Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A 6 éves fiamnak le van tapadva a pöszörkéjén a bőr. Mi a teendőm? fórum

A 6 éves fiamnak le van tapadva a pöszörkéjén a bőr. Mi a teendőm? (tudásbázis kérdés)


2008. szept. 18. 21:23

Tündinek: vidd a kicsikédet a legközelebbi gyermeksebészetre, ott megnézik és el is látják, sőt még aznap meg is oldják, ha szükséges. Bár lehetséges, hogy ezt a kor már kissé késői egy sima visszahúzáshoz, lehet műteni kell. De semmi ijesztgetés ne tántorítson el, mert ha egyáltalán nem tudjátok a bőrt hátrahúzni, aláfertőződhet és ebből többa baj. Most már annyit tehettek, míg el nem juttok a dokihoz, hogy minden este a fürdővízben húzogassa magának, ott nem fájdalmas és nem érzékeny.


Kolibrinek: ti is huzogassátok a vízben a picike kukit, vagy bármit, ki hogy ismeri, és az segíteni fog, de menjetek el egy első vizsgálatra a gyermeksebészetre. Ők pontosan tudják mikor mire van szükség és nem kell idegeskedni miatta.

Vagy telefonon kérhettek tájékoztatást, hány éves korától érdemes nézetni.

2008. ápr. 6. 20:53
Mikortol kell ellenorizgetni a kukacot? Az en fiam 9honapos es a doktorno nemreg mondta, hogy szuknek tunik a bor. De es akkor mi mit csinaljunk vele? Raadasul nekem a masik doktorno azt mondta, hogy 3 eves koraig nem kell vele foglalkozni.
2008. ápr. 6. 16:27

Szia Tündi!

Nagyobbik kisfiamnak 3éves korában a sebészeten gyorsan helyrehozták ezt a kis problémát/vágás nélkül/.Otthoni kezelés után hamar,fájdalommentesen működött az a fütyi.

A most 17 hónapos kisfiamnál is hasonló letapadás van,ha nem javul a helyzet akkor már tudjuk a megoldáshoz vezető utat.

Addig is a szülőknek kíméletesen próbálgatni kell fürdetéskor hátrahúzni azt a fityuszt .

2008. ápr. 6. 15:15
A keresztfiamnak és a barátnőm kisfiának volt hasonló problémája. Mindketten gyermek orvoshoz vitték, aki egy gyors kis beavatkozással felvágta ott azt a pici letapadt bőrt. Utána pár napig kamilláázták nekik, de gyorsan rendbe jöttek.
2008. ápr. 6. 15:02
Szia! Az én fiamnak is volt ilyen probléma a fütyijével...A gyemekorvos oldotta meg anno..A kis beavatkozás után kamillázni kellett. Hamar rendbe jött. Most 16 éves,és tudomásom szerint minden ok:-))
2008. ápr. 6. 15:02

Szia Tünde!


Már el kellett volna vinned sztem sebészetre. Az én fiamnak 3,5 évesen volt a műtétje, nagyon jól viselte. Azt mondják, hoy 3 éves korig lehet vele várni, utána már műtét indokolt.

5. 2577cdcc12 (válaszként erre: 4. - Tünde1)
2008. ápr. 6. 14:59
Én is arra gondoltam, de még életemben nem hallottam ezt a szót. Nekünk is volt ilyen probléma, a szomszédasszonyom egyszerűen a saját fiánál lefogta a gyereket, és visszarántotta neki. Na én erre nem voltam képes, úgyhogy mikor műtötték a fiamat mással megkértem az orvost, hogy mikor el van altatva, legyen olyan jó és csinálja meg neki. Egyébként nekünk a körzeti orvos azt mondta, hogy majd kinövi. Nem nőtte ki, és minél tovább vársz, a dolog annál fájdalmasabb, és emlékezetesebb. Vidd el egy sebészhez, ő majd megcsinálja.
4. Tünde1 (válaszként erre: 3. - 2577cdcc12)
2008. ápr. 6. 14:45
A kis kukija. Igy már érted?
2008. ápr. 6. 14:44
Mi az a pöszörke?
2008. ápr. 6. 14:30
Várok olyan válaszokat , akik hasonló cipőben járták már? A kezelés fájdalmas? Milyen szakorvoshoz kell fordulnom? Vagy idővel megoldodik nála ez a prodléma.Segitsetek.
2008. ápr. 6. 14:28
A 6 éves fiamnak le van tapadva a pöszörkéjén a bőr. Mi a teendőm?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook