Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A bőrgyógyász ma azt mondta, hogy rühes vagyok, ellentétben a háziorvossal aki szerint allergiám van! fórum

A bőrgyógyász ma azt mondta, hogy rühes vagyok, ellentétben a háziorvossal aki szerint allergiám van! (beszélgetős fórum)


1 2 3
51. danina (válaszként erre: 45. - Bucóka20)
2011. nov. 4. 19:33

Ó Te szegény!!

Te is úgy jársz ezzel az összevissza diagnosztizálással,mint én a sérvemmel..2,5 hónapig kezelgettek lumbágóval,aztán kiderült,kiszakadt sérvem van...:-S

50. Bucóka20 (válaszként erre: 49. - Era06)
2011. nov. 4. 19:26

Melyik testrészeiden volt a legtöbb?

És mennyi idő alatt múlt el?

49. era06 (válaszként erre: 48. - Bucóka20)
2011. nov. 4. 19:23
Ezt a flancos nyavalyát a saját bőrömön tapasztaltam
48. Bucóka20 (válaszként erre: 47. - C1e9612cd3)
2011. nov. 4. 19:18

Meg azt írják,hogy nem tesz neki jót a fürdés.Meg a krémezés se nagyon.

Még erről nem is hallottam.


Én már bőrgyógyászhoz nem tudok menni,mert az sztk orvoshoz bejutni majdnem 1 hónap.

Most is mind a kétszer magánba voltam.



Beszedem ezeket a gyógyszereket meg kenegetem magam,aztán várom hogy elmúljon.

Ha pedig mégsem,akkor nincs más választásom,vissza kell mennem.

47. c1e9612cd3 (válaszként erre: 45. - Bucóka20)
2011. nov. 4. 19:15

a pitiriasis rosea = rózsahámlás.

Vesd fel a bőrgyógyásznak! Amúgy, arra borax-os krémet szoktak adni.

46. Bucóka20 (válaszként erre: 43. - Era06)
2011. nov. 4. 19:12

Elolvastam.A leírtak alapján ez is lehet.Talán ez és az ekcéma a legesélyesebb.

Azaz vagy ez vagy az!:-):s

45. Bucóka20 (válaszként erre: 42. - C1e9612cd3)
2011. nov. 4. 19:07

Néztem még tegnap a rühességet,sztem ez nem az.

Most néztem az ekcémát...lehetséges,de komolyan nem tudom.

Pár hete pedig néztem a pikkelysömört,akkor azt hittem az,mára már nem tenném rá a kezem.



Bagoly legyek,ha magamtól kitudom találni,hogy mi ez(?)

44. era06 (válaszként erre: 43. - Era06)
2011. nov. 4. 19:05

ha NEM kenegeted

bocsi

43. era06 (válaszként erre: 41. - Bucóka20)
2011. nov. 4. 19:02

esetleg rózsahámlás ?

Ilyenkor vagy tiszta pötty, magától elmúlik, ha kenegeted.

42. c1e9612cd3 (válaszként erre: 41. - Bucóka20)
2011. nov. 4. 18:49
gugliba, ha beütöd, és csak képekre keresel, akkor kidob egy csomót. Az enyém se ilyen volt, mint a cikkhet tartozó képen lévők. Nézz szét azért köztük! Max. 1 tippel mész a dokihoz, + 2 külömböző orvosi véleménnyel :)))
41. Bucóka20 (válaszként erre: 40. - C1e9612cd3)
2011. nov. 4. 18:42

Még allergia tesztre elmegyek és,ha elmúlik akkor részemről el is van felejtve.:)


Néztem a képet,nekem nem ilyenek.Ez túl sűrűn van , de annyira értek hozzá,hogy szinte semennyire.

Nagyon egyformák ezek a pöttyök.

Bár az egy dolog,hogy én nem tudom,de hogy az orvos se tudja megmondani,az már elég röhejes.

Vehetett volna valami mintát vagy nem tudom.

40. c1e9612cd3 (válaszként erre: 38. - Bucóka20)
2011. nov. 4. 18:37

na, akkor mostmár csak egy allergológust kell felkeresned :) Az a foltok kinézete alapján általában megmondja, h ekcéma, vagy sem....


Nézd meg ezt!!!!!


[link]


Nekem is volt ilyenem, és tudom, h mennyire viszket, és ezt is mennyire el tudják nézni. Hasonlíts össze képeket magaddal! Hasonlít kinézetre a gombára is, meg az ekcémára is.

39. e705905164 (válaszként erre: 38. - Bucóka20)
2011. nov. 4. 18:15
szerencséd van,ha "csak" rüh
2011. nov. 4. 18:13

Ígértem,hogy megírom,hogy mit mondott a másik bőrgyógyász + a háziorvos.

Háziorvos azt mondta,hogy szerinte ez nem rühesség,de menjek be egy másik bőrgyógyászhoz,aki nagyon jó.

Bementünk ismételten magán rendelésre.Ő le is vetkőztetett és azt mondta,hogy szerinte ez ekcéma és nem rühesség.De inkább legyen rühesség,mert az ekcémától sokkal nehezebb megszabadulni.


Írt gyógyszert,kenőcsöt,ő is valami löttyöt a fejbőrömre.

Mondta h szedjem azt is amit a másik bőrgyógyász írt.És annak a rázókeverékét is használjam.

Pár napon belül el fog múlni,de ha ekcéma akkor esélyes,h ismét jelentkezik.

Akkor pedig menjek majd vissza.


Az első bőrgyógyász 4000-

A második az 5000-

A gyógyszerek,kenőcsök pedig 4000-5000


Szóval elment majdnem 15.000- úgy,hogy még mindig nem biztos,hogy ekcémás v rühes vagyok!!!

2011. nov. 4. 09:34

szerintem a bőrgyógyász kicsit jobban ért hozzá..:)


amúgy meg ha nem bízol abban ,akkor keress fel egy másik bőrdokit is!

2011. nov. 4. 09:14

Igen, nálam anyum is elkapta sajnos. :S


A hozzászólásokat olvasva pedig...:

Nekem volt gennyes. Sima apró pöttyök, amiknek nagyon pici piros pötty volt a közepükben, addig nem viszkettek amíg hozzá nem értem, de utána nm volt megállj, véresre martam, úgy viszketett. A löttyöt pedig amit adtak rá, 2x kellett vele végig kenni magunkat. + mindent ki kellett mosni, amivel kapcsolatban voltunk, vagy pl mint az ágynemű kirakni 2-3 napra valahova hogy a benne élő jószágok elpusztuljanak, mert így nem kaptak tápanyagot, és anélkül gyorsan elpusztulnak.


Szerintem, ha ez a bajod, és megcsináltál minden óvintézkedést, akkor 1-2 nap és el is felejtetted...

Remélem már jobban vagy....


Nem mondom tutira, hogy neked is ilyen problémád van, mert sem nem láttam, sőt, orvos sem vagyok.

2011. nov. 4. 08:02

Így reggelre mintha halványodtak volna a pöttyeim,de a bal lábamon valószínűleg lemarta a bőrt egy részen,mert egy nagyobb vörös-lilás folt lett ott.Nem fáj,de csúnya.Anyum már csak a fejét fogja.

Megkereste az egyik ismerősét aki kutató orvos,h ha itthon van,akkor nézzen már rám.

De még nm jelzett vissza.



Amíg nem tudtam mi ez addig "elvoltam",de tegnap este óta igencsak rosszul érzem magam a bőrömben.:S

34. Bucóka20 (válaszként erre: 33. - Danina)
2011. nov. 3. 21:33

Persze,meg!


És köszönöm szépen mindenkinek aki írt,sokat segítettetek.:-)

33. danina (válaszként erre: 32. - Bucóka20)
2011. nov. 3. 21:32
Oké!Megírod majd?Addig is:Gyógyulgass!
32. Bucóka20 (válaszként erre: 31. - Danina)
2011. nov. 3. 21:29
Holnap elmegyek és megmutatom.Igazolásért amúgy is mennem kell.
31. danina (válaszként erre: 29. - Bucóka20)
2011. nov. 3. 21:28

Szerintem tuti nem rüh.Én visszamennék a háziorvoshoz,megmutatnám újra,nézze meg,és hogy mit mondott a bőrgyogyó...

A rüh NAAAGYON viszket,és levedzik,gennyesedik.

Ennyi idő alatt már egy fekély lenne a bőröd helyett!

2011. nov. 3. 21:28

[link]

sig=109647164188673307577&page=3&tbnh=170&tbnw=241&start=17&ndsp=9&ved=1t:429,r:3,s:17



Ilyenek a pöttyök,csak nem ilyen sűrűn vannak.

2011. nov. 3. 21:24

Még annyit,hogy a háziorvosnál már több hete voltam,ő még kezdeti "stádiumba" látta ezt az egészet,de nála a rüh kérdése fel sem merült.


A másik,hogy a jobb lábamon sokkal több van mint a balon.

Mondjuk úgy h a balon van 20 pötty a másikon meg 60.

28. danina (válaszként erre: 26. - Bucóka20)
2011. nov. 3. 21:22
Most jutott eszembe,az unokaöcsémnek és kis nejének voltak évekkel ezelőtt ilyen panaszai,nekik is elterjedt mocsokul...Hosszabb idő után derült ki,hogy Angi öblítőt váltott,valami 100Ft-os boltban vette,és attól volt.Be is kellett nekik vinni mintát belőle...Utána rendbejöttek.
27. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - Arrival)
2011. nov. 3. 21:19

Nekem a gyerekemnek mondta a bőrgyógyász, hogy rühes, előtte a macska volt korházban (kiesett az ablakon) gondoltam haza hozott valamit a kórházból. Megnézte az állatorvos a macskát, mondta semmi baja, majd megnézte a gyereket és azt mondta ez nem rüh, allergia, és bizony az volt. Ennyit a szakorvosokról. ...ja és mondta állatról emberre nem terjedhet.

A gyógyszertárban meg kabaréba illő volt ahogy kiadták a lemosót, 1000 ember előtt mondták, hogy hozzák ki a rüh elleni kencét. Én is süllyedtem rendesen. :(



A rühnek egyébként vannak járatai, tehát valami járatokat fúrnak a bőralatt.

26. Bucóka20 (válaszként erre: 20. - A0c1361e44)
2011. nov. 3. 21:15

Olyanok voltak két hete mint a pikkelysömör,csak nem összefüggő,hanem pöttyös,ami megnőtt.Piros foltok,nem is nagyon tudom mihez hasonlítani.


6hete kezdődött,a fejem viszketésével,majd úgy terjedt el.


Az h a kettőnek van e köze egymáshoz?Azt nem tudom.

Akkor használtam új sampont,amire azt hittem h attol lettem ilyen,le is cseréltem...majd a fejemen elmúlt.Már nem viszket.


Enni ugyan azokat eszem.

Nekem most olyan folyadékot adott amire azt mondta h addig kenjem vele magam,amig el nem múlik a pöttyösség.

25. c1e9612cd3 (válaszként erre: 14. - Bucóka20)
2011. nov. 3. 21:13
én se kaptam el, pedig mikor gyakorlaton voltunk, többször jártam úgy, h tisztázás után szóltak, h rühes az illető, akivel (nem gyengén) kontaktoltam.... e én, se évfolyamtársam nem kaptuk el. A fene se tudja, h hogy is van ez....
24. Bucóka20 (válaszként erre: 19. - Annah18)
2011. nov. 3. 21:09

Lekenettem, a gyógyszer meg még várat magára.Még 2x úgyis le kell kenetnem magam.


Nekem nem viszket folyamatosan.Csak ha elkezdem vakarni,akkor véresre tudom kaparni.:S


Tőled elkapta valaki?

23. a0c1361e44 (válaszként erre: 21. - Inkábbíjász)
2011. nov. 3. 21:09

Röhejes némely bőrgyógyász!


Én, aki nem az, még én is meg tudom állapítani, hogy allergia e a kiütés vagy más.


A fiamat kezelték gombával és a sokadik gombakrém után elvittem az én felnőtt bőrgyógyászomhoz, aki helyben mintát vett rálocsolt valamit, felmelegítette, stb. és megmondta, hogy ekcéma.



Én is mindenhol fémallergiás vagyok nem csak az övtől, de papucs csat, szegecsek, melltartópánt, óra, fémszálas címke, stb. Szintelen körömlakkal kenem le a fémeket, hogy hordani tudjak farmert, stb. Címkéket kivágom, stb.

2011. nov. 3. 21:08

Nekem a kisfiam volt rühes, elkapta az oviban.:( Mindent ki kell suvickolni a lakásban, fertőtleníteni, és a textileket is átmosni.


Sajnos elég ha egy ápolatlan ember melléd áll mondjuk a buszon, nem kell ehez közösség.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook