Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A 14. napon lesz HSG (petevezeték átfúvás) beavatkozásom. Mi van ha előtte teherbeestem? fórum

A 14. napon lesz HSG (petevezeték átfúvás) beavatkozásom. Mi van ha előtte teherbeestem? (tudásbázis kérdés)


1 2
53. Belana
2009. júl. 2. 11:08
Sziasztok! Ki hol volt HSG-n? Én olyat helyet keresnék, ahol nem kell benntmaradni. Aki olvassa és megírná priviben, azt megköszönném.
52. Szundi2 (válaszként erre: 51. - Bebekriszti)
2009. ápr. 24. 11:51
Na, hát túl vagyok a HSG vizsgálaton,és kibírható,nem mondom, hogy kellemes dolog, meg fájt is miközben csinálta,de nem tartott sokáig.Nem erőltette belém a dolgokat,kellemetlen feszítő érzés,mikor a kontrasztanyag beléd megy.Nekem nem jutott ki a hasüregbe,2 hét múlva kell mennem újra a Hiszteroszkópos műtétre,de még akkor is csak megnézi,hogy mi a helyzet,és csak azután venné ki a miomákat.Egy szúrást éreztem mikor a tűt bevezette,de az nem fájdalmas nagyon,rendes volt az orvos,katétert egyáltalán nem kaptam,sétálnom sem kellett.Gyorsan kész volt,utána, meg még most is,kicsit görcsöl a hasam,de volt már ennél rosszabb is.Mindenkinek aki még a vizsgálat előtt áll,kitartást és sok erőt kívánok!Tényleg kibírható,és csak rövid ideig tart a fájdalom.
51. bebekriszti (válaszként erre: 50. - Szundi2)
2009. ápr. 23. 14:13
Feltétlenül írd meg milyen volt !
2009. ápr. 22. 18:24
Sziasztok!Én most regisztráltam erre az oldalra, és én is a HSG-vel kapcsolatosan írok.Én ezen a pénteken megyek HSG-re, hallottam már pár dolgot a vizsgálatról, elolvastam a fórumot is...De még vannak bennem megválaszolatlan dolgok, és nagyon félek is.Nekem egyelőre nem a teherbeesés miatt csinálják, hanem mert miomáim vannak, voltam már Hysteroskopos műtéten, az nem mutatott ki semmit, mert a miomák miatt nem tudtak behatolni.Ebből gondolom, hogy ez a HSG vizsgálat sem lesz nálam egy egyszerű dolog.Nekem azt mondta az orvos,hogy a vizsgálat előtt vegyek be fájdalomcsillapítót,ő nem fog adni...MItől függ az hogy bent tartanak-e a kórházban vagy sem?Nekem az orvos ezt nem említette.Miután megcsinálták a vizsgálatot, rögtön haza mehetek,vagy még órákat kell várakoznom?A vizsgálat után mennyire voltatok rosszul, mert nekem utána dolgom lenne még a városban.Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!Üdv.:Mindenkinek!És kitartást!
49. szil78
2009. febr. 21. 19:45

Szia beacska!

Neken is a jövőhéten lesz.Nekem azt mondták betétet, papucsot, köntöst.

Sok sikert neked!

2009. febr. 21. 19:22
Hétfőn megyek HSG-re és nagyon félek.Miket vigyek magammal a kó rházba?
47. rinike (válaszként erre: 44. - Dadianya)
2008. nov. 9. 13:59
Nekem szeptemberben volt a vizsgálat és még abban a hónapban terhes lettem.
46. yda (válaszként erre: 44. - Dadianya)
2008. nov. 9. 11:29

Azt én is szeretném tudni. Nekem az előző ciklusom alatt volt a vizsgálat, tehát ehhez a ciklushoz nagy reményeket fűzök. Nagyon azért nem szeretném magam beleélni, mivel már 1 éve nem sikerül és néha nem tudom meddig bírom a csalódásokat. Amúgy ezen a fórumon valaki már feltette külön kérdésben, hogy kinek mikor sikerült a vizsgálat után teherbeesni. Változó válaszok vannak. Valakinek már a következő hónapban, de valaki már több hónapja várja.


A másik kérdésre vonatkozóan pedig én tettem fel kérdést itt a tudásbázisban. A válasz 90%-ban 10.000,-Ft volt, feltéve, ha amúgy is ő a dokid, és nem csak a vizsgálaton láttad először.


Nagyon szurkolok azonban a sikeretekért.Remélem mind a ketten hamarosan egy két csikos tesztet produkálunk.

2008. nov. 6. 17:20
Ti adtatok pénzt a dokinak?Mennyit illik ilyenkor adni?
44. dadianya (válaszként erre: 43. - Yda)
2008. nov. 6. 17:15

Szia!

Köszönöm,aranyos vagy.Igen,már túl vagyok rajt,és most már átjárható mind a 2 oldalon.Amennyire féltem,egyáltalán nem fájt.Nagyon rendes és óvatos volt a dokim,mindent mondott,hogy mit csinál.

Utána kicsit véreztem,meg még másnap,de nem nagyon.Görcseim nem voltak,most már csak bele kell húzni,remélem hamarosan lesz pocaklakó.


HSG.után kb.mikor lehet teherbe esni?

43. yda (válaszként erre: 42. - Dadianya)
2008. nov. 6. 15:38

Szia!


Most akartam írni biztató szavakat, azonban már biztosan túl vagy a vizsgálaton. Bízom benn, hogy minden rendben volt.

2008. okt. 30. 11:09

Sziasztok!

Bocs,hogy bekapcsolódok,ugye nem baj?

Én is holnap reggel megyek hsg-re és hát nagyon félek.....

41. huszka (válaszként erre: 40. - Yda)
2008. szept. 29. 11:42

Nekem rosszabb volt, mint amire felkészültem, mert kétszer is nagy nyomással belémnyomta a kontraszt anyagot, tehát duplán is éreztem...de túléltem és ez a lényeg :)

Van, akinek egyáltalán nem fáj és semmi kellemetlen nem volt...

40. yda (válaszként erre: 39. - Huszka)
2008. szept. 29. 10:24

Igen, ezt én is tapasztaltam. Néhány napig enyhe, néha nyilaló alhasi fájdalmam nekem is volt. Talán ma az első nap mikor nem érzem az előzőekben leírt tüneteket.


Ugye neked sem volt olyan rettenetes, mint amilyenre felklszültél?

39. huszka (válaszként erre: 38. - Yda)
2008. szept. 28. 19:04
Én is írtam...azért köszi a választ :) Ha megyek hozzá legközelebb és, ha magánrendelésre, akkor majd adok még :) Egyébként még vérezgetek :S Meg néha fájdogál a hasam is, ha emelek mondjuk... :S
38. yda (válaszként erre: 37. - Huszka)
2008. szept. 28. 18:08

Gratula, gratula, és mégegyszer gratula.Írtam priviben is, de azt hiszem már későn.

Milyen volt? De jó, hogy már túl vagyunk rajta. Na ugrás az ágyba.................persze nem egyedül.

37. huszka
2008. szept. 26. 15:38
Most már én is hős lettem :)))
36. huszka (válaszként erre: 35. - A4cf17146e)
2008. szept. 25. 18:40
Hú...fain. Te adtál pénzt az orvosnak? Most ezen gondolkodom...hogy mennyit adjak?
2008. szept. 25. 18:36
Nekem is volt HSG, de vmivel előbb, mint a 14. nap. Ugyanezeket tudom írni, de nekem erős fájdalmak voltak és nagy megkönnyebbülés volt túllenni rajta, mert fááájt! És átjárható volt mindkét oldali vezeték.
34. yda (válaszként erre: 33. - Huszka)
2008. szept. 25. 17:42

Bocs, hogy csak most írok.

Rendes egészségügyi betétet vigyél. Nekem olyan volt,mintha gyengén menzeszelnék.

A leírtak alapján azt hiszem te sokkal nagyobb hős vagy, mint gondolod. Ha azt kibírtad, ezt sem fogod érezni.

Már nincs sok idő hátra.Veled vagyok.

33. huszka (válaszként erre: 32. - Yda)
2008. szept. 25. 14:27
Köszi...aranyos vagy! ;o) Elég a tisztasági? Vagy rendes egészségügyi betétet vigyek? Viszek pár cuccot.. aztán meglátjuk. Gyorsan túl leszek én is és remélem, átjárhatóak lesznek a petevezetékeim. ;o) És hős akarok lenni :)) Először akkor voltam hős, amikor a fogamat gyökérkezelte a doki fájdalomcsillapító nélkül..ugyanis nem fájt egyáltlán :)
32. yda (válaszként erre: 31. - Huszka)
2008. szept. 25. 14:04

Megértelek, mivel nekem is akármit mondtak, teljes mértékben nem tudtam megnyugodni.Én is nagyon féltem. Ráadásul azt mondták a beérkezésem után, hogy még néhány óra múlva kerül rám a sor. Aztán fél óra múlva egyszercsak szóltak, hogy menjek. Annyira féltem, hogy hirtelen azt sem tudtam mit kell csinálnom, illetve magammal vinnem. Ja! Ne felejts el betétet vinni magaddal. Én egy kicsit véreztem egész nap.

Holnap viszont már te is egy hős leszel! Izgulok érted.

31. huszka (válaszként erre: 30. - Yda)
2008. szept. 25. 10:50

Köszi, hogy leírtad...akkor nem izgulok annyira :) Mondjuk engem remélem, bódítanak. :) Akkor meg úgysem érzek még annyit sem. Mostanában elég érzékeny vagyok a fájdalmakra, de biztosan ki fogom bírni. Egyébként nem is magától a beavatkozástól félek, hanem úgy egyáltalán.

Örülök, hogy túl vagy rajta és megnyugtattál :) Ettől függetlenül még fosok, csak már nem annyira :) Bocsánat a közönséges megfogalmazásért, de ez az igazság :)

Te egy hős vagy! ;o)

30. yda (válaszként erre: 29. - Huszka)
2008. szept. 25. 10:31

Újra itt vagyok.Túl a beavatkozáson és itthon. Szerencsére mindent rendben találtak, átjárhatók a petevezetékeim.


Szóval,a beavatkozás fájdalmára vonatkozóan azt tudom írni, hogy olyan mint egy közép erős menstruációs görcs. Nekem volt már fájdalmasabb, mikor menzeszeltem. A dokim nagyon rendes volt, minden másodpercben kérdezte nem fáj-e, bírom-e, és mondta mi lesz a következő lépés, mit fog csinálni. Nagyon jó volt, mert mindig fel tudtam készülni az esetleges erősebb fájdalomra. Maga a katéter felhelyezése volt kellemetlen, mivel eleve nem is tudja az ember mire számítson. Ekkor éreztem a fent leírt fájdalmat, de csak rövid ideig. Amikor a kontrasztanyagot vezették be a katéterbe, akkor ismét éreztem a középerős fájdalmat. Ekkor azonban kevésbé foglalkoztam vele, ugyanis láttam a röntgenképet és ez a figyelmemet megosztotta, így nem kellett csak magára a kellemetlen érzésre koncetrálnom. Sokkal rövidebb ideig tartott, mint gondoltam. Talán az egész beavatkozás kb. 10 perc volt. Miután visszamentem a szobámba még kb. fél óráig enyhe menstruációs fájdalmam volt.

Tényleg annyit tudok mondani, ne aggódj. Kibírható.

Nagyon szurkolok neked. Remélem nálad sem találnak semmit problémát.

29. huszka
2008. szept. 25. 07:39
Hú Yda...már nagyon várom a fejleményeket :) Legalább Te már túl vagy rajta, én holnap megyek :(
28. huszka (válaszként erre: 27. - 762fb1185b)
2008. szept. 23. 17:09

Mi már lassan 3 évig :( Már nagyon ideje lenne.


Yda...én szorítok!!!! :))

27. 762fb1185b (válaszként erre: 26. - Yda)
2008. szept. 23. 15:19
Remélem nektek hamarabb sikerül!Én még így is nagyon örültem neki!Előtte már 2-évig próbálkoztunk!
26. yda (válaszként erre: 25. - Huszka)
2008. szept. 23. 14:26

Detto. Minden hónap piros napjain, úgy érzem elég volt, elfáradtam. Néhány nap múlva azonban újra feltöltődöm és megpróbálok mindent megtenni a siker érdekében.


Na de azért még 6 hónap!!!!!!!!!!

Nem!!!!!!!!!!

25. huszka (válaszként erre: 24. - Yda)
2008. szept. 23. 14:11

Én úgy olvastam, hogy 10 perces :) Gondolom, ez orvostól is függ..ne félj, túléljük ;o)


6 hónap???? Én már következő hónapban szeretnék terhes lenni...nehogy már még fél évet kelljen rá várnom!! Bele is őrülnék :)

24. yda (válaszként erre: 21. - Huszka)
2008. szept. 23. 12:03
Minél jobban közeledik az időpont annál jobban félek. Azt hiszem most kezdem el igazából felfogni, hogy megtörténik. Amúgyis mindig szarul érzem magam, mikor a doki előtt kell "megnyílni" néhány percre. Na de most legalább 20 percig!?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook