Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A bántalmazás mint olyan, amiről senki nem beszél... fórum

A bántalmazás mint olyan, amiről senki nem beszél... (beszélgetős fórum)


1 2
54. messzi idegen (válaszként erre: 53. - Mutáns Jane)
2016. máj. 6. 16:05

Parancsolsz? :O


A cikkhez, amit linkeltél,jobb a helyzet, mint korábban, de van hova javulni.

A nyilvánosság, a minél több nyilvánosság a kulcs.

Az ilyen állatok, bántalmazók,erőszakolóknak pont a nyilvánosság az ellenségük.


Neked pedig egy jótanács Mutáns Jane, menj futni,fogj egy pasit magadnak....máshol vezesd le a feszkót,ne velem kötekedj.

Köszönöm.

2016. máj. 6. 14:35

[link]


Ezúton jelzem messzi idegen-nek, hogy nem érdekel a reakciója, el sem fogom olvasni.

52. messzi idegen (válaszként erre: 50. - 4a0bd14227)
2016. máj. 4. 17:57
Több lábon, ez a jó kifejezés, azt hiszem.
51. messzi idegen (válaszként erre: 46. - Csikil4ny)
2016. máj. 4. 17:53

Ahol két ember van, mindig hatalmi harc folyik"

Ezzel nem teljesen értek egyet,nem ordít állandóan az egó.

Mondjuk nagyon jellemző, ez igaz.

A többivel egyetértek.

50. 4a0bd14227 (válaszként erre: 48. - Unom)
2016. máj. 4. 14:25
Nem is jó kiváltság ez szerintem. A család is egy gazdaság, és jobb ha több lábon áll. Igen sok munka nem volt elérhető a nők számára, mert nem tudtak igazán beleszólni a dolgokba. Mára más lett a helyzet, ami egyértelműen a nők helyzetének a javulásával jár.
49. MZsanett (válaszként erre: 40. - Messzi idegen)
2016. máj. 4. 14:25

"Vagy ezzel azt mondod,hogy a korábbi évtizedekben a nők mindig el voltak nyomva"


Ez így volt.


"és CSAK életképtelen családmodellek voltak."


Ma már nem életképes ez a családmodell és nem csak anyagi okok miatt. Régen azért volt, mert az egyik félnek, a nőknek elvették a szabadságát. 1 ember könnyebben irányít, mint 2. 2 embernek össze kell hangolódnia, és az már lelki munka, viszont erre nem sokan fordítanak időt, ezért van ennyi magányos ember.

48. unom (válaszként erre: 47. - 4a0bd14227)
2016. máj. 4. 14:18

Régen is kevesek kiváltsága volt ez.

A nők többsége mindig dolgozott, csak a jól fizető munkák nem voltak nekik elérhetőek.

47. 4a0bd14227 (válaszként erre: 37. - Csikil4ny)
2016. máj. 4. 14:17
Persze, hogy ritkább. Ritka az olyan jól kereső ember, aki eltud tartani egy családot egymaga. Ez a fogalom megszűnt, - szerintem - egy család esetében, hogy családfenntartó, mint az is hogy "Háztartásbeli" a nők esetében. Ezek a régi rendszer beidegződései voltak, ma más a helyzet, mindkét szülőnek dolgozni kell, hogy talpon maradjanak. Ez az elfogadott.
46. csikil4ny (válaszként erre: 42. - Messzi idegen)
2016. máj. 4. 13:50

Optimális esetben igazad van, de nem sok optimális esetet ismerek, ott már az egyének nagyságáról lehet szó. A társadalom, mint olyan nem erről szól. Ahol két ember van, mindig hatalmi harc folyik, aztán, hogy e kettő hogyan éli meg az más kérdés. Abban igazad van, hogy a házasság pont nem erről a versengésről kellene szóljon.


A pénz igencsak erős eszköze a hatalom kézben tartásának, igazán jellemes embernek kell lennie annak, aki irányításra nem használja fel.

45. 871383ddcb (válaszként erre: 44. - Messzi idegen)
2016. máj. 4. 08:41

Ma már számos házasságban csak az egyik fél a családfenntartó. Munkanélküli, beteg stb. Egyetértek azzal, hogy így is jól működik. A jövedelem szempontjából akkor alakul ki az alá-fölérendeltség, ha ezzel a kereső fél visszaél.

Régen nem volt "divat" válni, ma pedig a függés és sok egyéb miatt halogatják sokáig, vagy meg sem lépik.

44. messzi idegen (válaszként erre: 43. - Mutáns Jane)
2016. máj. 4. 02:00

Valóban,nagyon sok volt a rossz házasság,az eltitkolt dolog,a kényszerből együtt maradtak.

Nem ez volt a kérdés.

Az volt,hogy működhet-e úgy egy házasság,ahol az egyik fél a családfenntartó?

Szerintem igen.

2 normális fél között,már leírtam korábban,többször nem fogom.

Nem ez a követendő példa,messzemenőkig támogatom az egyenjogúságot férfi és nő között.

Aki karriert akar,az tanuljon.

Aki 30 évesen akar szülni,az akkor szüljön.

Szabad világban élünk,mindenki azt kezd a saját életével,amit akar,és úgy,ahogy ő akarja.

Nem kell átesni a ló túloldalára,csak erre céloztam........

43. Mutáns Jane (válaszként erre: 40. - Messzi idegen)
2016. máj. 4. 01:48

"Valahogy csak leéltek emberek egymás mellett 50 éveket."


Az esetek túlnyomó részében irdatlanul rosszul, mivel elválni nem lehetett. Olvasd el pl. Móricz Zsigmond "Sárarany" című regényét, hogy némi fogalmat alkoss arról, milyen volt egy nőnek akkoriban.

Ha pedig a "feminista duma" kifejezést szitokszónak szántad, akkor nincs miről beszélgetnünk a továbbiakban.

42. messzi idegen (válaszként erre: 41. - Csikil4ny)
2016. máj. 4. 01:33

Tehát akkor a konzervatív családmodell életképtelen volt,amiben az emberek hosszú évtizedeket leéltek,és csak rossz házasságok voltak,és soha nem voltak egyenlő felek.

Nem azt mondtam,hogy ez a követendő,hanem azt, működhet 2 normális,intelligens ember között,ahol egyik sem használja ki a másikat,nem él vissza a helyzetével.

Mellesleg akinek van esze,az házassági szerződést ír.

Nem az anyagiak határozzák meg egy kapcsolatban,hogy egyenlőek-e a felek,a pénz csak eszköz lehet a másik feletti hatalomra,a kérdés az,ki él vissza vele.

Valóban nem szerencsés a függés egyik fél részéről sem.

Megint más egy párkapcsolat,ahol nem házasodtak össze.

41. csikil4ny (válaszként erre: 40. - Messzi idegen)
2016. máj. 3. 23:41
Ehhez válaszolok, mert így nyilvánvalóbb: miért kell feminista szlogennek titulálni, azt ami nyilvánvaló kellene legyen? Ha a nő anyagilag függ a férjétől, akkor már nem egyenlő felek (persze meg is fordítható: a férj is függhet a feleségtől, csak ez nem olyan gyakori).
40. messzi idegen (válaszként erre: 38. - Mutáns Jane)
2016. máj. 3. 23:23

Miért?

Megmagyaráznád?

Vagy ezzel azt mondod,hogy a korábbi évtizedekben a nők mindig el voltak nyomva,és CSAK életképtelen családmodellek voltak.

Valahogy csak leéltek emberek egymás mellett 50 éveket.

Jó rendben,más volt a világ,de.....ez ilyen feminista dumának tűnik nekem.

39. messzi idegen (válaszként erre: 37. - Csikil4ny)
2016. máj. 3. 23:19

Szerintem a konzervatív,és az "új módi" is életképes,csak 2 normális ember kell hozzá.

Azért egyre kevesebb,hogy a férj a családfenntartó,mert egy fizetésből nem lehet eltartani a családot túl sokáig.

Lényegében kényszerhelyzet ez.

Sokszor nincs választási lehetőség.

Régen is visszamentek a nők dolgozni,nagyon helyesen,csak most jóval előbb kénytelenek szülés után.

38. Mutáns Jane (válaszként erre: 36. - Messzi idegen)
2016. máj. 3. 23:15

"Lehet konzervatív családmodellben is 2 egyenlő fél,ahol a férj főként a családfenntartó"


Ez már alapból nem egyenlő felállás, hoppá.

37. csikil4ny (válaszként erre: 36. - Messzi idegen)
2016. máj. 3. 23:10
Természetesen a alá-fölérendelés mellőzésére gondoltam. Egyre ritkább az olyan házasság, ahol a férj az egyedüli családfenntartó, nem is tartom jó dolognak.
36. messzi idegen (válaszként erre: 33. - Csikil4ny)
2016. máj. 3. 23:03

Ezt az egyenlő felet, hogyan érted?

Akarat,döntés.

Egyenlő felek.

Az anyagiakra nem vonatkozik.

Lehet konzervatív családmodellben is 2 egyenlő fél,ahol a férj főként a családfenntartó,de ehhez egy jó kapcsolat kell,hogy ne legyen közöttük játszmázás.

2016. máj. 3. 22:39
Igen, a nyilvánosság mindenképp jót tesz az ügynek.
2016. máj. 3. 21:57
Ezek mind meg se kellene történjenek, a XXI. században már alap is lehetne... S ezek az emberek nyíltan fel merték vállalni ezt az álláspontot... Messze vagyunk még az ideálistól, ilyen ütemben az emberiség előbb hal ki.
33. csikil4ny (válaszként erre: 32. - Messzi idegen)
2016. máj. 3. 20:47
A legtöbb abból, de egyféle pesszimizmus is jellemző, igazán jó házasságot körülöttem egyet sem tudok látok, az ismerőseim is ezt mondják. Talán még nem ért meg a társadalom az egyenlő felek házasságára.
32. messzi idegen (válaszként erre: 31. - Csikil4ny)
2016. máj. 3. 20:30

Az idézőjelbe tett mondataid nagyon igazak.

Ezek önbizalomhiányból adódnak.

31. csikil4ny (válaszként erre: 30. - Mutáns Jane)
2016. máj. 3. 19:58

Sok oka lehet, amit az ismerőseim mondtak:

- "jobbat úgysem kapok"

- "nincs olyan, hogy tökéletes, vele el tudom képzelni az életem"

- "majd összecsiszolódunk"

- a nőknek meg a biológiai óra is ketyeg, válogatósnak vadalma - alapján.


Vagy egyszerűen a régi minták, fel sem merül sokáig, hogy lehetne másképp is, amíg nem jön valami ami megváltoztatja a nő hozzáállását.

30. Mutáns Jane (válaszként erre: 29. - Csikil4ny)
2016. máj. 3. 19:37
Akkor mégis minek kötik meg? :-O
29. csikil4ny (válaszként erre: 25. - Messzi idegen)
2016. máj. 3. 19:20

Én sem voltam, de még egyszer nem mernék/akarnék belemenni...


Nem csak elsietettek ezek a házasságok, hanem a felek nagy része eleve tudja, hogy nem lesz jó, de mégis belemennek. Itt kezdődik a probléma!

28. 871383ddcb (válaszként erre: 27. - Messzi idegen)
2016. máj. 3. 18:21

Annyi mindenen múlik. Van-e mögötte barát, család, van-e pénze, tud-e dolgozni.

Nem olyan egyszerű az. Aki nincs benne, el sem tudja képzelni.

Akiktől elveszik a jövőképet, az önbecsülését, mindent hihetetlen nehezen szánják el magukat az első lépésre. Ez olyan lehet, mint a szakadék szélén állni. Nehéz leugrani.

27. messzi idegen (válaszként erre: 26. - Főnix01)
2016. máj. 3. 18:11

Vannak figyelmeztető jelek.

Pl:a féltékenységet,a túlzott szeretet áradatot, sok nő pozitívan éli meg eleinte,pedig időnként már ott elkezdődik a "játék".

Természetesen nem minden esetben következik a másik fél magából kifordulása,és a legtöbb esetben ez nem is tudatos.

A túlzott féltékenység,semmi jóra nem vezet a későbbiekben,vagy a túl korai eljegyzési gyűrű...birtoklási vágyra utal,de számos más figyelmeztető jel is van.

20 év után kilépni egy ilyen kapcsolatból nem semmi dolog.

Amíg az elvei feladására nem kényszerítenek egy nőt,egy kapcsolatban,addig van visszaút,mindenképpen van.

Sok múlik azon,mennyire van elszigetelve a "külvilágtól",barátoktól,ismerősöktől valaki egy ilyen kapcsolatban.

2016. máj. 3. 17:52

Ez bő 20 éva volt. Egy nőt verte a férfi. A nő egyszer csak összepakolta gyerekkel együtt, és megszöktek. A férfi utána is kereste és szerette golna újrakezdeni, ígérgetett mindent. Nem sokkak rá a férfi meghalt egy balesetben. A nő azt mondja, hogy ha ma is élne, most se szállt volna le róla.

Nagyon nehéz az ilyen erőszakos férfiaktól megszabadulni. Segélyszervezet, rendőrség.... Mit segíthetnek, ha a férfi továbbra sem hagyja nyugtom. Azért nem olyan egyszerű ez, hogy a nő kiléphetne bármikor, csak gyáva. Inkább úgy kondom, akkor lehetne még lépni, mielőtt összeházasodnak illetve gyerekük születik. Azért vannak figyelmeztető jelek sokszor.

25. messzi idegen (válaszként erre: 24. - Csikil4ny)
2016. máj. 3. 16:53

Igen,sokan nem mernek,mert megvannak félemlítve,vagy-és addigra önbizalom padlón,úgysem leszek jó senkinek.

Valóban sokkal több nőt érint,mint gondolnánk.

Nem hiszek a mazochizmusban,hogy ez bárkinek jó lenne,a rossz.

Nem lehet ennyivel ezt elintézni,hogy lépjen ki .

Sokszor jogi,anyagi,lelki függőség gátolja a kilépést egy kapcsolatból,ezért gondolom én azt,semmi értelme az elsietett házasságoknak.

Nem vagyok házasság ellenes,de..........ugye értitek?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook