Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A 3 fehér méreg: só, cukor, liszt fórum

A 3 fehér méreg: só, cukor, liszt (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A 3 fehér méreg: só, cukor, liszt

1 2
14. 27525d0da6 (válaszként erre: 11. - Pirosalma)
2007. dec. 17. 17:06
Igen,ebben egyetértek veled.Nem szabad a szénhidrátot a szervezettől teljesen megvonni,de vannak jó és rossz szénhidrátok,és ezeket kell megválogatni!
13. Pirosalma (válaszként erre: 10. - Pirosalma)
2007. dec. 17. 17:06
Az étrend mellett nagy, túl nagy szerepük van egyéb, szociális, pszichés hatásoknak. Ezeket a problémákat a görcsösen megreformált (túlreformált) étrend sem oldja meg, és az esetek nagy részében ezek is szerepet játszanak a túlsúly kialakulásában (az elhízás multifaktoriális betegség:-/).
12. Pirosalma (válaszként erre: 10. - Pirosalma)
2007. dec. 17. 16:57
Egyébként igazad van abban, amit írtál:-)))
11. Pirosalma (válaszként erre: 9. - Pirosalma)
2007. dec. 17. 16:57

Bocs, a szia lemaradt:-)

Úgyhogy: Szia!:-)


Szóval abban a könyvben van 1-2 butaság. Annyi igaz mindebből, hogy érdemes megreformálnia az embernek az étrendjét, fehér liszt helyett teljes őrlésű, cukor helyett méz, édesítőszer (bár ezt mind jól tudjátok), és igen, időnként finomlisztet és cukrot is ehet az ember (nem kell ódzkodni tőlük, de persze különösebben barátkozni sem kötelező:-).

És persze mozgás, kinek-kinek az egészségi állapotának megfelelő.

10. Pirosalma (válaszként erre: 7. - 0c97fbb607)
2007. dec. 17. 16:53

Az elhízást nagyon leegyszerűsítik sokan, úgy látom, te is.

Nem arról van szó, hogy egész nap cukrot és fehér lisztet kellene enni, csupán nem kellene köpködni, és egy-egy élelmiszert, élelmianyagot bűnösnek kikiáltani.

9. Pirosalma (válaszként erre: 8. - 27525d0da6)
2007. dec. 17. 16:51
Nem, sajnos, de van 1-2 dolog, ami még nekem is feltűnik.
8. 27525d0da6 (válaszként erre: 5. - Pirosalma)
2007. dec. 17. 09:21
Ennyire vágod a témát?
7. 0c97fbb607 (válaszként erre: 6. - Pirosalma)
2007. dec. 17. 08:51

Igazad van.

Amíg 40-50 évig is elélnek emberek többszáz kiló felesleggel,mozdulatlanul,addig nem nevezném méregnek,ahoz túl lassan hat:)))))

2007. dec. 17. 08:36
Minden méreg, ha túl sokat eszel, iszol belőle. Ésszerű mennyiségben a cukor, liszt, só (gondolom, a konyhasóra gondolnak) sem az, nem kellene ezt a témát felfújni.
5. Pirosalma (válaszként erre: 4. - 27525d0da6)
2007. dec. 17. 08:35
Na, az az a könyv, amit végképp nem szabad elolvasni. Tele van csúsztatásokkal és szakmai tévedésekkel.
2007. dec. 17. 06:47

Akit érdekel a téma,van a cukor káros hatásairól egy nagyon jó könyv:


William Dufty: Cukor blues!

2007. febr. 3. 11:46
Ílyen Cikket a 3 fehér méregről már én is feltettem (tavaly októberben)! Csak kicsikét máshogyan!
2007. febr. 3. 10:42

Azzal, hogy a cukor és a fehérliszt méreg, egyetértek. De, hogy a só is az lenne, már vannak kételyeim. Lehet, hogy csak rossz szokás, de én szeretem, ha aminek sósnak kell lennie, az sós is.

Akit jobban érdek a sófogyasztás hatása olvassa el: [link]

1. Hoxa
2007. febr. 2. 20:21
Vajon mennyien tudjuk, hogy a táplálékunk hatással van a közérzetünkre, kedélyállapotunkra és az erőnlétünkre is?

Tehát étkezési szokásaink nemcsak a testalkatunkat, de az életünk minden mozzanatát is befolyásolják.

A normális testsúly eléréséhez egyetlen út vezet: ha megtanuljuk, hogy mely létfontosságú alapanyagra van szüksége a szervezetünknek, és mely káros anyagokra nincs. Így biztosan semmilyen csodadiétára nem lesz szükségünk, hogy karban tartsuk vonalainkat, sőt mindemellett több energiát és lendületet is szerezhetünk magunknak.

Ugrás a teljes írásra: A 3 fehér méreg: só, cukor, liszt
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook