Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A beszoktatás a mamának és a gyereknek is nehéz fórum

A beszoktatás a mamának és a gyereknek is nehéz (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3
27. Hobitka (válaszként erre: 26. - Kangaroo)
2007. jan. 8. 17:23

Nem sírt!!!!!!!! Annyira örülök! És repetázott, meg lopkodta a szalámikat az ovónéni asztaláról! :-)))


Nekem a lányommal kapcsolatban voltak olyan rémlátomásaim, hogy szegény csak áll az udvar, vagy a csoport közepén és nem mer senkihez odamenni, csak néz, nagy szomorú szemekkel... Aztán mikor mentem érte, mindíg mondták, hogy milyen szépen feltalálja magát, ha meg nem akkor mindjárt ment az ovónéni ölébe! :-)))

Tehát nem kell aggódnunk! Ügyesebbek ők, mint mi azt gondolnánk! :-)))

2007. jan. 8. 14:54

Jaaj, szegény ne is mondd! :-)

Így is folyton ilyeneket látok magam elé, h szegény milyen kis elhagyatott... :-)

Mindjárt indulok is, már tűkön ülök! Majd mesélek! :-D

25. Hobitka (válaszként erre: 24. - Kangaroo)
2007. jan. 8. 14:43
Én is nagyon féltem, hogy nem tudja megnyugtatni, mert itthon szinte mindíg marják egymást! De azt mondták az ovónénik, hogy ott olyan aranyosak! És Úgy bújt a Pannához! Drága kicsi szivem, biztos nagyon elhagyottnak érezte magát ! :-)))
2007. jan. 8. 14:33

Nem sírt még, de lehet, hogy ha olyan lenne, akkor áthívnák. Múltkor az udvaron akart odamenni hozzá a nővére egy puszira, de nem

engedték, "nehogy sírjon" tőle!

viszont ha nyűgös, akkor ő sem tudja megnyugtatni, sőt, szegényt még akkor bántja is, hiába kedves vele! Undok kis béka!

23. Hobitka (válaszként erre: 22. - Kangaroo)
2007. jan. 8. 12:04

Én a múlt héten rohantam érte, már 3 órakor ott voltunk! :-)) Első nap még aludt és egyből hozta ki az ovónéni, még pizsiben, mikor felébredt! Csüt., pénteken pedig már ült az asztalnál és ette az uzsit mikor odaértem. De ő itthon is ébredt úgy sokszor, hogy nyügös, sírós volt!

Nálatok nem segítség, hogy ott a nővére? Vagy nem hívják át hozzá, ha nagyon sír?

22. Kangaroo (válaszként erre: 18. - Rencsilany)
2007. jan. 8. 11:49

Nálunk is így volt, hogy már a nagyobbik testvéréért mindig együtt mentünk, így ő is tudja, h jövök érte, hiszen megígértem!

De látod, ma semmit sem ért az ígéretem. :-( Eltelt a hétvége, és már nem akar egyedül maradni. Pedig lelkesen mentünk be, és az ottmaradással se lett volna gond, csak én ne menjek haza! Remélem, holnap már könnyebb lesz! Majd kap valami kis meglepit, ha nem sír! Vagy ez hülyeség? Inkább ne adjak neki semmit? Nehogy csak ezért tartsa vissza a sírást, mert kap érte valamit!

Jaj, megint ideges vagyok, hogy mit csinálhat éppen, és fog-e sírni ha felébred?! (mondjuk ezt szinte biztosra veszem!)


Hobitka, Nálatok jól viselte a gyerkőc, h alvás után nem voltál ott?

21. gkreka
2007. jan. 8. 11:41

én gyakran sétálgattam a fiammal az óvóda udvara előtt, amikor kint voltak a gyerekek és játszottak. egy idő után már ő mondogatta, hogy szeretne ő is azokkal a játékokkal játszani, amik az udvaron vannak. én úgy képzeltem a beszoktatást, hogy először hazaviszem ebéd után pár hétig, 2-3 nap után közölte, hogy ő is ott akar aludni, mert szeretné az elalvás előtti mesét hallgatni a többiekkel.

persze nálunk is voltak síros elválások reggelente ( meg nem akarok még hazamenni délutánok ), de az óvónő azt tanácsolt, hogy vegyem minél rövidebbre a búcsúszást, mert a gyerek is hamarabb megnyugszik így.

20. Hobitka (válaszként erre: 18. - Rencsilany)
2007. jan. 8. 11:11
Szia! Nekem az a tapasztalatom, hogy a lányokkal kicsit könnyebb. Tanácsot nem nagyon lehet adni, mert ahány kisgyerek, annyiféleképpen reagálnak! De az sokat segít, ha nagyon sokat beszélgettek az oviról, mielőtt elkezditek. És mindenképpen ismerje meg előbb már az ovónéniket. Azt, hogy mindenképpen mentek érte, csak menet közben fogja elhinni! Mi két évig jártunk a nővéréért az oviba, de még az sem győzte meg, hogy őt se hagytuk ott soha! :-)))
19. Hobitka (válaszként erre: 17. - Kangaroo)
2007. jan. 8. 11:08
Igen, ez a legrosszabb, mikor úgy kell otthagynod, hogy sír!!! Ha napközben pityereg, azt nem tudjuk és az ovónénik úgyis megoldják! De az emberben ez az első reggeli kép marad meg! Nekem eddig szerencsém volt! Reggelente szépen bement a csoportba! És ma már megígérte, hogy nem fog sírni!:-))) De ma két új kisgyerek kezdett, úgyhogy nem jut rá annyi idő, mint a múlt héten! Kiváncsi vagyok feltalálja-e magát, ha nem lesz, aki pátyolgassa!!!!
2007. jan. 8. 11:04

Sziasztok!Én most fogok ilyen helyzetbe kerülni.Segitsetek,van valami jó tipp,hogy hogyan könnyebb beszoktatni?

Az én lányom attól fél, hogy nem fogunk érte menni.És hiába beszélgetek vele ilyenekről,hogy mi sosem hagytuk ott sehol,mindig érte mentünk,nem igazán lelkesedik.

Ti beszélgettetek a gyerkőcökkel oviba járás elött,h milyen lesz,stb...?

2007. jan. 8. 09:33

Jaaaj, nekünk szörnyű volt a mai reggel! Dávid nem akart elengedni! De kénytelen voltam otthagyni. Az óvónő ölelgette, nyugtatgatta a karjaiban, de ő csak sírt, sírt! Én meg kint a folyosón... :-( Meg itthon. Szinte még az utcán is csak ezt hallottam (persze odáig nem hallatszott ki). Annyira szerettem volna visszamenni hozzá! De az csak még rosszabb lett volna. Óvónő úgyis hív, ha gond van. Azóta már biztos szépen játszik, de valahogy nekem még mindig a kis sírós arca van a szemem előtt! :-(( És ma már ott is alszik. Ha hajlandó lesz...

Nagyon várom már a fél 4-et, h mehessek érte!!

2007. jan. 5. 22:14
Köszi!:-))) Ma már Beni sem sírt! :-))) De ő az első naptól kezdve ott aludt! Bár neki nagy segítség, hogy a szomszéd csoportban ott a nővére!Lefekvés előtt ma is átment egy pusziért! És délelőtt az udvaron is együtt voltak! Kiváncsi vagyok, hogy a hétvégi kihagyás után lesz-e visszaesés! Remélem nem! :-)))
2007. jan. 5. 14:07

Túl vagyunk az első héten! És jól ment! :-)

Csak első nap volt sírás, többin nem. És enni is hajlandó volt. Jövő hét lesz húzós, mert akkor már ott is alszik! Ha hajlandó lesz...

Mikor kérdezték, h csináljanak-e neki is ágyat, azt mondta, csak velem alszik ott! :-) Persze ez nem fog menni! Na, majd meglátjuk, hogy viseli!

Hobitka, Nektek is kitartás! :-)))

14. Hobitka (válaszként erre: 11. - Kangaroo)
2007. jan. 3. 16:16
Jaj, de szerencsés vagy!! Mi is túl vagyunk az első napon! De Beni elég sokat sírdogált, többször volt át nála a nővére. Ebédre csak két kanállal volt hajlandó enni. De fél perc alatt elaludt délben. Gondolom a sok sírás elfárasztotta! Mikor mentem érte 3 órakor még aludt! Azt mondták ez teljesen normális viselkedés! De nekem is furcsa a lányom után! Ő első nap reggel hazaküldött, hogy ide anyukák nem járhatnak! Túl szép lett volna, ha most is ilyen sima ügy lett volna a beszoktatás! De talán napról-napra könnyebb lesz!
13. Kangaroo (válaszként erre: 12. - Anita72)
2007. jan. 3. 15:40

Köszi! :-)

most már akár ehetek is, nincs gombócban a gyomrom! :-P

12. anita72 (válaszként erre: 11. - Kangaroo)
2007. jan. 3. 15:37
Szuper, ügyesek vagytok!
2007. jan. 3. 14:33

Túl vagyunk az első napon! :-)))

Csak egyszer sírt, (keresett engem) de sikerült megvígasztalni, így nem hívtak fel!

Voltak kint az udvaron is, játszott a többiekkel. Ebédre már evett is, és nem volt vele semmi gond!

Holnap is akar menni! :-)))

Nagyon örülök!

10. Kangaroo (válaszként erre: 7. - Anita72)
2007. jan. 3. 11:22

Persze, bíztatni, és dicsérni fogom!


De mi van, ha többet nem akar majd menni? :-O


Sorry, hogy ennyit rinyálok, de a lányomnál annyira egyszerű volt minden!!!

2007. jan. 3. 11:21
Ja, és nemrég lett csak szoba-ágytiszta. Nagyon remélem, h nem fog megint bepisilni!
8. Kangaroo (válaszként erre: 5. - Hobitka)
2007. jan. 3. 11:20

Dávidom is sír mindenért, ha nyűgös, lehetetlen vele jót tenni! Nagyon nehéz eset!

Ezt a tesós dolgot majd én is fogom javasolni, hátha megnyugtatja majd egy kicsit, ha már visszamegyek dolgozni.

Ma fél 1-re kell mennem érte (ebéd után). Tényleg lassan megy az idő!

7. anita72 (válaszként erre: 6. - Kangaroo)
2007. jan. 3. 11:16
Nem írom, hogy ne izgulj, mert anno én is izgultam. Biztos, hogy nem fognak hívni, mert nem lesz semmi baj. Ha hazaértek kérdezgesd ki, biztasd, dícsérd stb és beszéljétek meg, hogy holnap hogy lesz az ovi, mikor mész érte...
6. Kangaroo (válaszként erre: 4. - Anita72)
2007. jan. 3. 11:10
Mi is vittünk be alvóst, de azért még nem alszik ott, mert ha keltik, és nyűgösen ébred, akkor vége a világnak!!! Főleg, h nem vagyok ott. Majd jövő héten. Előszöris annak örülnék, ha legalább a kaját elfogadná. Még mindig nem hívtak, de a gyomrom gombócban van! :-P
5. Hobitka (válaszként erre: 2. - Kangaroo)
2007. jan. 3. 10:53
Mintha csak a saját soraimat olvastam volna!!! AZ én lányom is már harmadik éve ovis, a fiammal ma kezdtük mi is! A jellemzői dettó! Nála bőgősebb gyerek nincs a világon! Tegnap bevittük a cókmókját, ottmaradtunk egy órát játszani. Ma bedobtam a méjvízbe! Reggel otthagytam! Úgy menekültem ki a csoportból. Ő szépen odament az ovónénihez. Még 5 percig hallgatóztam az ajtóba, addig nem sírt. Már alig várom a 3 órát, akkor rohanok érte!!!! Még az a jó, hogy a másik csoportba ott a nővére, azt igérték, áthívják, ha nagyon gázos a helyzet! De lassan megy az idő!
4. anita72 (válaszként erre: 2. - Kangaroo)
2007. jan. 3. 10:32

Első nagy elválás anya és gyermeke között az óvodába(bölcsibe) kerülés. Szerintem ez inkább az anyáknak stressz, persze mi csináljuk főleg... Minden gyerek másképpen reagál. Az én lányom igaz, hogy 3,5 évesen kezdte az ovit, de ő azért sírt, mert az első héten csak délig lehetett ott. Na a fiam, igazi anyás fiúként 3-4 hónapon keresztül nyafogott, sírt kb. addig míg kiléptem az ovi ajtaján. Természetesen mindig meghagytam, ha bármi gond van azonnal hívjanak, persze nem volt semmi gond soha. Nagyon fontos szerepe van az óvónőknek, szerencse én soha nem csalódtam egyben sem. Tavaly más városba költöztünk, úgyhogy új ovi, isi, újabb stressz, főleg nekem. A gyermekeim már első nap széles mosollyal jöttek haza, úgyhogy én is megnyugodtam. Összességében nincsen rossz tapasztalaton a beszoktatásról. Főleg nekünk anyáknak kell nyugodtan kezelni a helyzetet, ezen is át kell esni aztán utána folyamatosan jönnek az újabb kihívások.

De hogy tippet is adjak: nálunk az óvónők megengedték, hogy egy kedvenc állatot, kistakarót stb. bevigyenek a gyerekek az oviba és ez megnyugtatta őket.

Sok sikert, no para!

2007. jan. 3. 10:01
Na, eljött a nagy nap! Bevittem az oviba, de elég nehezen akart eljönni az ajtófélfától. Enni sem akart (pedig bélpoklos), de egy tejeskávét beleimádkoztam. Mellettem elkezdett játszani, aztán mikor megunta, elment mellőlem. Ekkor leléptem. Szóltam az óvónőnek, h hívjon, ha valami gond van, és jövök. Ez fél órája történt. Remélem, nem lesz semmi gond! Nagyon izgulok!
2007. jan. 2. 10:19

Sziasztok! Én holnap viszem először oviba a fiamat (3 éves). Ő nagyon várja, mert a nővére már ovis, és szeretne már ő is az lenni. De nem fognak egy csoportba járni (nem is szeretném). Nagyon anyás. Félek, hogy sírni fog, ha ott hagyom. (valószínűleg én is) Először a folyosón fogok ülni, ha bármikor keresne, ott legyek. Meddig jó, ha tudja, hogy ott vagyok? Ha egyszercsak hazamegyek, törés lesz az neki, hogy nem talál ott? Lányomnál nem volt gond, ő simán beszokott, kicsit később (egy hónap) múlva volt néha egy kis pityergés, meg bepisilés.

De a fiam nagyon nehéz eset. Nélkülem semmit sem csinál. Bármi történik, akár a legkisebb "gond" is, egyből sír és jön hozzám. Sértődékeny, nem lehet mit kezdeni vele, ha bevágja a durcát. Olyankor még a kedvenc "Csicsi-nyuszija" sem érdekli. Valószínűleg, nagyon nehéz lesz a beszoktatás.

Tud valaki valami "trükköt" vagy bármit, ami megkönnyíthetné mindkettőnk dolgát?

1. Hoxa
2006. nov. 30. 18:30
Teljesen természetes, hogy egy gyerek nem örül, amikor a mamája magára hagyja egy viszonylag idegen környezetben, az óvodában. De ha sír, hogyan dönthető el, hogy ez a beszokás velejárója-e, vagy tényleg nagyon rosszul érzi magát?

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook