Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A boldogkői vár fórum

A boldogkői vár (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A boldogkői vár

19. 8bff41629d (válaszként erre: 18. - Franc22)
2013. máj. 11. 10:42
Bizony...Bizony...Nagyon festői,romantikus hangulatu, csodás helyen fekszik a Boldogkői vár, éshát ugye maga a vár is egyike a nagyon kevés számu, viszonylag épségben megmaradt középkori magyar váraknak, ami hazánk területén található...Énis gyakran felkeresem a környéket, és a várat a mai napig is, ilyenkor tavasszal a legszebb élmény ellátogatni oda...
2010. jún. 7. 14:05
na ez biztos jó hely, úgyhogy lassan ellátogatunk ide!
17. 26c9a8950c (válaszként erre: 16. - Speedz)
2010. jún. 3. 16:55
Most már nem lehet, mert kiállítások vannak benne. (Legalábbis amikor utóljára ott jártam az volt.) Két nagy teremben aludtunk, nagyon hangulatos volt. Ebédelni a faluba jártunk le, és rengeteget kirándultunk.
16. Speedz (válaszként erre: 15. - 26c9a8950c)
2010. jún. 1. 20:07
A várnak mégis melyik részén lehet aludni?
2010. jún. 1. 07:52
Fiatal éveim legjobb nyári táborozását éltem át itt. Mi még a konkrétan a várban laktunk. Szuper hangulatos volt. Amikor küldtem haza képeslapot a várról és persze ráírtam, hogy ebben a romos épületben alszunk a szüleim nem hitték el. Azóta már a férjemmel többször visszamentünk ide, mert kíváncsi volt rá, hogy miért áradozom mindig erről a vidékről.
14. Speedz (válaszként erre: 13. - *adelinda*)
2010. jún. 1. 06:16
Sorry, igazad van, kiegészítettem.
2010. máj. 31. 19:53

Igazán felkeltette az érdeklődésemet ez a hely.

Mondjuk ha én írtam volna cikket erről, legalább azzal kezdtem volna, hogy egyáltalán hol van ez a egész...

Mert van aki nagyon messze lakik tőle (pl.én) és gőze sincs hol található, pedig tetszik neki. Sztem alapból ezzel kellett volna kezdeni.

2010. máj. 31. 19:16
Nagyon szép hely.Sokszor voltam már ott.Ajánlom mindenki figyelmébe.
2010. máj. 30. 18:34
Nagyon szép képek,kedvet kap az ember,hogy túrázzon oda egyet.Én természetjároként már sok-sok szép helyen voltam,de ott még nem.Fel is fogom hívni a szakosztályvezető figyelmét a várra és környékére.Remélem beiktatja programunkba.Köszönöm
2010. máj. 29. 10:01
Ha sikerül összejönni a barátokkal, este felmegyünk, leülünk a vártövébe és rengeteget beszélgetünk. Ezt félévente megtesszük! Érdemes megnézni kivilágítva is a várat!
2010. máj. 28. 21:22
GYÖNYÖRŰ HELY...
2010. máj. 28. 20:40
Nagyon szép, én már voltam egyszer, de borzasztó régen. Talán a nyáron újra meglátogatom.:)
2010. máj. 28. 19:47
Mi még nem voltunk, de most kedvet kaptam hozzá, igy hamarosan el látogatunk majd!!! Köszönöm a kedvcsináló bemutatást! :)
2010. máj. 28. 18:06
Mi legutóbb Kárpátia koncenterten voltunk ott, illetve elég gyakran megyünk a temetőben, mert a férjem részéről onnan származik a rokonság, gyönyörű vidék... csak kár, hogy kezd lepusztulni :(
2010. máj. 28. 17:48
Én még gyerek koromban töltöttem Boldogkőváralja településen néhány napot. A kert végében volt egy patak:) Gyönyörű volt az is és a vár is:)
2010. máj. 28. 17:44
Én tegnap jártam ott (sokadszor). Gyönyörű a környék, de persze én elfogult vagyok, szíven csücske a Zemplén. Ha valaki arra jár, a 7 tündért se hagyja ki, a mondát érdemes elolvasni előtte, aranyos történet:)
2010. máj. 28. 17:10
Mi is voltunk ott gyönyörű a környék:)
2010. máj. 28. 16:56
Nagyon szép környék, mi is voltunk már ott. Érdemes ellátogatni oda, főleg azoknak, akiket érdekel a várturizmus.
2010. máj. 28. 16:08
A Bodókő nevű szikla tetején, messze a környék fölé magasodik a boldogkői vár, s már messziről kiszúrhatjuk jellegzetes, szimmetriát nélkülöző formáit. Maga a vár nem túl nagy, kicsit romos, múzeumok tucatjait sem találhatjuk odabent, a kilátás viszont szenzációs a környékre.

Ugrás a teljes írásra: A boldogkői vár

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook