Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A babátok fejlődésénél használtok Percentilis görbét? fórum

A babátok fejlődésénél használtok Percentilis görbét? (beszélgetős fórum)


23. kicsiszolo (válaszként erre: 20. - Babr)
2010. nov. 23. 00:32
Szia nekem csak 4 gyerkőcöm van és mint anya is meg védőnő is láttam, hogy van olyan eset, amikor nincs más jele annak, hogy magához képest nem hozza a formáját. Azért jó a táblázat, mert az rá van szabva. Persze nem kell görcsösen ragaszkodni hozzá hanem egy segítségnek kell tekinteni.Lehet rugalmasan kezelni,pl ilyen a mérleg is.
22. kicsiszolo (válaszként erre: 11. - Kevian)
2010. nov. 23. 00:23
Szia, az olyan jó, hogy ha a babád jól fejlődik, de sajna nem mindenkié és ezért jó a táblázat, mert ezen látni az eltérést.Ráadásul úgy, hogy nem a másik babához hanem saját magához viszonyítod.
21. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 18. - 118ace9012)
2010. nov. 21. 16:49
Szép hosszú! 3-4 centivel magasabb, mint a fiam, de ő még csak december 11-én lesz három. Addig még nőhet is :DDD
20. babr (válaszként erre: 19. - Kicsiszolo)
2010. nov. 21. 06:41
Szerintem ha betegség miatt lassul le egy gyerek fejlődése, akkor úgysem csak a súlyán és magasságán fogod észrevenni, más tünetek is jelentkeznek.Nem szabad állandóan a görbéket lesni, mert abba bele lehet dilizni. Az első babánál még én is azt lestem,de már 5 gyermekem van és mind más ütemben fejlődött, volt amelyik eleinte lassabban indult, de aztán felzárkózott. A legkisebb meg 3800g-al született, most meg olyan girnyócska, mint még egyik sem. De iszonyú eleven, okos, jókedvű, kiegyensúlyozott.Ez számít és nem a centik!
2010. nov. 20. 23:40
Köszik a válaszokat. Azért lenne fontos, hogy tudják a szülők, mire jó,mert ha egy babának korához képest lelassul a fejlődése akkor ennek hosszú távon súlyos következményei lehetnek.
18. 118ace9012 (válaszként erre: 14. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. nov. 20. 10:13
104 cm :-)))
2010. nov. 20. 02:25

Nekünk nincs a kiskönyvben.

Nem is tartom okos dolognak, hogy e miatt idegeskedjen a szülő. Ha megfelelő a gyarapodás, nincs visszaesés, akkor általában minden rendben, ha meg van, akkor nem a görbe alapján derül ki. MInden baba más és más, ez így van jól:)

2010. nov. 20. 00:04

Nekünk a 2éves státuszon az jött ki, hogy a lányom a felső határ közelében van az életkor-testtömeg görbén. A védőnő (még elég kezdő) húzta is kicsit a száját. Engem nem különösebben zavart, mert tudom, hogy nem édességgel van teletömve a gyerekem.

Aztán mikor megnézte a testmagasság-testtömeg görbét, részemről teljesen megnyugodtam, ugyanis totál az átlag értéken volt.

Utána mókás volt a beszélgetés, mert ő próbált a visszafogás mellett érvelni az első görbe miatt, én meg nem hagytam magam a második görbe miatt.

Nehogymár minden kétévesnek 85 centinek kelljen lennie!!!

15. Sylvia81 (válaszként erre: 12. - Jozsi.38)
2010. nov. 19. 23:57

A kiskönyvben volt, a miénkben legalábbis.

A közepére van befűzve egy dupla, fényes lap, annak az első oldala. A fele rózsaszín, a másik fele kék. A többi oldalán ennek a fényes lapnak reklámok vannak.

14. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 13. - 118ace9012)
2010. nov. 19. 22:38
Milyen magas a lányod?
2010. nov. 19. 08:00

Szerintem jó nagy hülyeség. Lányommal éppen egy hete voltunk a 3 éves státuszon, a percentilis görbe szerint a magassága 97%-os, az átlag 50%. Nem is foglakoztak vele mert persze, hogy magasabb mint az átlag mert az anyja meg az apja is magas. Ha meg kevesebb lenne mint 50%, akkor a nagyszülőkre ütött mert ők alacsonyak...

Ennek a görbének nem sok értelme van mert ha gond van a fejlődésével, nem gyarapszik vagy esetleg még fogy is, azt görbe nélkül is látjuk. :-)

2010. nov. 19. 05:59
az én fiam 2007-es de nem volt ilyesmi benne a kiskönyvben vagy miben volt? egyébként felesleges bajlódni vele szerintem
11. kevian
2010. nov. 19. 05:52
Igazán semmi jelentősége a görbéknek. Csak úgy vannak. Az én kisfiam általában az arany közép környékén lavírozik..a védőnő nézi mindig mikor megyünk, mert nekik ezt kötelező vezetni. Kb akkora hülyeség, mint a babát naponta többször is méregetni..csak idegeskedik az ember ha nem minden 100 % szerinte.
2010. nov. 19. 02:04
nekem már a születési nagyságuk sem fért bele a görbébe, nem volt olyan induló súly és nagyság........4.89 kilo és 62 centi.......namost akkor dugjam vissza, vagy mit csináljak???????
9. Sylvia81 (válaszként erre: 8. - Sylvia81)
2010. nov. 19. 00:17
Huhh, ez ám a szakmai magyarázat! :DDD
8. Sylvia81 (válaszként erre: 2. - Szabokisandi)
2010. nov. 19. 00:17
Az a miliméterpapír-szerű négyzetrácsos izé az, amin görbék vannak. :)
7. Sopianae (válaszként erre: 6. - Sylvia81)
2010. nov. 19. 00:15
A 2010-esbe már nincs. Assssszem.
6. Sylvia81 (válaszként erre: 3. - Sopianae)
2010. nov. 19. 00:12
A 2007esben még volt, az tuti. :)
2010. nov. 19. 00:11
a ba.bas.zoba honlapján vannak kalkulátorok.
2010. nov. 19. 00:11

Szerintem nem nagyon veszik azt véres-komolyan...

Valami olyasmit mondott nekem a védőnő még régen, hogy ha akarom, jelöljem rajta az értékeket, de nem fontos.


Egyébként szerintem iránymutatásnak jó csak. Mert nem fejlődik egy gyerek sem totál egyenletesen. A fejlődési ugrást pl. nem modellezi le, mert ott minden görbe egyenletes - mondjuk hogy is tudná, hisz mindenkinál máskor van, és tutira van gyerek, akinél viszont nem ugrás-szerű, tehát ő meg illik a görbére nagyjából.

Amíg a szélső vonalakon belül vannak az értékek, a gyerek kiegyensúlyozott és nem bágyadt, és két mérés között az értékek nem csökkennek, nincs baj.

Erről is a pszichológia-tanárom mondása jut eszembe mindig: az átlag egy zsákruha: mindenkire rámegy, de senkin nem áll sehogy!

3. Sopianae (válaszként erre: 1. - Kicsiszolo)
2010. nov. 19. 00:06
Hallottam már erről, de van benne ilyen?
2010. nov. 18. 23:51
A harmadik gyerekemet nevelem, de azt sem tudom miről beszélsz....
2010. nov. 18. 23:49
Sziasztok? Kérdezném, hogy használja-e valaki a baba kis könyvében megtalálható Percentilis görbét? Elmondta nektek a védőnő vagy az orvos, hogy azt hogyan kell használni és értelmezni és, hogy mire jó?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook