Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A barátod (férjed) az exével barátok maradtak, (napi telefonkapcsolat). Mit teszel? Elfogadod? Tolerálod? Vagy helytelen? fórum

A barátod (férjed) az exével barátok maradtak, (napi telefonkapcsolat). Mit teszel? Elfogadod? Tolerálod? Vagy helytelen? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2008. júl. 22. 22:14
Drukkolunk egymásnak, hogy mindkettőnk megtalálja a boldogságát. Ha valamelyikünk rossz passzban van, akkor vigasztaljuk egymást, bíztatjuk, segitjük a másikat. Ha együttélni már nem is tudtunk egymással, de legalább barátként nagyon jól szuperálunk. Szomorú lennék, ha bárki kedvéért végleg meg kellene szakítanom vele a kapcsolatot. De szerintem ez egyébként amúgyis automatikusan gyengülni fog, hisz mindkettőnknek a kedvese fontosabb. A másik pedig, hogy ha szeret engem a kedvesem és érzi, hogy fontos nekem az ő barátsága, akkor nem fogja azt kérni, hogy szüntessem be. A másik dolog, hogy én mindenképp úgy viselkedem, hogy ne bántsam meg vele, érezze, hogy ő az első, majd utána a barátok.
107. sors (válaszként erre: 106. - Castellina)
2008. júl. 22. 21:59
Nekem is ilyen volt a kapcsolatom az exemmel.
2008. júl. 22. 21:57
Ez elgondolkodtató. Én példának okáért mai napig beszélgetek az exemmel, főleg telefonon, de előfordul, hogy személyesen is. Azt tudni kell, hogy barátsággal váltunk el, sőt most jobb a kapcsolatunk, mint együttélés alatt. Úgy érzem jóbarátok vagyunk, de csak ennyi és nem több. Számithatunk egymásra, megbeszéljük a gondjainkat, sőt jelenlegi párkapcsolatunkról is beszélünk, segítve egymást. Sokkal könnyebben beszélgetünk a bennünk lezajló érzésekről egymásnak a jelenlegi párkapcsolatunkban, mint akkor anno az egymás iránti érzéseinkkel kapcsolatban. Ez azért érdekes, mert az exem így kivülállóként teljesen másképp értékeli az akkori viselkedésemet, mint amikor vele történt meg. Nemhogy hátráltatja a mostani párkapcsolatomat, hanem segíti azzal, hogy tanácsokat ad, hiszen ki ismerne jobban, mint ő?
105. sors (válaszként erre: 103. - 0c97fbb607)
2008. júl. 22. 21:51
Nem találkoznak, még titokban sem, mert azért vagyok annyira szerencsés a párommal, hogy tényleg őszinte. Kb. 1 éve nem találkoztak, vagy még több, de régen is ha látta a párom az exét az úgy volt hogy én is ott voltam ...
104. rexona
2008. júl. 22. 21:44
A feltett kérdésre válaszolva, én egyáltalán nem örülnék neki, sőt rettentően idegesítene. utálom az ilyet.
103. 0c97fbb607 (válaszként erre: 101. - Sors)
2008. júl. 22. 21:43

Értem.

Még mindig tartják a kapcsolatot,annak ellenére ,hogy a párodat nem érdekli egyáltalán?

Mármint telefonon kívül is?Mert arról ugye nem tehet ,hogy felhívja,az emberi jóérzés határain belül meghallgatja,de arról már igen,ha nem mond nemet ,arra ,hogy találkozzanak.

102. sors
2008. júl. 22. 21:40

De igazából én általánosan, mondtam ezt a véleményt, az ex-el kapcsolatosan, ha egy kapcsolatba belefér akkor barátkozzanak, ha nem akkor meg válaszon az illető párja, vagy az ex, mint csak barát..

Mivel mint két oldalon voltam már, ezért ez a véleményem..

101. sors (válaszként erre: 100. - 0c97fbb607)
2008. júl. 22. 21:38
Itt a lány hívogatta a páromat, és jött fel hozzájuk, a párom viszont csendben tűrte. A párom, nem hívogatta. Csak nem tartotta magát ahhoz, amit megbeszéltünk .... Ez a bajom, és amikor ezt felhoztam akkor csak azt mondta , hogy szegény kislány... Itt a párom egyetlen egy dologba hibás, hogy nem küldte el a lányt, ennyi .. a többi már a családja számlájára és a lány számlájára írható.
100. 0c97fbb607 (válaszként erre: 99. - Sors)
2008. júl. 22. 21:11

Akkor viszont magadban kell tisztáznod,miért esik rosszúl,hisz nem törtébik semmi,csak barátok ,de azt mondod téged szeret.


Báááár.....nekem kissé sántít a dolog.Ha engem valaki nem érdekel,akkor rövid időn belül szépen "leszerelem",mert számomra olyan emberrel találkozni ,beszélgetni,aki egyáltalán nem érdekel,nem is érzek iránta még barátságot sem,az maga a kínszenvedés.Nem is tartok állandó kapcsolatot ilyen emberekkel.

Szóval valami akkor sem stimmel evvel az egésszel.

Lehet ,hogy Ő nem mondd igazat,vagy épp te fújod fel a dolgot.

Nem tudom eldönteni.:)))

99. sors (válaszként erre: 98. - 0c97fbb607)
2008. júl. 22. 20:28

Köszönöm őszinte válaszodat, azért voltam kíváncsi, mert az eddigi hsz-ból, azt szűrtem, le , hogy téged nem mozgat meg és nem is érdekel, hogy párodnak hogy esik/ne a "barátkozásod".


Ezekről, már az elején beszélgetünk és kérdeznem sem kellett, hogy szereti, vagy sem magától hozta/hozza fel , hogy nem szereti, és nem is érdekli őt az ex-e. És ezt el is hiszem neki, mert nincs okom, mind annak ellenére ami történt, hogy ne higgyek neki

Nálam nem a féltékenység miatt alakult ki ez a helyzet....

98. 0c97fbb607 (válaszként erre: 97. - Sors)
2008. júl. 22. 20:09

Ez így nagyon nehéz.

Ha úgy érzed,hogy fontosabb neki az exe,mint te,akkor beszélj vele ,kérdezz rá.

Lehet ,hogy csak te érzed úgy és nem így van.

Kérdezd meg miért fontos neki a barátságuk ,érez -e még valamit,vagy még mindig Őt szereti-e?

Beszéljen neked ezekről a dolgokról,hogy tudd,miért teszi,annak ellenére ,hogy neked nem tetszik ez az egész.

Egyszóval beszéljetek róla.

Ha viszont úgy érzed nem őszinte veled,ha úgy érzed nem szeret eléggé akkor meg teljesen mindegy ,hogy van -e a képbe az ex,vagy nincs,döntened kell.

Viszont ha mellette maradsz,akkor veszekedés és vita nélkül kell elviselned ,vagy megértened Őt,külömben megmérgezi ,az amúgy sem felhőtlennek tűnő kapcsolatot.


Én valahogy úgy gondolom a férfi -nő kapcsolatokat,hogy akkor jó az egész ,ha mindkettőjük őszinte lehet a másikhoz,emondhatja mire, miért van szüksége és meg is tehesse azt.

Egy szimpla baráti kapcsolat ,néha telefon ,vagy kávé együtt ,nálam nem lőné ki a biztosítékot ,egyáltalán.

Ha azt érezném ,hogy több is van,vagy én vagyok háttérbe szorúlva ,akkor én tenném meg a kezdő (ki)lépést,de nem azért mert haragudnék,hanem azért ,mert valószínű nem szeret engem és akkor annak a kapcsolatnak ,nincs túl nagy jövője.

97. sors
2008. júl. 22. 19:55
Hogy egy barátságot az exel, mert itt az exről van szó, miért kell előnybe részesíteni a párunkkal szemben ?
96. sors (válaszként erre: 95. - 0c97fbb607)
2008. júl. 22. 19:53
Igen , de engem érdekelne mondjuk konkrétan a te véleményed is, mert te pont a másik véleményen vagy. Kíváncsi vagyok.... :)
95. 0c97fbb607 (válaszként erre: 94. - Sors)
2008. júl. 22. 18:40

Visszamentem az elejére és elolvastam az egészet,mert ezt a hsz.-t nem igazán értettem.(eddig a fórumra reagáltam és a kérdésre válaszoltam)

Na,most már értem.

Azt hiszem te már leírtad a válaszokat a saját kérdésedre.

Már csak döntened kell.

94. sors (válaszként erre: 91. - 0c97fbb607)
2008. júl. 22. 17:36

Ez még némely kapcsolatba be is válhat, de nem nálam... Itt kölcsönös kérés volt, nem egyoldalú...nem is én , mint nő kértem ezt elsőként....

De még mindig nem értem, hogy egy barátságot az exel, mert itt az exről van szó, miért kell előnybe részesíteni a párunkkal szemben ?

2008. júl. 22. 17:19
Már régen rossz.
2008. júl. 22. 17:17
Én biztosan nem engedném.Ahhoz már féltékeny lennék..
91. 0c97fbb607 (válaszként erre: 90. - Sors)
2008. júl. 22. 17:15

Nem értem miért írod ezt.

Nem cinizmus volt,hanem abszolút megoldás a problémára.

Kölcsönös tolerancia.

90. sors (válaszként erre: 81. - 0c97fbb607)
2008. júl. 22. 16:45

Most inkább te voltál cinikus.

A másik meg nem mindegy hogy kapcsolatban ugyan az az ember él és hagyják élni ....

89. 0c97fbb607 (válaszként erre: 88. - 01c8755c79)
2008. júl. 22. 14:14

A "te" szinglieid is akarnak,hidd el,csak valahogy nem jön össze nekik:)))

Bocs az offért:)

88. 01c8755c79 (válaszként erre: 87. - 0c97fbb607)
2008. júl. 22. 14:11

...hjaaaa... nekem nem az a szingli. :o)) ... az csak egy nő, akinek éppen nincs pasija. ;;;DD

A szingli nálam az, aki tartósan úgy rendezkedik be, hogy nem óhajt férfiembert maga mellé társnak, mer úgy szééép az élet! :DD

87. 0c97fbb607 (válaszként erre: 86. - 01c8755c79)
2008. júl. 22. 14:07

Nem kell sokminden ,elég ,ha épp nem talál olyant aki megfelelne neki,másris szingli addig amíg meg nem találja!:)))

De ez valóban egy másik történet:)

86. 01c8755c79 (válaszként erre: 85. - 0c97fbb607)
2008. júl. 22. 14:04

.. szerintem ez egy külön topik témája lehetne...

Az, hogy férfi nélkül boldogan és teljes életet tudjon élni egy nő, ahhoz sok minden kell... és itt nem anyagiakra gondolok... nagyon kevesen alkalmasak rá, azt hiszem. De ezt neeeeeeeee vitassuk itt meeeeeg. :DDD

85. 0c97fbb607 (válaszként erre: 84. - 01c8755c79)
2008. júl. 22. 13:57

Oké:DDD

Csak a vége kissé gunyorosan és cinikusan hangzott,mintha az élet nem is lenne élet tartós férfi kapcsolat ,vagy házasság nélkül:)))

84. 01c8755c79 (válaszként erre: 82. - 0c97fbb607)
2008. júl. 22. 13:55

...hjajjj, dehogy ítélem el... ne mááááár.... megvan az előnye annak is. Időnként én se bánnám, ha az lennék. :o)) Van rokonleány is olyan, és imádom... kicsit féltem ugyan, de imáááádom!

Csak írtam, hogy ismerek "barátozós" emberkéket is...

83. a74de3d08a (válaszként erre: 82. - 0c97fbb607)
2008. júl. 22. 13:53
igen, ez szerintem is így van.
82. 0c97fbb607 (válaszként erre: 78. - 01c8755c79)
2008. júl. 22. 13:50

Élni és élni hagyni.

Neked is megvannak a saját szabályaid ,engedd meg ,hogy másnak másmilyenek legyenek.

Ha Ők szingliként szeretnek élni ,akkor had éljenek úgy .

Nem hinném ,hogy bárkit meg kellene ítélnünk az életvitele miatt,az nem a mi dolgunk.

81. 0c97fbb607 (válaszként erre: 77. - Sors)
2008. júl. 22. 13:47

Jó igazad van!

Mindkét félnek alkalmazkodni kell a másikhoz.

Az egyik fél nem kívánja a másiktól ,hogy szüntesse be a barátságot ,a másik fél pedig nem minden nap,hanem minden héten beszél meg majd egy időpontot a barátjával ,amikor beszélgethetnek :))

Tiszta sor .

Így gondolom jó?:)

80. sors (válaszként erre: 78. - 01c8755c79)
2008. júl. 22. 13:25
Teljesen egyet értek veled, és persze aki nem osztozik az én véleményemen, azt is elfogadom, mert ahány ember annyi vélemény.
79. sors
2008. júl. 22. 13:23
Igazából arra lennék kíváncsi, hogy aki a párja háta mögött barátkozik az ex-el, habár tudatta vele a párja , hogy ez a barátság neki rosszul esik, az csak a párját szúrja hátba, vagy a barátját is ?
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook