Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A 7 honapos lányomnak 4 foga van és szopás közben harap, járt már valaki igy, mit tegyek? fórum

A 7 honapos lányomnak 4 foga van és szopás közben harap, járt már valaki igy, mit tegyek? (beszélgetős fórum)


2009. márc. 1. 22:17
Köszi a jo tanácsokat majd kiprobálom öket
16. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 15. - Ivett78)
2009. márc. 1. 19:56
amikor szopott még az enyémnek sem kellett más műanyag,de kicsit kinyomtam a tejcsiböl bimbóvédőre és ahogy megérezte a tej izét,elfogadta,igaz csak pár napig használtuk de borzasztóan fájt és vérzett anélkül....
2009. márc. 1. 11:41

Én is azt tanácsolom, hogy próbálkozz a bimbóvédővel, ha elfogadja... Mert az én lányom soha nem vette a szájába sem a szumisüveget, sem cumit, még most a szilikonos fejű csőröspoharat sem veszi a szájába, hányingert kap tőle:(

Így én mindig kanállal adtam a vizet, teát stb.

Ez ritka, de nálad hátha beválik a bimbóvédő!!!!

És egyébként is nekem 10 hónap után alig volt tejem, és gondolom azért harapott, mert már nem jött belőle semmi, vagy csak nagyon kevés.

Rossz volt a tudat, hogy abba kell hagynom a szoptatást!!! Persze próbálkoztam a harapások ellenére is még 2 hónapig.

Remélem neked sikerül és tudod tovább szoptatni!!!!!

14. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 12. - C95c921ae7)
2009. márc. 1. 11:25
Nem mondani könnyű,de önmagában emiatt ha nincs más ok és egyébként anyukának sem nyüg akaor miért hagyná abba?Ahogy te is irtad volt megoldás nálatok is,kiegészitőnek pár napig pedig jó lehet a bimbóvédő.
2009. márc. 1. 11:23
szio! mondd neki h faj, mikor megharap es vedd ki a cicit a szajabol. Probald kitalalni az okot: lehet h jon a foga es jo erzes neki "masszirozni", v nem jon a tej elegge es azt hiszi, ha harpja goyrsabban fog jonni, v csak siman jatszik-szorakozik. Nalunk az mindig max par alkalomig tartott, goyrsan megertettek a lanyok, h nem jo nekik sem es nekem sem. Egyszer pl nagyot kiabaltam fajdalmamban es ugy megijedt a kisebbik, h nagyon sokaig nem is probalkozott ujbol harapni - meg nekem kellett megvigasztalnom Ot! :) - kolcosnosen sajnaltuk egymast
2009. márc. 1. 11:22
Könnyű mondani, hogy nehogy abbahagyd emiatt. Én mindkét gyerekem 2,5 évig szopizott. A lányom egyszer csinált ilyet, én reflexből síkítottam egyet, hiszen nagyon fáj. Ő megijedt és többet nem csinálta. Szerintem minden harapásnál erőteljesen jelezd, hogy fáj és vedd el tőle egy kicsit. Pár alkalom után érteni fogja, hogy rossz neked is, és neki is, mert abbahagyjátok.
2009. márc. 1. 10:55

Látom, más is ajánlotta már a mellbimbó védőt. A menyem az ikreket és most a picit is azzal szoptatja, így neki nem okozott problémát. Próbáld meg te is ezzel, ha másképpen nem megy. A szoptatást nehogy abbahagyd emiatt!

Jó egészséget kívánok nektek.

10. matuka77 (válaszként erre: 4. - Rhea)
2009. márc. 1. 10:41
Én is így csináltam. Neki is meg kell szoknia az új helyzetet, hogy most már óvatosabban kell szopizni, mert élesek azok a kicsi fogak. Én is kivettem a szájából és mondtam is, hogy nem szabad harapni. Egy idő után összekötötte a mondandómat, a cicikivevést és a harapást, utána már nem csinálta. pár hét amit így "kellett" elviselnem. Most 26 hónapos és még mindig szopizik néha, már elkezdte leválasztani magát.
2009. márc. 1. 10:40
bababoltban...bocsánat, csak gyorsan gépelek, emiatt sokszor rosszul, vagy lemaradnak a ragok((
2009. márc. 1. 10:40

[link]


Így néz ki, de ennél olcsóbban is kapsz bármelyik bababoltba...a babának nem lesz tőle baja, és nekem tényleg bevált anno..

7. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 5. - Bared)
2009. márc. 1. 10:39
ilyenkor tényleg jó,és egy ekkora babánál már nem ront a szopóreflexen vagy bőrkontaktuson stb
2009. márc. 1. 10:38
a harapások miatt nem hagytam volna abba...igaz volt hogy pár napig csak bimbóvédővel birtam szoptatni pedig múgy sosem hsználtam, míg nem gyógyult be a helye,de kibirtuk...nem tudok rá okosságot,abbamaradt vagy ritkult....
2009. márc. 1. 10:37
Tudsz venni a boltban szilinokból készült mellbimbóvédőt, csak ajánlani tudom...nem drága, és megfizethetetlen a hatása!
4. Rhea
2009. márc. 1. 10:36
az én fiam is pár napig harapott, de aztán leszokott. ha megharapott, kivettem a szájából a cicit, igy hamar felfogta, hogy ez neki nem lesz jó :)
2009. márc. 1. 10:34

Hajajj!Főleg ha rosszalkodni akar.Néha a szemem is belekönnyezik.De azért kitartó rászólásokkal addig eljutottunk,hogy nagyon ritkán csinálja,csak ha valamiért dilis.Amikor kijöttek a fogai,akkor nagyon sokáig érezte,hogy karistolja velük a mellbimbómat.A végére már tele volt vele tudatom.

De néhány hét alatt megtanulta fájdalom okozása nélkül csinálni.Most 9 hónapos

2009. márc. 1. 10:34
Igen, engem is harapott a kislányom, neki 10 hónaposan 8 foga volt és sajnos a harapások miatt maradt abba a szoptatás:(
2009. márc. 1. 10:22
Kis harapos a pici

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook