Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A balett mennyit javít a mozgásán a kislányomnak? fórum

A balett mennyit javít a mozgásán a kislányomnak? (tudásbázis kérdés)


2017. szept. 18. 15:59
Szamai=szakmai
2017. szept. 18. 15:59
Mindegy, azt akartam ezzel az egésszel mondani, hogy korai ezen filózni, hogy a 4 éves gyereked most csetlik botlik vagy repül vagy mittudomén, mert még nagyon kicsi ahhoz, hogy ezt tényleg meglássák benne szamai szemmel. Esetleg a testalkatáról, csontozatáról tudnak többet mondani mert az a kicsiknél is látszik. De a legtöbb gyerek, ha zenét hall, ugye szeret râ riszálni, táncolni, aztán lehet, hogy a foci jobban tetszik neki mint a balett:)
16. gribedli*** (válaszként erre: 8. - Eszter29)
2017. szept. 18. 15:56

3-4 évesek között azért nincs akkora különbség. Természetesen ha összehasonlítom a gyerekeimet a 12 évesek csoportjával, ott igen, már van számottevő. De azért ez még távol van attól, hogy bárki is profivá akarná taníttatni a gyereket. A spicc cipőt a nagyobbik lányom csak tavaly, 9 évesen kezdte el használni, annál korábban nem is szokás.


Viszont növésben van a testük tehát nem mindegy, hogy a növekedés alatt milyen mozgásformát követnek, a testtartásuknak egy életre alapot ad. Ami elengedhetetlen az egészséghez.


Az, hogy ki akar felvételizni jövendő balettáncos iskolákba, csak 14 évesen dől el, mert akkor csináljâk ezeket a felméréseket, de tulajdonképpen a balettosok 90%a nem azért jár, gondolom, hogy balettáncos legyen mindörökre,hanem hogy adja azt a kis pluszt testtartásban, mozgásban, amellett, hogy szôrakoztató is. És ezért szokták a legtöbben csak 14-16 éves korig csinálni.

15. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Eszter29)
2017. szept. 18. 15:52

Ahogy dominós és Grib. is írta; rengeteget!!

Ha csak azt eléritek, hogy egyenes tartása lesz tőle (mert ez lesz neki a természetes), már megéri!!!:))))

2017. szept. 18. 15:37
Azért járatjuk 4 évesen táncra, mert nagyon nagy a mozgásigénye. Ha otthon vagyunk reggeltől estig táncikál, szaladgál az udvaron, alig áll meg 1-2 percre. Rengeteg energiája van, mint egy Duracell nyuszi. Azért örültem volna jobban a modern hipp hopp szerű táncnak, mert jobban lefárasztotta volna, de ott sokkal több gyerek volt a csoportban, vegyes korosztály, és ő volt a legkisebb. Azt mondta nem akar oda járni. És mivel tényleg csak kedvtelésből csinálja, ezért nem akartam erőltetni.
13. plavalaguna (válaszként erre: 12. - Leoborta)
2017. szept. 18. 15:28

4 évesen? :O ;)


topikindító: a balett jót tesz a tartásnak, mozgásnak így tanuló fázisban. Majd belejön. Ha kedvtelésből csináljátok egyáltalán ne nézd a többieket. magához képest fejlődik mindenki, nem verseny ez ;)

12. Leoborta (válaszként erre: 8. - Eszter29)
2017. szept. 18. 15:14
Talán mert ezek már válogatott gyerekek, vagy már van táncos múltjuk, nem a nagy átlag, aki semmit se csinál.
2017. szept. 18. 13:50
Biztos hogy nem fogjuk erőltetni. Ha erőltetni akartam volna nem balettozna, hanem volt modern tánc és arra írattam volna, mert az jobban illik a mozgásvilágához. És nem örülnék neki ha balett táncos lenne belőle. Ez még csak hobbi szinten indul és majd meglátjuk mi alakul ki, mennyire akarja később komolyan csinálni.
10. Ikebana3 (válaszként erre: 3. - Eszter29)
2017. szept. 18. 13:22

Ez sok mindentől függ. Függ a kitartástól, attól aki tanítja (mennyire képes tolerálni az esetlenségét), függ a szervezetének a fizikai terhelésre adott válaszától (ha nem bírja a bokája vagy az izületei megfájdulnak)Szóval most elkezdtétek, majd kiderül.

Ha viszont elkezditek, akkor arra számíts, hogy az étkezéstől kezdve mindent ennek alá kell rendelni.

Amit javaslok, hogy erőltetni nem szabad. Inkább legyen egy boldog gyerekkora.(Ez nem azt jelenti, hogy a balettel nem lesz az, de azért ez elég kötöttség, mint minden más sport.) Ha úgy látjátok, hogy nem úgy veszi a dolgokat, ahogy elvárják tőle, akkor is ő döntsön, csinálja-e tovább. Beszélgessetek sokat. :)

2017. szept. 18. 13:16
Mindenhol azt látják, hogy ha megszólal a zene rögtön rázza magát, ugrabugrál, táncikál.
2017. szept. 18. 13:15
Igazából azért tettem fel ezt a kérdést, mert a lányom volt bölcsis, most ovis, és mindenhonnan azt kaptuk ,hogy mindenféleképpen írassuk be valahova, mert nagyon jó érzéke van a tánchoz, nagyon ügyesen mozog. És most hogy látom a többi gyerek mellett kicsit elbizonytalanodtam, és feltettem magamban azt a kérdést, hogy vajon mit láttak benne.
7. Lonna4 (válaszként erre: 3. - Eszter29)
2017. szept. 18. 13:07
4evesen nem fog szólót táncolni, de élvezi érdekli és csinálja. Minden mozgás jó a gyereknek ami örömet ad. Szakemberek figyelnek rájuk tehát baj sem lehet belőle .Hagyd , majd alakul.
2017. szept. 18. 13:03
Nem várom el tőle, hogy rögtön tudjon mindent. Nagyon sokat dicsérjük, és nem is akarom elvenni tőle a kedvét.
5. gribedli*** (válaszként erre: 3. - Eszter29)
2017. szept. 18. 13:00
Saját magához képest igen. Türelem.
4. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Eszter29)
2017. szept. 18. 12:59
Nagyon sokat. A lányaim járnak balettre 3 éves koruk óta és nagyon kecses a mozgásuk, de az sem mindegy, hogy megtanulták szeretni a zenét és a zenére mozogni, ritmusra mozogni, így bármelyik más tánchoz alapot ad a balett és ritmikus gimnasztikához is.
2017. szept. 18. 12:59
A kérdésem az lenne, hogy nemrég írattam be a 4 éves kislányomat balettre. Nagyon szereti, kipróbáltunk másféle táncot is, ő választotta ezt. Ahogy nézem a többi gyerek között az én lányom kicsit esetlenebb mint a többi. Ez a fajta mozgás fog ezen szerintetek változtatni?
2017. szept. 18. 12:59
Rengeteget! Ha őt is érdekli.
2017. szept. 18. 12:56
A balett mennyit javít a mozgásán a kislányomnak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook