Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A 6 megapixeles fényképezővel szép képeket lehet készíteni? fórum

A 6 megapixeles fényképezővel szép képeket lehet készíteni? (tudásbázis kérdés)


2009. nov. 30. 06:09
Csak annyit hogy fotós vagyok hobbi fotós és hat megapixeles géppel csinálok olyan csodákat hogy csak na :) szóval lehet!
12. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 7. - Mazsola1)
2008. nov. 19. 15:28
A megapixelnek alkalmazkodni kell az érzékelőmérethez, ha nem illik hozzá akkor hiába van jó optika a kép nem lehet jó. Pld a legendás jó gép a Fuji S5500 4 megapixeles volt 1/2,7"-os érzékelőn. A harmónia miatt ma is legenda. Az a baj hogy a gyártók lépték át az észszerűségi határt mikor egyre több megapixelt tettek ugyanarra a nagyságú érzékelöre, azt a látszatot keltve mintha az volna a jobb. Növelik ész nélkül a felbontást és szoftverrel megpróbálják helyrehozni a helyrehozhatatlant. Nekem 23,5x15,7 mm-es érzékelőmön van 6 Mp most képzeld el hogy egy 1/2,5"-os érzékelő ennek a tizedrésze, területre és erre is 6 Mp tesznek. Nem a megapixeltől lesz jó a kép hanem a megfelelő területű érzékelőhöz tartozó megapixelszámtól.Ezt sajnos a gyártók sem közlik a vevővel csak kábító hazug marketingszövegeket nyomnak.
2007. dec. 27. 14:35

Sziasztok!


Nem csak, és nem elsősorban a felbontástól fögg, hogy milyen jó képet csinál. A felbontás az egyik rész, a másik a színek, fények, effélék. Hiába van neked 6 megapixeles géped, ha rossz az optikája.


Ennek viszont hobbihasználat mellett nincs jelentősége, úgyhogy igen, a 6 megapixel bőven elég, talán még sok is.

2007. dec. 27. 13:17
Naná. Az klassz!
2007. nov. 4. 16:25
Hát igen, azzal már lehet mit kezdeni.
8. 5464505f6a (válaszként erre: 7. - Mazsola1)
2007. máj. 15. 16:19
Akkor tök felesleges venned. Arra böven elég a 2 esetleg 3mp is.
7. mazsola1 (válaszként erre: 6. - Cskata)
2007. máj. 11. 21:27
Köszi a segítséget, tényleg nem értek hozzá, azért tettem fel a kérdést. Nekem csak "házi"használatra kell, a családot fényképezni.
2007. máj. 11. 18:17

attól függ, mire szeretnéd használni!

A 6 megapixel nagyon jó felbontású képeket eredményez, ami már pl. nyomdai kivitelezésre kiválóan alkalmas akár A3-as méretben is. Ha komolyan akarsz fotózással foglalkozni, akkor ez egy arra megfelelő gép lehet!

De ha csak bulikban vagy kirándulásokon szeretnél kattintgatni, max. fénykép méretben kinyomtatni vagy előhívatni, monitoron nézegetni a képeket - akkor felesleges pénzkidobás lenne egy ilyen gép megvásárlása!

Az pedig, hogy szép-e egy kép, nem feltétlenül csak a géptől, hanem sokkal inkább a fotóstól függ..:)) mennyire értessz a gépedhez, és mennyire van szemed ahhoz, hogy meglásd valamiben azt a plusszt, ami miatt olyan fotót csinálsz róla, ami utána "megszólal"..:))

5. 5464505f6a (válaszként erre: 4. - 'szti)
2007. máj. 11. 17:19
Irtam,h nagyrészét általánosságban értettem.:)
4. 'szti (válaszként erre: 2. - 5464505f6a)
2007. máj. 11. 17:06
ne harapd már le a fejét, épp azért kérdezte, hogy milyet vegyen, mert nem ért hozzá és segítséget kér :-)
3. emagdi (válaszként erre: 2. - 5464505f6a)
2007. máj. 11. 16:05

igen. igazad van. de az emberek általában lusták, és nem néznek utána annak, hogy mit vegyenek, és miért.

sőt, minél több pénze van valakinek, annál kevésbé néz utána / tanulja meg használni.

2007. máj. 11. 15:41

NEM !NEM ÉS NEM!!!! Miért nem értik meg az emberek,h nem a büvös megapixel számit!??Ill.hogy nem csak ettöl függ,hogy jó-e vagy nem egy gép!ÉS mit akarsz kezdeni 6megapixellel,most komolyan?

Öszintén szólva kicsit felidegesit,mikor látom,h ballagáson meg mittudomén hol 150ezres gépekkel kattigtanak,de azt sem tudják mi mire jó.Aztán persze lehet szidni,h ennyi pézrt miért ilyet lett ez a kép,csak ha már eszük olyan gépet venni,talán tanulják is meg kezelni! Ha nem akarják,vegyenek egyszerübb gépet.A másik amitöl kiaakadok,ha vakuznak,mint az örült 50méter távolságra,meg koncerteken... Ezt csak úgy általánosságban irtam.


Szóval nem cak az a lényeg(föleg ha nem tudod h mire jó)h minél nagyobb megapixel legyen!!!

2007. máj. 11. 15:34
A 6 megapixeles fényképezővel szép képeket lehet készíteni? Most szeretnék venni, és nem tudom elég-e, vagy minél nagyobb a MP annál szebb?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook