Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A 12-18 év közötti korosztály zenei ízlése fórum

A 12-18 év közötti korosztály zenei ízlése (beszélgetős fórum)

2011. ápr. 15. 20:04
Attól függ; ha zeneiskolába vagy konzervatóriumba jár, akkor már adott az alap. A többi már részletkérdés.
11. Kijózanító (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2011. jan. 24. 16:04

ez igaz!

[link]


de néha elkapják a ritmust is!

10. sunshine24 (válaszként erre: 8. - 9bbc382386)
2010. szept. 23. 13:49
Kb, jól vázoltad fel. Van a Justin Bieber, meg Adam Lambert féle homo vonal, meg a "Nem Jucit és Kaukázust hallgatunk, és mekkora alternatívak vagyunk" irányzat.
2010. szept. 23. 12:10

Az én fiam 13 éves. Ő rockot, heavy metalt hallgat elsősorban, abból is az igényesebbet. Szereti a popzenéket is, de abban valószínűleg a mi befolyásunk játszik közre. Ki is lóg az iskolában a sorból, ahol gyakorlatilag a "báli-zene" (vidéken élünk!) és a ma divatos "nnyálzenék" a menők. (Hannah Montana, meg ilyenek)

Nem degradálóan írom, csak én nem szeretem.

A fiúknak meg a rap és a techno.

2010. szept. 22. 22:21
A lányom 12 évesen Tokio Hotel rajongó volt,majd jöttek a éppen aktuális viván ment top dalok....Ma a rádio1 és mr2petőfi zenei stílusát kedvelik a legtöbben ebben a korosztályban.
2010. szept. 22. 21:01
Szerintem elég, ha bekapcsolod a Viva tv-t és onnan mindent meg fogsz tudni.
6. Dotti89 (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2010. szept. 22. 20:30
Igen, így lesz zebracsikó! 3 régió iskolájába is ki fogok menni, de itt is kíváncsi vagyok az emberek véleményére.:)
5. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 1. - Dotti89)
2010. szept. 22. 20:17

Szia!

Az Én fiam éppen 12 éves. Ő egy kicsit különleges gyerek, mert 3 éve dobol, 2 éve gitározik, az idéntől felvették egy művészeti suli gitárszakára is. Egy kórusnak gitározik, gitárzenekarban játszik ( bár ez még kezdetleges ), és éppen most alapít rock zenekart. Ő a klasszikus rockkot szereti, de a bluest is szívesen játszik. Most komolyzenét is tanul. Azt is élvezi. Szerintem sokmindenel meg kell a gyerekeket ismertettni, régi zenékkel, újakkal, jazzel, houseval és mindennel ami létezik, aztán majd eldönti melyiket hallgattja szívesen. Nálunk a youtube az alap.:) Szerintem a zenét tekinte sok felnőtt is kategórikus, és ezeknek a gyerekei is azok lesznek. " Csak a tam-tamot szeretem és kész. A többi mind szar." Ez felnőttek szájából is elhangzik, persze hogy a gyerek is szűk látókörű lesz. És persze az éppen aktuális divatzene, amit a divatos " menő " rádiók játszanak. Azt hiszik, ha azt hallgatják, menők lesznek. Nem merik a saját izlésüket megkeresni, mert nehogy ciki legyen. A lányom 10 éves, Ő pl. a klasszikus és a szimfónikus zenét helyezi előtérbe, de ehhez az is hozzátartozik hogy műkorcsolyázó és ott szinte csak ilyen zenék vannak. ( ami szerintem hiba, mert ettől kicsit unalmas, de ezt nem Én döntöm el.) A zenéléssel kapcsolatban: a fiam már lassan egy éve próbál zenészgyerekeket toborozni együtteshez. Nincsenek. nagyon nehéz jó fülű, tehetséges elkötelezett gyereket találni. Énekes lenne sok.....hang semmi, csak Hannah Montana akar lenni.:) Gyerekes álmodozások. Remélem nem lett túl hosszú.:)

4. 0c49369de6 (válaszként erre: 1. - Dotti89)
2010. szept. 22. 20:14
Nos, zenét én kikapcsolódás képpen hallgatok. A kedvemtől függő, előadókat s számokat hallgatok. Ha vacak a kedvem, akkor valami líraibb számokat. Ha jó, akkor valami pörgőset. Szeretem a táncszámokat, de ehhez hozzátartozik, hogy a társastáncot is kedvelem. Szeretem a keringőt, a latint. Érdekel a kelta stílusú zene (Celtic woman), Sarah Brightmant is szívesen hallgatok, de szerintem a mai korosztály ezt nem értékeli. Magyar előadókat nagyon ritkán... Egyre gyatrábbak. Nem szeretem a fejrázós, depresszióba ejtős, vad számokat. Rock-ból csak light-osat. Pop, van pár jó előadó... Számokat... illegális módon töltögetem... ami épp megtetszik, valahol hallottam...stb.
3. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Dotti89)
2010. szept. 22. 20:09
egyébként erre a korosztályra jellemző, hogy a szemükkel hallgatnak zenét :)))
2010. szept. 22. 20:09

csak egy jótanács, mert több irányvonal is divatos ebben a korosztályban:

egyszerűbb, ha felveszed néhány ált.iskola, de inkább 6- vagy 8 osztályos gimnázium énektanárával a kapcsolatot e-mailben, és kiküldesz kérdőíveket.

Elég nagy minta lesz, amit vizsgálhatsz.

2010. szept. 22. 20:03

Sziasztok!


Segítségre lenne szükségem! A szakdolgozati témám a 12-18 év közötti fiatalok zenehallgatási szokásairól, zenei ízléséről szól. Honnan töltik le általában a zenéket?

Nagy segítség lenne, ha főleg ez a korosztály leírná kb. 5 mondatban mit gondol erről, de szívesen fogadom az idősebbek válaszait is meglátásaikról.

Nagyon fontos! Előre is nagyon köszönöm a segítséget!:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook