Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A barátnőm egy éve nem fizet tb-t.Azóta nem is vett igénybe semmilyen ellátást.Most mégis követelik rajta az elmaradt összeget. fórum

A barátnőm egy éve nem fizet tb-t.Azóta nem is vett igénybe semmilyen ellátást.Most mégis követelik rajta az elmaradt összeget. (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
2011. júl. 23. 18:05

Valóban fizetni kell "kellene" a TB mindenkinek, de ha tudnátok, hogy hányan, de hányan nem fizetik. Még olyanok is akik azt hiszik be vannak jelentve és fizetik olyanokról is gyakran kiderül, hogy nem fizeti a munkáltatója a TB, mert már nincs bejelentve, de erről persze őt nem tájékoztatta a munkáltatója.

Ha valaki nem tudja fizetni a TB mert feltételezzük a legjobbakat, hogy csak az nem fizeti aki nem tudja. Akkor is ellátják az orvosnál, kórházban csak majd valamikor az APEH behajtja rajta a pénzt.

Szerintem nem a legjobb ez a rendszer így, de ez van ezt kell szeretni.

219. 470f6cae11 (válaszként erre: 217. - Szimba)
2011. júl. 23. 16:16

Ezt azonban be kell jelenteni Magyarországon.

Az OÉP-hez kell bemenni...

218. Kismanó86 (válaszként erre: 214. - Katka70)
2011. júl. 22. 21:25
Nyilván kifizette neki valaki.
217. szimba (válaszként erre: 206. - Gringa)
2011. júl. 22. 21:00

Megszüntetted az itteni lakcímedet?

És kint fizettél járulékot (volt bejelentett munkahelyed)?

Mert ha igen, akkor itt nem követelhetik rajtad a járulékot, sőt, mint írtam, kintről jövő EU-kártyával itt is ingyen elvégzik a szükséges kezeléseket.

216. szimba (válaszként erre: 208. - Aga1)
2011. júl. 22. 20:57
Ha kiváltod az EU kártyát, ezt természetesen ott tudod, ahol élsz, dolgozol, ahol a járulékokat fizeted, akkor ha hazajössz, azzal itt ingyen igénybe tudod venni a szükséges ellátásokat. (Mert az ottani pénztárnak számlázzuk ki a költségeket.)
215. globus (válaszként erre: 214. - Katka70)
2011. júl. 22. 20:38
Valaki átvállalta, hiszen egy évig élhet 0 ft-ból, ezt a TB-nél sem hiszik el.
214. katka70
2011. júl. 22. 20:06
Most látom még később is jöttek hozzászólások.Mindenki megnyugtatására közlöm,egy potyautassal kevesebb!! Fizetni kell a csajnak.Habár van akinek nulla forint jövedelemből nem volt gond a fizetés/csak tudnám hogy csinálta/Alkalom adtán megírhatná...a barátnőmnek is ki kell fizetnie a hátralékot is, és az aktuálisat is.
213. zebracsikó (válaszként erre: 212. - Arrival)
2011. júl. 17. 18:03
köszönöm a korrigálást!
212. arrival (válaszként erre: 207. - Zebracsikó)
2011. júl. 17. 16:45

A törvények igen, csak épp ismerni kell azt a törvényt ;)

Miszerint pl. minden ember csakis egy országban lehet biztosított.

211. arrival (válaszként erre: 207. - Zebracsikó)
2011. júl. 17. 16:44

Pár évvel ezelőtt (mikor bejött ez a fizetni kötelező dolog) kellett nyilatkozni a TB-nek, ha valaki külföldön él, és ott fizet. Így akkor otthon értelemszerűen nem kell.Aki ekkor nem tette meg a nyilatkozatot, akkor azon behajtják az eddig elmaradt TB-t. Ha valaki külföldre megy dolgozni, ezeknek a dolgoknak jól utána kell nézni. És nem lesz probléma.


Minden ember csakis egy országban lehet biztosított.

210. Gringa (válaszként erre: 208. - Aga1)
2011. júl. 17. 12:20
Szerencséd volt, vagy nem is tudom. Én is csatoltam minden papírt, kérvényt, indoklást és mégis évekig be akarták rajtam hajtani. Talán mert én nem az EU-ban éltem??? :-))
209. Gringa (válaszként erre: 207. - Zebracsikó)
2011. júl. 17. 12:18
Ez azért nem egészen így van, mivel azok a magyarok, akik születésüktől nem itthon élnek, ők sem mondtak le az állampolgárságról, mégsem hajtanak be rajtuk ilyen dolgokat. Arról nem is beszélve, hogy én bizonyítottan, legálisan és bejelentetten, több, mint 15 évig nem itthon éltem, mégcsak nem is EU-s tagállamban és ennek ellenére állandóan jöttek a felszólító levelek. Igaz ennél többet sosem léptek. Amióta itthon vagyok, még ha munkanélküli is, természetesen fizetem.
208. Aga1
2011. júl. 17. 11:57
Sziasztok,én is külföldön élek sok éve. Kb. 3 éve kaptam én is egy felszóltást. Èppen nem tudtam hazautazni akkor, igy irtam egy levelet, csatoltam az itteni betegkártyám meg az itteni hivatalos lakcimem másolatát és ez elég is volt. Nem kell fizetnem Magyarországon, természetesen nem is veszem igénybe az otthoni ellátást. Miért is vonatkoznának rám a magyar törvények? Mért kéne két helyen fizetnem?
207. zebracsikó (válaszként erre: 206. - Gringa)
2011. júl. 17. 11:47
Mivel az állampolgárságodról nem mondtál le, így bárhol élsz, vonatkoznak Rád a magyar törvények.
206. Gringa
2011. júl. 17. 11:45
Szia. Én csak a saját példámat tudom elmondani. Évekig külföldön éltem és kb 3-4 havonta jöttek a felszólító levelek, hogy fizessek TB-t. Adtunk be kérelmet, levelet, hogy mi az ábra, itthon se vagyok, akkor minek fizessek? Válasz: minden magyar állampolgárnak, akinek hivatalosan a tartózkodási helye Magyarországon van (itt nem a külföldön született, ott is élő magyarokról beszélek), fizetnie kell. Viszont én hivatalosan is lejelentettem, hogy külföldön élek (önkormányzatnál is beszerezhető nyomtatványon lehet megtenni, azt hiszem ugyanazon, amelyiken a lakcímeddel kapcsolatos változasokat is bejelented), mégis be akarták rajtam hajtani a pénzt. Évekig ment ez így, jöttek a felszólító levelek, mi - anyukám - adtuk be a kérvényt, hogy nem fizetünk, mert nem is élek itthon. A vége az lett, persze nem ez volt az oka!!!, hogy hazaköltöztem. Munkám ugyan nincs, de ha használni akarom a TB kártyám, akkor igenis fizetnem kell a havi 5100 Ft-ot.
205. globus (válaszként erre: 184. - Nehita4)
2011. júl. 13. 15:21
Neki be kell mennie az Önkormányzathoz, és ők ellenőrzik, hogy valóban igazat állít. Esetleg szúrópróba szerűen végezhetnek egy vagyonossági vizsgálatot. Van olyan, hogy valakinek a nevén van lakás, garázs, autó, telek, más ingatlan, vállalkozás, és nem fizet tb-t. Ha a kérelem jogos, az önkormányzat kiállít egy ideiglenes igazolást addig, míg nem rendeződik a helyzet. Orvosi ellátásra jogosult lesz.
204. sundance (válaszként erre: 200. - Nehita4)
2011. júl. 13. 15:01
Akkor megint csak felvetődik a kérdés: Mi lesz, ha valami ér? Ki fogja kifizetni a csillagos eget verő számlát? Mert azt ugye nem lehet kijelenteni, hogy én úgysem leszek beteg és baleset sem fog érni, az tuti!
203. zebracsikó (válaszként erre: 200. - Nehita4)
2011. júl. 13. 14:59
És ha épp abban a periódusban ér baj, amikor nem fizeted, mert nincs pénzed, akkor az ellátásra honnan lesz?
202. sundance (válaszként erre: 197. - Nehita4)
2011. júl. 13. 14:58

Minden országban kell egészségbiztosítást fizetni!

Ingyen sehol nem fognak meggyógyítani.

201. reload (válaszként erre: 200. - Nehita4)
2011. júl. 13. 14:58
Igen, de villanyáramot nem is törvényileg előírt kötelezettséget fizetni.
200. nehita4 (válaszként erre: 196. - Zebracsikó)
2011. júl. 13. 14:56

Na látod, a villanyt bármikor kikapcsoltathatom és vissza, ha nincs pénzem!

Ezt kellene a tb-vel is. (és tudom, hogy van plusz díj, legyen a tb-nél is)


Arról nem is beszélve, ha a tb 60ezerjét egészséges életmódra vagy vitaminokra költeném, biztos szebb öregkornak néznék elébe.

199. reload (válaszként erre: 196. - Zebracsikó)
2011. júl. 13. 14:55
Mindjárt nyitok egyet XD
198. reload (válaszként erre: 197. - Nehita4)
2011. júl. 13. 14:55
Persze hogy nem lehet, amíg az embere így gondolkodnak, addig tutira nem. Az állam mi vagyunk, ahogy már az előbb is mondtam.
197. nehita4 (válaszként erre: 194. - Reload)
2011. júl. 13. 14:52

Ja, vagy el lehet menni!

(de élhetővé tenni nem lehet)

2011. júl. 13. 14:45

A villanyszámlát meg a gázszámlát mindenki igyekszik kifizetni, mert azt kikapcsolják, ugyanis az valóban szolgáltatás.


A TB-t nem igyekeznek fizetni, mert ha baj van, nem hagyja ott a mentős az utcán csak mert nincs biztosítva, s ugyanolyan ellátást kap, mint bármelyikünk.

Na, erre akkor könnyen lehet hepciáskodni.

A villanyszámla be nem fizetéséről miért nem nyílik fórum?

195. reload (válaszként erre: 193. - Kismanó86)
2011. júl. 13. 14:42

Akkor drága helyen voltam anno, vagy levitték a szülés árát XDXD


Dokinál évek óta nem voltam, azt hittem a vizitdíjjal együtt kiment a divatból a számla is :))

194. reload (válaszként erre: 192. - Kismanó86)
2011. júl. 13. 14:41

Igazságos... :) Még a nagy közösbe betevő kivevő sem volt igazságos-nem konkrétan a szocializmusra gondolok itt, hanem pl. ókori Egyiptom beadó-kiadó rendszerű társadalmára. valakinek mindig több jut.


Ahogy mondod: ez van, ezt kell szeretni :))))

Illetve szeretni nem kell, de csinálni igen :)

193. Kismanó86 (válaszként erre: 191. - Reload)
2011. júl. 13. 14:41
Most is adnak papírt, hogy mennyi lett volna. Én tavaly szültem, 5 napot voltunk bent. Az enyém olyan 100.000 körül volt, a kislányomé 75.
192. Kismanó86 (válaszként erre: 184. - Nehita4)
2011. júl. 13. 14:39
Senki nem mondta, hogy igazságos, ahogy van, de ez van, ezt kell szeretni.
191. reload
2011. júl. 13. 14:38

Sziasztok!

Végig olvastam az egészet. Egyetértek azokkal, akik a fizetés mellett "kardoskodnak". Igenis ez egy kötelezettség,ergo muszáj és kell is. Ne felejtsük el, hogy olyan, mint állam önmagában nem létezik. Az állam mi magunk vagyunk emberek és azért ilyen a helyzet, mert ilyen emberek vagyunk. Próbál mindenki kibújni minden alól, utána meg panaszkodunk, hogy az állam így meg úgy...


Akik úgy gondolják, hogy "miből fizesse ki ha nincs pénze", azoknak is érkezett elég szép számban hozzászólás. El kell menni az önkormányzathoz és valamilyen megoldást találni. Értem én, hogy 300Ft-al túl haladta de biztos van valami alternatíva ilyen helyzetekre is.


Zárszónak még annyit, hogy 3,5 éve szültem, akkoriban volt a vizitdíj és társai, minden vizsgálat után a kezembe kaptam a számlát, hogy mennyi lenne, ha nem fizetném a TB-t. A lányomat megszültem 30 perc alatt, normál úton a szülésznőmmel. 2 éjszakát töltöttünk a kórházban , a gyerek velem éjjel-nappal. Szó szerint semmit nem kaptam és nem is kértem. Így lett a számla közel 300.000Ft. Amin meglepődtem az csak az, hogy magánkórházban 450-500 ezer ft lett volna, úgy hogy egyszemélyes külön családi szoba, és kinyalják az ember....


Mindennek ellenére a Tb-t fizetni kell és ez nem vita tárgya :)))


Bocs a hosszúságért és köszi aki végig bírta olvasni :)

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook