Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A B3 vitamin koleszterincsökkentő hatása fórum

A B3 vitamin koleszterincsökkentő hatása (tudásbázis kérdés)

2015. jan. 22. 19:13

szikmár, Te D vitamint irattál fel itt a fórumon B3 vitaminról beszélnek, a kettő nem ugyanaz!

Kérdésem hol lehet kapni patikában B3 vitamint, mert eddig engem még mindenhonnan elküldtek, hogy külön ilyen nincs. Fitotékákban van mindenféle külsővel és ráírva, hogy B3 vitamin, de nem igazán bizalomgerjesztő és az ára is ezer forint különbségekkel fordul elő és tanácstalan vagyok

2014. márc. 16. 17:43

Én egyszerűne felirattam a dokival a B3 vitamint. pár száz forint és sokáig elég ha naponta 1x szedjük (vitamin D3 1000NE). Vízben oldódó vitamin, ezért nem túladagolható, akár napi 1000 mg-ot is bevihetünk bármiféle következmény nélkül.

Ha már kaja, a cukor, az édességek és édes italok niacinveszteséget okoznak.

Nagyon jó a fáradékonyság, kimerültség elkerülésére.

2014. márc. 16. 17:29
Gyogyszer nelkul igy csokkentsd a koleszterinszintedet.Toltsd meg 3/4-ig,egy dunsztos uveget mezzel.Az uveget tedd bele egy edenybe,amibe vizet ontesz,es lassan melegitsd fel,hogy kicsit folyekony legyen a mez.Utana keverj bele,2 teaskanal,orolt fahejat,es ontsd fel,hogy tele legyen az uveg,almaecettel.Minden reggel 2 teaskanallal egyel meg belole.En a ferjemnek ezt csinaltam,mert nagyon magas volt a koleszterinszintje,es ezt egy idos bacsitol kaptam,es nagyon hatasos.Eldobtuk a gyogyszert
15. kori54
2014. márc. 8. 20:47
Régen írtatok ide, de megkérdezem, hátha valaki tudja hol lehet niacint kapni? Én sehol nem találtam, talán nem véletlenül.....
14. Rika1
2011. okt. 2. 01:58

Szendi Gábor a könyvében és már a médiában is hangoztatja, hogy a szervezet vitamin hiánya okozza a magas koleszterin szintet és az érrendszeri betegségeket.


Egy bizonyos életkor fölött pedig védi is a szervezetet a magasabb szint.


Szendi Gábor: Paleolit táplálkozás

13. 06bfdda89d (válaszként erre: 4. - Pirosalma)
2010. okt. 5. 12:09
:)
12. 746864fbb7 (válaszként erre: 2. - Jegesbrumm)
2010. okt. 5. 00:41

Earl Mindel 1985-ben kiadott "Vitamin Bibliá"-ja már tartalmazza a niacin koleszterin csökkentő hatását.

Tehát minimum 25 éve már ismert ez a tény:-/

11. jegesbrumm (válaszként erre: 10. - Pirosalma)
2010. okt. 4. 21:07
Oksi, használni fogom :)
10. Pirosalma (válaszként erre: 9. - Jegesbrumm)
2010. okt. 4. 20:56

Ezért érdemes idézőjeleket használni. Pl. a közepén ott volt, hogy "2010 JÚNIUS 20. , VASÁRNAP 21:23 DEMECS ISTVÁN BIOPHARMA", de előtte semmi nem utal arra, hogy ez nem tőled származik.

(Sőt mivel az írás szerint a koleszterinszintet az agy szabályozza, tovább sem olvastam, mert nem láttam hivatkozást tudományos cikkre.)

2010. okt. 4. 20:48

A végén ott volt a forrásjelölés :)

Forrás: BioJobBlog

De semmi gond nincs. Örülök, ha sikerül eloszlatni a tévképzeteket.

8. Pirosalma (válaszként erre: 6. - Jegesbrumm)
2010. okt. 4. 20:46

OK, csak akkor jelezd, hogy mástól idézel. Ha valaki idézőjel vagy forrásmegjelölés bélkül ír valamit, akkor én azt úgy veszem, hogy tőle származik.


Reagálok majd bővebben.

2010. okt. 4. 20:18
Természetesen nem szeretnék senkit sem arra biztatni, hogy ne foglalkozzon a koleszterinszintjével!!!! Csak HA VALÓBAN pozitív hatású a B3 vitamin a koleszterin szintre, akkor érdemes tudni róla!
6. jegesbrumm (válaszként erre: 5. - Pirosalma)
2010. okt. 4. 20:15
Én is csak úgy kaptam kör emailbe. Nekem nincs eü-i végzettségem, és tulajdonképpen azért dobtam fel a témát, hogy akinek több rálátása van ezekre a dolgokra, akár mint Neked, az tudja cáfolni a neten kleringő féligazságokat amivel a laikusok nem tudnak igazán mit kezdeni. Köszönöm a hozzászólásaidat!
5. Pirosalma (válaszként erre: 2. - Jegesbrumm)
2010. okt. 4. 20:08

"Sajnos a tanulmányt az első eredmények után leállították és eltitkolták a létezését is, ugyanis azt a gyógyszer gyártója finanszírozta."


Haha!

4. Pirosalma (válaszként erre: 3. - Pirosalma)
2010. okt. 4. 20:06
(Bocs, a CRP nem korrelál olyan jól a szepszis súlyosságával, legyen inkább TNF!)
3. Pirosalma (válaszként erre: 2. - Jegesbrumm)
2010. okt. 4. 20:02

"A koleszterin szinttel nem érdemes foglalkozni, régen nem méregették az orvosok, ez is csak a gyógyszergyárak üzletpolitikája."


Régen a CRP-t sem mérték, mégis voltak, akik szeptikus sokkban meghaltak. Ne viccelődjünk már, kicsit több komolyságot egy ilyen kérdésben!


"A koleszterin mennyiségét az AGY szabályozza"


Ha nem adsz tudományos hivatkozást, nincs sok értelme továbbolvasni, amit írtál.

2010. okt. 4. 19:58

A koleszterin szinttel nem érdemes foglalkozni, régen nem méregették az orvosok, ez is csak a gyógyszergyárak üzletpolitikája.


A fő kérdés inkább még mindig az: Mi a nyavalyának akarja valaki csökkenteni az agy egyik legfontosabb alapanyagának, a koleszterinnek mennyiségét a szervezetben?


A koleszterin mennyiségét az AGY szabályozza, ha az magas, annak oka van. Mégpedig az agy fokozott működése – pl. stresszes életvitel esetén.


Inkább arra kell törekedni, hogy a bennünk lévő koleszterinfélék közül az ún. „jó koleszterin (HDL, vagy sűrű) aránya kellően magas legyen, ami elérhető mangalicazsír, vagy hal – főként tengeri hal – rendszeres fogyasztásával.


Ha valakinek sok pénze van, persze szedhet Béres-féle omega-kapszulákat is, de minek, mikor ezredannyiért megkapja a fentieket…


De a plakkok megszüntetése ügyében továbbra is mindenkinek Horváth prof.-ot javaslom, kit épp azért utasítottak ki az USA-ból, mert találmánya veszélyeztette az USA gyógyszerpiacát, ami éves szinten – csak a keringési rendellenességekre vonatkoztatva – 200 milliárd dollár.


A B3 vitamin legyőzte a koleszterincsökkentő gyógyszereket


2010 JÚNIUS 20., VASÁRNAP 21:23 DEMECS ISTVÁN BIOPHARMA


Egy most megjelent tanulmány eredménye sokkolta nem csupán a szakmát, de magát a gyógyszergyártó céget is. Ugyanis feketén-fehéren kiderült, hogy az olcsó b3-vitamin hatékonyabb a koleszterin probléma kezelésében, mint a népszerű koleszterin csökkentő gyógyszereik.


A tanulmány ráadásul azt is felfedte, hogy miközben a niacint (B3-vitamin) szedő csoport érfalán lerakódott plakk csökkent, aközben a Zetia (ezitimibe) nevű (nálunk Ezetrol néven kapható) koleszterincsökkentő gyógyszert szedőkében nem mutatott semmi változást.


Ugyanakkor a vitamint szedő csoportban a szív- és érrendszeri problémák miatti események csupán az egy ötöde volt a gyógyszert szedő csoporttal szemben a vizsgálati időszak alatt.


Sajnos a tanulmányt az első eredmények után leállították és eltitkolták a létezését is, ugyanis azt a gyógyszer gyártója finanszírozta. Pedig az is elképzelhető, hogy végre kiderülhetett volna pár dolog a b3-vitaminról.


4000 százalékkal magasabb ár


A gyógyszer gyártója, 5 milliárd dollár értékben adott el belőle, és tablettánként közel 400 forint az ára a magyar patikákban. Ezzel szemben egy B3-vitamin tabletta ára kevesebb, mint 10 forint.


Foglaljuk ezt össze:


1. A B-3 vitamin ötször hatékonyabb, mint a koleszterincsökkentő gyógyszer


2. Nem találtak káros mellékhatását, míg a gyógyszernek igen


3. Negyvenszer olcsóbb


Kérdés: mi a csudáért nem ezt ajánlják az orvosok a betegeiknek?


Talán:


1. Az egész egy profitérdekelt üzlet, amiben ők is részt vesznek


2. Semmit nem tudnak a B3-vitamin koleszterincsökkentő hatásáról


A magas koleszterinszint üzlet. Bár senki nem tudja, mi a magas és mi nem a határértéket rendszeresen lejjebb szállítják.


Pár percet szántam arra, hogy a magyar interneten publikáló orvosok szövegeit átolvastam. Annak ellenére, hogy a fenti adat több mint két éve ismert, ma is ezt a szert ajánlották és senki nem beszélt rajtunk kívül a niacinról. Legalább 10 írás van a különböző gyógyszer népszerűsítő oldalakon, mint a Weborvos, vagy a Házipatika a gyógyszerről és egyet sem találtam a B3-vitaminról.


Az Ezetrol 10%-át az fizeti, akinek felírták. A 90%-át Ön, mivel támogatott gyógyszer.


Forrás: BioJobBlog

2010. okt. 4. 19:58
A B3 vitamin koleszterincsökkentő hatása

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook