy az közvetlenül a bőrömhöz érhetett.

És igen, más testrészemen is allergiás vagyok a fémekre.

2011. nov. 3. 20:52

Milyenek a kiütéseid? Mitől jött ki? Mennyi idő alatt érted el a mostani állapotodat?


Én úgy tudom, hogy a rüh főleg a törzsön van és nagyon viszket.


Ha allergiád lenne, akkor kellene tudnod, hogy mitől jöhetett ki. Ettél valami olyat, ami allargén lehet? Változtattál mosószert? Tus fürdő?


Rüh nincs a fejen úgy tudom.

A rühességre nem adnak olyan szert, amit többször kell magadra kenni, hanem csak egyszer kell és az egész családra, valamint fertőtleníteni kell mindent. Magas hőfokon kimosni ágyneműt, stb. és vasalni. Csak így lehet kiirtani!


A rühnek köze van a koszossághoz? Lehet, de ha felszállsz a BKV és leülsz egy jó kis plüssel kárpitozott székre, amin esetleg előtte egy rühes ember ült, akkor szerintem így elkapható. Kutyától macskától nem.


Bőrgyógyász allergiát rühnek néz? Ezt nem hiszem el. Főleg nem egy olyat, ami övtől jön ki. Tudom milyen hiszen nekem is van ilyenem. Az övtől apró vízhólyagok lesznek, ami annyira viszket, hogy sebesre vakarjuk, kicsit hasonlít a herpeszhez először. Az étel allergia csalánkiütés szerű, az egyéb allergiák általában apró piros pöttyök, amik esetleg idővel csalánszerű kiütések lesznek.

2011. nov. 3. 20:52
Nekem viszont volt rühességem, pedig tisztaságmániás vagyok, de sajnos nem ezen múlik. Nem voltak tipikus területek, nekem nem volt lázas tapintású a bőröm, csak rettenetesen viszketett és terjedt a testemen szét. Nagyok könnyen elkapható és tovább adható. Én hinnék a bőrgyógyásznak. Egyébként meg az a kenőcs nem hiszem, hogy ártana.
18. bnedora (válaszként erre: 9. - Bucóka20)
2011. nov. 3. 20:52
Ugyanilyen volt az anyósomnak is. Biztosan nem rüh.
17. Manon
2011. nov. 3. 20:51

Szerintem is keress másik bőrgyogyót (azért a házidokik is értenek néhány dologhoz).


Nekem folyton azt mondták gombám van több helyen... már nem tudtam mit tegyek hogy ne jöjjön ki, mikor is egy másik bőrgyogyó elküldött szövettanra és kiderült pikkelysömör(ő már rögtön látta, csak akart bizonyítékot), ennyit arról hogy ki mit lát....

16. Bucóka20 (válaszként erre: 8. - Inkábbíjász)
2011. nov. 3. 20:49

Nah ez az,h mindenki hibázhat,mint a te ahogy a te orvosod is.


Fémallergiám nekem is van,de a lábam környékén nincs semmi fémes dolog.Se a hátamon.

15. Bucóka20 (válaszként erre: 14. - Bucóka20)
2011. nov. 3. 20:47
Még annyit,h szerintem nem vagyok melegebb,mint ezelőtt.
14. Bucóka20 (válaszként erre: 11. - C1e9612cd3)
2011. nov. 3. 20:45

Mindjárt megyek és akkor lekenetem magam,mert 3x kell fél óra elteltével.A gyógyszerrel nem tudom mi legyen,mert extra gyógyszer fóbiám van.Nah de mind1.


De azt nm értem,hogy miért nem kapta el senki?


Meg én se fekszek mindenkivel egy ágyba,mindig egyedül alszok,nem jár ide senki.Én se tapogatok senkit,kivétel a kozmetikába(tanulo vagyok),de oda nem hinném h rühesen jönnének az emberek.

13. danina (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2011. nov. 3. 20:41

Jajjj,el ne hidd!

A kisfiam nem volt még egy éves,a karján lettek kiütések.Elvittem bőrgyógyászatra-rühös!Van macska?Van,de a gyerekkel nem érintkezik.Nem baj,rühös a gyerek.Kenőcs,fürdetőkrém,a kenőcs lemarta a karjáról a bőrt...Bp,Heim Pál kórház,ott kiderült,sima hintőportól elmúlt volna,szimpla melegkiütések voltak...Erről ennyit...

12. c1e9612cd3 (válaszként erre: 9. - Bucóka20)
2011. nov. 3. 20:40
attól, h nem beszélnek róla az emebrek, még enm azt jelenti, h ritka kór, és a koszossághoz köze van! Pont olyan, mint az ótvar. Az se ritka, mégis mindenki azt hiszi, h az gáz, ha neki az van.... Ki kell írtani, és kész!
11. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2011. nov. 3. 20:36

aki rühes, annak meleg tapintatú a bőre (szinte mintha lázas lenne). Mi a helyzet a tieddel?

Amúgy, én azt gondolom, h a bőrgyógyász gyakrabban találkozik rühességgel, mint egy háziorvos, uhogy én inkább hinnék neki.....

Ezeka jellegzetes helyek meg... hát... sztem annyira azért nem jellegzetes, mint ahogy te azt írod. Illeve, attól, h neked ott épp nincsenek furatok, még nem azt jelenti, h nem rüh.

Az ecseteléssel semmit nem ártasz, és inkább derüljön ki a rüh elleni ecsetelés mellett, h mégse az, minthogy mindenáron ragaszkodj az allergia verzióhoz, ne úgy kezeld, mint rühesség, és még durvább legyen.....

2011. nov. 3. 20:36

A bőrgyógyász jobban tudja, mégis csak ezt tanulta.

A háziorvosok meg nem igazán tudnak semmit komolyan, mindenből egy keveset. Beutalót -azt tudnak írni (meg antibiotikumot)

9. Bucóka20 (válaszként erre: 7. - Bnedora)
2011. nov. 3. 20:35

Néztem képeket,de valahogy nekem nem olyanok.Nagy pöttyök,eleinte olyan volt mint amikor begyullad a szőr.Most már nem olyan,mert viszket és elvakartam.


Hát én is azt hittem elsüllyedek szégyenembe amikor mondta,h mi a diagnózis.

2011. nov. 3. 20:34

Hát, a sztorim hasonló. Nekem a hasamon ebesedett ki a bőr, mentem bőrgyógyászhoz, aki még kézi mikroszkóppal (vagy mi a csodával) is megnézte a bőröm, és állította, hogy rühes vagyok.

Felírt valami folyadékot, mondta, hogy a családban mindenki vetkőzzön le tetőtől talpig meztelenre és mindenki mindenhol kenjen be mindenkit.


Na ezt nem tettük meg. Én kezeltem az érintett területet. Szépen leszárította a sebet amúgy.

De aztán kiderült, hogy simán fémallergiám van, és az övem csatja okozta a sebeket.

Semmi rühességhez nem volt köze.

2011. nov. 3. 20:34

Pár évvel ez előtt az anyósomnak is ezt mondták, szegény teljesen odavolt, hogy ő egy rendes, tiszta asszony. Szegény megalázva érezte magát. A végén kiderült, hogy mégsem az volt.


Lehet vérkeringési probléma is, sok-sok folyadékot kell inni. Azért próbálkozz másik orvosnál is.

Amúgy, megnézheted az interneten, hogy néz ki egy rühes bőr, és talán te is be tudod azonosítani.

6. monilla (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2011. nov. 3. 20:33
Menj el egy másik bőrgyógyászhoz is, hogy megnyugodj. A háziorvos azért mégsem szakorvos.
2011. nov. 3. 20:32

[link]


nehogy szövődménye legyen

4. Bucóka20 (válaszként erre: 3. - Vikucka)
2011. nov. 3. 20:32
Ott voltam ma.
3. vikucka (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2011. nov. 3. 20:32
próbálj meg elmenni privát bőrgyógyászhoz.
2. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2011. nov. 3. 20:31

másik bőrgyógyászhoz!


amúgy meg én a bőrgy. véleményében jobban bíznék mint a házidokiéban

2011. nov. 3. 20:29

Kb 6hete kezdődött,a fejbőröm elkezdett viszketni,sebes lett,majd ez a sebesség átterjedt a testemre és a viszketés is.

Elmentem bőrgyógyászhoz,akihez csak 1 hónap múlva kaptam volna időpontot.Így nem kértem,gondolván majd megoldom egyedül....

Elmentem háziorvoshoz,aki azt mondta h allergia,írt gyógyszert , rázós folyadékot és a hajamra is egy másik fajtát.

A fejemről elmúlt,a testemről nem.


Most jutottam el bőrgyógyászhoz,mert 1 héten csak 1x van,meg az igazat megvallva csillapodni látszott a dolog.


Megnézte és azt mondta,hogy rühes vagyok.Kérdezte van e kutyám,macskám?

Mondtam,hogy kutyám.De neki semmi baja,azaz látszólag semmi.Nem vakarózik többet az eddiginél.

Ráadásul azt olvastam (több helyen),h az emberi rüh csak emberre,a kutyáé meg csak kutyára terjed.


Nekem 70%ban a lábam,20%ban a hátam és 10%ban elszortan van a testemen egy-egy pötty.(folt)


Amiket neten írtak jellegzetes helyeket,ott nincs is.Se a lábujjaknál,se a hónaljnál,se a mellbimbó résznél.....



Írt gyógyszert,rázós löttyöt,kenőcsöt...szedjem,kenjem,majd elmúlik.



Én nem járok olyan nagy közösségbe,h elkaphattam volna valakitől.És körülöttem se lett senki rühes.



Azt se tudom mit csináljak?

Háziorvos is mást mondott,a szakma tanárom is azt mondta amit a házorvosom,h allergia,ez a bőrgyógyász meg azt h rüh.Kész káosz az egész.


Hova menjek már,hogy kiderüljön mi az igazság???

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook