Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A bárányhimlőnél mindig van a hajas fejbőrön is kiütés? fórum

A bárányhimlőnél mindig van a hajas fejbőrön is kiütés? (tudásbázis kérdés)


2008. dec. 23. 11:19
A lányomnak volt.
2008. dec. 23. 10:23
Nem.
2008. szept. 29. 12:31
Szerintem mindig van, csak az nem látszik.
2008. aug. 3. 20:14
Nekem egyik gyerekemnek sem volt a hajas fejbőrén.Viszont mindegyiknek van a homlokán egy heg amit elkapart.Mi még rázókeveréket használtunk,de azt hallottam ,most már hintőport írnak.
21. JUL17
2008. júl. 5. 19:58
én azt hallotam ,hogy nem igazán jók a rázós keverékek mert nem hagyják levegőzni a pattanásokat így később gyógyul
2008. máj. 24. 16:14
Zalán is elkapta a bárányhimlőt(3 hónapos) és ami érdekes nála is a fején kezdődött.Ott jelent meg neki hétfön 3 pötty majd kedden a hátán(háton alszik)Ma meg már az egész gyerek pöttyös.Nagyon elbánt vele ez a bárányhimlő.
19. timcsa73 (válaszként erre: 16. - Supin)
2008. máj. 9. 20:32
Nem könnyű.Napközben jól elvagyunk,de éjszaka az katasztrófa.Sír,vakarózik ott kell vele aludni,közben persze össze-vissza rugdos.Úgyhogy ki vagyok.Még az a szerencsém,hogy a Zalán nem sok vizet zavar.Eszik ,alszik,nézelődik a kiságyban.Álldott jó gyerek.
2008. máj. 8. 09:42

sziasztok:) Én 26 évesen voltam bárány himlős..elmondom még a torkomban is volt..nem volt egy szabad négyzetmilliméter rajta..beleértve a hajas fejbőrt is:)


a fogam mellett az ínyemen, a torkomban, a hüvelyemben mindenhol...nem túlzok 300ezer pötty bizti:D

2008. máj. 8. 09:30

kislányom 6 éves lesz szeptbe,,,most vagyunk barisok


de már száradnak le a pöttyök:))))

de hála isten most,,,,jobb mint nyáron 40 fokba:)

16. supin (válaszként erre: 15. - Timcsa73)
2008. máj. 8. 08:02
Állitólag ha hajlamos rá jobbha kis korban túl van rajta. De nehéz lehet neked is és agyerkőcnek is.
2008. máj. 8. 07:28
És most még attól félek,hogy a 3hónapos kisöccse elkapja-e vagy nem.Doki szerint 90%
2008. máj. 8. 07:12
sziasztok!Minket most ért el a bárányhimlő. 2.5 évesek vagyunk.Nellinél a fején kezdődött.4 nappal ezelött lefekvésnél vakarte a fejét,persze én azt gondoltam ,hogy a sampont nam bírja a kis bőre,hát nem az volt a baj.ma éjszaka már semmit nem aludtunk,mert állandóan vakarózott.Mi fenistil cseppet,kalcimuscot,mentolos hintőport kaptunk meg egy új gyógyszert amink az a neve,hogy POX CILIN.Ez egy hab.Nelli ezt kéri ha már nagyon viszked.Meg a gyógyszertárban még azt ajánlották,hogy a fenistil cseppel kenegessem.
13. senico
2008. ápr. 21. 18:27
Végül is nem himlős a drágám. Valószínűleg allergiás valamire.
2008. ápr. 20. 11:48
15-evesen volt a lanyomnak himloje.Borzasztoan nezet ki.Es kepzeljetek foralt bort kelletet vele itatni,hogy az jobban izzaszt!Termeszetesen nem sokat!Ajanlom mindenkinek mert tenyleg nagyon hamar kijott!Ami a lenyeg!!!
2008. ápr. 20. 07:23
A mi gyerekorvosunk azt mondta, amikor a fiam másfél éve himlős volt, hogy szinte minden esetben kijön a hajas fejbőrön is. Szerencsére úgy összességében megúsztuk kb. 30 kiütéssel.
2008. ápr. 19. 18:43
Nekünk volt. Sok.
2008. ápr. 19. 17:17
Kijöhet a fejbőrön is, meg mindenhol. Nem szabad elvakarni. Naponta langyos tiszta vizzel zuhanyozzatok le. Mi Fenistil cseppeket kaptunk, nem is viszketett.
2008. ápr. 19. 16:59
Ha himlős, akkor piros pattanás szerű van, aminek egy kicsit sárga a közepe és viszket.De előfordul a fejbőrön,sőt még a szájüregbeis, hólyagos képződmény alakul ki.Régen igen úgy volt,hogy ne menjen ki a levegőre,de job ha levegőzik. Mivel ha izzad még inkább vakaja.Én is kiengedtem őket,és szerintem előbb meg gyógyultak.
2008. ápr. 19. 16:40

nekem a lányom amikor 5,-es volt akkor a derekán volt pár pötty , akkortájt több osztálytársai is b.himlős volt . Az orvos hosszas vizsgálódás után nem tudta egyértelműen megmondani hogy az-e.Azt mondta hogy ha az öccse az lesz 1-2 héten belül akkor már biztos hogy az. Igenám csakhogy a fiamon nem lett semmiféle kiütés ,sem akkor sem később.

Így most mi ott tartunk hogy nem tudjuk hogy a gyerekeink voltak-e b. himlősek....

2008. ápr. 19. 16:32
Én igazából azt nem értem, hogy az orvos, miért mondta, hogy nem biztos, hogy bárányhimlő.
2008. ápr. 19. 16:28
Bárányhimlő bárhol kijöhet sajnos még a hajas fejbőrön is. nagyon figyelni kell, hogy ne vakarja ki, patikában nagyon jó felrázó keveréket kapsz
4. teleki_2007 (válaszként erre: 2. - Senico)
2008. ápr. 19. 16:26
Én tegnap vittem a fiúkat dokihoz nem bárányhimlő miatt.Csak megemlítettem,hogy azt vártam mert az oviban már volt mikor kezdtük de nem kaptuk el.Erre a gyerekorvosunk azt mondta,hogy szerinte biztosan elkapták csak nem jött nagyon ki rajtuk és nem vettem észre.Voltak betegek a bárányhimlős időszak alatt de mindíg kicsi láz,köhögés,orrfolyás és hasonlók.Szóval akkor most én nem tudom eldönteni,hogy a gyerekeim voltak báráényhimlősek vagy nem.Én úgy tudom többi szülőtől,hogy nem biztos a fejen a kiütés, sőt máshol sem.Az oviban volt olyan gyerek akinek a szemhéján és mindenhol, a testén volt kiütés.De volt olyan is akin alig volt néhány pötty és az is nagyon hamar elmúlt.Szóval teljesen változó a dolog.De biztosan lesz itt tapasztalat bőven azoktól akiknek a csemetéje már átesett rajta...Én is nagyon kíváncsi vagyokj a hozzászólásokra, hogy tényleg lehet -e olyan amit a mi dokink mondott....
2008. ápr. 19. 16:21
Ugy tudom himlovel a gyereket bent kell tartani a lakasban.Jol ki kell usse magat es ez melegben tortenik.
2008. ápr. 19. 16:16
Tegnap az orvos azt mondta, hogy nem egyértelmű, hogy bárányhimlős a gyerek.Majd ha a fején is lesznek pöttyök, akkor már biztosak lehetünk benne.Nekem nagyon gyanús, és holnapra színházjegyünk van.
2008. ápr. 19. 16:12
A bárányhimlőnél mindig van a hajas fejbőrön is kiütés?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook