Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A bank, mint vidám hely, avagy csak ezt éljük túl? fórum

A bank, mint vidám hely, avagy csak ezt éljük túl? (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A bank, mint vidám hely, avagy csak ezt éljük túl?

23. 8bff41629d (válaszként erre: 21. - Erzsi0048)
2009. okt. 14. 11:22
Ez azért túlzás,viszont azért a "szegény" embereknek mindig belekéne gondolni egy bölcs mondás igazságába is:Addig nyújtózkodj mindig, ameddig a takaród ér...Máskülönben előfordulhat, hogy a szegény ember még azt a keveset is elveszti amije történetesen még van...
2009. máj. 3. 16:56
Senkit nem köteleznek arra, hogy hitelt vegyen fel. Mindenki saját maga dönti el, hogy kell e neki a pénz és írja alá a papírokat. A bankok pedig a leköttöt betéti állományokat helyezik ki hitelként. Nyilván a banknak is meg kell élnie valamiből ill a költségeket is fedeznie kell!
2009. márc. 5. 08:41
T.Banki dolgozok ti a hitelesekből éltek nem rosszul ezért aki megszólja a keveset kereső szerencsétlen embert szégyellje magát.Remélem igazságos a sors és egyszer mi leszünk fent .Törvény nálunk hogy csak a gazdag ember nézhet plazma t.v-t,járhat kocsival esetleg lehet egy lakása amit fenn bír tartani?a 21. században és demokráciában élünk, mégis olyan érzésem van hogy mindenki a szegény emberek bőrén akar pofátlanul jól élni.
20. Aville
2009. febr. 26. 12:13

Sajnos itt az a legszörnyűbb, hogy egyszerűen Magyarországon (én is itt élek) nem lehet a fizetésből kifizetni a törlesztőrészletet és a rezsit (!!!) sem. És akkor még senki nem evett egy morzsát sem... Itt egyszerűen olyan keveset keresünk (vagy akkora a drágaság, hogy nem tudunk a fizetésünkből megélni. Ezért kénytelen hitelt felvenni az ember, és ezzel bekerülni az ördögi körbe. Az idősebbek magukat emlegetik... Ilyenkor leszek idegbeteg... Persze... Anyám az asszisztensi fizetéséből 22 évesen össze tudott gyűjteni egy lakás önerejét!!! OTP-re kaptak lakást, aminek még 1990-ben is 500 Ft volt a havi törlesztőrészlete... Miről beszélünk? Ma egy 22 éves eü-s asszisztens hol tud összegyűjteni egy lakás önerejét? (Több millió Ft...) Mennyit kereshet? 80-100e Ft-ot nettó? Számoljunk már egy kicsikét utána... Itt a felfogással van a gond. A sok fekete munkással... De miért? Mert a vállalkozónak annyit kellen fizetnie az emberek után, hogy az APEH-nak fizetendő többszöröse lenne a bevételeinek (páromnak volt vállalkozása, egyszer kiszámoltam...) Na,ná hogy nem jelenti be... Vagy csak minimálbérre... És akkor még emelik az adót... Jó lesz ez...

Amúgy Bankban dolgozom, és igenis, hogy szeretek itt dolgozni, én szeretem az embereket, és ők is engem. Imádom a munkámat! Hozzánk nem feszülten jönnek az ügyfelek, vagy ha igen, nyugodtan távoznak. Nálunk még senki nem fakadt sírva, mi nem hitegetjük az embereket, a termékeink nem átverések.

19. féknyom (válaszként erre: 18. - Gummy)
2009. febr. 25. 21:19
A cikkben volt olyan kérdés, hogy mi lenne, ha a bankok 8 napon belül visszakérnék a pénzt. A filmből kiderül.
18. Gummy (válaszként erre: 11. - Féknyom)
2009. febr. 25. 19:53
Ez most hogy jön ide?
17. 3a0842d373 (válaszként erre: 13. - Erikpipi)
2009. febr. 25. 16:47
Ez jóóóóóóó!!! Én is :)))
16. haaeen (válaszként erre: 6. - MelisUK)
2009. febr. 25. 14:16
17,5%-ról csökkentették 15%-ra.
15. Meruru (válaszként erre: 8. - MelisUK)
2009. febr. 25. 13:57

Hát elhiheted, én sem szándékozom sokáig banknál dolgozni, de most itthon örülhetek, hogy egyáltalán van munkám.

Több helyről is hallottam vissza, hogy Magyarországon alapvetően hiányzik a pénzügyi kultúra. Míg Amerikában és más helyeken már középiskolában gyakorlat van a tőzsdézésre, nálunk egy középiskola elsős diák jóformán azt sem tudja megmondani, mit is jelent az, hogy pénz. Testvérem is tanárnak készült (most ő is a banknál dolgozik), és mondogatta, hogy ha osztályfőnök lesz behív és tartsunk valami értelmes előadást ezekről a dolgokról a gyereknek, hátha belőlük már jobb pénzügyesek lesznek. De sajnos nem tudott elhelyezkedni, ez már más kérdés.

Amúgy pl. szüleim is vettek fel ingatlan alapú hitelt, 2M-t. Ebből egyet felhasználtak, egyet édesanyám lekötött, hogy ha bármi gondja akad legyen pénz a törlesztőrészletre, legfeljebb az adott évben bukja a kamatot. Nagyjából ez a megfelelő gondolkodás, szerintem. Most épp arra spórol a meglehetősen kevés vidéki fizetéséből, hogy előtörlesszen.

Nem hiába tartja a mondás: Addig nyújtózz, amíg a takaród ér. Ezt felejtik el sokan. Szerintem minden bankba ki kéne ezt írni nagybetűkkel a falra, hátha lenne valami hatása. :)

14. féknyom (válaszként erre: 12. - Erikpipi)
2009. febr. 25. 13:41
Köszönöm szépen, közben megleltem és okosodtam.:)
2009. febr. 25. 13:40
Igen, én is azon gondolkodom, ha bevezetik az ingatlanadót küldök egy levelet a bankomnak, hogy 8 napon belül fizesse ki a ráeső részt.:)
12. erikpipi (válaszként erre: 9. - Féknyom)
2009. febr. 25. 13:39
Ha nem olyan terméket reklámoznak, ami anyagilag érinti a portál gazdáját, vagy árul valamit. Persze, hogy lehet.
2009. febr. 25. 13:37
2009. febr. 25. 13:35
Hja megvan, bocs:)
2009. febr. 25. 13:32

Sziasztok!

Biztos vak vagyok, de nem találom a Hoxa szabályzatot. Szabad linkelni fórumba?

8. MelisUK (válaszként erre: 5. - Meruru)
2009. febr. 25. 13:07

Igen, sajnos az emberekkel való dolgozás pénzügyeket érintően nem a legjobb választás. Én is tapasztaltam hiteleladással kapcsolatban, hogy még ha úgy magyarzátam az ügyfeleknek, mintha kisiskolások lennének, akkor se értették meg az egészet, majd jöttek vissza, hogy "én márpedig nem tudom a mellé kötött biztosítást fizetni", pedig az a biztosítás kötelező a hitelhez... Nem tudták megérteni, hogy ha egy éven belül megszűntetik azt a biztosítást, akkor az egész befizetett pénz úszik, semmit nem kapnak belőle vissza. (Fél év múlva mégis sokan meszűntették, aztán elúszott az a fél évnyi befizetett pénz és a biztosítás volt a tőkegyűjtó, szóval 10 év múlva, mikor a biztosításon levő pénz fizetné a hitelüket, majd akkor egyösszegben kifizethetik egy másik hitel fölvételével a hitelüket...) Hiába mondtam el szájbarágósan, mégis utána butaságokat csináltak a saját kárukra... És persze hogy kiabálnak, mert nem értik pontosan, hogy mi hogy van és hát pénzről van szó. (Pedig tanár vagyok, csak értek a magyarázáshoz, szóval a hibát nem magamban kerestem, "ovis" szinten magyarázva sem értették rengetegen a feltételeket...)

Szóval csak sajnálni tudok mindenkit, aki ilyen helyen dolgozik, én nem bírtam azt az idegállapotot elviselni.


Egyébként a háromszorosa összeg is simán megállja a helyét, sőt. Egyik barátomék néhány hete fölvettek 6,5 milliót 25 évre, havi 80ezret kell törleszteniük, azaz 24 milliót kell visszafizetniük, ami majdnem 3,7szerese összeg. (Szóval most nagyon nem éri meg hitelt felvenni, de ők is belementek... Pedig külföldön dolgozva igazán félretehettek volna pénzt, hogy ne kelljen totálisan hitelre venni a lakást. Vagyis volt magyar biztosításuk, ami lejárt, abból volt kicsit több, mint 1millájuk, de valójában félretett pénz az semmi...)

Kb mésfél éve vettek föl a párom testvéréék 9,5 milliót 25 évre, havi 50ezret kell fizetniük, ami a válság miatt fölugrott havi 70ezerre, de 50ezerrel számolva 15milliót kell visszafizetniük, azaz 1,57-szerese. De sajnos a lakáshitelt tényleg nagyon nehéz megúszni.

7. supin (válaszként erre: 4. - 3a0842d373)
2009. febr. 25. 12:52
Remélem ebből se lesz semmi mint annyí másból.
6. MelisUK (válaszként erre: 4. - 3a0842d373)
2009. febr. 25. 12:47

Igen, nálunk is van ingatlanadó, ennek mennyiségét a ház értéke határozza meg, amit az önkormányzat értékelt fel egyszer valamikor. Általában 100 font havonta, azaz 30-40ezer forint. De ebbe bele van foglalva a vízdíj és a szemétdíj és ez egy fix ár, ha több a szemeted vagy a vizet, vagy kevesebb, akkor is ugyanennyit kell fizetni.

Sőt, nálunk a mai napig van tv adó is, ez 140 font egy évre, azaz kb 42-56ezer forint egy évre, plusz ezen felül kell fizetni a kábel tv díját.

Viszont nálunk nem kell akkora adót fizetni. Nálunk teljesen más az adórendszer, egy átlag ember összesen kb 17 százalék adót fizet. Van xy összeg, amiből nem kell adót fizetni, az a fölött levő összegből már kell vmennyi adót fizetni és így tovább. Szóval nálunk aki többet keres, annak többet kell adóznia, nem pedig a szegény embertől vonják le a hatalmas adót. Sőt, a termékeken is néhány hónapja még csökkentették az adót, bár ezt pontosan nem tudom, hogy mennyi, de tizen valahány százalék.

5. Meruru (válaszként erre: 2. - MelisUK)
2009. febr. 25. 12:45

Teljesen egyetértek veled. Nem hitelből kell élni. Persze, tény és való, hogy két gyerek mellett még a rezsit és a lakástörlesztőrészletet fizetni nem egy egyszerű dolog (nekem mondjuk se lakásom, se gyerekem, de nap mint nap találkozok ezzel, hisz én is banki alkalmazott vagyok), elsősorban azokra gondolok, akik plazmatv-t, autót, hűtőt, ilyeneket vásárolnak hitelre és tényleg a másfélszeresét (legalább!) fizetik vissza. Aztán amikor vissza kéne fizetni megy a hebegés, meg a habogás.

A legalapvetőbb probléma, hogy az emberek nem gondolkoznak előre, mikor felveszik a hitelt. Csak azt látják, hogy megszerezte a pénzt, el is költheti (adósságot rendezhet, számlát fizethet, tévét vihet haza, tökmindegy), és most épp aktuálisan belefér a fizetésébe a törlesztő. Ez itt a gond. Aki nagyobb összeget (1-2Milliót) vesz fel még annak sem jut eszébe, hogy legalább fél évi törlesztővel többet vegyen fel, és rajtahagyja a számlán, hogy legalább fél évig ne kelljen aggódnia a törlesztő miatt. Ja, és velem üvöltöznek, amikor közlöm, hogy még emelkedett is a törlesztőrészlete. Gondolkodni kéne néha, és főleg nem a bankosokkal kiabálni, mert akkor úgy is fognak egy-egy ügyfélhez hozzáállni. De ez már csak kis mellékes információ.

4. 3a0842d373 (válaszként erre: 2. - MelisUK)
2009. febr. 25. 12:28

Ezért morgok csendesen magamban és méltánytalankodom, mert pártunk és országunk 2011-től kiveti az ingatlanadót. Arra az ingatlanra, amit ugye többszöradózott fizetésünkből sikerül összerakni. Hisz adózunk a fizetésünk után és fizetjük a kamatot is a lejjebb említett vidám munkahelynek. Persze ennek összes nadrágszíjszorító következményével együtt, hisz mostanában egyre kevesebb ember fizeti csuklás nélkül a törlesztőrészleteit, mint ahogyan Te is írod.


Melis, nálatok is van ingatlanadó?

2009. febr. 25. 12:25

Sziasztok! Sajnos ez igy van. Manapság sok ember fordul hitelhez. Az én környezetemben is van olyan ember akinek 1-2 hitelkártyája van és szinte minden nap zaklatják, hogy vissza kellene fizetni az összeget. Ez mind nem elég... még a butorokat is hitelre vették. Szerintem ez nagy felelőtlenség még akkor is ha van pénz. Mi ha tehetjük igyekszünk kpval kifizetni amit akarunk, hitelre nem nagyon akarunk hencegni hisz soha nem lehet tudni mi történik holnap vagy azután. Nah meg főleg a mai világban.

Szépen hangzik egy nagyobb összeg azonnali megkaparintása, de gondoljunk az apró betűs részekre is :)

2009. febr. 25. 11:37

Én is dolgoztam banknak, hitelügyintéző voltam. (Soha többé nem dolgoznék ebben a szakmában.) Nekem is az a meglátásom, hogy a leggörcsösebb és legidegesebb embereket a bankokban lehet megtalálni - ez kihat rám is... Probléma probléma hátán, aztán ha meg is kapja az ember a hitelt, akkor sem értette meg, hogy mi is van pontosan...


Jobb a tv-t be se kapcsolni, hogy ne lássuk a bankok reklámjait, nem hitelből kell élni, valahogy csak meg lehet oldani az életet nélküle... (Rengetegen nem tudják fizetni a hitelüket, banki szférában dolgozó látja, hogy hány házra lehet licitálni és áron alul megkapni, mert nem tudták törleszteni a hitelt...) Bár a lakáshitel szinte mindenkinek szükséges és elengedhetetlen dolog, de emberek, miért éri meg jobban a tv-t hitelre venni és így háromszor vagy még többször annyit fizetni érte... Én autót se vennék hitelre, inkább kifizettem kp-val. Így elsőre nem egy extra kocsit vettünk (Opel Astra), de másodikra már nagyon jót (VW Passat). Nekem személy szerint nem hiányzik, hogy évekig törlesszem a kocsit, addig az még nem is az enyém igazán. És mi van, ha közbejön valami? Akkor bukok mindent, a pénzt és a kocsit is...

Láthatjuk, hogy milyen borzasztó következményei vannak abból, ha hitelből élnek emberek, cégek, stb. Evégett a világon emberek milliói lettek 1-2 hónapon belül munkanélküliek. Csak a megyében, ahol élek, egy hónapon belül 180ezer ember lett munkanélküli.

2009. febr. 25. 11:03
Egyre inkább a mindennapokhoz tartozik, hogy hitelt vegyünk fel egy-egy kisebb beruházáshoz, például tévé vásárlásakor, vagy akár kisebb adósság rendezéséhez.

Ugrás a teljes írásra: A bank, mint vidám hely, avagy csak ezt éljük túl?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook