Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A beszoktatás a mamának és a gyereknek is nehéz fórum

A beszoktatás a mamának és a gyereknek is nehéz (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3
2007. jan. 17. 14:23

Én is úgy gondolom,hogy a saját korcsoport a legjobb.Kiváncsi voltam a véleményetekre:)

De azért örömmel tapasztalom,hogy nem vagyok egyedül a véleményemmel.

Ez most csak egy "divat",hogy vegyes csoportok legyenek.Igy könnyebb az ovónőknek,de valahol nem a gyerekek érdekeit szolgálja.(legfeljebb a kicsikét,mert ők tanulnak a nagyoktól.De a nagyok?)

2007. jan. 16. 22:32
Tegnap kezdte az egyik barátnőm a kisfia beszoktatását. Sajnos nem fért be a kiscsoportos létszámba, ezért "bedugták" egy másik (vegyes) csoportba. Hát csak rosszat mesélt róla. Persze sok függ az ovónénitől is. De azt mondta, szinte nem is foglalkoztak a kicsikkel (úgyis ott az anyuka. Szerintem ezért ragaszkodnak az egyhetes beszoktatáshoz) A nagyok mindent elszedtek a kicsiktől, az ovónéni folyton a kicsikre szólt rá, hogy ne "nyaggassák" a nagyokat. Hát én örülök, hogy mindkét gyerekem a saját korcsoportjával van együtt!
2007. jan. 16. 15:04
...a nagyok nem azért vannak...
2007. jan. 16. 15:03

Minden oviban máskor van nyíltnap, ezt kérdezd meg bent!


Lányom vegyes csoporban kezdett, most csak pár középsős van (ő is az) és a többiek nagycsoportosak, ő ballagnak év végén. És valószínűleg jönnek majd megint a kicsik. Ez szerintem se túl jó, mert a nagyon nem azért vannak, h segítsenek a kicsiknek, és a "tanulásban" is visszafogják őket! A kicsiknek való játék már valószínűleg nem köti le őket, a kicsik meg még nem elég érettek a nagyok játékaihoz. A fiam kiscsoportba jár, náluk szinte csak kicsik vannak, kb. 5 nagy van, akik ballagnak majd. És szeptembertől teljesen kiscsoport lesz. Egyszerre lehet haladni velük mindenben. Szerintem ez jobb. De majd meglátjuk...

2007. jan. 16. 14:51
Mikor van az óvodákban nyilt nap?
2007. jan. 16. 14:51
Köszönöm az ötleteket és tanácsokat!Aranyosak vagytok,h segitetek!
2007. jan. 15. 19:04
Én teljesen egyetértek zohorival! Szerintem sem szabad elnyújtani a beszoktatást! A kicsi úgyis csak akkor fogja fel, hogy ő már igazi ovis, ha élesben megy a dolog! Én úgy csináltam, hogy első nap bementünk ott voltunk kb 2 órát. Körbevezetgettem, mindent megnéztünk. És amikor már kis ideje leült és szépen játszott (bár még teljesen külön a gyerekektől) mondtam, hogy elszaladok a boltba, mert valamit vennem kell. Kb fél órát voltam távol. Persze bömbölt, mire visszaértem.:-)) Készültek ki az udvarra és nem értette, hol vagyok! De másnap már mentünk teljes napra. Az ovónénikkel megbeszéltük, hogy szerintük ez a méjvizes módszer válik be leginkább. Első na rohantam érte! Azt mondták, szinte egész nap pityergett. Akkor egy kicsit meginogtam, hogy tényleg jól döntöttem-e. De azt gondoltam, ha már elkezdtük, nem kavarom össze! Második nap már csak egy kicsit sírt. Harmadik nap pedig semmit. Azóta sincs semmi probléma! Most már örülök, hogy hallgattam az ovónénikre! Én igazából attól féltem, hogy akkor fog sírni, amikor otthagyom! Azzal nem tudom mit kezdtem volna! így sokkal könnyebb volt otthagyni! De szerintem az a leges-legfontosabb, hogy ne mutassuk, mit érzünk, még akkor se, ha majd megszakad a szivünk! Azt lássa rajtunk, hogy a világ legtermészetesebb dolga, hogy most ő oviba megy! Pityeregni csak az utcán!!!
50. zohori
2007. jan. 15. 18:23
Még annyit, hogy soha sem szabad "meglógni" a csoportból, amikor belemelegszik a kicsi a játékba, mert megijedhet, ha rádöbben, hogy anya elment. Mindig szólni kell neki, hogy most el fogok menni, de nemsokára visszajövök érted! Lehet, hogy nem fog sírni, az is lehet, hogy kicsit sírni fog, de nem lesz az az érzése, hogy őt most anya becsapta! A bizalom törékeny dolog, ha összetörik, nehéz újra építeni!
49. zohori
2007. jan. 15. 18:16
Elég felkapott dolog az anyás beszoktatás.Sok érvet hoznak fel mellette, ill. ellene is.Mi kipróbáltuk mindkét módszert, megmondom őszintén, nem vagyok zászlós híve az anyukával együttes kezdésnek. Most biztos lesznek, akik vitába szállnak velem, de véleményem szerint akkor amikor 3-4-5...napra az anya is beül a csoportba, a gyereket kicsit becsapjuk, mert azt hiszi, hogy így lesz természetes, és amikor eljön az a nap, hogy ott kell hagyni, akkor kezdődik a nagy sírás.Nálunk az vált be leginkább, hogy az anyukák kint ültek a padon előszőr fél órát, második nap egy órát, harmadik nap ebédig maradtak, utána már csakebéd után jöttek a kicsikért. De ahány óvoda, annyi szokás.Az, hogy hányan vannak egy csoportban, az szintén óvodafüggő dolog, nálunk 23 gyerek van egy csoportban. Én személy szerint nem szeretnék vegyes csoportban dolgozni, bár akik így dolgoznak, esküsznek rá, hogy jó. Csak abból indulok ki, hogy az egyidős gyerekek között is milyen nagy fejlettségbeli eltérések lehetnek. És éppen elég feladat az, hogy optimálisan tudjuk fejleszteni a gyerekeket, nekem ebbe nem férne bele még 6-8 középsős korú gyerek, akik közt szintén nagy különbsések vannak, s ráadásként még pár nagycsoportos, akiket ugye nem ártana iskolára előkészíteni.Vannak óvodák, ahol hagyománya van a vegyes csoportoknak, szerintem érdemes az ilyen csoportba járó gyerekek szüleitől érdeklődni.
2007. jan. 15. 15:19
Általában hányan vannak egy csoprtban?ÉS melyik jobb:a vegyes vagy a korosztályának megfelelő csoport?
2007. jan. 15. 15:18
Remélem nekem is könnyű lesz:)A lánykám már várja nagyon,de félek,hogy ez csak a látszat.
2007. jan. 15. 15:10
ja, én nem kint ücsörögtem, hanem bent! :-P mellette ültem, amíg elkezdett játszani! (egyébként be se akart menni a terembe) Aztán mikor már elment mellőlem, mondtam neki, h hazamegyek (oda se bagózott), és leléptem.
2007. jan. 15. 15:07

Én csak egy órát ücsörögtem, aztán hazamentem. Szerencsére nagyon közel lakunk az ovihoz. Ha valami gond lett volna, szólnak! De meg tudták nyugtatni, mikor észrevette, h egyedül maradt, és ezért nem is hívtak fel telefonon! Reggelente még van sírás, de hamar megnyugszik, mert tudja, h úgyis megyek érte! :-)

Nálunk több új gyerkőc is van most egyszerre. Nincs még szerintem ebben a korban kiközösítés, vagy ilyesmi. A játszótéren is játszanak egymással az idegen gyerekek is, nemcsak az ismerősök! :-)

2007. jan. 15. 15:02

Köszi,hogy leirtad a vleményedet.Még arra lennék kiváncsi,hogy amig a beszoktatás zajlik a szülő kint ücsörög.Ezt meddig tegye?Hány napig?vagy egyből a mély vizbe?Ne is maradjak ott?

És hogyan fogad egy gyereket egy összeszokott társaság?

43. zohori
2007. jan. 14. 21:05
Én is azon a véleményen vagyok, hogy fel kell készíteni előre a kicsiket az ovibakerülésre. De előtte önmagunkat sem árt tréningezni, hogy eltudjuk, és elakarjuk majd engedni szemünk fényét. Nem kell félni attól, hogyha sír a gyerek, ez így természetes, hiszen szoros köteléket lazítunk éppen, s ez sírással is jár, de ha bízunk az óvónéniben, könnyebben esünk mi magunk át a holtponton, s könnyebben tudjuk átsegíteni ezen a változáson a kicsiket is.Fontos, hogy az elválást reggelente igyekezzünk valóban lerövidíteni, minnel tovább tart, annál keservesebb, zaklatottabb lesz.Mikor az én fiaim mentek oviba, szó szerint lekellett fejteni őket rólam, én meg menekültem ki az épületből. Alaposan kibőgtem magam, míg beértem a munkahelyemre, aztán egy- két hét alatt rendeződött minden .Még nem mondtam, de magam is óvónéni vagyok.Idén kiscsoportosaim vannak. Az a tapasztalatom, hogy azok a gyerekek, akik bölcsiből jönnek, nem, vagy csak alig sírdogálnak. Az otthoni környezetből érkező gyerekek általában 1-2 hétig szoktak sírdogálni, ritka, mikor ennél hosszabb ideig problémás az elválás. A tapasztalat és az anya mondatja velem, hogy a saját félelmünk, aggódásunk nehezíti a gyerekek elválását, ugyanis a gyerekek a szuper lelki radarjukkal lereagálják az aggodalmat. Márpedig olyan helyre ki szeretne bemenni sírás, tiltakozás nélkül, ahova Anya is csak félve ad be.Mindenesetre sok sikert, kitartást, és zökkenőmentes beilleszkedést kívánok!
2007. jan. 14. 19:59
Nektek mennyi ideig tartott a beszoktatás?És hogyan zajlik egy ilyen?Irjátok meg a tapasztalatotokat!Köszi!
2007. jan. 11. 09:58
Nem tartott sokáig a csoda! Ma is volt sírás, nem is kicsi. Igaz, elég nyűgösen kelt ma mindenki. De gyorsan otthagytam, nem tutujgattam még egy kicsit, meg még egy kicsit...
40. Kangaroo (válaszként erre: 39. - Hobitka)
2007. jan. 10. 17:44

Oh szegény! Jobbulást!

Nálunk is a hétvége tett be (hogy kimaradt az ovi)! Remélem, nem lesz ez a jövő héten is!

39. Hobitka (válaszként erre: 37. - Kangaroo)
2007. jan. 10. 14:05

Gratulálok!!! Ügyes fiúcska!

Mi nem voltunk ma oviba, mert tegnap a kórházba a szemészeten benyelt valamit és hajnalban hányt 3x. Azóta semmi baja, de ma itthon maradt! Remélem holnap mehetünk, mert nemszeretném az egész hetet kihagyni! Akkor kezdhetünk mindent előről!

2007. jan. 10. 11:38
Az én kislányom jövőre megy oviba,de már félek hogy mi lesz.Nem vele hanem velem,mert nagyon gyenge lelkű vagyok.
2007. jan. 10. 10:06

Ma nem volt sírás!!!! :-))))))

Úgy örültem! :-)

Bekísértük a Tesót, aztán ő is bement. Leült egyből játszani! Oda se bagózott, hogy leléptem.

36. Hobitka (válaszként erre: 35. - Kangaroo)
2007. jan. 9. 14:50
Nálunk is ez az első kérdés, hogy Anya mit hoztál? Szerintem semmi rossz nincs benne! Egy kis aprósággal nem rontjuk el őket! :-)))
2007. jan. 9. 14:34

Próbálom minél rövidebbre fogni a búcsút! Mikor ő sír, belül én is! Nekem is ugyanolyan nehéz elengednem őt, mint neki engem! Ahogy megyünk be a terembe, már kapaszkodik belém ezerrel, az óvónő úgy szedi le rólam... Felveszi, simizi, nyugtatgatja (láttam, mert kukucskáltam).

Viszek neki(k) valami kis meglepit! Imádom, mikor örül! :-)))

2007. jan. 9. 13:58

Köszönöm a tanácsaitokat:)Azt én is hallottam,hogy lehetőleg rövidre kell fogni a búcsúzkodást.

A meglepetések szerintem nem mindig hülyeségek.Nyilván,ha sűrűn adod,nem lesz értéke.:)De amikor úgy érzed,hogy most jöhet,akkor jutalmazd.Gondolkodj gyerek fejjel,hogy neki milyen nehéz lehet úgy elválni Tőled,hogy nem sir.ÉS ezért megérdemel egy kis ezt-azt.:)

2007. jan. 9. 13:51

Mi ma nem voltunk oviba! Ma kaptunk időpontot a szemészeten! Ott töltöttük az egész délelőttöt.:-((

Kangaroo, a lányomnál nekünk az vállt be, hogy engedélyeztem neki még egy mesét az ölembe. Leültünk a "kispadra", ő befészkelte magát az ölembe és meséltem neki egy nagyon-nagyon rövidet. Egyszer sem engedtem a -"Még egyet!" kérésnek és ez nálunk jól működött! Utána bevittem ölbe a csoportba, egy puszi és menekültem ki, hogy mire hátrafordul, már csak a csukott ajtót lássa. Soha nem volt sírás. Szerintem ki kell alakítani egy rövid kis "elválási szertartást" és hátha könnyebben megy a dolog!

2007. jan. 9. 11:28

Osztom gertix véleményét.

Sok sikert minden beszoktatós anyukának.

2007. jan. 9. 08:47

Ma reggel is volt sírás! :-( Anya elmeeeeeeeeent! :'(

Pedig mindig olyan nagy kedvvel megyünk reggel, csak a búcsúzásnál törik el a mécses! Az óvónő felveszi, és nyugtatgatja az ölében. Kicsit még hallgatóztam, de aztán inkább eljöttem. Remélem, hamar megnyugodott! :-)

30. Hobitka (válaszként erre: 29. - Gertix)
2007. jan. 8. 20:30

Mennyire igazad van!!! Én a lányomnál sokszor úgy menekültem ki a csoportból reggel! Gond nélkül bement, de ha visszafordult és én még ott álltam, akkor kezdődööt megint, hogy "csak egy puszit, had üljek még az öledbe...".

És tényleg mi sokszor sokkal nagyobb hűhót csapunk a dolgoknak és a mi izgalmunk-aggodalmunk ragad át rájuk is!

29. gertix (válaszként erre: 18. - Rencsilany)
2007. jan. 8. 20:16

Ha a szülő nehezen válik el a gyerektől azt a pici megérzi és gondot fog okzni az elválás. Nem csak a gyereket kell felkészíteni a beszoktatásra, hanem megunkat is. A gyerekeknem a szavakra figyelnek, hanem az érzelmeinkre, ezért mondom, hogy megérzik, hogy mi feszültek vsgyunk.

A hosszú búcsúzkodás sem szerencsés, ha úgy döntöttél, hogy ott hagyod az óviba vagy bölcsibe, akkor hagyd gyorsan ott, de fontos, hogy elötte beszéld meg vele, hogy tényleg mi fog történi vele. Véleményem szerint egy kis sírás belefér, hamarosan már az se lesz.

28. Kangaroo (válaszként erre: 27. - Hobitka)
2007. jan. 8. 19:42

Gratulálok! :-)))


Mikor mentem ma érte, éppen keltették őket. Az egyik anyuka mondta, h Dávid sírt egy kicsit elalvásnál, de el tudták altatni. Viszont az óvónő azt mondta, nem volt semmi gond, reggel óta nem sírt. Lehet, h én értettem valamit félre, de lehet, h csak meg akart nyugtatni az óvónő??

Viszont kicsi fiam nagyon örült nekem, mikor meglátott az ajtóban, kipattant az ágyból, és rohant felém, mint a villám! :-)))

Uzsonnázni még visszament a többiekhez. Szinte alig tudtunk elindulni, mindig visszament valamiért.

Talán így könnyebb lesz a holnap reggel is! :-)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook