Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A barátnőm egy éve nem fizet tb-t.Azóta nem is vett igénybe semmilyen ellátást.Most mégis követelik rajta az elmaradt összeget. fórum

A barátnőm egy éve nem fizet tb-t.Azóta nem is vett igénybe semmilyen ellátást.Most mégis követelik rajta az elmaradt összeget. (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
190. Zebra25 (válaszként erre: 185. - Zebracsikó)
2011. júl. 13. 14:37

milliókról lehet szó:(

iszonyatos árak vannak, Én néztem a számlát amit a kórházban kaptam, amit hála az égnek a biztosítónak kell fizetnie és majdnem 2 millió forintra rúgott az összeg, pedig még műtét sem volt benne.

189. Kismanó86 (válaszként erre: 181. - Nehita4)
2011. júl. 13. 14:37

Ez így butaság. Az olcsóbb kórházban azt mondanák, hogy 200.000, az menne? Jobban, mint havi 5000?

A TB nem szolgáltatás, hanem minden állampolgár számára előírt kötelezettség. De egyébként nekem nem fáj, ne fizesse. De majd ha valami baja van, akkor ne legyen felháborodva, ha nem látják el. Vagy ellátják, de kérik az árát.

188. sundance (válaszként erre: 187. - Zebracsikó)
2011. júl. 13. 14:35
ÁÁÁÁÁÁ értem! Többszázezret tényleg sokkal könnyebb kifizetni, mint havi 5000,- Ft-ot! Hogy ez eddig nekem nem jutott eszembe.....
187. zebracsikó (válaszként erre: 186. - Sundance)
2011. júl. 13. 14:32

Nem, ő úgy gondolja, hogy a munkanélküli ismerőse, akinek a havi 5000 ft is nagy gondot jelent, az inkább majd ha baj éri, kifizeti az akár százezres nagyságrendű számlát a kezelésére.


Én egyelőre örülök, hogy a havi befizetéseimmel biztosított vagyok, s ha baj ér, akkor ellátnak. Hozzáteszem: kb. 15 éve nem találkoztam a háziorvosommal!

186. sundance (válaszként erre: 184. - Nehita4)
2011. júl. 13. 14:28
Mégis mire gondoltál? Fizessék helyette mások? Éppen elég élősködő van már ebben az országban!
185. zebracsikó (válaszként erre: 184. - Nehita4)
2011. júl. 13. 14:26
azért ebben a gazdasági helyzetben , ami most jellemző, még mindig sokkal könnyebb havi 5000 ft-ot kifizetni rendszeresen , esetleg évekig a "semmire", mint aztán ha baj van, egy összegben hirtelen többszázezer forintot.
184. nehita4
2011. júl. 13. 14:19

Mert teszem azt mit csináljon az az ismerősöm, aki kapott eddig 29ezer ft-ot, most elvette tőle az állam és nincs semmi jövedelme, egyenlőre nem is várható, hogy lesz... Haljon éhen vagy fagyjon meg de a tb-t fizesse! Ha pedig munkahelyet talál, persze kispénzűt, mert ki is alkalmazná öregecskén és vidéken. Akkor éppen ne haljon éhen és fagyjon meg, mert a tb-t le kell vonni!

Hát köszönjük ezt a kötelezettséget!

183. zebracsikó (válaszként erre: 181. - Nehita4)
2011. júl. 13. 14:15
Ugye, Te is érzed, mekkora blődséget mondtál?
182. nehita4 (válaszként erre: 180. - Zebracsikó)
2011. júl. 13. 14:15
Igen, elavult kötelezettség, amit elfelejtettek átírni szolgáltatássá.
181. nehita4 (válaszként erre: 179. - Zebracsikó)
2011. júl. 13. 14:13
Ha esetleg így járnék, és olyan baromi szegény vagyok, hogy nem volt pénzem tb-re. Akkor vagy keresnék egy olcsóbb kórházat vagy összeilleszteném magamnak. Még mindig azt mondom, akinek nincs nem ugrál.
180. zebracsikó (válaszként erre: 178. - Nehita4)
2011. júl. 13. 14:04

Nálad is az a gond, mint itt sokakkal:

szolgáltatásnak tekintitek a tb-t.

De nem szolgáltatás, hanem törvényben előírt kötelezettsége minden állampolgárnak.

179. zebracsikó (válaszként erre: 173. - Nehita4)
2011. júl. 13. 14:03
és ha egy sima laborvizsgálat vagy egy kéztörés utáni kisműtét meg röntgen után (csak mondjuk elestél a bringával) azt mondanák, hogy akkor 320.000 ft-tal fáradj a kasszához, mit mondanál?
178. nehita4
2011. júl. 13. 14:00

Úgy gondolom visszamenőlegesen fizetni egy olyan szolgáltatásért, amit nem is vettél igénybe jogtalan. Ha már egyszer biztosítás, akkor valószínűleg mindenki tudja a kockázatát a nemfizetésnek.

A "közös" már kb 20 éve nem létezik, azóta kapitalizmus van és magánügy, valamint egyéni kockázat.

Egyébként is csak 1-2 év nemfizetésről van itt szó, mikor annyira szegény valaki, hogy nem fér bele. És igenis szemétség (szerintem jogtalan is) az ilyen embertől visszamenőlegesen kérni!

177. Zebra25
2011. júl. 13. 11:06

Igen is fizetni kell.

Én sem kapok sem segélyt sem semmit és mégis fizetem.

Mert egyszerűen az ember sohasem tudhatja mikor kell.

Pontosan 1 éve történt, hogy egy súlyos baleset ért, csúnyán összeégtt több testrészem is és ha nem fizettem volna ki a tb-t akkor fizethettem volna több millió forintot.

176. globus
2011. júl. 13. 10:48
Gyors fejszámolással havi 5000 Ft 16 év alatt 1 millió HUF. 16 évig csak nagyon fiatalon lehet kerülni az orvost, később egyre sanszosabb, hogy elérjen valami komolyabb betegség. Igaz, ha akkor benyújtják a számlát, joggal mondhatjuk, hogy nincs ennyi pénzünk.
175. jozsi.38 (válaszként erre: 173. - Nehita4)
2011. júl. 13. 10:45
akkor az is legyen az embereknek választási lehetősége hogy kifizeti a kezelése költségeit ha már nem fizet TB-t? igenis sokan vannak akik nem fizetnek semmilyen járulékot de a TB-t, nyugdíjat igénybe vennék mert az jár :(
174. globus (válaszként erre: 173. - Nehita4)
2011. júl. 13. 10:28
Bármikor beüthet valami: fogfájás, tüdőgyulladás, akár nőgy. probléma, bármilyen gyulladás, baleset, sérülés. Egy komplikált baleset miatti műtét ára nem piskóta, azért ne várják el, hogy majd a "köz" úgyis kifizeti, kiveszik a nagy kalapból.
173. nehita4
2011. júl. 13. 10:12

Hát nem tudom, azért meg lehetne adni az embereknek a választási lehetőséget, hogy akarnak-e tb-t vagy sem. Nem mindenki számára kötelezővé tenni! Fizess mert jön a bünti! Mert ha valakinek nincs pénze tb-t fizetni pár évig - nem heccből, hanem nyomorból, akkor mér indul később, mikor fizeti évi 60ezer forintos hátránnyal + kamat?, behajtói jutalék stb? Mindig a szegény embert húzzák le, nem elég a saját nyomorúsága. Mert biztos vagyok benne, hogy ha telne nagyon sokan kifizetnék ezt a havi összeget. De a nincs nagy úr és nagy szívás.

Egyébként pedig nem hiszem, hogy a tb vagy a bkv a "potyautasoktók" van szar helyzetben vagy megy majd tönkre. Mindig fejétől bűzlik a a hal!

Az pedig evidens, hogy aki nem fizeti, nem is nagyon keresi fel az orvost, tehát nem is vett igénybe szolgáltatást.

172. zebracsikó (válaszként erre: 171. - MZpx)
2011. júl. 12. 22:53

potyautas legalább annyi van, mint rendes,fizető.

Vagy rosszul becsülöm?

171. MZpx (válaszként erre: 170. - Zebracsikó)
2011. júl. 12. 22:48

Konkrétumokról csak akkor lehet beszélni, ha a jogszabály megjelent. Addig minden csak találgatás.


A cél egyértelmű: kiszűrni a rendszerből -és most előre elnézést kérek- a "potyautasokat". Hogy ezt milyen eszközökkel teszik meg, az kérdéses, de biztos, hogy nem 10 embert fog érinteni kedvezőtlenül.

170. zebracsikó (válaszként erre: 169. - MZpx)
2011. júl. 12. 21:28

Nocsak, miben lesz durvább?

Emelik a tbjárulékot? Vagy megszüntetik az ingyenes eü ellátást?

169. MZpx
2011. júl. 12. 21:16

A Tbj. részletezi, hogy kiknek és miért, mennyi járulékot kell fizetni:

[link]


Mivel ez törvény, nincs más, be kell tartani. Ha igazságos, ha nem.

Megjegyzem, lesz ettől még durvább is!

168. globus (válaszként erre: 167. - Syria)
2011. júl. 11. 19:42
De csak ha segélyezett. A pályakezdőkét nem fizetik - tapasztalat. Az első fizetésből vonják le visszamenőleg.
167. syria (válaszként erre: 147. - Andi6020)
2011. júl. 11. 19:39
Igen, mert az állam fizet az adófizetők pénzéből, és korántsem a végtelenségig.
166. globus (válaszként erre: 165. - Szimba)
2011. júl. 11. 06:25

Ha minden aspektusból nézzük a témát, nem, nem igazságos.

Akkor lesz kánaán, ha azért sem kell fizetni, amit használunk :)) Az állam számít arra, hogy az "alacsonyabb" szinteken is összefogás van. Segít a család, rokonok, hiszen szerencsére a 0 jövedelmű emberek közül max. a leginkább perifériára szorultak halnak éhen, a többiek azért elvannak valahogy. Sokan akár 25-20-30 évig is munka nélkül. Képembe vigyorog pár napja egy fiatalember, fekete munkával négyszer annyit keres, mint én, természetesen semmilyen járulékot nem fizet. Sőt, én fizetek azért, hogy neki jusson még segélyre is. Javaslok neki egy munkalehetőséget, hangosan felnyerít, bolond lenne annyiért robotolni. Vannak esetek, amikor túlságosan lojális az eltartórendszer: munkaviszony nélküli 65 évestől nem kérdezi meg, hogy miből élt ennyi ideig? Biztosan vannak kivételek, de nincs lehetőség, apparátus egyéni esetek kivizsgálására.

165. szimba
2011. júl. 11. 06:02

Az igazságosságra kár várni.

Szerintetek az igazságos, hogy aki munkanélküli (és tényleg az, 0 ft jövedelemmel), az vegye meg a tízezer forintos bkv-bérletet valamiből meg sok ezer forintért vonatozzon vidékre, ha mondjuk a szüleit látni akarja? Míg a (sokszor nagyon magas)jövedelemmel, pláne nyugdíjjal rendelkezők nagy része ingyen vagy kedvezménnyel utazik mindenhol...

Én is voltam munka nélkül, de az 5100 Ft kifizetése volt a kisebb probléma.

164. Kismanó86 (válaszként erre: 149. - Katka70)
2011. júl. 10. 20:28
Továbbra is azt mondom, menjen be az önkormányzathoz. Minél előbb, annál jobb. És azt is értem, hogy ez nem igazságos, de ha mondjuk beteg lenne, akkor meg elvárná nyilván, hogy ellássák. Ez van, ezt kell elfogadni.
163. globus (válaszként erre: 112. - Katka70)
2011. júl. 10. 20:18

A társadalombiztosítás nevében benne van, hogy mindenkinek dobnia kell a kalapba pénzt, de nem biztos, hogy mindenki részesül belőle. Örüljön neki...

Más országokban létezik olyan verzió IS, hogy külön kötnek biztosítást, ami nem kötelező. Ennek szintjétől függően kap minőségi ellátást, de itt benne van a pakliban, hogy akinek nincs biztosítása, az bizony nem kap semmit, hanem fizet, mint a katonatiszt. Bizonyos szituációkban ez eléggé vaskos számla lehet, akár kerülhet egy ház árába is.

162. katka70 (válaszként erre: 161. - Szimba)
2011. júl. 10. 20:09
köszi még 1x minden segítséget,hátha...
161. szimba
2011. júl. 10. 19:02

a munkaviszony utáni passzív jogosultságod csak 45 nap lehetett, úgy számolj.

és csekket a nav-nál kell kérni.

de mindenképp próbáld meg először az önkormányzatot, hátha...

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook