Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A balatoni sütödékben készült palacsintáknak mi a titkos receptje? fórum

A balatoni sütödékben készült palacsintáknak mi a titkos receptje? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2006. dec. 17. 14:21

Remélem még lesz valaki aki olvassa és segíteni is tud!

A hagyományos palacsintasütővel mit kell tenni miután megvettem, de még nem sütöttem benne semmit?

Egyszer A Budai megmutatta, de akkor nem tartottam fontosnak és el is felejtettem.

2006. nov. 15. 12:18

De ha már sikerült rájönnöm miről is van szó, akkor tess egy vidéki palacsintarecept.

3 tojás

2 ek cukor

pici só

kb. egy liter tej

annyi liszt, hogy pont jó legyen

kicsi olaj


normális vagy teflonos serpenyőben is ugyanolyan finom.

2006. nov. 15. 12:13
Nos, úgy tűnik olvasni sem tudok... Bocsesz
2006. nov. 15. 12:11

Sziasztok!


Ugyan én még nem ettem a Balatonnál lángost, de múlt hétvégén sütöttem itthon. Vesztemre. Kis családom tagjai ugyanis egyhangúlag megszavazták: többet nem veszük lángost.

Íme a recept (írtózatosan bonyolult) 50dkg liszt, 4dl langyos víz, só, élesztő

ezeket ki kell dolgozni simára (kb. 10perc) utána bedobni a hűtőbe és hagy keljen jó sokáig, akár másnap reggelig is.

A sütéshez sima napraforgó oljat használtam és egy mezei 1.500ft-os wokot.

2006. nov. 14. 14:52
Szerintem az igazi vasserpenyő a titok, amit sosem mosnak el csak papírtörlővel kitörlik.
39. 5bbbcb438b (válaszként erre: 35. - 8da8a563b7)
2006. nov. 13. 16:31

Tejérzékenyek vagyunk, nem lenne szerencsés tejjel készítenem. De igazad van, attól csak finom lehet. Spórolósabb változatban hígítható (felesben) vízzel vagy szódával.

Egyébként így tiszta szódával is finom másnap is (és nem mellékesen sokkal olcsóbb).

38. 5bbbcb438b (válaszként erre: 34. - Mókica)
2006. nov. 13. 16:27
Igen, zsír volt! Akkor nagyon szerettük a tesómmal, ma nem tudom, akarnám-e így csinálni. 25 éve olajjal sütöm, úgy, ahogy leírtam, így egyáltalán nem csicsog, nem nehéz.
2006. nov. 13. 16:23
Bocs, nem tepsi, serpenyő!!!
36. 5bbbcb438b (válaszként erre: 33. - 'szti)
2006. nov. 13. 16:23
Nem mindegy, miben sütöd, azt már tapasztaltam. A hagyományos fekete palacsintasütő tepsire esküszöm azóta is. A teflonban se íze, se bűze.
2006. okt. 25. 12:04
én csak tejjel csinálom, másnap is fincsi nem érezni rajta, hogy másnapos.
34. Mókica (válaszként erre: 32. - 5bbbcb438b)
2006. szept. 17. 17:12

ZSIR????:)))


És nem volt rossz?:P Soha nem próbáltam még úgy!

Te azóta is úgy csinálod?

33. 'szti (válaszként erre: 31. - 5bbbcb438b)
2006. szept. 17. 10:23
Hoppá! Lehet, hogy a serpenyő a kulcs?
32. 5bbbcb438b (válaszként erre: 26. - Mókica)
2006. szept. 17. 10:09
Mókica! Gyerekkoromban az anyu minden palacsinta előtt késhegynyi zsírt tett a sütőbe, körbeforgatva felforrósította, és úgy öntötte a masszát. Marha uncsinak találtam a módszert már akkor is (nem győztem kivárni, hogy ehessek). De zsír volt!
2006. szept. 17. 10:04

Az én receptem kb. 12-13 palacsintához (száz éve bevált):

2 tojás, pici só, 20 dkg liszt, fél liter szóda, pici cukor, kikeverés után fél deci olaj


A szódát nem egyszerre teszem bele! Robotgéppel kikeverem, bele az olaj, nem kell állni hagyni, úgy is jó. Hagyományos fekete sütőben sütöm, az első előtt kevés olajat forrósítok benne. (Próbáltam teflonban, nem olyan az íze!) Nem kell minden darab előtt kenni, olajozza magát. Mindig nagyon forró olajba öntöm a masszát, szinte majdnem füstöljön, nem szabad hagyni kihűlni közben. Nagyon vékonyra sütöm, szinte szakadjon le a saját súlyától. Nem ég oda, ha figyelmetlen vagyok és mégis, akkor késsel felkaparom, beolajozom a helyét, ismét forrósítok.

Próbáljátok ki ezzel a töltelékkel: Vaníliás pudingporból a leírt módon pudingot készítek (én Oetkert használok), belekeverek egy kiengedett gesztenyemasszát. Isteni!

30. zena01
2006. szept. 11. 17:20
Bocs nem inni, hanem ENNI!!!
29. zena01
2006. szept. 11. 17:19
Olyan palacsintareceptet nem tud valaki,ami nem hízlal,és egynél többet lehet inni belőle?
28. mikormarta (válaszként erre: 12. - Szamocinka)
2006. júl. 8. 22:19
én is hasonlóan készítem, annyi különbséggel, hogy a lisztbe belekeverek egy fél csomag sütőport. Ettól lágyabb , könnyedebb lesz a palacsinta. A nagymamám ajánlotta.
2006. júl. 8. 16:33

levagyok kómázva...most vettem észre mit irtál zárójelbe;)

Bocsika, igy ne is vedd figyelembe az előző hozzászólásomat:P

Pusza

26. Mókica (válaszként erre: 25. - Smithy)
2006. júl. 8. 16:32

Zsirban???? Nem vajban???

Én sose sütöttem még zsirban palacsintát:)

25. Smithy
2006. júl. 8. 14:38
Minnél több zsír(tojássárgája, vaj vagy olaj ) és cukor van benne annál jobb... És persze ha zsírban sütöd ki és nem olajban attól is jobb íze lesz... Persze csak elméletileg mert senki nem ehet ilyeneket:)
24. Mókica (válaszként erre: 23. - Mókica)
2006. júl. 8. 12:53

valószinű itt a 2 plussz tojássárgája miatt lesz sárgább a szine:)


Jaj, még azt szerettem volna megkérdezni, hogy én álltalában ha palit sütök, minidg csak annyit készitek el előre amit megeszik a párom...és amikor kér újat,frissen sütök neki....a kérdés, hogy ezzel a sok állással ártok a tésztának?? Lehet, hogy ettől nem lesz olyan finom? Van mikor másnapig áll a hűtőben....

2006. júl. 8. 03:52

Hahó találtam egy nekem szimpatikus receptet...beirom, hátha valakinek megtetszik..lehet megpróbálom mos a hétvégén..

Palacsinta

6 személyre


25 dkg liszt

4 dl tej

1 dl víz

4 tojás + 2 tojássárgája

1 evőkanál cukor

csipetnyi só

7 dkg vaj



A lisztet keverőtálba öntjük, közepébe mélyedést csinálunk, ebbe öntjük a tej és a víz felét, és simára keverjük. Hozzáadjuk a tojásokat meg a tojássárgákat, a cukrot, a sót, az olvasztott vajat és a maradék folyadékot. Sima masszává dolgozzuk, és 1 órát állni hagyjuk. Majd a szokásos módon palacsintákat sütünk.

2006. júl. 7. 13:52

Én adtam bele, mert anélkül tojájhiány miatt télleg fehér színe lehet, és nem lett semmilyen íze, csak gyönyőrű színe!


Egyébként megtöltve nagyon finom volt, csa magában rágósnak tünt. Én 1 kg liszthez kb 2 liter folyadékot adtam, felesben tej és bubis víz.


De még azért várom a pontos választ!

21. Mókica (válaszként erre: 15. - Beres)
2006. júl. 7. 12:50

Kifogom próbálni! Nagyon köszike:)

És mennyi folyadék, milyen??? Tej vagy Viz??? Adagok vannak ??

Előre is köszike!


Tényleg kell bele kurkuma??? Nem lesz rossz ize???:P

2006. júl. 6. 15:45

Én megcsináltam és nekem picit rágós lett, és csak a folyadék mennyiségét és minőségét ronthattam el.


Viszont a színe isteni lett!!!

2006. júl. 6. 13:17
Szerintem nem mossák el a serpenyőt, attól a speciális íz:))))!
18. cukilany (válaszként erre: 15. - Beres)
2006. júl. 6. 10:56
Abba mennyi folyadék kell és mi? Víz, tej?
17. 'szti (válaszként erre: 15. - Beres)
2006. júl. 5. 20:14

Nna, kezd alakulni...tojás helyett kurkuma, hogy ne legyen sápadt :-))

Amit én ettem sütödékben azt olajos serpenyőben sütötték. Ti hogy?

16. szamocinka (válaszként erre: 15. - Beres)
2006. júl. 5. 17:17

Köszönjük! :-)

És milyen serpenyőben?

15. beres
2006. júl. 5. 15:20
2kg liszt,2 tojás,csipet só,valamivel több cukor,1/4 tasak kurkuma.Zamárdiba mi így csináltuk
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook