Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A 7. vízválasztó év! fórum

A 7. vízválasztó év! (beszélgetős fórum)


2009. márc. 19. 18:17
7. év? Sokaktól hallom, hogy tényleg van benne valami. Engem is a hetedik évben hagyot ott 2 gyerekkel a férjem.
2009. márc. 19. 17:19
Kapcsolatom hetedik éve olyan mozgalmas volt, mint előtte hat év egyszerre. Sírtam nevettem, választanom is kellett, és jól választottam. Akkor volt az esküvőm, és terhes lettem, amire már öt éve vártam. Nekem végül is pozitív irányban billen a mérleg nyelve, de biztos hogy változásokat hoz a hetedik év, ill. annak többszörösei.
2009. márc. 18. 20:37

Nálam mindig az 5. év a vízválasztó..

Most van az 5. év.

20. Szanka
2009. jan. 14. 14:17
Nálam is bejött a hét év. Akkor gondoltam, hogy ebbe az emberben már megbízhatok, jöhet a baba. Most a gyermek öt éves és kettesben élünk. Apuka lelépett.
2009. jan. 13. 21:21
Nálam bejött. Az életemnek a nagy sarkpontjai mindig a 7 többszöröseire estek. De még ha nem is volt mindegyik jó, akkor is változást hozott az életembe, ami hatással volt világszemléletemre is. Azóta vagyok babonás mióta péntek 13án leestem a lépcsőn és betört a fejem. Ezek után már miért ne higgyek ebben is?!
2008. okt. 30. 17:02

Szerencsére nekünk nem jött be. Mi 8. éve vagyunk együtt, hol jóban hol rosszban, de a 7. év sem rosszabb vagy jobb mint a többi.

A gyerekvállalás miatt rossz ez az év :( , de talán az is majd alakul.

17. adri25
2008. okt. 30. 16:58
Én sem hiszek ebben a babonában,kinek mikor jönnek el a nehezebb pontok. Mi már 11 éve vagyunk együtt,és a 8-ik év volt nehézkesebb.
2008. okt. 30. 15:35

Sziasztok!

Nálam a 7 év bejött, sajnos. Év elején párom elég feszült volt és nem nagyon lehetett ebből kimozdítani. Nálam bejött a képbe egy új kolléganő és lassan szimpatikusak lettünk egymásnak. Max. egy hónap után elmondtam páromnak, hogy megtetszett valaki. Erre ő mondta, hogy érezte. A nagy dobás ezután jött számomra, hogy elmondta, csak az utóbbi időben kezdett bízni bennem. Már 7 éve vagyunk együtt, közös lakás, tervezgetés... és csak most kezd bízni bennem???? Fél év kellett hozzá, de most nagyon úgy látom, hogy elcsesztem, hogy akkor nem mondtam, hogy ha nem bízik bennem, akkor semmi értelme az egész kapcsolatnak. mostanában folyamatosan ideges vagyok, a gyomromban érzem. A párom meg idegesít ha velem van, de mindemellett nagyon szeretem, de ez nem normális így! Szerintetek?

2008. okt. 30. 11:17
Nekem ugy elment a 7 év hogy észre sem vettem,minden pozitív és negatív élmény elmaradt.
14. gabcsyka (válaszként erre: 1. - Vadszederkee)
2008. márc. 24. 04:32
Nem kell ahhoz 7 év....
2008. márc. 13. 12:24
NEKEM NAGYON BEJÖTT.
12. 30-as
2008. márc. 11. 14:00
Pont 7 éve vagyunk együtt a férjemmel!Nyárra várjuk a gyermekünket, eddig harc volt az életünk, hol anyós miatt, hol a gyerek hiánya miatt, talán rendeződik lassan minden!!
2008. márc. 11. 13:43
Tapasztalatom szerint van benne valami. Az én ex férjem is a 7. évben gondolta úgy, hogy újit egy kicsit. Újított, váltunk.
2008. márc. 11. 06:25
Hiszek benne....sajnos saját tapasztalatom is van ebben a témában. Most is erre várok, de ezúttal lányom igen kiszolgáltatott kapcsolatának "rendezését" várom ettől a bizonyos 7.évtől!!! No és az is igaz, hogy az ember szervezete is 7 évenként "megújul"!!!??? Ha ez így van akkor lányom és az én életem is kell, hogy rendeződjön!!!! (most vagyok a 63. évemben)
9. lufi
2008. márc. 7. 13:33
Mi már 10 éve vagyunk együtt, de nálunk a 7. év is olyan volt mint a többi. Szerintem nem babona függő, hogy 2 ember meddig tud boldogan egymással együtt élni. Az élet helyzetei, a körülmények hozhatják bármikor a változást.
2008. márc. 7. 13:33
Mi 98-ban házasodtunk 3 év együttjárás után.Esküvő után egy évvel szétmentünk pár hónapra,de azóta minden a legnagyobb rendben.Két gyerek,kutya,ház...
2008. márc. 7. 10:07
Nekünk 99-ben volt az esküvőnk ,előtte másfél évig jártunk.Jól megvagyunk,most próbálkozunk a harmadik babával.
2008. márc. 7. 07:08
mi az 5. évet tapossuk és most jöttek el a nehéz helyzetek de lassan túl vagyunk...:))
2008. márc. 7. 07:03
nem hiszek ebben, bármikor történhet olyan ami nehezebb... és mindig az a nehéz, amiben épp benne vagyunk..
4. gyopárka (válaszként erre: 1. - Vadszederkee)
2008. márc. 6. 17:48
túl lehet élni, de tapasztalatom szerint nem csak az első 7-ik évet kell túlélni, hanem a másodikat, harmadikat is.Tehát kb.7 évenként kerül az ember olyan helyzetbe hogy egy kicsit túl kell élni.Mi most 28 éves házasok vagyunk,mostmár talán eggyütt maradunk,és ugy néz ki túléltük,bár ez megint egy 7-ik év.Tökéletes kapcsolatban nem nagyon hiszek,mert az ember nem teljesen egyforma emiatt biztos hogy előfordulnak viták,vagy csendes alkalmazkodás van.De ettől függetlenül lehet imádni egymást és közös nevezőre jutni.Mi fiatalon a vitázósak voltunk,ma már inkább egymást óvó,csendes alkalmazkodók.
3. daroki (válaszként erre: 1. - Vadszederkee)
2008. márc. 6. 17:36
Én nem hiszek ebben.Hány házasság vagy csak élettársi kapcsolat szét megy a 7.év után.Olyat tényleg tapasztaltam a környezetemben,hogy a bűvös 7.év környékén megingott az egyik fél és laposabb lett a kapcsolat,de aztán vagy helyrejött idővel vagy még nyűglődtek egymás mellett évekig,aztán pát intettek egymásnak.
2008. márc. 6. 17:34
Van,aki 25 év után válik el társától,van,aki pont a 7.évben válik el,van,akiknél semmi sem történik egyik évben sem,és kitartanak egymás mellett.Túl lehet élni szerintem.
2008. márc. 6. 17:27
Azt szokták mondani a párkapcsolatok során aki a 7. évet túléli azok örökké együtt maradnak!Szerintetek is így van?túl lehet ezt egyáltalán élni?vagy csak a tökéletes kapcsolatokra igaz?kinek mi a tapasztalata!?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook