Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A 40 kg fogyás pusztán elhatározás kérdése volt fórum

A 40 kg fogyás pusztán elhatározás kérdése volt (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A 40 kg fogyás pusztán elhatározás kérdése volt

1 2
2017. máj. 20. 10:47

. hogy oké. Iszonyat adagokat bírt edzeni, egy mukk nélkül. Nagyon formásra is fogyott. Szóval az edzés nagyon fontos, az a mondat, hogy "de én nem szeretek sportolni', jobb ha nem létezik.


Mindenki számára lehet találni megfelelő mozgásformát.

2017. máj. 20. 10:44

És ezen a szinten nincs mit számon kérni vagy tanácsolni. Úgy küzd mindenki, ahogy neki a fegyver kézre áll. Ha nem eszik 12 után, akkor nem eszik és slussz.

Aki hasonló túlsúlytól szabadult meg, az biztosan nem szól, mert tudja, min megy át a másik.


Igaz, épp tegnap volt egy történet. Volt sportoló hízott meg a duplájára, és leadta a felesleget. Mivel neki nem volt olyan edzésadag, amire rá ne bólintott volna, h

2017. máj. 20. 10:37
A 800 Kcal-diétát, a lehetőségek szerint végezhető mozgással együtt. Ugyanakkor nagyon kell ügyelni a szükséges vitamin- és ásványi anyagbevitelre is.
55. Guruljka (válaszként erre: 48. - Bianka159)
2017. máj. 20. 10:36

A fórumcím kicsit azt sugallja, hogy elég csak elhatározni, és megy magától, lelki alapon.


A hsz-odból látni, hogy kemény elhatározás és következetes diéta is van mögötte.


Itthon ülő vagyok, látom a témába vágó filmeket. Nagyobb túlsúly esetén nem lehet kisebb korlátozással járó diétákkal boldogulni. Még otthonra is előírja az orvos a 800 k

2017. máj. 19. 23:00
Jó... a 12:00 utáni nem evést átugrom :D
2017. máj. 19. 22:58
Na Végre! Ilyen storykat jó olvasni a rengeteg fogyókúrás csodaszer reklám közt :) Elismerésre méltó emberi tulajdonság, ha valaki tud változtatni, és ennyire kitartó. Emellett biztos sokakat motiválsz is, gratuláció! :)
52. JJutka
2017. febr. 22. 19:24

Ugyes vagy...ezt igy kell !

Hasonlo eset vagyok...csak en nem mentem fel a kg-al annyira...20 kg plusz volt.

Igenis mukodik - ahogyan te belevagtal az pont jo volt.

Gratulalok !!!

P.S.

Nalam a torna is jol mukodik...foleg a sulyokkal..nagyon csini alakot tudsz kiformalni ujra...csak kitartás kell...a kor az nem szamit !!!

2017. febr. 6. 06:48

A negatív kritikákat engedd el nyugottan a füled mellett.Nekem is lánykoromban tökéletesen működött az,h délelőtt tejeskávéztam,délben húst ettem magában vagy zöldséggel,délután már vagy semmit vagy kis szalámit,vagdaltat.Reggel-este 40 percet stepiztem és így két hónap alatt 10 kg-t fogytam,amiből két kiló jött vissza 5 éven keresztül.A testem feszes volt,ami a torna elhagyása után is megmaradt.Miután kiköltöztem külföldre,és megszületett a lánykám ez már nem volt jó módszer,ekkor sok próbálkozás után találtam rá a ketogén étrendre,ami szuperük működik,ha betartjuk a játékszabályokat és még éhezni se kell.Jelen pillanatban 7 kg minusz,négy hónap alatt,mert család mellett nagyobb a bűnözési arány.

Az egésszel csak annyit akartam írni,h mindenkinél megvan a módszer,minden test más,mindenki másra esküszik,de a lényeg a kitartáson és elszántságon volt ebben a cikkben,ne csak olvassunk,értelmezzük is az adott szöveget.Lássuk meg a segítő szándékot!Nagyon köszönöm a cikket,igazán inspiráló,ösztönzőleg hatott rám! :-)

50. Bianka159 (válaszként erre: 24. - Betsabé)
2017. jan. 23. 15:50

Szia,


A bőrőm "szépen" visszahúzodott. Azt nem mondom, hogy tökéletes, de sehol nem kéne megoperálni és gusztustalan sem vagyok :) Egy két helyen olyan mintha narancs bőr lenne, de az elég sok embernek van aki nem fogyott le drasztikusan. Biztosan bőr tipostól is függ. Nekem elég zsíros fagyús a bőrőm ezért lehet, hogy rugalmassabb volt. Vagy, mert relative magas vagyok (175 cm) több helyem volt, hogy a zsír raktározódjon. Nem tudom ebben nem merek semmit mondani.

49. Bianka159 (válaszként erre: 46. - Ramcsika)
2017. jan. 23. 15:40
Nagyon szépen köszönöm :)
48. Bianka159 (válaszként erre: 32. - Pasionella)
2017. jan. 23. 15:39

Most őszínte leszek. Kicsit kezdem unni, hogy folyamatosan arról ír a kommentelők nagy része, hogy az én módszerem mennyire nem jó és egyebek. Nem kezdtem el leírni a cikkben az előzményeket, mert nem gondoltam, hogy ez volna a lényeg, de szeretnék mindekit aki úgy gondolja, hogy milyen egészségtelen módón fogytam le felvilágosítani:


Minden létező módszert megpróbáltam, de nem jött be egy sem, mert nem volt akarat erőm. Szégyem vagy sem, de egy kis finomság láttán minden szép reményem gondolatom elszált. És mielőtt valaki megkédezi, hogy miért nem mozogtam szeretném előre leszögezni, hogy miután 20 kilót már elhagytam naponta futottam 4-5 kilométert egy kedves barátommal. Mivel eleve sport ember voltam nem volt nehéz izomzatot építeni.


Szóval a lényeg a "pusztán" szóban, hogy igen kedves kritikusok tényleg csak pusztán elhatározás kérdése. Egyszer sem írtam sehol sem, hogy csináld utánnam. A lényeg az akaratban volt, hogy esetleg mi motiválhat ebben. Mindenki úgy érje el a célját, ahogy neki a legjobb.



Aki pedig a jojo effektus mellet érvelt: Tudomásul kell venni, hogy ha valaki hizékony, akkor azért mert lefogyott, nem kezdhet el újra egészségtelenül enni, mert "pillanatnyilag" jól néz ki. Igen vissza fogsz hízni méghozzá durván ha nem vigyázol. És koplalni sem kell ezt is írtam egy kommentben, de igen áldozatokat kell hozzni. Egy alma vagy egy csomag csipsz? Ezt te döntsd el.

47. 3aa914ed63 (válaszként erre: 45. - Egypt)
2017. jan. 17. 13:48
Így igaz, én sem híztam egyik gyerekkel sem.
2017. jan. 17. 12:10
Gratulálok! A babához nagyon sok örömöt, egészséget, a diétádhoz további kitartást kívánok Neked!
45. egypt (válaszként erre: 12. - Lapbarna)
2017. jan. 16. 21:50
Ez erős túlzás. Én egyik gyerekemmel sem híztam egy dekát sem, úgy értem, szülés után egy héttel ugyanannyi kiló voltam, mint mielőtt terhes lettem. És nagyon sok ismerősöm van, akik hasonlóképp voltak.
44. gribedli*** (válaszként erre: 43. - 12d083b51b)
2017. jan. 16. 10:46
Ordenáré??? Hol volt ordenáré? Meg ke sem ordítottalak, csak annyit írtam, hogy ez egy tévhit a gyomorfekélyrôl.
43. 12d083b51b (válaszként erre: 35. - Gribedli***)
2017. jan. 16. 08:52

Bocsánat!

Nem szoktam károgni! Csak azt akartam jelezni, hogy amikor olyan munkahelyem volt, hogy nem volt meg a lehetőség, hogy rendszeres időpontokban egyek, nálam bizony elég gyorsan jelentkezett a gyomorfájás, a gyomorgörcs és egyéb panaszok.

Ha az nem egy kezdődő gyomorfekély jele volt, hanem valami másé, akkor sem volt egészséges!


Teljesen felesleges a másikat ilyen ordenáré kifejezésekkel leordítani, amikor saját szavaival próbálja jelezni, hogy vannak dolgok, amelyek nem használnak az egészségnek!

42. Katus73 (válaszként erre: 41. - Guruljka)
2017. jan. 15. 20:16
Bizony, a jó kis éjféli vacsorák. Olyan is volt, főleg ha ébren várt a férjem. 😃
2017. jan. 15. 19:35

Éjszakás műszakban egészen másképpen működtem, akkor még az sem működött, ha a felkelés időpontjához akartam viszonyítani.

Délutánosból éjfélre értem haza, sokszor olyankor várt a férjem meleg étellel. Ha fáradt voltam is, megbántani a világért nem akartam, általában az lett a vége, hogy jóízűen megettem a vacsorát.

40. Katus73 (válaszként erre: 38. - Jucika33)
2017. jan. 15. 15:22
A meghatározott időpontokban evés biztos jó, annak aki meg tudja oldani. Én 3 műszakban dolgozom és ha kezdem az éjszakát az elsőnél a napom kb. 9-től másnap reggel 7-ig tart. Bizony van hogy hajnal 2-kor is eszek. A délutános róla meg jobb nem is beszélni. Szünet fél 5, 5 körül van. Olyankor még sokszor nem vagyok éhes, max. valami gyümölcs. Aztán este 10 körül vacsi. Tudom nem a legjobb, de egyenlőre így is működik. 😃
2017. jan. 15. 15:11

Én nem tudnék ilyen módszert követni. Már a korlátozás puszta tudatától ellenkezhetnékem van. Én arra tudok figyelni, hogy akkor egyek amikor tényleg éhes vagyok, és ne gusztusból (mert van itthon, és piszkálja a fantáziámat), de hogy azért egyek,mert mondjuk fél négy van, az nekem elképzelhetetlen. Hogy hányszor eszem egy nap, az teljesen esetleges. Még az időjárástól is függ talán. Szerintem ez egyéni dolog, és nem lehet mindenkire érvényes szabálynak tekinteni. Nem is kellene törekedni erre, az a legjobb, ha mindenki maga figyeli meg, hogyan esik jól. Mert ha nem esik jól az evés, akkor már eleve el van az egész rontva.


Igaz, amikor kemény fizikai munkát végeztem, akkor adott időben ettem, de azért, mert délig nem tudtam volna enni, és egy bizonyos időben érkeztem reggel a villamosmegállóban levő büféhez. Sokszor a munka határozza meg az időpontokat.

2017. jan. 15. 15:00
Ez a bizonyos időpontokban evés nekem is bevált. Én úgy csináltam, hogy naponta ötször ettem és a saját normál bioritmusomhoz igazítva határoztam el, hogy hánykor lehet melyik érkezést elvégezni.. A vacsora fél öt és öt között zajlott. De ez kb. tartható normál körülmények között is nekem, mert én egyébként sem kívánok késő este enni. Aki viszont éjszaka ébren van sokáig, az szerintem beiktathat egy késő esti vacsorát. Már kétszer végigcsináltam és mindkét esetben jól működött. (azért kétszer, mert közben született a második gyerekem, és újra elgömbölyödtem). Ha valaki érzi, hogy neki ez így egészséges és működik, biztosan nem lesz tőle beteg.
37. gribedli*** (válaszként erre: 36. - 12d083b51b)
2017. jan. 13. 17:50
De te ezt teszed! Nézz utána, hogy mitől lesz a gyomorfekély, mielőtt elhintesz ilyen gyöngyszemeket!
36. 12d083b51b (válaszként erre: 35. - Gribedli***)
2017. jan. 13. 17:04
Egyetértek! Ne károgjuk tele... ahogyan írod!
35. gribedli*** (válaszként erre: 34. - 12d083b51b)
2017. jan. 13. 16:55

Szeretnék erre rácáfolni. A gyomkrfekélynek semmi köze a koplaláshoz.


Az elsődleges oka egy baktérium (helicobacter), vagyis egy fertőzés tehát köze nincs az elfogyasztott kajamennyiséghez, vagy hogy hányszor eszel.


Másodsorban pedig a cigi, az alkohol és bizonyos gyógyszerek szedése okozzák (pl fájdalomcsillapítók), illetve ezek hajlamosítanak. Szóval nincs semmi köze a kajához, az étkezések számához.


Más kérdés, hogy az emberek egyből azt gondolják, hogy ha egy kicsit is korog a gyomruk, az milyen cudar fekélyt okoz, pedig nem, illetve egy rakás ember refluxos, ami megint nem okoz gyomorfekélyt, hanem a nyelőcső maródik ki, de erről is mindenki a gyomorfekélyre asszociál. A reflux pedig szintén jobban függ a dohányzástól, szénsavas italoktól, alkoholtól, nem maga az okoz refluxot, ha valaki ritkán eszik. Lehet rossz testtartástól is, vagy születési rendellenesség, mindenesetre a reflux sem okoz gyomorfekélyt.


Mondom ezt úgy, hogy én is napi többször eszem, mert így szoktam meg, és ilyen vagyok, de ne károgjuk már tele a topikot tévhitekkel.

34. 12d083b51b (válaszként erre: 32. - Pasionella)
2017. jan. 13. 16:37

"A módszer jó, az intenzitást mindenki maga határozza meg. Én is a lassan, de biztosan elv híve vagyok, lennék..."


A módszer = együnk kevesebbet

Az intenzitás = hogy ezt mennyire keményen határozza, szabja meg magának... az már az illetőtől függ

Én a lassan, de biztosan elv híve vagyok = nem fogok drasztikus kaja-megvonásba kezdeni, hogy utána gyomorfekély és hasonló panaszok keletkezzenek belőle

2017. jan. 13. 16:22
nem olvastam, de ebben a ciimben a "pusztan" szo a kedvencem
32. Pasionella (válaszként erre: 7. - 12d083b51b)
2017. jan. 13. 15:12

A modszer nem jo...szerencsere neki nem lettek tole testi problemai...

En koplaltam nagyon sok evvel ezelott egy nyaron, 16utan semmi...tizen kilot fogytam ami a kovetkezo evben duplan visszajott...

31. Pasionella (válaszként erre: 5. - 12d083b51b)
2017. jan. 13. 15:09

Bocsi megakadtam a testet-lelket kinzo napi edzesen...

Megkerdezhetem miert gondolod igy?

En is utaltam mozogni...addig mig meg nem talaltam a szamomra tokeletes edzesformat, lehet nalad is ez lenne a kulcs...

En magam se gondoltam volna hogy barmikor is megszeretem a mozgast de elkezdtem jarni konditerembe, mar tobb mint feleve es imadom, testet-lelket melengeto egyarant...tenyleg :-)

Imadom az edzes utani faradtsagot es a lelki kielegulest, hogy tettem magamert :-)

Csak javaslatnak szanom hogy keresgelj neked mi lehet jo...

Sosem gondoltam volna hogy en olyannyira.megszeretem a mozgast hogyha x napig nem jutok le a terembe akkor elkezd hianyozni :-)

2017. jan. 13. 11:07

Bianka, megkérdezhetem, hogy mit sportoltál versenyszerűen gyerekkorodban? Nem gondoltál arra, hogy újra csinálhatnád? Az izmaid biztos emlékeznek:)


Ha a poci engedi, természetesen.

29. 3aa914ed63 (válaszként erre: 26. - Arón1)
2017. jan. 13. 10:48
Vannak bizonyos tények, melyeket nem cáfolnak meg a nagyon sok másképpen cselekvő emberek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook