Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A barátom pánikbeteg!! Hogy segítsek neki? fórum

A barátom pánikbeteg!! Hogy segítsek neki? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. okt. 7. 20:19

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. attól függetlenül, hogy az ember párja pánikbeteg még érezni lehet hogy szeret? Vagy hogy törődik velünk? Hogy boldogok vagyunk együtt, hogy megértjük egymást?

44. Ágica2188 (válaszként erre: 41. - Satine_)
2009. jún. 5. 16:30
;) hajrá stresszcsökkentés!!
43. Ágica2188 (válaszként erre: 42. - H.Ancsi)
2009. jún. 5. 16:28

köszönöm!! Igen, tartok attól hogy mi lesz legközelebb, vagy utána. De, örülök a sikereknek! Az a baj, hogy úgy érzem magára hagyom, cserben hagyom, azzal hogy én 10nappal előbb utazom mint ő!

Persze tudom hogy nem élhetem úgy az életem(és ő sem az övét) hogy állandóan egymáson lógunk, dehogy akkor legyen gáz amikor nem vagyok vele! Tudom hogy nem vagyok a lételeme és egyedül is boldogulni fog és boldogulnia is kell. Németben sem leszünk folyton együtt.

42. H.Ancsi (válaszként erre: 36. - Ágica2188)
2009. jún. 5. 13:58

Szia , én ugy látom, hogy attól tartasz a legjobban, hogy mi lesz ha ujra...... Szerintem beszéljetek erről is. Sajnos ez egy ilyen betegség, ujra meg ujra előjöhet. Próbáljatok tudatosan felkészülni arra, hogy mi lesz ha nem vagy ott és akkor tör rá. Találjatok ki valami tervet erre az esetre. Az a lényeg, hogy akkor próbáljon meg ne összeomlani, hanem tudatositsa magában, hogy igen most ez van, ez ezzel jár, és nemsorkára jobb lesz, vagy valami ilyesmi.

Beszélni, beszélni, beszéltetni!

41. satine_ (válaszként erre: 40. - Ágica2188)
2009. jún. 5. 13:48
Na jó,csak van,hogy nem csak állásinterjú előtt izgulok,hanem pl. ha messzebb helyre megyek meg ilyenek..pl. hétvégén leutaztunk nagyiékhoz,alapból tök rég is voltam náluk,csütörtökön szakítás is..mondjuk ilyen se veled se nélküled olykor a kapcsolat,na az biztos nem segítette a gyógyulásomat. De vhol bízom abban,hogy változik,most végre látok erre utaló jeleket,tetteket is.. lényeg,hogy felesleges dolgokra is tudok izgulni :) Holott tudom,hogy baromság :D Egyébként tény,hogy mielőtt sűrűsödtek a rohamok túl sokat vállaltam magamra,majdnem minden nap be Bp-re,ki Bp-ről (így ki is lehet belőle ábrándulni,sztem) és abbahagytam a sportot,na ez is cél,újra elkezdeni. Egyik kedves ismerősöm mondta,hogy szerinte ha a testet is erősítjük attól is erősödik a lélek:) Ja,ezt meg visszaolvasva láttam..szóval szexeljetek jókat :P Mert az stresszcsökkentő,nyugtató,boldogsághormon termelő,főleg pasinak :D
40. Ágica2188 (válaszként erre: 39. - Satine_)
2009. jún. 5. 13:04
Az az természetes drukk szerintem természetes, nincs ember aki ne izgulna egy állásinterjún! Buszra ő sem száll fel, csak vonatra!! Persze, én könnyen beszélek, nem tudom, nem érzem azt amit ti, csak látom, de szerintem pont azért ne légy türelmetlen, mert csak 21vagy, előtted az életed és ha mér december óta sokat javult a helyzet, ne add fel, kitartás!! Idővel sokkal jobb lesz, biztos lesznek nehéz napok, vagy helyzetek, de ha eddig is ennyit javultál (GYÓGYSZER NÉLKÜL), akkor ne félj!! A rivo, pedig szerintem is elég komoly gyógyszer, egy lovat is kiütne szerintem, nem hogy téged, akkor még 20évesen!!
39. satine_ (válaszként erre: 38. - Ágica2188)
2009. jún. 5. 12:45
Igen,ez igaz. Egyébként én már munkát keresek meg ilyenek,persze holott izgulok interjúk előtt meg hasonlók..gyakorlatilag akkor tör rám a rosszullét,ha előre rástresszelek valamire..na de ahhoz képest,hogy december-január környékén hogy voltam,már sokkal ,de sokkal jobb..érdekes,hogy itt v. máshol írta vki hogy félt az auótvezetéstől. Hát nekem meg pont ez hozta meg a kimozdulást,de úgy,hogy én akartam magamtól jött(jogsim régebben van már csak nem vezettem), és valahol a kocsi is biztonságérzetet ad,szóval elindultam egy úton..:)Tömegközire meg még vissza kell szoknom :D Amúgy nem görcsölök rajta annyira,csak mégis 21 éves vagyok,fiatal és tudom milyen volt előtte és azért szeretnék több mindent csinálni,csak bírnám jobban..ilyen szempontból vagyok csupán türelmetlen ..:) Amúgy gyógyszert sosem akartam,pszichológus nem igazán jött be,főleg ez a "lejárt az időnk,volt 45 percünk" dolog...még arra gondoltam,hogy megtanulom azért a relaxációt,mert állítólag az is jó nagyon. De nyugtatót és antidepresszánst,azt köszönöm nem.. volt egy hét Rivotril még decemberben,pszichiáter tanácsára,mert akkor nagyon feszült voltam,de ő is úgy ítélte meg hogy azértn em kell gyógyszer ezért ilyen rövid ideig..a gond ott van,hogy kb. mint egy drogos úgy néztem ki tőle eleinte,na ennyi erővel lőhetné is magát az ember v. eltolhatna egy spanglit..szerintem az effajta gyógyszerek is valahol drogok,főleg mert rájuk lehet szokni.
38. Ágica2188 (válaszként erre: 37. - Satine_)
2009. jún. 5. 12:37

Szia!! Igen a Neuroptin "csak" étrendkiegészítő készítmény, de mindenképpen ajánlom, rengeteg vitamint tartalmaz hatalmas adagban! a magnéziumtartalma miatt, feszültség oldó! Nem olyan ingerlékeny, mint mondja nem érzi azt a belső feszültséget amit azelőtt! És mivel nem gyógyszer, nincs mellékhatása sem!! :):)

Szerintem neked is hatásos lehet, mivel azt írod hogy türelmetlenebb vagy!! Viszont a gyógyulást ne sürgesd,szerintem! Ha erőlteted, és görcsölsz rajta sz csak ront a helyzeten! (ez az én privát véleményem)

37. satine_ (válaszként erre: 13. - Ágica2188)
2009. jún. 5. 12:29
Szia. Nos,engem is a szédülés zavar legjobban..:) Olvastam a Neuroptinról, az ilyen természetes vitaminféle ugye? Megkérdezném az mennyire jó? Járok kineziológushoz,ami tényleg jó :) Tudom ajánlani. Csak mostanság kezdek kissé türelmetlenebb lenni (sok dolog sikerült már,csak vhol felgyorsítanám a gyógyulás folyamatát,bár közben tudom,hogy mindennek megvan a maga ideje) és gondoltam miért ne lehetne több módszerrel is próbálkozni,na meg az,hogy vitaminhiányom van elég sanszos,mivel nem mindig sikerül a legegészségesebben táplálkoznom..:)
2009. jún. 5. 12:19
Most jött haza!! Egyedül volt vásárolni és gyógyszertárba! egyedül akart menni! Azt mondta olyan nincs hogy ő ezt ne tudja megcsinálni, leültünk beszélgettünk előtte egy nagyot és elindult, boldogan mosolyogva jött haza! Sikerült!! Én is nagyon boldog vagyok és nem is akarok aggodalmaskodó lenni vagy vészmadárnak tünni, csak attól tartok, mi lesz ha legközelebb nem sikerül, ismét rosszul lesz? Kudarc éri!!??
2009. jún. 5. 11:54
Csak bízom benne hogy 18.ig bejutunk a pszihiáterhez és mellette lehetek akkor. Ha nem én is szarul fogom magam érezni kint hogy ebben a helyzetben nem lehetek mellette, azt viszont biztosan nem engedné hogy miatta tovább maradjak itthol.
2009. jún. 5. 11:49

Tudom hogy sokat számít a pozitív hozzáállás, mindenki részéről és az is hogy van aki mellet(d) van és megfogja a kezét/kezed ha baj van! Ez szerintem fél siker, ahogy én látom a páromon, neki már az sokat számít (ahogy mondja) ha mellette vagyok mondjuk sorbaállásnál, megnyugtatja.

És épp ma voltunk dokinál, akinek elmondta hogy rosszul van pánikol tömegben sorbaállásnál stb. a doki válasza erre "sorbaállni senki sem szeret"!!

Szóval szerintem az nem minden orvos ismeri el, a pánikbetegséget, mint betegség. Pedig az, és ahogy olvastam, 2000óta hivatalosan is népbetegségnek számít. De, végül kapott egy beutalót, mert az egyik záróján véletlenül meglátta a diagnózist "stresz alapú szorongásos pánik szindróma"!

33. Sznebk2 (válaszként erre: 31. - Ágica2188)
2009. jún. 5. 11:28

Igen, igazad van. A kórházban is mondták, hogy kicsit(nagyon) próbáljam megoldani az életemben azt, ami ezt kiválthatja, mert így idővel leszedálnak és abból már nehéz kikecmeregni, mert az önbecsülés is megy a béka alá, arról nem is beszélve,hogy bizonyos munkákat nem lehet ellátni, arról nem is beszélve, hogy egész életemben előrángatják a zárójelentést, ha van valami. (bíróság, hülye szomszéd, autó-dolog, stb)

A problémát azóta kiiktattuk (kedves kolleganő, ki lett rúgva), most egy kicsit stresszesebb, de mindjárt vége és akkor visszarendeződnek a dolgok. Szerencsés a párod, hogy így állsz hozzá, Te valóban szereted. Meg doxiri is szerencsés. Meg én is. Szóval tulajdonképpen minden rendben.:)

32. doxikri (válaszként erre: 31. - Ágica2188)
2009. jún. 5. 11:21
Szívesen. Ha bármiben tudok segíteni, szóljál! Akár priviben is. Én is csak azért tudom mindkét oldalt, mert a párommal ezt már ezerszer átrágtuk. Beszélni muszáj róla.
2009. jún. 5. 11:05

Sznebk2!! Nem csak a család miatt jobb ha beveszed, magad miatt is! egy-egy rosszullétet szerintem te is kudarcnak élsz meg, én legalábbis ezt vettem észre a barátomnál, ha eltelik egy hosszabb idő, hogy úgy éli a mindennapokat mint ezelőtt de aztán rosszul lesz, úgy érzi kudarcot vallott és ez az érzés szerintem nehezíti azt hogy ismét jobban legyen, mert tart egy új rosszulléttől.

doxikri!! Köszönöm, a tanácsaidat!!

2009. jún. 5. 10:44
Én most a vizsgámra készülök, közben a gyerekek, sok-sok munka, háztartás, stb. Sajna így nem tudok aludni, úgyhogy elkezdtem a Frontint újra és sokszor nappal is kell a 0,25-ös. Az a helyzet,hogy inkább beveszem,mint hogy a családomat kitegyem egy "felesleges" rohamnak. De sokszor kísérletezem azzal, hogy elmegyek fürdeni, zuhanyozni, ott megpróbálok énekelni, vagy kimegyek a kertbe, hintázni. Vagy odamegyek a férjemhez, meg sem kell szólalnom és akkor elkezd humorizálni, egyszóval tereli a figyelmemet. Sokszor ez is elég, mert még az elején kapjuk el. Ha nem, akkor gyógyszer és az mindig jó. Régebben szándékosan nem vettem be, mert hogy nem akarom magam bambítani. Aztán két órával később bevittek mentővel, mert olyan tüneteim lettek,hogy asztma, meg stroke, nem tudták eldönteni, begörcsöltek az izmaim is. Na, azóta inkább beveszem. Bocs, ha hosszú volt.
29. doxikri (válaszként erre: 28. - Ágica2188)
2009. jún. 5. 10:40
Ok! Így már jobb. Mert tényleg szükség van az érzelmi megerősítésre, testben és lélekben egyaránt!!!
2009. jún. 5. 10:36

Kedves doxikri!! Nem érzem úgy hogy vitatkoznál velem, elmondod a véleményed és sajnos tapasztalataid, ezzel segíteni szeretnél. Ezt inkább megköszönöm mint haragudnék érte! Ezt a fórumot épp ezért indítottam, hogy megtudjam mi az ami jót tesz és mi az ami nem, és szerintem nem csak nekem hasznosak azok a dolgok amik itt szóba kerülnek, hanem rajtam kívül még sok más hozzátartozónak is!

Érzelmileg teljes mértékben támogatom, viszont nem erőltetem amihez úgy látom nincs kedve. Nem azt mondom hogy egyáltalán nem szeretkezünk csak ritkábban mint régebben! Ha kezdeményez annak természetesen örülök, sőt talán jobban is mint régen(mert akkor tudom hogy jól van)!

2009. jún. 5. 09:27
Ne haragudj, ha vitatkozom veled, csak én ezeket átéltem (élem) és azt írom neked, hogy mire gondol ilyenkor akinek rohama van.
26. doxikri (válaszként erre: 24. - Ágica2188)
2009. jún. 5. 09:26

Bocsi, de szerintem szükség van rá(sexre) mert ha úgy érzi mellőzve van, az még egy plusz arculcsapás, ami miatt előjöhet egy roham.

Az érzelmekre ilyenkor nagyobb szükség van mint valaha.

Ne azt tudatosítsd benne, hogy beteg és kíméletre szorul. Az nem jó, pláne egy pasinál.

Tudniillik apánikroham nem csak halálfélelmet vélt ki az emberből. hanem nagyfokú tehetetlen dühöt is. Mert nem tudom kontrollálni a szervezetemet. Miért pont én? és mikor múlik már el? Düh. Iszonyatos. És ezt kell valahogy kompenzálni.

25. Ágica2188 (válaszként erre: 22. - H.Ancsi)
2009. jún. 5. 08:44
Köszönöm!! Remélem így lesz, rajtam nem fog múlni, megteszek mindent!!
24. Ágica2188 (válaszként erre: 23. - Doxikri)
2009. jún. 5. 08:44
Hallottam a Cipralex mellékhatásairól, sajnos durvák tudnak lenni, de ha jól tudom ezek megszűnnek ha rááll a szervezet, úgy 3-4 hét mulva. Igaz van akinek egyáltalán nem fogadja el a szervezete. Hogy őszinte legyek, a sex érdekel most a legkevésbé, mióta megint rosszul lett ő nem vágyik rá annyira mint régebben, először persze rossz volt, úgy éreztem nem kíván, vagy már nem vagyok fontos neki, de nem egyszer bebizonyította hogy ez persze nem így van és most már amiatt is lelkiismeret furdalásom van. Nem is nyaggatom ezzel, nekem most sokkal fontosabb hogy meggyógyuljon, bízom benne 10000%ig, tudom hogy nem fog megcsalni és látom rajta hogy fél attól hogy elveszít emiatt! Igazából, az hogy kevesebbet szeretkezünk őt sokkal jobban zavarja mint engem. Nekem csak a gyógyulása számít és az sem érdekelne ha nem lennénk együtt 1évig, ha így meggyógyulna!!
23. doxikri (válaszként erre: 21. - Ágica2188)
2009. jún. 4. 21:47
Nálam a Cipralexnek volt olyan mellékhatása, hogy ilyen "minden-mindegy" állapotba kerültem, A szex meg egyáltalán nem érdekelt. Na akkor kértem a másikat. Annnak semmi mellékhatása nem volt.
22. H.Ancsi (válaszként erre: 21. - Ágica2188)
2009. jún. 4. 19:48
Én csak gratulálni tudok neked, örülhet a párod, hogy te vigyázol rá. Csak így tovább a segítségeddel meggyógyulhat.
21. Ágica2188 (válaszként erre: 18. - Doxikri)
2009. jún. 4. 17:26
Szóval ezeket csak magától szedte! Nem doki írta fel! Paroxatot és Cipralexet ismerjük, vagyis hallottunk róla, ezt szeretné most felíratni, csak a mellékhatásoktól tart! Persze ami most van rosszabb mint bármely mellékhatás. Biztosan neki is közrejátszott abban hogy megint rosszul lett, az is hogy mostanában egyre többet stresszel a kiút miatt. Bízom benne hogy ez az oka és miután kimentünk és megszokjuk a régi-uj környezetet, ez is elmulik és ujra helyrejönnek a dolgok!! Persze most még megy dokihoz hogy írjanak fel valamit.
20. Ágica2188 (válaszként erre: 18. - Doxikri)
2009. jún. 4. 16:51
a nyugtatót magától kezdte szedni még kint,mert neki ez külföldön kezdődött, ott lett rosszul először. Nem tudott hazajönni hogy orvoshoz menjen, kint pedig nem akart! Ezért kezdte szedni a frontint és xanaxot.
19. Ágica2188 (válaszként erre: 16. - Sznebk2)
2009. jún. 4. 16:26
A kettő együtt elhiszem hogy nagyon rossz! Még nem kezdte el újra szedni, de ha kimegyünk és újra dolgoznia kell, valószínű hogy elkezdi. Azt mondta neki az orvosa hogy, bár nem jó dolog nyugtatót szedni, sokkal többet árt ha idegeskedik és tönkre vágja magát idegileg, mintha bevesz egy bogyót és megnyugszik tőle. Igen, ém is látom rajta hogy megkönnyebbül ha beszélgetünk róla. Emlékszem amikor összejöttünk, sokkal rosszabb volt mint most akkor a házból alig mert kimenni. De én mindig vittem magammal mindenhova, (kajázni, biliárdozni, presszóba kólázni meg ilyenek), ugye én akkor még nem tudtam hogy pánikol! Amikor elmondta, nem lepett meg mert anyukám is ettől szenvedett, vele már ezt végigjártam, nem egyszer húztam ki liftből meg ilyenek. De a barátom szerint az nagyon jót tett neki hogy én nem hagytam hogy itthol üljön, vittem magammal, így jött rá hogy nem lesz semmi baja sehol, ha rosszul van leül megnyugszik 5perc és vége. Azt mondja sokat köszönhet nekem, ennek örülök de most hogy megint rosszul lett tehetetlennek érzem magam és magamat hibáztatom hogy miért nem voltam akkor vele, talán akkor nem lett volna megint rosszul.
18. doxikri (válaszként erre: 13. - Ágica2188)
2009. jún. 4. 16:15

Én is pánikbeteg vagyok, Szerintem ilyenkor az egyik legnagyobb gyakorlati segítség, ha megitatod lehetőleg hideg ásványvízzel és levgőre viszed, vagy ablakot nyitsz. Ne felejtsd el, hogy ilyenkor a szédülés miatt, alig tud az ember mozogni. Olyan, mintha merev részeg lenne. Egyszerre izzad és fázik, hányingere, hasmenése van és szinte állandó, erős szédülés. Mindez tényleg egyszerre.

A víz és alevegő nagyon fontos, de ne erőltesd.

Érdekes, hogy csak nyugtatókat és depresszánsokat kap, mert van erre spec. gyógyszer is. Nekem Paroxatot és Cipralexet írtak fel.

És nagyon fontos a gyógyuláshoz a testi és lelki béke. Anélkül a gyógyszer sem hat. Én több mint fél éve tünetmentes voltam, de a múlt héten volt két kisebb rohamom. Ja, kicsit ki voltam idegileg.

Ne faggatózz, ne nyugtatgasd, mert az nem segít. Határozottan próbálj neki segíteni és maradj mellette, ha tudsz. Ne kérdezgesd, mert ilyenkor még beszélni is irtó nehéz.


Kitartást!!!

17. Ágica2188 (válaszként erre: 15. - H.Ancsi)
2009. jún. 4. 16:08

Omega-3 lágy zselatin kapszula a neve, többszörösen telítetlen zsírsavakat tartalmaz. Tehát jó az vérkeringésnek a szív és érrendszer egészséges működéséhez is hozzájárul. Valamint segít megtartani a vér egészséges koleszterin és triglicelid szintjét és segít megőrizni a normál vérnyomást, ez van a dobozra írva. De ezen kívűl a többszörösen telítetlen zsírsavak (omega-3;omega-6)

elengedhetetlenek az agy és idegrendszeri működéshez ezt a betegség pedig az agy okozza elsősorban, ő ezért szedi.

16. Sznebk2 (válaszként erre: 13. - Ágica2188)
2009. jún. 4. 15:49
Szintén zenész! Én a kisfiaim születése után lettem pánikbeteg, csak asztmás is vagyok, így elég érdekes, amikor rohamom van... Na mindegy. Egy év szünet után sajnos én is visszatértem a Frontinra, mert állandó stresszhelyzet miatt egyre többet lettem rosszul. Pihenés, elterelés, elterelés, elterelés. Meg a Frontin. Egyelőre ennyit tudok tenni magamért, meg a környezetem is. Nagyon fontos, hogy legalább egy valakinek ki tudja önteni a lelkét és az nagyon sokat segít.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook