Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A 15 éves lányom hazaállított 3 lyukkal a fülében. Ezeket a "szakembereket" nem szabályozza semmi? Pl. szülői engedély, vagy valami más? fórum

A 15 éves lányom hazaállított 3 lyukkal a fülében. Ezeket a "szakembereket" nem szabályozza semmi? Pl. szülői engedély, vagy valami más? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
60. e642ac5487 (válaszként erre: 57. - E642ac5487)
2008. nov. 27. 13:09
Jajjj...nem nem engedném a piercinget 16év alatt, csak nem engedném szülő nélkül...
59. e642ac5487 (válaszként erre: 56. - Kenzol)
2008. nov. 27. 13:08
Nagyon igazad van...ha nem megfelelő ember csinálja baj is lehet belőle...inkább tudj róla hogy segíthess neki, minthogy még tapasztalatlanul menjen bele bármibe...
58. **Rita** (válaszként erre: 47. - Hotdog68)
2008. nov. 27. 13:07
mi se violtunk különbek, csak akkor még nem volt divat a sok fülbevaló
2008. nov. 27. 13:07

Szerintem nem gond a fülbevaló...ezen ne akadj ki!


Nekem 14éves koromban lőttek még 2 fülbevalót a fülembe(apuval mentem)...aztán 2évre rá, már magamba megint csináltattam 2-t :)


Most 6db van összesen, fülenként 3 és nagyon szép :)


Nem szegecses, hanem szép köves az összes és nagyon jól mutat...


Szerintem ez nem olyan nagy dolog, főleg egy 15éves lánynál. Gondolom már középiskolás...tini :)


Biztosan azért nem kérdezte meg, mert tudta hogy úgysem engeded meg neki...


Ehhez nem hiszem hogy bármilyen szülői beleegyezésre lenne szükség...


Más dolog a piercing, lehet hogy azt 16év alatt nem engedném, bár azon én csak akkor akadnék ki ha arcba csináltatná a gyerekem...


Legyél barátja a lányodnak, beszélj meg vele mindent és nem fog a tudtod nélkül hazaállítani semmivel :)

56. kenzol
2008. nov. 27. 13:06
Hát én előre mentem a dolgoknak, a lányom 6. éves és az egyik fülébe már 2 fülbevaló van,nem lett több tőle, de tetszett neki:) Én úgy vagyok az ilyen dolgokkal, hogy inkább kérjen Tőlem 14 évesen akár köldök piercinget, aztán megbeszéljük a dolgokat, mint elmenjen titokban valami kontárhoz, aztán összeszedjen valami hepatitist.
2008. nov. 27. 13:06

Én 13 évesen lövettem át a fülem, a szüleim egy rossz szót se szóltak. Nem is jött utána a többi piercing és tetoválás sem.


Szerintem ezt nem kellene túl reagálnod. Csak egy lyuk, nincs ezzel baj, már 15 éves, próbáld meg kicsit felnőttként kezelni, könnyebb lesz.

54. Holly (válaszként erre: 50. - Hotdog68)
2008. nov. 27. 13:05
Próbáld meg egyenrangúként kezelni. Ha te felajánlod, hogy figyelmesen meghallgatod, akármiről is legyen szó (anélkül, hogy közbevágnál, kiabálnál, kiakadnál, kioktatnál, cinikus lennél és tényleg figyelnél arra amit mond) akkor biztosan ő is végig fog hallgatni. Pláne, ha tudja, hogy te csak a saját nézőpontodat akarod elmondani, és egy nem az "ukász" ettől még dönthet úgy ahogy ő szeretne.
53. 874eb11dfd (válaszként erre: 48. - B9662b68b3)
2008. nov. 27. 13:04

hátöö, erre én csak annyit tudok mondani,hogy pl anyámék mindig nagy társasággal mentek el bárhova, és mindig együtt mentek el haza.. Anyuéknál nem volt az a veszély,hogy beviszik egy erdőbe,és kinyirják..

Nem volt se tetoválás, se piercing, és nem 12 éves korban lettek szülők..

Azért totál mások a mostani fiatalok .. SZERINTEM..

2008. nov. 27. 13:04
És ez mért baj? Örülj neki, hogy nem drogozik. Az ő külseje, majd rájön, vagy kinövi. A lukak meg összeforrnak. A tetkó az más tészta lenne...
51. hotdog68 (válaszként erre: 49. - 874eb11dfd)
2008. nov. 27. 13:03
most gyilkolták meg pontosan azt a szegény 15 vagy 14 éves lányt is...pont mutattam neki tegnap a cikket....
50. hotdog68 (válaszként erre: 45. - Holly)
2008. nov. 27. 13:02
a lányom határozott karakter....nagyon nehéz 3 éve hatni rá......kicsi korában sem tiltottam semmit. elmondtam a jó példát és elmondtam a rosszat. ha azt csinálja akkor mi lesz a következménye stb....mindig jól döntött.....de most már nem nagyon hallgat végig sem....
49. 874eb11dfd (válaszként erre: 47. - Hotdog68)
2008. nov. 27. 13:01

hát igen, biztos nem könnyű :) Fú, nem lennék a helyetekben :)

Engem még discoba se engedtek el, fú de utáltam érte anyuékat..mostmár megértem miért nem engedtek..csak híreket kell nézni.. De hát minden tini azt hiszi,hogy meg tudja védeni magát.. :S

48. b9662b68b3 (válaszként erre: 47. - Hotdog68)
2008. nov. 27. 13:01
Dehogynem olyanok, csak mi , szülők hajlamosak vagyunk elfelejteni azt, hogy milyenek voltunk,amikor mi voltunk gyerekek.Semmivel sem voltunk különbek
47. hotdog68 (válaszként erre: 43. - Szürkebarát)
2008. nov. 27. 12:59
már felkészültem, 3 éve kamaszodunk már.....nagyon nehéz. ezek a 15 évesek nem olyanok mint mi voltunk....jól át kell gondolni, hogy hol engedsz és hol nem...., mert ugye azt sem szeretnénk, hogy csavargó legyen, de éljen is azért.....nagyon nehéz
46. 874eb11dfd (válaszként erre: 44. - Huszka)
2008. nov. 27. 12:58
na igen :D :D
45. Holly
2008. nov. 27. 12:57

Nekem is volt 9 lyuk a fülemben, amikor 15 voltam. Mára csak 3-at használok, 28 vagyok, semmi nem látszik a többi lyukból.

Szerintem az a lényeg, hogy a lányodnak tetszik, nem az, hogy neked tetszik-e. Nem megbántani akarlak, de én úgyérzem, hogy ez túlzott kontroll. Miért nem lehet csak azt mondani, hogy neked tetszi/nem tetszik, de az a lényeg hogy neki tetszik? A szülők szerintem túl sok mindenbe szólnak bele, hogy mit vegyen fel a tini, milyen legyen a haja stb. Hát tényleg ENNYIRE lényeges kérdések ezek? Majd kinövi úgy is. Mi mit szólnánk, ha saját anyánk azt mondaná, hogy nem lehet ilyen olyan hajunk, vagy nem vehetünk fel ezt vagy azt, vagy nem lehet még egy lyuk a fülünkben? Szarul esne nem??? Akkor a tiniknek hogy esik szerintetek?

A hugom késői gyerek, ő most 15 és anyukám is hasonló helyzetben van. Amióta mondtam, hogy hagyja rá az ésszerűség határain belül, hogy mit visel a tesóm, meg milyen színű a körme, azózóta sokkal sokkal nyugisabb a kapcsolatuk. Anyu nem kapja fel a vizet minden hülye lényegtelen dolgon, a hugom meg nem frászol, hogy akkor ehhez meg ahhoz most mit szólnak majd.

Nekem is van egy lányom, én tuti nem fogom agyon kontrollálni. Kinek jó az??? Én olyan gyereket szeretnék, akinek van véleménye és elképzelése a világról, az emberekről és magáról, és nincs annyira lekorlátozva, hogy féljen kimondani vagy megtenni a dolgokat amiket egyébként szeretne.

Bocs, hogy ilyen hosszú volt, csak még mindig nem értem miért akkora gáz ez. Végtére is nem azzal állt elő, hogy terhes a 40 éves tesi tanárától, nem?

44. huszka
2008. nov. 27. 12:57
Szia hotdog! Szerintem ez még nem is olyan vészes. A lyuk beforr...majd, ha tetoválással megy haza, na az már keményebb :)
43. Szürkebarát (válaszként erre: 33. - Hotdog68)
2008. nov. 27. 12:57

"meg merte csinálni"


Jobb ha felkészülsz rá, erről szól a kamaszkor!

42. b9662b68b3 (válaszként erre: 39. - Hotdog68)
2008. nov. 27. 12:56
Miért?Te sosem csináltál semmit úgy hogy később megbántad?Ő 15 éves. Ne várd el hogy felnőttként viselkedjen.
2008. nov. 27. 12:56
Én is elgondolkodnék azon, hogy miért titokban csinálta...talán többet kellene beszélgetnetek! (Ne haragudj meg, nem bántásnak szántam.) Szerintem ne veszekedj vele emiatt, csak még többet rontana a helyzeten, próbáljátok inkább megbeszélni a dolgot. Egyetértek az előttem szólókkal, a fülbevaló még nem olyan nagy tragédia, még szép is tud lenni, lehetne rosszabb is.
40. b9662b68b3 (válaszként erre: 33. - Hotdog68)
2008. nov. 27. 12:55
És még mennyi dolgot fog titokban csinálni, ha már egy ilyen dologhoz is így állsz hozzá. Nem kell mindenben szigorúság.
39. hotdog68 (válaszként erre: 35. - Borbelya)
2008. nov. 27. 12:54
mert én következetes vagyok. mindenben. ha valamit csinálni akarok mindig átgondolom, hogy mi lesz utána......próbálom a gyerekeimet is ebben a szellemben nevelni, dehát itt az eredmény...
38. supin (válaszként erre: 15. - Pemete)
2008. nov. 27. 12:54
Pontosan. Ülj le és szép higgadtan beszélj vele. Kérd meg,hogy előbb beszélje meg veled az ilyen dolgokat. Nehéz ma a tizenévesekkel. De nem lehetetlen. Csak türelem kérdése..
2008. nov. 27. 12:54
én se szoltam semmiről anyuékank...nem voltunk olyan kapcsolatban... :)
36. **Rita** (válaszként erre: 33. - Hotdog68)
2008. nov. 27. 12:53
valószínű a lányod tudta, hogy pont ekkora cirkuszt csináltál volna akkor is ha megkérdezi hogy megengeded-e. És abban is biztos volt hogy NEM-et mopndasz és akkor cikibb mégicsak megcsináltatnia
35. borbelya (válaszként erre: 23. - Hotdog68)
2008. nov. 27. 12:52
Kérdezd meg tőle, hogy miből gondolja?
2008. nov. 27. 12:52

szerintem felesleges ezt túl ragozni, csak a füléba rakott, csinosabb akar lenni, fiúknak jobban tetszeni. Inkább azt beszéld meg vele,hogy máshová ne rakjon,mert soha nem forr be, a helye látszani fog, és csúnya marad..

felesleges felkeresni a piercingest aki megcsinálta neki...

2008. nov. 27. 12:51
Engem sem az bánt igazán, hogy ott a lyuk (kicsit ez is) hanem az, hogy titokban meg merte csinálni......
2008. nov. 27. 12:51
Most őszintén? Mivel lesz jobb, ha leordítod a fejét "szegénynek"? Semmivel, max jól összekaptok. Az utánajárásnak sincs értelme, mint tudjuk 1 fecske nem csinál nyarat, ergo ezzel sem leszel előrébb.Szerintem amit tenni tudsz azt leírta pemete a 14-es hozzászólásban. Korunkban nagy szerepe van a kortárscsoportnak és ha ő ezzel lesz egyenlő a többiekkel..akkor ezzel. Ennél durváb dolgokat is megcsinálnak, ez szerintem nem kíván "vért". Persze ez a te életed és a te családod, mi mind csak okoskodunk mit tennénk a helyedben, próbálunk segíteni. Beszélgess vele, de veszekedjetek, és ha megunja hát akkor majd összeforrnak azok a lyukak. Bár 3 egyszerre tényleg túlzás..
2008. nov. 27. 12:51
Szerintem se bántsd, mert akkor lehet, hogy holnap beállít eggyel az orrában is. De azt azért kérdezd meg töle, hogy miért nem kérte ki a véleményed, nyílván akkor sem örültél volna neki, de legalább felkészülhettél volna, és nem hidegzuhanyként ér.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook