Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A 15 éves lányom hazaállított 3 lyukkal a fülében. Ezeket a "szakembereket" nem szabályozza semmi? Pl. szülői engedély, vagy valami más? fórum

A 15 éves lányom hazaállított 3 lyukkal a fülében. Ezeket a "szakembereket" nem szabályozza semmi? Pl. szülői engedély, vagy valami más? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
30. **Rita** (válaszként erre: 28. - Szürkebarát)
2008. nov. 27. 12:51

ez a normális reakció

ez nem egy tetoválás, ez csak egy lyuk ami benő

29. b9662b68b3 (válaszként erre: 23. - Hotdog68)
2008. nov. 27. 12:51

Miért?Megengedted volna?

Nézd, nem véletlen csinálta, tudta hogy ha szól leordítod a fejét.Kicsit megértőbb is lehetsz vele szemben, mert ha ilyen kis dologban frászol, és titokban csinálja, akkor ha nagyobb dolog lesz , akkor az még rosszabbhoz is vezethet.

28. Szürkebarát (válaszként erre: 16. - 392e80b889)
2008. nov. 27. 12:50
Én is 15 körül voltam, amikor 2 lyukat csináltattam a fülembe, és én is tartottam attól, hogy mit mondanak a szüleim, de egész jól reagáltak. Kicsit ingatták a fejüket, megkérdezték, hogy nekem tetszik-e, ha igen, akkor hordjam. Hálás voltam nekik ezért a hozzáállásért.
27. **Rita** (válaszként erre: 23. - Hotdog68)
2008. nov. 27. 12:49
semmit :)
26. 392e80b889 (válaszként erre: 19. - Borbelya)
2008. nov. 27. 12:49
pontosan igy van,nekem például a szuleim nem vertek meg ezért de kinyilvánitották nemtetszésuket a dolog iránt.mindketten pedagogusok értenek a gyerekekhez és talán ezért is érték el azt hogy nem voltam valami nagy lázado.sokmindent megengedtek de én ezt nem használtam ki .pont azért mert ha valamit szabad az már nem olyan érdekes mintha azt a valamit tiltanák:))
25. **Rita** (válaszként erre: 13. - Hotdog68)
2008. nov. 27. 12:49

Nem értelek.Ha a fülébe nem csak a "megszokott" két lyuk van attól még nem csúnyították el, ráadásul ha megunja benő, nem lesz nyoma

Ha így "hisztizel" neki is akkor legközelebb márcsak azért is betetet egy igazi piercinget csak olyan helyre ahol nem látod

2008. nov. 27. 12:49

juk=lyuk.

Bocsi.

2008. nov. 27. 12:49
Azt mondta reggel az apjának, azért nem szólt előtte, mert úgy sem engednénk meg. Na, ehhez mit szóltok?
22. borbelya (válaszként erre: 20. - Hotdog68)
2008. nov. 27. 12:48
Teljesen beleéltem magad a helyzetedbe, tényleg ne idegeskedj, inkább beszélgess vele sokat, hogy legközelebb előbb tudjál róla :)
21. b9662b68b3 (válaszként erre: 13. - Hotdog68)
2008. nov. 27. 12:46

Szia!

Szerintem hagyjad. Max csak kérdezd meg tőle,hogy miért rakatott bele még jukat a fülébe.Ez nem egy nagy dolog, viszont az már nagyobb, hogy titokba csinálta. Lehet hogy tart tőled?

Egyébként meg ha belegondolsz,Te is voltál fiatal.És akkor vajon minden dologban kikérted a szülő véleményét?Gondolom nem.Mint ahogy Én sem.Akkor meg nem lehet elvárni a gyerektől sem..

2008. nov. 27. 12:46
és nagyon köszönöm a válaszaitokat, hogy megpróbáltok nyugtatni.....
19. borbelya (válaszként erre: 17. - Hotdog68)
2008. nov. 27. 12:46
Most olvastam erről...ez teljesen normális, ez a jelenség a kamszkorban jelenik meg, és minél jobban tiltod bármi elől is, annál többet ártasz magadnak.
18. borbelya (válaszként erre: 13. - Hotdog68)
2008. nov. 27. 12:45
Mert kamaszodik, és lázad. Semmi esetre ne üsd meg, hanem inkább beszéld meg vele, kérdezd meg hogy hol csináltatta, aztán intézd el magad.
2008. nov. 27. 12:45
Jó lenne most egy okos ember aki megmondja, hogy ilyen kétes helyzetekben mi vezet jobban a arra, hogy megértsék a gyerkek, hogy a szülő jót akar nekik. Azt hiszik azért mondjuk, hogy ne csinálja, hogy kötekedjünk velük...
2008. nov. 27. 12:44
sztem sok tini megcsinálja ezt,keresi onmagát,szeretne valami változást a kulsején..stb.majd átmegy rajta ez a hullám,sztem a fulátlovés még nem olyan nagy dolog.szép is tud lenni:) én is 15 voltam mikor átlovettem a fulem,aztán az orromba is kerult piercing,persze eloszor telefonon mondtam meg anyuéknak,enyhén ki voltak akadva.de aztán beletorodtek mert nem gusztustalan rajtam hanem épphogy ékszerezi az arcom.azota már ki akartam venni és anyu volt az aki azt mondta: "minek akarod kivenni,jol áll" :D
15. pemete
2008. nov. 27. 12:43
Szerintem ne bántsd érte, inkább ülj le vele beszélni, kérdezd meg, hogy ez miért kellett. Meg mondd el neki, hogy ezek a lyukak látszani fognak akkor is, ha már nem akarja hogy ott legyenek, és mindenhol megmarad a helyük,stb,stb.
14. Szürkebarát (válaszként erre: 11. - Hotdog68)
2008. nov. 27. 12:42

Hát ha még csak az orrába. Legjobb lesz, ha levetkőzteted a kiscsajt!

Nyugi!;)

2008. nov. 27. 12:41
ma reggel derült ki , az apja vette észre amikor vitte suliba. Szerintetek mit tegyek ha hazajön. Megpofozzam, mérges legyek, vagy örüljek, hogy csak a fülébe? csak félő, hogy mire beszélik rá a barátok ezután a gyönyörü arcú lányomat, Aki egyébként, okos, szép csinos. Erre miért volt szüksége??
2008. nov. 27. 12:38
Ezt 15 évesen, én is megcsináltam. Most vagyok 30, de nem lettem drogos, és semmilyen idióta stílust nem vettem fel. A fülbevalóim is diszkrét kis pöttyök voltak, nekem tetszettek. Na persze, ha az orrában, a nyelvén vagy a szája alatt lenne megérteném, hogy megijedsz.
2008. nov. 27. 12:37
Ha valaki tud valami biztosat, hogy milyen szbály van erre, kérlek benneteket, írjátok meg. Kedvem lenne beolvasni annak a tetűnek, aki egy meggondolatlan tinit életre elcsúfít. mert ha a fülébe betette, berakná az orrába is...
2008. nov. 27. 12:36
Sajnos semmi szabály nincs rá, hogy mi az a korosztály ami alatt tilos dolgozniuk.Még szerintem örülj neki, hogy csak a fülébe furatott lyukat.Most a tetoválások mennek nagyon, én attól féltem majd a fiamat.Igaz még csak 12 éves,de néha már nagyon nagy fiúnak érzi magát.
2008. nov. 27. 12:35
A tetováláshoz viszont tudom, hogy szoktak kérni, már a normélis szalonokban. Ezekszerint a piercingre ez nem vonatkozik:(
2008. nov. 27. 12:35

de jó, hogy nincs lányom:-))

Lehet, hogy kricat ajánlása szerint járnék el:-D


Na jó, viccet félretéve, tényleg húzós ez a dolog. Valószínűleg én sem engedném a gyerekemnek. De ugye valahonnan volt rá pénze:-O

Na és a lyukkészítő nem fogja számon kérni, hogy honnan és azt sem hány éves. Sok mai tinédzser kinéz 20-nak is:-S

Bocsi, nem általánosítás, nem ismerem a lányodat.

2008. nov. 27. 12:34
akár 8 éves is bemehet, ha éppen tetszik neki és arra jár, hogy szeretne egy csillogó valamit az orrába, akkor megteszik? csak pénz kérdése az egész?
2008. nov. 27. 12:34
Elvileg kéne, hogy szülői engedélyt kérjenek, de a füllyukasztához szerintem nem szoktak, mert az nem visszafordíthatatlan dolog. Az benő ha nem rak bele fülbevalót. De utána kéne járni, és lehet, hogy meg lehetne szorongatni őket, hogy máskor ne csináljanak csak úgy a szülő tudta nélkül mindenféle lyukakat egy 15 éves gyerekbe.
2008. nov. 27. 12:34
semmi nem szabályozza...még az intimpiercinget se...:)
2008. nov. 27. 12:33
hát sajnos nem... az az igazság, ha szép fülbevalót rak bele, az tényleg szép. de ha mindenféle szegecshez hasonlót... az már nem szép.
2008. nov. 27. 12:32
Sajonos profitorientált világban élünk...szerintem semmi nem szabályozza ezt.
2008. nov. 27. 12:32
én 14 évesen lövettem a fülembe plusz lukat, és nem kérdeztek semmit, csak lőtték... Gondolják, majd anyuka otthon kitépi ha nem tetszik, és benől a luk .-)
2008. nov. 27. 12:31
A 15 éves lányom hazaállított 3 lyukkal a fülében. Ezeket a "szakembereket" nem szabályozza semmi? pl. szülői engedély, vagy valami más?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook